IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

    Ми не на борсата що ги няма ?
    Що не купуват артиите от БФБ като всичко е Ок
    Или това не го разбираш?
    Сега стандарта е голям
    Ама инвеститорите нещо не го разбират
    http://www.minfin.bg/bg/69

    Коментар


    • А какво да кажем за това че Goldman и BlueCrest Capital Management са в топ държателите на БГ ДЦК???
      Custodite sortem vestram

      Коментар


      • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
        Някой от оптимистите ще ми отговорили на един въпрос ?
        Кое кара JP Morgan Morgan Stanley да инвестират в Румъния а не в България?
        Глупостта, непознаването на тази част на света, наивитета ... да продължаваме ли хаха...
        Custodite sortem vestram

        Коментар


        • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

          А защо борса е не ликвидна?
          При тази цветуща държава защо тук няма ликвидност с в съседна Румъния има?
          Кое кара JP Morgan Morgan Stanley да инвестират в Румъния а не в България?
          Тук е пълно с мошенници от всякакъв калибър.

          Коментар


          • Някой от оптимистите ще ми отговорили на един въпрос ?
            Кое кара JP Morgan Morgan Stanley да инвестират в Румъния а не в България?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

              Не може да срутиш цените с 90% и да чакаш големите да се върнат.На Артио му събуха гащите и някой тогава се кефеха и ето го
              резултатът.Не на последно място неликвидна борса ,първо купуваш и после се чудиш на кого да продадеш.
              А защо борса е не ликвидна?
              При тази цветуща държава защо тук няма ликвидност с в съседна Румъния има?
              Кое кара JP Morgan Morgan Stanley да инвестират в Румъния а не в България?

              Коментар


              • Уважаеми 4Д, за съжаление 90% от поста ти е политически в защита на правителството..Това напълно ме убеждава , че си зависим под една, или друга форма от управляващите..Това разбира се те прави неспособен да си независим и меродавен икономист.Още повече, че ти се криеш зад пропагандни клишета за големи икономически успехи, без да сапоставяш даните с нашите конкуренти .

                Още от 18 век Ж.Ж.Русо и Волтер издигайки принципите на гражданите интелектуалци проповядват, че умният , интилигентен човек трябва да е винаги срещу властта и да я критикува..Аз съм привърженик на тази практика, а тя се и проповядва и до ден днешеш в цяла Западна Европа..
                На тях им е чужд вашият култ към личността, възхвала на вожда, купуване на медии за възхвала и едноличната диктатура..Конгреси, където се скандира името на вожда и няма друг кандидат на изборите освен Вожда..Разбира се има и други примери- Живков, Путин, Ким Ир СЕН..
                Аз винаги съм бил и съм критикувал властта.
                Както правилно отбеляза Лобос, няма как да вярват на комунистическите Ви дитирамби хората- милиони с пенсии по 100 евро и заплати по 200евро..Като е толкова хубаво защо прогонихте 1,5-2 милиона българи през терминал 1 и 2 и досега децата ни бягат,,Що се отнася до изброените предприятия , те и преди Вас бяха добри и сега са добри, въпреки Вас..Моля посочи ми какъв е Вашият принос..Може би , че не са като КТБ..
                Пак искам да ти припомня , че първият път гласувах за твоите хора- Борисов, но видях , че надминава всички предходни по това, в което ги обвиняваше..Виждам , че обещаваш още по -голям разцвет на икономиката..Тези от които си зависим членуваха в една партия, която обещаваше Комунизъм и рог на изобилието..Ти ми кажи кога и как - след колко време ще достигнем обещаните 70%..Вече видяме , че четвърта година не сме достигнали според твоята прогноза СОФИКС 1000 пункта..
                Все пак искам да ти кажа , че за мен са важни резултатите- Ако в следващата година СОФИКС стане 1000 пункта- вече ще е 5та година , а в следващите 3- 2000пункта..до края на мандата Ви ти обещавам да гласувам пак за ВАС и да призная геният на ВОЖДА и Ръководителя..Нали не се сърдиш, че всички тук искаме да ни поскъпнат акциите и не се задоволяваме само с празните обещания и фалшивите новини ..
                Казваш , че Основният проблем в България не е материалното. То ще се подобри много бързо. Проблема е в човешките отношения...Като как така Вие лапате суджука и комисиони- твърди се за корупцията от ЕС, а за другите проблема не бил материален..Да ти припомня, че всеки народ иска все повече материални придобивки от управляващите, независимо колко е богат- Пример САЩ..А в бедна България няма такива проблеми нали..

                Моля те да не се дразниш, аз с нищо не те обиждам, това е само спор..А ти не отговаряш на никой от въпросите ми за доходите, демографията, корупцията и бедността..
                Last edited by Kiro; 23.10.2017, 22:17.

