IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

    Брюксел го оставих преди известно време, сега съм в Сф.

    Тъкмо се връщам от една крипто-валутна сбирка в едно заведение, имаше над 100 човека..
    Чудя се колко още може да се раздуе този балон

    Късно е за тия сБирки, - къде бяхме да послушаме Форкатамастер през 2012/13г. ?????
    За сега си оставам в залозите на ХЕСкойн, МСХойн , СофЕсиекойни, ЗлатенЛъвкойн и по новия ЦКБетериуми !!!
    Last edited by inta53; 27.09.2017, 23:03.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
      Какво да кажа, - добре работят от "взводчето" на Никитата !
      Преглежах им бюлетина, когато зад гърбъ ми чух гласчето на Цветанка Ризова да ми благодари , че съм останал със тях!
      Та тази оферта я нямаше,- явно е от по късния час търгуващи!!!
      Ха дано ,-ама на .....

      Декс, ти от Брюксела да не би а ...???
      Брюксел го оставих преди известно време, сега съм в Сф.

      Тъкмо се връщам от една крипто-валутна сбирка в едно заведение, имаше над 100 човека..
      Чудя се колко още може да се раздуе този балон

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
        Утре очаквам добър ден на родната борса.. няколко милиона влизат от дивидента при Хим, а и във ЕТФ нов кеш ...

        Поръчки на първичен пазар, получени до 15:00 часа на 27.09.2017
        Поръчки за покупка на дялове (бр. дялове) 220 000

        Какво да кажа, - добре работят от "взводчето" на Никитата !
        Преглежах им бюлетина, когато зад гърбъ ми чух гласчето на Цветанка Ризова да ми благодари , че съм останал със тях!
        Та тази оферта я нямаше,- явно е от по късния час търгуващи!!!
        Ха дано ,-ама на .....

        Декс, ти от Брюксела да не би а ...???

        Коментар


        • да - днес се чудех кой ли е този навитак, сам да се бута на холдчето, с недораузмение влезе и с такова си и остана в индекса))) Не е препоръка!!!))
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
            Утре очаквам добър ден на родната борса.. няколко милиона влизат от дивидента при Хим, а и във ЕТФ нов кеш ...

            Поръчки на първичен пазар, получени до 15:00 часа на 27.09.2017
            Поръчки за покупка на дялове (бр. дялове) 220 000
            Те тези 220000 дяла май вече ги наместиха още днес в Сирма , Еврохолд и ИХЛБЛ......

            Коментар


            • Утре очаквам добър ден на родната борса.. няколко милиона влизат от дивидента при Хим, а и във ЕТФ нов кеш ...

              Поръчки на първичен пазар, получени до 15:00 часа на 27.09.2017
              Поръчки за покупка на дялове (бр. дялове) 220 000

              Коментар


              • Чиновничка юрка служебно Порше, Мерцедес и Хюндай

                Една единствена държавна чиновничка ползва три автомобила. Макар да е предназначена само за зима и тежки условия, началничката на Комисията за финансов надзор Карина Караиванова и в момента се вози на любимата си служебна кола Порше Кайен с „полицейски номер” четири единици, доказа и със снимки авторитетният в. Банкеръ.


                Госпожата от Гоце Делчев, чиято майка е учителка на Росен Плевнелиев, в чийто мандат звездата на землячката му блесва, не пада демонстрира шикозен автовкус и с другите си "играчки". Специализираният седмичник допълва, че това далеч не е единственият автомобил, в който возят дамата. За лятото тя използва за наша – на данъкоплатците, сметка луксозен Мерцедес CLS – любима кола на столичните мутреси от висока категория, както и на активни бизнесдами. Сигурно за уикенда, понеже няма друго време, тя вероятно стига и до новичкия Хюндай, който трябва да играе роля на деловото возило в шефския й гараж.


