IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • А, баба меца идвала ли е....?
    Last edited by 2105; 21.09.2017, 17:02.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
      Баба Меца скромно го раздава тези дни)))
      Липсва ли ти?

      Коментар


      • Баба Меца скромно го раздава тези дни)))
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Дъждовен ли ще го пишем?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение

            що има три звезди тука ?
            Някои компании не съм ги включил защото не мисля че е удачно да се оценяват през EV/EBITDA - като АДСИЦи и холдинги в които има много участия в дъщерни които са далеч под 100%. Сирма реших да ги включа, ама не мисля че мога съвсем да се доверя заради многото капитализирани разходи и надуването на амортизациите. Всеки да си преценява за себе си!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              ++
              При мен са по височки числата, ма не много, от порядъка на 5-10% за повечето.
              Ма и не всичко съм ъпдейтвал към 19 сеп като тебе, така че може да се приеме че доста точно се засичаме.
              Все таки си се очертава към момента средно към 11-12 ев/ебитда за маркета и 13-14 за по синъочипеещите се. При около 13 за дъртия, равнопретеглен.
              Да перефразирам Равния, евтения чи дрънка...
              Няма да кажа че е евтино. Въпросът е да предположиш правилно при кои ЕБИТДА ще расте и EV/EBITDA ще бъде на по-добри нива. Иначе може и да има разминаване някакво в начин на смятане на ratio-тата, освен от цените дет паднаха малко. Иначе в методиката ми има известна разлика от използваната на http://bse-reports.com/ но мисля че аз съм прав.

              Коментар


              • На базата на отчетите от второ тримесечие - консолидирани (които нямат - неконс) и цени от 19 септ:
                ....
                SKK***


                п.п. Ако съм допуснал някоя грешка се извинявам и пишете да коригирам
                що има три звезди тука ?
                "the trend is your friend until the end..."

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                  Стигнах и до това

                  С дежурните вече условности относно това че не може да се оценява пазара на базата на един показател и че не е съвсем коректно да се съпоставят компании от различни отрасли ... все пак EV/EBITDA за мен остава най-доброто ratio.

                  На базата на отчетите от второ тримесечие - консолидирани (които нямат - неконс) и цени от 19 септ:

                  [
                  ++
                  При мен са по височки числата, ма не много, от порядъка на 5-10% за повечето.
                  Ма и не всичко съм ъпдейтвал към 19 сеп като тебе, така че може да се приеме че доста точно се засичаме.
                  Все таки си се очертава към момента средно към 11-12 ев/ебитда за маркета и 13-14 за по синъочипеещите се. При около 13 за дъртия, равнопретеглен.
                  Да перефразирам Равния, евтения чи дрънка...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
                    Аха, ясно.
                    Правиш справките и виждаш, че положението е същото като 2007.
                    цЪ... объркал си се... преживял съм го... листата падат... Димитровден идва... и суджуци напролет.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                      Да. Справки, надявам се и сам/а можеш да си направиш.
                      Аха, ясно.
                      Правиш справките и виждаш, че положението е същото като 2007.
                      Last edited by Три без коз; 20.09.2017, 19:24.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                        Викаш сега ти изглежда същото като 2007.
                        Да. Справки, надявам се и сам/а можеш да си направиш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                          Така започна спихването и 2007-ма... Цикли...
                          Викаш сега ти изглежда същото като 2007.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
                            От агресивните и балансираните фондове на ОББ и ДСК от известно време се забелязва системно продаване на дялове. Дяловете в Адванс Инвест и ИЕ също намаляват от известно време. Само да кажа.
                            Така започна спихването и 2007-ма... Цикли...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
                              От агресивните и балансираните фондове на ОББ и ДСК от известно време се забелязва системно продаване на дялове. Дяловете в Адванс Инвест и ИЕ също намаляват от известно време. Само да кажа.
                              Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF

                              Дялове към 20.09.2017
                              Издадени дялове 24 420 000
                              Поръчани дялове за издаване в сетълмент 620 000
                              Поръчани дялове за обратно изкупуване 0
                              Общо дялове 25 040 000
                              На мен това ми по-харесва!

                              Коментар


                              • От агресивните и балансираните фондове на ОББ и ДСК от известно време се забелязва системно продаване на дялове. Дяловете в Адванс Инвест и ИЕ също намаляват от известно време. Само да кажа.

                                Коментар

                                Working...
                                X