IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Кеширалите, що сте потни бе!

    Коментар


    • Само качвам темата да стои по-нагоре, за да е по-удобно на господина "без козовете".

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

        Нещо такова трябва да бъде класацията по P/E,
        2018-Q2 P/E
        ALB 118.26
        HVAR 67.86
        ATERA 28.97*
        BREF 20.01*
        CENHL 17.89
        SFARM 16.42
        EUBG 15.85
        MONBAT 15.62
        IHLBL 11.14
        SKK 9.85
        TRACE 7.96
        CHIM 6.09
        CCB 6.01
        FIB 4.47
        DOVUHL x
        Бреф и Атера е доста относително там, заради преоценки разни.
        мда, блгодаря ти

        Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

        макар и да не намирам особен смисъл от нея.
        смисъла е да се види къде горе-долу се намира софка спрямо останалите индекси по света ............. никой няма да купува акции само на базата на Р/Е, разбира се

        Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

        Малко трябваше да си поиграя че доста от дружествата не ги гледам.
        благодаря още веднъж ............. гледам софикс понеже нали там са най-ликвидните дружества на нашия пазар ........... останалите акции които нямат сделки по седмица-две какво да им гледам
        НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

        Коментар


        • Коментар


          • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение
            А дано, ама надали , но все пак оставам оптимист пък да видим докога !
            Да, хубаво е човек да е оптимист и постоянно се старая да виждам неща, които да ме хвърлят в тази посока. Най-оптимистичното нещо /доста важно при това/, което забелязвам от година да кажем е, че говоря с познати, които работят с роми и не се оплакват. Дават им се прилични заплати и хората разбират, че има и друг начин и си ги заработват. Разбират, че с учене и с работа могат да получат много повече и това им харесва. Без съмнение в тях / ромите/ е бъдещето ни и ме радва това, че вече може би се заражда първо поколение от тях, което реално показва желание за самостоятелност, независимост и въобще да тръгне по някакъв път. Искрено се надявам и вярвам, че ще възпитат и децата си така.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • А дано, ама надали , но все пак оставам оптимист пък да видим докога !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

                Да така е, затова минфин вчера каза че ще вдигне минималната заплата с 10% от 01.01.19, а още от вчера хляба е с 30+ % нагоре.

                Очаква се вдигане на природният газ, тока и каквото се сетиш. За 10% минимална заплата го разбра и всяко дете, тиражира се по всички медийни канали, а за "насъщният" разбрах от кварталната бакалия!
                Човек, остави тока и хляба, моля те! За добро или лошо не живеем в комунизъм и няма абсолютно никакъв смисъл дори само да се говори за това. Разковничето е в правосъдната система, оттам кражбите и корупцията, оттам новите инвестиции, оттам доходите, оттам спирането на бягане на мозъци и т.н. и т.н.
                Last edited by 15%; 12.09.2018, 19:32.
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                  Проблемът според мен е в ниските ни доходи, а не във вдигането на цените. Последните са световни и е тъпо дори да се правят опити да им се влияе!
                  Да така е, затова минфин вчера каза че ще вдигне минималната заплата с 10% от 01.01.19, а още от вчера хляба е с 30+ % нагоре.

                  Очаква се вдигане на природният газ, тока и каквото се сетиш. За 10% минимална заплата го разбра и всяко дете, тиражира се по всички медийни канали, а за "насъщният" разбрах от кварталната бакалия!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение
                    Вдигат цената на хляба и брашното до дни

                    Това защо никъде по медиите не се коментира, а е вече факт от вчера ?

                    https://bultimes.bg/vdigat-tsenata-n...shnoto-do-dni/
                    Проблемът според мен е в ниските ни доходи, а не във вдигането на цените. Последните са световни и е тъпо дори да се правят опити да им се влияе!
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Вдигат цената на хляба и брашното до дни

                      Това защо никъде по медиите не се коментира, а е вече факт от вчера ?

                      https://bultimes.bg/vdigat-tsenata-n...shnoto-do-dni/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        https://www.investor.bg/drugi/338/a/...-sveta-268030/ Швейцария измести Норвегия като най-добрата страна за пенсиониране в света


                        Груйче , виж какво става брат..А тук пенсиите на БХ и Черешко по 100 евро..
                        Това чел ли си го?https://strogosekretno.com/278/11/%D...%BB%D0%B8.html
                        Слава на Тиквата,Рапона,Цацата,Дебелият,Шматката и Големите гащи.
                        Last edited by Grosss; 12.09.2018, 18:37.

