IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Технически анализатор Разгледай мнение
    Монти, и защо трябва да ти давам обяснение къде и какво печеля или губя??? Счетоводител ли ще ми ставаш?
    Не ,но когато атакуваш колега ,требва да си носиш кръста ,за това което правиш или не правиш....
    Аз така съм взел под наблюдения няколко ника и им следя сделките който подават по Телевизора ,почвам да мисля че са яко спамери ,
    Щото забравят кога са купили или продали и целта е зарибяване на стадото ....от дадени ИП.
    Не може при 40-50 човека дребни спекуланти във форума да има толкова портфеили със стотици и милиони левове ..
    Пред кръчмите на Слънчев бряг има една наета група хора, Викачи...
    Некой ми спомена че някой ИП са наемали стари никове за Викачи във Форума за покупка на дадени акции срещу дребна информация.....
    Такива работи се говори на пода ...
    Не е препоръка...

    Коментар


    • Монти, и защо трябва да ти давам обяснение къде и какво печеля или губя??? Счетоводител ли ще ми ставаш?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

        Е хубава работа, как какво, правят го велик спекулант и познавач на пазара !
        Е ,да съм го казал....
        но щом ти го казваш......
        Интересно днес обявих чиста печалба от 56 лв без комисионните за няколко дни разлика а всичките почнаха да пишат за разни грандиозни Имагинерни удари който никой не може да докаже....
        Онзи ден обявих Холдинг Варна ,Св.София и Неохим за продадени с по по над 10% печалба.....а Етропал с над 110%..ами Гагарин там колко е качването...
        Всички печелите а..
        Ама никой не посочи сделки и за 2 ст печалба днес или тези дни........
        така че почвам да мисля ,че наистина лошото е пред нас......
        Аз съм мечка а печеля а вие Биковете не можете и 2 лв да посочите печалба в последно време....
        Що не си прегледате чипа....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

          То верно има ама всички продават с печалба еКоЙ тогава купува ?
          Нямали един в форума дето купува тези дни освен Фикса
          Чукча не читател, чукча - писател!

          Коментар


          • На БФБ имах само 3CZ но след като Батя каза ,че е направил 10%портфейл за мен това бе SELL сигнал и да съм объркал доволен съм от доходността

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Технически анализатор Разгледай мнение
              Лобос, добре ли си? Аз ти казвам, че пишеш глупости, защото наистина е така, а ти го обръщаш на заяждане. Ми къв е проблема хората да са на печалба?! Виж с колко са се качили SOFIX и някои от по-ликвидните позиции от началото на годината и сам ще се убедиш, че е възможно и нормално да има хора на печалба.
              То верно има ама всички продават с печалба еКоЙ тогава купува ?
              Нямали един в форума дето купува тези дни освен Фикса

              Коментар


              • Киро, написах удвояване а не утрояване на портфейла. Това може да стане и с малък ръст на индексите. Примерно за последната година тези хора си удвоиха портфейлите пък индексите пораснаха по-малко. Не искам да коментирам в детайли защо се случват текущите движения, но си въобразявам, че причината трябва да е някъде в началото на месец септември. Тогава започна и спада. Фундаментално погледнато в момента пазара не е скъп. Водещите компании си подобряват резултатите и гледайки фоуърд оценките са доста добри. На макро ниво икономиката е в отлично здраве и не се виждат някакви дисбаланси. Лично аз си въобразявам, че лихвите на запад ще останат по-ниски от пазарните очаквания и процеса на покачване ще продължи много по-бавно от колкото си мислят хората. Така погледнато си въобразявам, че акциите са без алтернатива. Поне за сега. Та в общи линии неприятен последен месец на борсата, но и това ще мине. За сега краткосрочно има натиск за надолу, но дългосрочно е за нагоре. Та въпроса е дали можем да улучим колко точно е това краткосрочното и до кога.
                Лека вечер.