                Коментар


                • Мен ми е интересно как се правят прогнози /убедено/ за след 10 години след като не можете да прогозирате дори другата седмица
                  Life won't wait for you.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                    Реклама на какво ,че тук всеки ден се бият хора от роми и наказани няма ,банката гръмна 2014 и до сега какво?
                    Някой наказан има ли ?-не няма и да има и в Испания пролетта гръмна банка но инвеститори има а тук Не днес нямате и 500к оборот ?
                    Не може да срутиш цените с 90% и да чакаш големите да се върнат.На Артио му събуха гащите и някой тогава се кефеха и ето го
                    резултатът.Не на последно място неликвидна борса ,първо купуваш и после се чудиш на кого да продадеш.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                      Недостатъчна реклама, а и с една банка се случи нещо през 2014 г.
                      Реклама на какво ,че тук всеки ден се бият хора от роми и наказани няма ,банката гръмна 2014 и до сега какво?
                      Някой наказан има ли ?-не няма и да има и в Испания пролетта гръмна банка но инвеститори има а тук Не днес нямате и 500к оборот ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                        70% номинало или PPP ? И коя година ? 4Д проблема е че много бавно става това догонване и можещите хора продължават да се махат. След 10 години броят на циганите и пенсионерите ще още по голям та кой ще движи тоя ръст бе човек?

                        Сега трябва да се вдига стандарта и правят реформи! Сега трябва да се вземат мерки за демографията а не някога си в бъдещето.
                        +1111111
                        Напълно споделям!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                          Ми не на борсата що ги няма ?
                          Що не купуват артиите от БФБ като всичко е Ок
                          Или това не го разбираш?
                          Сега стандарта е голям
                          Ама инвеститорите нещо не го разбират
                          Недостатъчна реклама, а и с една банка се случи нещо през 2014 г.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Киро, говориш толкова много лъжи за мен, че въпреки нежеланието ми да комуникирам с теб ми се налага. Аз съм обсебен от борсата и икономиката. Ставам и лягам с нея дето се казва. Изобщо не се гордея с това и осъзнавам недостатъците. Затова искам сериозно отношение към икономиката и борсата. На моменти може и да съм имал по-остър език когато насреща си имам агресивни глупаци. С годините бавно помъдрявам и успявам да ги подмина някак си. Не винаги ми се получава за съжаление. Описанието което ми даваш е смехотворно. Няма никаква връзка с действителността. Понеже ме описваш ще се опитам да ти върна жеста. Виждам обсебен от политиката човек, който живее с ненависта си към ГЕРБ, България и всичко хубаво което се случва наоколо. Сякаш се будиш и лягаш с мисълта за Бойко Борисов. Пишеш само за него и пускаш сексиски вицове (някои от тях не са лоши). Изобщо не си чел статията, която ти пуснах. Всеки логически довод бива притъпен и подтиснат от емоцията, от запалянковщината в теб. Тезата ми е ясна. Българската икономика се подобрява и ще продължи да се подобрява без значение кой е на власт до достигане на 70% от средното за ЕС. Никога не съм твърдял, че нещата тук са перфектни. Говоря за делтата а не за абсолютното състояние. Обаче за теб всеки, който даде положителна прогноза за някой икономически параметър е гербаджия. Но за твое съжаление се случват толкова много добри неща наоколо. Виж резултатите на една Софарма. Виж разрастването на Алкомет и Монбат. Дори ненавистният на теб Дачев се справя отлично. На моменти ми изглеждаш като стар динозавър в бизнеса от деветдесетте години, който е отпаднал с времето и сега обвинява за всичко някой друг, но не и себе си.
                            Има и още нещо, което за мен е важно. Основният проблем в България не е материалното. То ще се подобри много бързо. Проблема е в човешките отношения. Там нещата трудно ще се разрешат.
                            Успех в търговията.
                            70% номинало или PPP ? И коя година ? 4Д проблема е че много бавно става това догонване и можещите хора продължават да се махат. След 10 години броят на циганите и пенсионерите ще още по голям та кой ще движи тоя ръст бе човек?

                            Сега трябва да се вдига стандарта и правят реформи! Сега трябва да се вземат мерки за демографията а не някога си в бъдещето.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                              Как да ги няма бе!!!!!!!!!!!!
                              У вас ли искаш да дойдат, за да ги видиш. Не си ли спомняш на какво приличаше страната допреди няколко години. Късопаметник!
                              Ми не на борсата що ги няма ?
                              Що не купуват артиите от БФБ като всичко е Ок
                              Или това не го разбираш?
                              Сега стандарта е голям
                              Ама инвеститорите нещо не го разбират

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                                Кое е отчайващо ?
                                То пък вие грамотните цъфнахте и вързахте ,ами що ги няма чужденците кое ги спира ?
                                Как да ги няма бе!!!!!!!!!!!!
                                У вас ли искаш да дойдат, за да ги видиш. Не си ли спомняш на какво приличаше страната допреди няколко години. Късопаметник!

                                Коментар

                                Working...
                                X