IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Статията е хубава, но аз се чудя дали това е правилния подход - да предлагаме промени, промени. Значи хората по света си имат добре работещи борси с улегнали закони вече стотици години. Защо просто не препишеме законите и правилата едно към едно?!! Иначе може да ги дъвчеме законите още десетки години и не знам какво ще излезе.

    Коментар


    • Един от вариантите е Мариан и Оги да синтезират точките развити в итервюто,-сбито кото насоки.
      Да е качат тук и всеки да я препрати на посочения 1 адресат, с текст че лично е запознат, участвал и с действието си изразява своята подкрепа на развитите точки от горе посочените источник.

      - втори вариант е отворена подписка на лични при Мариан или Оги, те да решат.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


        Оги вече е посочил на къде ще отправи споделените отблъскващи факти, както и набелязаните промени върху които очакваме да има реакция от надзора и правителство!
        Така че е нужна само подкрепа и добавки разбира ще са възможни, но в последствие! Сега е нужен ОБЩ ГЛАС в зададената посока!
        Страхотно интервю на Торанага! +++
        Напълно съм съгласен с Инта, но как да официализираме /документираме/ ОБЩИЯ ГЛАС, защото само с "подкрепа и +" във форума не става!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

          Има една стара максима ,че който плаща той поръчва оркестъра и музиката.Ти какво им даваш ,че да ти защитават интереса?
          примерно плащам данъци от които им се плащат заплатите...
          We have no money, therefor we shall have to think...

          Коментар


          • Най-смислената статия за последните месеци тук!
            Браво, Торанага! Липсваше ни.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

              Към кого да е този сигнал и няма ли отдавна подадени такива сигнали ? Аз мисля, че е уместно пак да се повдигне темата за създаване на някакъв тип организация на дребните инвеститори с цел защита на правата ни, както и за сигнали и предложения към институциите.

              Оги вече е посочил на къде ще отправи споделените отблъскващи факти, както и набелязаните промени върху които очакваме да има реакция от надзора и правителство!
              Така че е нужна само подкрепа и добавки разбира ще са възможни, но в последствие! Сега е нужен ОБЩ ГЛАС в зададената посока!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                СЪС "СЛАВА" явно не СТАВА!!!

                БРАВО О Г И !!! и РЕСПЕКТ !!!
                Свършил си добра работа! Събрал си в своя изказ максимално, мажоритарни грабежи и мераци, правни пропуски, неволи и последствия на активно тургуващите, а защо не и на всеки който е дръзнал да посегне на пазар БФБ дори за единични сделки.
                Резултатите са видими за всички, но свършеното от теб, - аз подкрепям !
                За да не остане съпричасността само във форума, може да го оформите като колективен сигнал. Надявам се да не сме само двамата!
                Към кого да е този сигнал и няма ли отдавна подадени такива сигнали ? Аз мисля, че е уместно пак да се повдигне темата за създаване на някакъв тип организация на дребните инвеститори с цел защита на правата ни, както и за сигнали и предложения към институциите.

                Коментар


                • Би била интересна статия описваща бичите и мечите пазари на БФБ досега, тяхната продължителност, ръст/спад и средни стойности за тези величини. Ако има вече такава статия и някой я знае, бихте ли споделили линк. И да, знам, че мога сам да си ги сметна. Въпроса е ако ги има вече...

                  Благодаря много.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BattleRoyal Разгледай мнение
                    Поздравления за Toranaga за компетентното и аргументирано мнение ! Мен ми е интересно защо такива хора като него не се назначават по институциите и защо от членовете на КФН не се чуват подобни изказвания? Ок, сложили са шефчета на водопад да си клатят краката и да цоцат заплати и бонуси (а там хич не са малки), но това е твърде важен орган, за да се оставя в ръцете на безделници...
                    Има една стара максима ,че който плаща той поръчва оркестъра и музиката.Ти какво им даваш ,че да ти защитават интереса?