                Напомняме, че от хазната – т.е. от джоба на данъкоплатеца, всяка година се изливат 4 000 000 лв. за издръжка на Комисията, която дори Банкеръ вече нарича, като всички във финансовия бранш: КаФеНето. Вестникът изнася стресираща статистика: дамата с 3 хайклас служебни автомобила за 10 месеца е намерила 10 минути за среща с 230-те си подчинени, която е използвала да ги нахока, че нищо не работят. Ще рече – не се развива усилена дейност в тъй щедро финансираното от нас и тъй луксозно за поддръжка ведомство.


                Понеже явно това не е достатъчно, чрез законови мерки органът се опитва да удвои бюджета си, който в момента е общо 9 млн.лв. и да го докара поне до 16 – 17 млн.лв. Това трябва да стане чрез нови, в пъти по-високи такси за бизнеса.


                Това засяга пряко всеки, защото по-високи такси за застрахователите, пенсионните и осигурителните дружества, които са подопечни на управлявания от автодамата орган, означава по-високи цени и по-малко пари за всички нас – данъкоплатците като техни клиенти. Т.е., ако сега плащаме 4 млн. за кефа на КФН директно чрез данъците си, ни предстои да се изръсим с още два пъти по толкова индиректно през по-високи задължителни застраховки и по-високи такси по задължителното и доброволното осигуряване.


                Колите обаче са малкият проблем на Караиванова. Големият е наемането на старата сграда на Комисията в конфликт на интереси – от подконтролно й дружество, при това за 6-цифрена сума повече пари, отколкото бе наета същата сграда досега. Очаквайте нашето шокиращо разследване!



                За някои всичко си е наред..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от тех.анализатор
                  и моят е добре за 5 дни съм на минус 4%
                  моето "постижение" е от твоите две цифри ))) -4,5 но от върха, сега го гледах.)) Мислех че е чудесно ама явно те толкова)) - забавих се 2 дена, колкото да си виках 714 мина и е време.... ама нали знаеш., докато не се потвърди чарта трудно се хваща онлайн Поне е стабилизирано, трудно ще даде вече надоле, Само ракети са останале вътре, a "падащи ножове" още и "избушеняците" и горещи картофи - вън!! да ги няма))) Е, разбира се, ако не се обърка нещо и не влезем в сезона на чистите папири,))) Готино е да ни нахапе мецата, да усетим малко мечите зъбета)))
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • - 8 К от върха (730),добре ,че дивиденти влизат
                    мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                    Коментар


                    • и моят е добре за 5 дни съм на минус 4%

                      Коментар


                      • мояt е добре засега
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                          Хайде бабо мецо - изяж ги
                          бая големи хапки отхапа от на някои хора портфейлите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от trakatrak
                            Ех, Шура, ех, Балаганов...
                            Портокалите товарете в бурета - братя Карамазови
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              В Доклада за глобалната конкурентоспособност на Световния икономически форум България вече е на 49-та позиция - с едно място по-добро от миналата година. Друго е интересно. Анкетираните, които са посочили петте най-проблемни показателя за правене на бизнес в България, са посочили на първо място „корупцията“, на второ – „неефективната правителствена бюрокрация“, а на трета (внимание!) – „данъчните ставки“. Представяте ли си, българският бизнес поставя в лошата класация като трети основен проблем данъците! Явно са им високи! Някои ще кажат, че те сигурно са имали предвид осигуровките. Едва ли само тях са имали предвид. А сигурен съм, че и осигуровките рекордно да паднат, данъците ще продължават да бъдат сериозен проблем за представителна част от нашия бизнес...

                              Явно е проблем на манталитет..
                              Ниски са им! Ако бяха малко по-височки спокойно и съвестно немаше ги плащат. Ех, Шура, ех, Балаганов...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                                Хайде бабо мецо - изяж ги
                                Ако не си забелязал във фонда на Никиту влизат мангизи.

                                Коментар

                                Working...
                                X