IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Инвеститорите разлюбиха развиващите се пазари

    Коментар


    • Не разбрахте ли за толкова години че ръст няма да има скоро. На нашата борса ръстове и оптимизъм след 2009 година е имало само когато не са управлявали ГЕРБ или пък се е очаквало да не управляват... Аз лично от повече от година и половина не гледам на инвестицията си на нашата борсата като възможност за капиталов ръст, а за дивидентен. 4,5 до 5% в сравнение с 0.5% на депозит си е оферта. Освен това сега проверих, че спадът в портфолиото от върха е над 2 пъти по-малък от спада на индекса. Изглежда съм инвестирал в "пружини" но да видим кога ще се изстрелят... Не бях гледал от много месеци какво се случва и това малко ме изненада. Мисля че рекордно ниските обороти някои от последните дни са много bullish индикатор. Това също показва колко са нефелни управляващите. Бяхме се обзаложили с едни познат че най-ниските дневни обороти са в историята и се оказа че не са. Оборота на борсата да е в пъти по-нисък от оборот на лотарийни билетчета на Черепа показва какъв ни е човешкия "материал" .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

        за протокола: онзи ден от едни "нови пловдивчани" слушам думата "фалирга" и си викам "чакай да се посмеят малко и другите"



        ето една статия да се потръшкаш още малко:

        2886 лв. средно имат хората за втора пенсия

        От началото на годината дружествата са събрали над 37 млн. лв. такси, а са спечелили от инвестиции само 7.9 млн. лв.

        някои се смеят, а други ще плачат след време ....... винаги е било така...
        Това говори само едно, че добре умеят да си събират таксите, но не и да инвестират ! Ама то за тях това си е важното де, пък чуждите пари много важно къде ще ги натресат и дали ще има доходност от тях !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
          Усещате ли как натягаме пружината!?
          Батя имай търпение още един месец.Започваме с Градус! И след това продължаваме септември и октомври с приятните изненади!

          търпение колеги

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

            за протокола: онзи ден от едни "нови пловдивчани" слушам думата "фалирга" и си викам "чакай да се посмеят малко и другите"



            ето една статия да се потръшкаш още малко:

            2886 лв. средно имат хората за втора пенсия

            От началото на годината дружествата са събрали над 37 млн. лв. такси, а са спечелили от инвестиции само 7.9 млн. лв.

            някои се смеят, а други ще плачат след време ....... винаги е било така...
            За втората пенсия - като се осигуряват на минимум и пропускат и по някоя година така ще бъде.
            Моята партида гони 15 К ...Не, че искам меринджеите от пенсинните фондове да ми въртят парите , но засега е по добре от НОИ ...като му дойде времето ще му мисля , че има бая години ...
            Затова и си докарвам за по сигурно някой леФ от борсата
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              За протокола : не те бъзикам , но щом се припознаваш ...
              Иначе така говори една моя близка и се тръшкам да се смея покрай нея - фалирваш, паркирваш ...
              за протокола: онзи ден от едни "нови пловдивчани" слушам думата "фалирга" и си викам "чакай да се посмеят малко и другите"

              Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              и се тръшкам да се смея
              ето една статия да се потръшкаш още малко:

              2886 лв. средно имат хората за втора пенсия

              От началото на годината дружествата са събрали над 37 млн. лв. такси, а са спечелили от инвестиции само 7.9 млн. лв.

              някои се смеят, а други ще плачат след време ....... винаги е било така...
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                всички много добре всичко разбираме ........... но майтап да става

                нищо лично - не се сърди

                виж протоколчето как ме бъзика:



                онзи ден писах в съседна тема "фалирва" , а се чудех дали да не напиша "фалирга", а протолчето го е запомнило и сега ме "чука" все едно не знам, че думата е "фалира''

                нека да е весело
                За протокола : не те бъзикам , но щом се припознаваш ...
                Иначе така говори една моя близка и се тръшкам да се смея покрай нея - фалирваш, паркирваш ...
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от coder Разгледай мнение
                  Но аз цитирах Батя, а не Реалиста. От там не сме се разбрали
                  всички много добре всичко разбираме ........... но майтап да става

                  нищо лично - не се сърди

                  виж протоколчето как ме бъзика:

                  Софикс колко щял да се срине, БГ икономиката била много зле ... аха да фалиРваме ..
                  онзи ден писах в съседна тема "фалирва" , а се чудех дали да не напиша "фалирга", а протолчето го е запомнило и сега ме "чука" все едно не знам, че думата е "фалира''

                  нека да е весело
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Но аз цитирах Батя, а не Реалиста. От там не сме се разбрали

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от coder Разгледай мнение

                      Мисля, че не разбра символиката. По-точно избра си твой прочит. Времето ще покаже.
                      понеже ти не разбра символиката в поста на реалиста:

                      Който е пълен с акции, за него е натегната, а който няма, не е натегната.
                      затова го написах на по-прост език

                      иначе каквото ще стане - ще стане без значение ние сега какво си пишем тук ............. само се бъзикаме -> хора без работа...
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                        Каква година я натягате тази пружина!?!?!? ............ нали преди 3 месеца беше натегната до 720 пункта, а сега леко изпуска въздуха за да не се пръсне
                        Мисля, че не разбра символиката. По-точно избра си твой прочит. Времето ще покаже.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                          дедо Бъфет е започнал да товари от Тевата през Q1 ............. онзи ден като дадоха отчета какво са купували и всичките инвеститори като видяха това и Тевата рипна
                          това с Тева не е много по темата , но има коствена връзка ...сещайте се
                          Яко е, че Бъфет купува 4Q 17 а през 1Q 18 ги удвои... Според мен е по важна друга новина, която отиде на втори план - един от директорите им наби наведнъж към !5 млн. (собствени) преди седмица ...и то след като отчета излезе и цената вече беше няколко % отгоре ...

                          А сега по темата - правя аналогия с едно значимо дружество на БФБ ...и не е задължително да съм прав ...
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Спомням си какво отговори един колега от форум на коментара на друг за това дали
                            Teva ще фалира ... по спомен човека каза - тия евреи ..Може

                            дедо Бъфет е започнал да товари от Тевата през Q1 ............. онзи ден като дадоха отчета какво са купували и всичките инвеститори като видяха това и Тевата рипна
                            fuск the bеаr - give me the bееr

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от coder Разгледай мнение

                              Ми хайде да я изстрелваме вече, че 1 година я натягаме
                              Каква година я натягате тази пружина!?!?!? ............ нали преди 3 месеца беше натегната до 720 пункта, а сега леко изпуска въздуха за да не се пръсне
                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • Зависи от гледната точка. Който е пълен с акции, за него е натегната, а който няма, не е натегната. Без препоръки.

                                Коментар

                                Working...
                                X