                        Коментар


                        • Спящ бик. като се замислих онзи ден покрай коментарите, си дадох някаква сметка, че вероятно не само при нас, но и другаде системата не е идеална. Не знам коя държава може да се даде за пример, но вероятно идеален вариант не е измислен, а ако у нас го измислим, ще сме първите,)) но вероятността за това е слаба (статистически погледнато) Спомних си, и че веднъж попаднах без да искам на спор от така да се каже експерти по въпроса. Всеки имаше някакво основание в твърденията)) Това си е направо за отделна тема. Та и Грую си е прав като не му се коментира особено много в оптимистичната тема

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Спирам да пиша по темата с пенсиите и други подобни, тъй като не е съвсем по темата с оптимизма и няма смисъл да я разводнявам излишно. Всеки сам си е решил какво и как да прави - да, осигуряващите се на минимума са тарикати и реално са на далавера, за разлика от разни баламурници като мен, осигуряващи се на максимума - това е безспорен факт, тъй като ще получат повече пари за всеки внесен лев от мен. Отделно ще получат и същото здравеопазване и образование, както и същото администратовно обслужване като мен, нищо че внасят 5 пъти по-малко осигуровки и сигурно 10 пъти по-малко данъци - демокрация в най-чист вид

                            Аз обаче имам моралното право да "громя" подобни дис селски тарикатлъци - не че ще накривя шапката на някого де, но поне това право ми остана Разбира се, те са си прави, а понеже са мнозинство, системата работи изцяло в тяхна полза. Веселото в случая е, че в икономически форум аз мисля и действа нерационално и икономически необосновано. Та в този ред на мисли най-икономически издържаното поведение имат тъмнозелениет, които не дават нищо на държавата, а получават почти всичко наготово, което е супер и вярвам, че ако си изберем мангуст за премиер, ще цъфнем и ще вържем - пример маляката-мангуст Ципурко и сродните му малякомангали в последните 200 години - цоцане и рев му е майката

                            И за финал, за да оспамя съвсем темата като за последно - Преци, от мен добра дума за Малякия и още повече за маляшкото море не си чул и няма и да чуеш! Тези, както и шибаните шумадийци, ги мразя до дъното на душата си, защото винаги са ни били в гръб и са ламтяли за нашето, а когато са можели да ни ударят, са ни удряли до крак и до край, за разлика от нашите баламурници, които им спасиха цяла северна малякия с милиардите, дето ги изсипахме там за почивки по време на кризата им. И продължаваме...
                            Колкото до сърбежите - случайно имам съсед сърбеж - почти националист, но не съвсем шовинист. Дори и той под сурдинка признава, че там е кочина, сравнено с у нас, и са бедни на нашия фон Това на фона на брътвежи, че Сердика били СерБика някога си и било изконен серБски град Та да не си мразим чааааак толкова "кочината", поне в нашата част на балканите сме по-добре от почти всички или сме на равна нога с тях. А най-доброто предстои - аз все пак оставам оптимист
                            Груйо, системата не работи за нас, но ние се съобразяваме с нея и се опитваме да я бием по собствените и правила. Не сме го измислили - пише го в учебниците по маркетинг.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              Българките са последни по продължителност на живот в ЕС

                              СЛАВА НА БХ, ШИШИ И ЧЕРЕШОВИ..[/URL]
                              Ама нали на убост са по-напред в класацията !? (Ако и на сЪрце да беха още malko по-убави, цена немаше да имат ))
                              Кире - все пак и да има оптимистичен нюанс новината ))
                              Слава на бистришките ... черешовите... и т.н. ))

                              Коментар


                              • https://www.investor.bg/drugi/338/a/...-sveta-268030/ Швейцария измести Норвегия като най-добрата страна за пенсиониране в света

                                Груйче , виж какво става брат..А тук пенсиите на БХ и Черешко по 100 евро..

                                Коментар

                                Working...
                                X