IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от спекуланта
    Ей това в тема за градуса да го пуснеш......!
    Няма нужда! Нека поиграят там )) А това за 90 % от печалбата - според мен е продиктувано най-вече от страхът, че ipo-то ще се реазлизира, с оглед състоянието на пазара. Или може някой от едрите кандидат-мераклии да е тръгнал за отказ, та опит да го върнат, поживем увидем. Все пак 100 мил са инересно число
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
      Точно от там те хващат в уловка, защото не смяташ ! Ще обясня - беше написал по-назад някъде, че ако градуса дадяли 4,4% дивидент, си щял да купиш. Това е кукичката. А сметката показва, че ако се случи 4,4% дивидент то при заявените параметри- фрифлоут, брой харии (цяла планина), и търсените 100 мил от да допуснем сполучливо IPO, това директно рефлектира капитализация порядък 600мил и би било едно готино балонче на пръв поглед към сегашен пазарен момент. Дано не се случи нещо подобно като зърнените, (не вярвам да е в таква тежка степен, но планината с хартии е сходна ) та, правИ първо сметките, после помислИ. А и обещание за дивидент не е взет дивидент, нали така - да си спомним случая със Софарма преди излизане на варшавска борса - обещание за раздаване на 60% от печалбата, после банките не давали ... (не е препоръка)


      Ей това в тема за градуса да го пуснеш......!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        По скоро някой ще ги купи като плати по малко отколкото Тева платиха за генеричния бизнес на Актавис... Това си е половин фалит за гордите евреи...но възможност за изход на тия които са се ушили на 25+
        А по темата - има една друга генерична фарма в БГ за която прогнозирам мрачно бъдеще;;;
        Аз почти не гледам отчети така ми дойдеи така казах

        Коментар


        • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

          За Teva аз казах ,мисля че ще фалира „ това е !
          По скоро някой ще ги купи като плати по малко отколкото Тева платиха за генеричния бизнес на Актавис... Това си е половин фалит за гордите евреи...но възможност за изход на тия които са се ушили на 25+
          А по темата - има една друга генерична фарма в БГ за която прогнозирам мрачно бъдеще;;;
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            Импов, интересно жабоците за много ликвдни ли ги смяташ.. Ако решиш да ги разпродаваш бързо да не се наложи да ти ги купуваме на 2-3 лева.. Елмазите са супер неликвидни и с много относителни цени..Ще те посъветвам да ги тестваш за продажба..Сигурен съм , че цената която ще ти предложат ще е много под очакванията ти..Да не говорим , ако те усетят, че бързаш..Това са доста вариращи в цените активи и често се измерват с егото на купувача..Лошото е, че не стават и за близане за здраве..
            Не съм казал, че ного ликвидни. Ама при едната емисия то е логично - ами че те са 200 000 бройки. Елмазите са форсмажорен актив и освен това са секси - да си играеш с тях. Добре е всеки да си има - най-малкото: не ги ловят скенери - и ако таковата, можеш да го глътнеш елмазът и - като излезе от другата страна, с него да прережеш оковите и решетките - ако си в плен - и да драснеш към свободата.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              Днес реших, след толкова технически анализатори вещаещи спадове, фунии надолу, пробиви, съпротиви, чертички и т.н. абе яко спад - да пусна и аз моя анализ.

              Значи прибрах се от работа и влизам да си взема душ, свърших този освежаващ ритуал и що да видя два косъма над пъпа изникнали и се пресекли съдбоносно, ама единия по-светъл пресекъл отгоре надясно....викам ще расте пазара - няма как...погледнах надолу Фибоначиту, почесах МАCD-то и заключих - ще растем, знаците са категорични! Какво са тук някакви продажби, пазари, дивиденти и други глупотии Вярвам че тренда ще обърне, дали ще е след деня на детето, след пакета на Сфарм, Ипо-то на Градус или друго събитие, но пазара ще расте!!!

              Успех на всички и не спирайте да мечтаете и да бъдете оптимисти!!!
              Поздрави на всички приятели от форума!
              Наздраве!!!
              Значи си сменил снимките с косми

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                Днес реших, след толкова технически анализатори вещаещи спадове, фунии надолу, пробиви, съпротиви, чертички и т.н. абе яко спад - да пусна и аз моя анализ.

                Значи прибрах се от работа и влизам да си взема душ, свърших този освежаващ ритуал и що да видя два косъма над пъпа изникнали и се пресекли съдбоносно, ама единия по-светъл пресекъл отгоре надясно....викам ще расте пазара - няма как...погледнах надолу Фибоначиту, почесах МАCD-то и заключих - ще растем, знаците са категорични! Какво са тук някакви продажби, пазари, дивиденти и други глупотии Вярвам че тренда ще обърне, дали ще е след деня на детето, след пакета на Сфарм, Ипо-то на Градус или друго събитие, но пазара ще расте!!!