                Коментар


                • Лобос, добре ли си? Аз ти казвам, че пишеш глупости, защото наистина е така, а ти го обръщаш на заяждане. Ми къв е проблема хората да са на печалба?! Виж с колко са се качили SOFIX и някои от по-ликвидните позиции от началото на годината и сам ще се убедиш, че е възможно и нормално да има хора на печалба.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Технически анализатор Разгледай мнение

                    Пишеш глупости.
                    Убесни връзката между никати и темата Могат ли да се прогнозират цените на финансовите инструменти?
                    Уж технически анализатор а питаш за пален абсурд?
                    Като не ти е ясно нещо не се прави че го разбираш

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                      Страни неща стават на БФБ няма къси, Софикс пада цените падат и всеки е на печалба
                      Пишеш глупости.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                        Браво! Остава да уточниш, предвид долните спорове - реализирана или виртуална /имагинерна, както се изразиха/?
                        Потенциална По цени на затваряне. Няма как да е другояче - аз не съм излизал никога изцяло, дори почти не съм теглил средства от борсата. Но непрекъснато се стремя да оптимизирам портфейла си. Както каза Монти, купувам-продавам

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                          Днес отново пазарувах. Много ви поздрави, фиско.
                          Няма препоръки
                          и аз чакам, ама не пускат!

                          Коментар


                          • Днес отново пазарувах. Много ви поздрави, фиско.
                            Няма препоръки
                            Custodite sortem vestram

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                              В крайна сметка една малко по дълбока корекция със силна подкрепа в диапазона 620-630 ми се вижда като много силна основа за бъдещ подем. Пазарът има нужда да привлече нови пари които търсят промоция а и да изчисти малко повече спекулантски печалби. Мисля че чуждите фондове които биха инвестирали в ЕТФа ще направят един бърз технически анализ на пазара и подобно тестване и последвал ръст ще е добър знак за тренда.


                              Какви чужди фондове какви 5 лева те ако са искали до сега да са инвестирали ,едва ли са малоумни да сметнат ,че ще влезнат с кеш и ще им се наложи да излязат на чанта
                              Понякога ви се чудя как чакате тук да инвестират чужденци като тук остават все по малко хора ,дори и прираста е отрицателен
                              Last edited by lobos; 04.10.2017, 19:33.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                Всеки вижда това, което иска да види. Повечето хора имат устойчиви възгледи и без значение от ситуацията обесняват всичко с тях. Очевидно е че има корекция. Примерно аз не съм съгласен с възгледите на Монти за причините. Според мен всичко посочено от него беше валидно и по време на едногодишният възход от лятото на 2016 година насам. Киро би обяснил всичко с корупцията, която винаги я е имало и при добри и лоши времена. Някои от перманентните биковете пък отричат наличието на корекция. BigBear много добре обясни защо се проточват корекциите или мечите пазари толкова дълго. Още преди няколко години се убедих в желязната логика зад теорията му. То и тогава започнах да си мечтая да има релани къси, като критерия за допустимост да бъде всички компоненти на Софикс и самият ЕТФ. Тогава и ликвидността ще се качии пазара няма да ни е тесен. Преди няколко месеца си въобразявах, че Софарма или ще издърпа пазара или ще го потопи. Тогава си мислех, че посоката ще е нагоре, но явно нещата се промениха в движение. Ще изчакаме и ще видим. Наскоро си говорихме с приятели и стигнахме до идеята, че няма да е трудно да удвоим портфейлите си в рамките на три години.
                                Лека и утре доходна.
                                В крайна сметка една малко по дълбока корекция със силна подкрепа в диапазона 620-630 ми се вижда като много силна основа за бъдещ подем. Пазарът има нужда да привлече нови пари които търсят промоция а и да изчисти малко повече спекулантски печалби. Мисля че чуждите фондове които биха инвестирали в ЕТФа ще направят един бърз технически анализ на пазара и подобно тестване и последвал ръст ще е добър знак за тренда.



                                Коментар

                                Working...
                                X