IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

    През 2008ма, когато те мислех за жена с ника ти meche cveti ли?
    Смешно е, да се твърди, че дървено сметало ще ограмотява компютър, всъщност всичко което твърдиш си е смешно.
    В политиката не се напъвай, тя е за българите без обременени чутурки, за това не са ти понятни нещата.
    За да не дразня модератора,последно ..
    Казах ти че не можеш да мислиш,това е проблема ти , не можеш да различиш мъж от жена ,камо ли акциите хим обикн. от хим прив...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
      Не виждам как фундаментално оцени обаче софарма през унифарма!?!?- грубо упование върху моментата техническа цена на унифарма (1месечна задна дата) беше причина да те закара до следващия погрешен извода - за "справедливата" цена на фармата )))
      Не е точно така. Обявено е, че размяната е направена на основа на справедливите стойности (без да са посочени, явно са използвани различни методи) и аз използвах това елементарно изчисление, за да посоча колко абсурдна е моментната цена дори и спрямо този определен от някого експертен ориентир преди вливането. Не съм казвал, че това е "моята" справедлива цена на Софарма, моите очаквания са друго нещо. Да кажем, доста по-нависоко.
      Но понякога такива бакалски сметки, както и елементарен подход, с разглеждане на трите вливащи се дружества и техните цени, могат да са база за обосновано предположение за посоката на цената след вливането, когато на всичкото отгоре ще се получи и допълнителен ефект.

      Коментар


      • Водете си личните спорове на лични съобщения!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение


          Дано ,някой може....
          Аз се отказах още през 2008 г., да те ограмотявам....не вдеваш и си дървен филосоФ...
          Щото си ни в тежест в повечето теми...
          В Политика си им в тежест ама пусто его и с това безхаберие в политиката , историята , философията и аналитичноста....

          С тези язвителни и груби едносрични коментари....
          През 2008ма, когато те мислех за жена с ника ти meche cveti ли?
          Смешно е, да се твърди, че дървено сметало ще ограмотява компютър, всъщност всичко което твърдиш си е смешно.
          В политиката не се напъвай, тя е за българите без обременени чутурки, за това не са ти понятни нещата.
          The strongest stand last.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

            Това, което направи, е достатъчно. Естествено е, че не можеш, да ми дадеш акъл.

            Дано ,някой може....
            Аз се отказах още през 2008 г., да те ограмотявам....не вдеваш и си дървен филосоФ...
            Щото си ни в тежест в повечето теми...
            В Политика си им в тежест ама пусто его и с това безхаберие в политиката , историята , философията и аналитичноста....

            С тези язвителни и груби едносрични коментари....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

              Моля ,
              Но акъл не мога ти дам...
              Сори!
              Това, което направи, е достатъчно. Естествено е, че не можеш, да ми дадеш акъл.
              The strongest stand last.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

                От тук веднага става ясно, кой компания ще направи най-много проценти. Благодарим ти.
                Моля ,
                Но акъл не мога ти дам...
                Сори!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  Монти - виж от дужествата които си изброил кое се повтаря най-много по товите критерии - отговора вече ти е ясен)))) Е винаги може да се добави и холда например или нещо сходно. Да си правят компания, че сам да си е тежко и не за всеки))))))
                  Холдчето е ясно ,то е изтърсак но него крепят в момента виж какви поръчки купува има...
                  Иначе то е за брак -първо....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                    Аз не очаквам спиране докато не видим доближаването на нивата Фибоначи. (както ги даде бик в атака, в случая не бяха за софикс.) Всички сме наясно, че борсата не е само бикове. Има и мечки. Стандартно някой тр. сега да допълни, че който го е срах от мечки да не ходи в гората))) Ще потвърдя че е прав !!!)))) Ако искате да объркате младите участници, като им представите, че само напред и нагоре - няма да се съглася- печалбите са по-големи, точно затова - защото има РИСК (от мечки например) въпреки розовите облаци)))))
                    де ги тея корекции по фибоначи?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                      Дай да помислим от Новия софикс кое е най големото дърво...по качества....
                      Доверие ,Сирма и Албена за мен са водещи....
                      Иначе по ликвидност...
                      Доверие , М+С,Албена , Неохим ,Стара планина....
                      Не е препоръка...
                      От тук веднага става ясно, кой компания ще направи най-много проценти. Благодарим ти.
                      The strongest stand last.

                      Коментар


                      • Монти - виж от дужествата които си изброил кое се повтаря най-много по товите критерии - отговора вече ти е ясен)))) Е винаги може да се добави и холда например или нещо сходно. Да си правят компания, че сам да си е тежко и не за всеки))))))
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • всички корекции са временни разбира се, но нали затова има въпросници към някои ИП, в които се отговаря под форма на анкета - например "какъв риск бихте приели без да се стресирате" - и са изброени няколкото отговора. Мисля, обаче, че когато се отговаря в анкетата числото е едно, но когато се изпита на практика - числото може да е друго. все още се чудя, защо нямаше фундаментни критерии когато избраха новите за софикс !?!? Може би борсата е в по-голямата си част място за търговия на акции, а не толкова за поглъщане на цели дружества по фундаментални критерии!? А когато има търговия на нещо си, има още много фактори от фундм,
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                            Не виждам как фундаментално оцени обаче софарма през унифарма!?!?- грубо упование върху моментата техническа цена на унифарма (1месечна задна дата) беше причина да те закара до следващия погрешен извода - за "справедливата" цена на фармата )))
                            Дай да помислим от Новия софикс кое е най големото дърво...по качества....
                            Доверие ,Сирма и Албена за мен са водещи....
                            Иначе по ликвидност...
                            Доверие , М+С,Албена , Неохим ,Стара планина....
                            Не е препоръка...

                            Коментар


                            • Не виждам как фундаментално оцени обаче софарма през унифарма!?!?- грубо упование върху моментата техническа цена на унифарма (1месечна задна дата) беше причина да те закара до следващия погрешен извода - за "справедливата" цена на фармата )))
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Явно класическия спор -технически и/или фундаментален анализ. Аз съм привърженик на фундаменталния. Моята теза е, че на нашия пазар има толкова подценени спрямо критериите на световните пазари дружества, че просто няма как пазара да не реагира. Прав е анализатора на Елана Цачев, че българската борса към момента е една от много атрактивните за инвестиране. Дори и при ограничените пари на борсата, дружествата почват да си намират цената, мога да дам пример с ПИБ и движението на цената и през последните години (за съжаление не съм имал техни акции). Още доста дружества си чакат реда. Просто няма как да не стане, дори и да не с цялата борса, поне с отделни дружества.
                                А за младите, няма смисъл да ги стресираме с апокалпични сценарии, те трябва да са оптимисти. Все пак те трябва да са наясно, че с тази корекция доста акции паднаха на цени, за които могат да мечтаят, така че да инвестират, а да не бягат по депозити с лихвен процент 0,001

                                Коментар

                                Working...
                                X