IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
    " .... в момента се работи за финансиране на IPO чрез ваучери. Беше конкретизирано, че след получаване на ваучера, предприятието има задължения: да бъде регистрирано за търговия на борса"
    Някой има ли идея какви са тези ваучери и дали се мисли в посока да се ползват Компесаторни записи?

    Коментар


    • Брех, а актвите на фондовете продължават да се трупат с нови милиончета: http://baud.bg/

      Коментар


      • „Министерството на икономиката ще работи за привличане на повече внимание към капиталовия пазар у нас". Това заяви министърът на икономиката Теодор Седларски по време на последното заседание на Съвета за развитие на капиталовия пазар. На което присъстваха представители на Българската фондова борса (БФБ), Комисията за финансов надзор (КФН), представители на работодателските организации, на финансови институции и организации.
        В рамките на заседанието беше разгледан проект „Подобряване и усъвършенстване на услугите на Българската фондова борса (БФБ) и Централен депозитар (ЦД), развитие на капиталовия пазари активиране на пазарните участници – български предприятия, индивидуални и институционални местни и чуждестранни инвеститори".
        Министърът на икономиката Теодор Седларски запозна участниците кои проектни дейности могат да кандидатстват по ОПИК и обясни, че в момента се работи за финансиране на IPO чрез ваучери. Беше конкретизирано, че след получаване на ваучера, предприятието има три задължения: да бъде регистрирано за търговия на борса, минимум три години да има регистрация за търговия и задължително да се въведе в Устава на дружеството с решение на Общото събрание, че дружеството ще прилага кодекса за добро корпоративно управление.
        По време на заседанието бяха обсъдени и въпроси свързани с усъвършенстването на нормативната уредба в областта на финансовите пазари, създаване на условия за финансиране на малкия и среден бизнес чрез капиталовия пазар, създаване на възможност за финансиране на публични предлагания на финансови инструменти чрез оперативни програми и средства от ЕС и др.


        Копирано от standartnews.com

        Коментар


        • The Dow crossed the 21,000 mark for the first time ever...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бик в атаката
            Удри, Баба Мецо! Разбий ги!
            Дано поне утре да удари !!! ))))
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Баси, в светО къртят мивки със зеленкото,а ние....И утре е ден.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                Така се получава, защото мечетата, които бяха кеширали, сега пак започват да купуват))))
                Нека да продължават, ако може...

                Коментар


                • Логиката е Доверие, не вярвам Донев да иска обратното.... за съжаление нямам свободни за него

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                    Еврохолд или ДОХ залагам аз. Имам доволно и от двете
                    Топливо и Зърнените залагам аз, но при следващо раздаване

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от balarev
                      На знам кой ще влезе и кой ще излезе, но днес три компании дето не са в гранде индекса, ми донесока 6 К.
                      Така се получава, защото мечетата, които бяха кеширали, сега пак започват да купуват))))
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • На знам кой ще влезе и кой ще излезе, но днес три компании дето не са в гранде индекса, ми донесока 6 К.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                          Мислите ли че ще има промени в Софикс? и кога ще станат ясни промените? Има няколко компании с много лоша ликвидност но пък гледаме че Трейс се продава? Кой може да влезе? Еврохолд? въпреки че там все още има проверки ?
                          Утре ще станат ясни фф, а десетина дни по-късно, на заседанието на СД - евентуални промени в индексите.
                          Засега е ясно, че фармата ще бъде с теглови фактор около 0.9, така че да влезе в нормата под 15% тежест, а албенката вероятно ще се изравни с планината заради по-висок фф.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                            Еврохолд или ДОХ залагам аз. Имам доволно и от двете
                            Ами дано - принципно и Холдинг Варна е много зле от към резултати и ликвидност

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                              Еврохолд или ДОХ залагам аз. Имам доволно и от двете
                              И аз така мисля, но нямам и от двете ....

                              He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                                Мислите ли че ще има промени в Софикс? и кога ще станат ясни промените? Има няколко компании с много лоша ликвидност но пък гледаме че Трейс се продава? Кой може да влезе? Еврохолд? въпреки че там все още има проверки ?
                                Ако влезе Еврохолд ми е много интересно как ETF-а ще си набави акциите предвид факта, че Експат Капитал притежава 20% от Еврохолд. Ще си купува ли на пазар или ще направи една малка вътрешна врътка?
                                He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                                Коментар

                                Working...
                                X