                    Коментар


                    • СЪС "СЛАВА" явно не СТАВА!!!

                      БРАВО О Г И !!! и РЕСПЕКТ !!!
                      Свършил си добра работа! Събрал си в своя изказ максимално, мажоритарни грабежи и мераци, правни пропуски, неволи и последствия на активно тургуващите, а защо не и на всеки който е дръзнал да посегне на пазар БФБ дори за единични сделки.
                      Резултатите са видими за всички, но свършеното от теб, - аз подкрепям !
                      За да не остане съпричасността само във форума, може да го оформите като колективен сигнал. Надявам се да не сме само двамата!

                      Коментар


                      • https://www.dnevnik.bg/biznes/2018/0...ikonomicheska/ България е между Уганда и Монголия по икономическа свобода

                        СЛАВА НА БХ, ШИШИ И ЧЕРЕШОВИ..

                        Коментар


                        • СЛАВА НА БХ, ШИШИ И ЧЕРЕШКО..

                          Коментар


                          • Изключително ценен материал и единственото, което мога да кажа, че предлагам на автора моят откровен респект за проникновението, аналитичната сила и обобщаващата дълбочина.

                            По-късно ще прочета отново за да си изясня някои детайли, но сега искам да споделя още за първото си впечатление.
                            Изведените в заглавието и подзаглавието акценти (редно е еднозначно да си изясним кой е извел тези акценти, защото аз лично тези акценти не ги чувам или прозирам в думите на Торанага) създават впечатление, че с някакви незначителни като обем законови промени, тежкото, но не безнадеждно положение може да се обърне, дори вероятно да се обърне драматично.

                            Всеки може да причуе някакви негови си субективни вярвания и очакнавия за борсата, а моето субективно усещане е, че Торанага акцентира на парещи и очеизвадни регулаторни и практически слабости и дефекти, които при настоящата обществена действителност, правят истинската промяна нереалистична.

                            Наскоро имах сблъсъци по разни поводи с органи и институции, съвсем неслучайни при това: община, крс и кзп. Стигна се и до дела, но въпреки уж доброто законодателство, категоричното ми мнение е, че при граждански проблем тяхната единствена грижа и стремеж е да намерят дума, фраза, обстоятелство, срок и процедура, че да се отскубнат от свършването на работа. Само и само да не се разваля рахата на по-силните и да се спечели ресурс от време, които да направляват в друга посока. Кой знае в каква посока?! Сигурно се борят за фондове, потоци и др.
                            И на борсата стават разни неприятни и неприемливи неща, дори отвратителни неща. Болката, която трябва да се изтърпи понякога е резултат на лични грешки, но друг път е следствие на странна глухота и слепота, които Торанага добре е илюстрирал.. Аз знам разликата между двете.

                            Вижда се, че авторът покрай другото е немски възпитаник - петимен е да употребява любимата на немците дума констелация.
                            Изведнъж ми се отщя да пиша и ще завърша със само една фраза:
                            При тази констелация нищо добро няма и не може да се случи.

                            Коментар


                            • Поздравления за Toranaga за компетентното и аргументирано мнение ! Мен ми е интересно защо такива хора като него не се назначават по институциите и защо от членовете на КФН не се чуват подобни изказвания? Ок, сложили са шефчета на водопад да си клатят краката и да цоцат заплати и бонуси (а там хич не са малки), но това е твърде важен орган, за да се оставя в ръцете на безделници...
                              We have no money, therefor we shall have to think...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                Огнян Николов: Малки промени в ЗППЦК може да направят БФБ магнит за свеж капитал

                                https://www.investor.bg/novini-i-ana...267209/?page=1

                                Големи поздрави и подкрепа за мислите на Торанага..Бих се радвал да изрази мнение кога очаква да започне следващата голяма криза ..
                                Поздрави за Огнян и от мен,много ми хареса интервюто!Респект!

                                Коментар

                                Working...
                                X