                Успех на всички и не спирайте да мечтаете и да бъдете оптимисти!!!
                Поздрави на всички приятели от форума!
                Наздраве!!!
                +1

                Коментар


                • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                  Не разбрахте ли за толкова години че ръст няма да има скоро. На нашата борса ръстове и оптимизъм след 2009 година е имало само когато не са управлявали ГЕРБ или пък се е очаквало да не управляват... Аз лично от повече от година и половина не гледам на инвестицията си на нашата борсата като възможност за капиталов ръст, а за дивидентен. 4,5 до 5% в сравнение с 0.5% на депозит си е оферта. Освен това сега проверих, че спадът в портфолиото от върха е над 2 пъти по-малък от спада на индекса. Изглежда съм инвестирал в "пружини" но да видим кога ще се изстрелят... Не бях гледал от много месеци какво се случва и това малко ме изненада. Мисля че рекордно ниските обороти някои от последните дни са много bullish индикатор. Това също показва колко са нефелни управляващите. Бяхме се обзаложили с едни познат че най-ниските дневни обороти са в историята и се оказа че не са. Оборота на борсата да е в пъти по-нисък от оборот на лотарийни билетчета на Черепа показва какъв ни е човешкия "материал" .
                  Че то - драги - вече и туй почти го няма - колко са компаниите, дето снасят толкова? Само съвсем няколко. Защото това: да си смяташ доходността от дивидент на базата на цените, на които си пазарувал преди 6-7 години, е евтина самозаблуда... особено за когото си реинвестира дивидентченцета или си доинвестирва свои пари. Впрочем така влизаме пак в един спор, който водим туканка най-редовно. Преди малко четох туканка - в Инвесторът статия - как БФБ АД дига дивидентът си тройно и вече снася по цяла стинка и половина дивидент, носейки сосната доходност от 0.26%. Направо щях да умра от смях. Тоя акция струва 5.7 кинта, а аз и 50 стотинки не бих дал за. 34 стинки - може.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                    Направо им се чудя на сривльовците дали си вярват - ама те си знаят.... Софикс колко щял да се срине, БГ икономиката била много зле ...аха да фалиРваме ..
                    Спомням си какво отговори един колега от форум на коментара на друг за това дали Teva ще фалира ... по спомен човека каза - тия евреи ..Може

                    За колебаещите си - изчакайте (моля Ви) да направи 20% up за да е сигурен тренда
                    За Teva аз казах ,мисля че ще фалира „ това е !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът
                      Дивидентът на Пиянското не помня да съм го смятал. По-ликвидните позиции всъщност са малко - Софарма и Химимпорт, и.... впрочем друга не се сещам. Помня обаче миналото лято как Трейдинъгът бе сринат чувствително с няма и 2000 бройки. А това не е малка компания. Има някои, дето са по-неликвидни и от елмазите ми - както сам отбелязваш. Помня, че в един от последните си опити на БФБ дебнах моя мъничка поръчка за Слънчо вися безрезултатно два месеца.
                      Точно от там те хващат в уловка, защото не смяташ ! Ще обясня - беше написал по-назад някъде, че ако градуса дадяли 4,4% дивидент, си щял да купиш. Това е кукичката. А сметката показва, че ако се случи 4,4% дивидент то при заявените параметри- фрифлоут, брой харии (цяла планина), и търсените 100 мил от да допуснем сполучливо IPO, това директно рефлектира капитализация порядък 600мил и би било едно готино балонче на пръв поглед към сегашен пазарен момент. Дано не се случи нещо подобно като зърнените, (не вярвам да е в таква тежка степен, но планината с хартии е сходна ) та, правИ първо сметките, после помислИ. А и обещание за дивидент не е взет дивидент, нали така - да си спомним случая със Софарма преди излизане на варшавска борса - обещание за раздаване на 60% от печалбата, после банките не давали ... (не е препоръка)
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        Днес реших, след толкова технически анализатори вещаещи спадове, фунии надолу, пробиви, съпротиви, чертички и т.н. абе яко спад - да пусна и аз моя анализ.

                        Значи прибрах се от работа и влизам да си взема душ, свърших този освежаващ ритуал и що да видя два косъма над пъпа изникнали и се пресекли съдбоносно, ама единия по-светъл пресекъл отгоре надясно....викам ще расте пазара - няма как...погледнах надолу Фибоначиту, почесах МАCD-то и заключих - ще растем, знаците са категорични! Какво са тук някакви продажби, пазари, дивиденти и други глупотии Вярвам че тренда ще обърне, дали ще е след деня на детето, след пакета на Сфарм, Ипо-то на Градус или друго събитие, но пазара ще расте!!!

                        Успех на всички и не спирайте да мечтаете и да бъдете оптимисти!!!
                        Поздрави на всички приятели от форума!
                        Наздраве!!!
                        Ти помня преди време как се въодушевяваше и еуфорираше че 100 пресекла 200 отдоле нанагоре.
                        Сега е обратния случай, а изглеждаш още по голям оптимист.
                        Нямаш равен, Върха си !

                        Коментар


                        • Тони, да расте , да расте по време на дивидентите до 700- 750, а после ..Мечтите осмислиха последните 11 години, но излезоха напразни.. А имаше мечти и прогнози и за 1000 преди четири години.. С БХ,ШИШИ и Черешко толкова..
                          Last edited by Kiro; 17.05.2018, 19:43.

                          Коментар


                          • Днес реших, след толкова технически анализатори вещаещи спадове, фунии надолу, пробиви, съпротиви, чертички и т.н. абе яко спад - да пусна и аз моя анализ.

                            Значи прибрах се от работа и влизам да си взема душ, свърших този освежаващ ритуал и що да видя два косъма над пъпа изникнали и се пресекли съдбоносно, ама единия по-светъл пресекъл отгоре надясно....викам ще расте пазара - няма как...погледнах надолу Фибоначиту, почесах МАCD-то и заключих - ще растем, знаците са категорични! Какво са тук някакви продажби, пазари, дивиденти и други глупотии Вярвам че тренда ще обърне, дали ще е след деня на детето, след пакета на Сфарм, Ипо-то на Градус или друго събитие, но пазара ще расте!!!

                            Успех на всички и не спирайте да мечтаете и да бъдете оптимисти!!!
                            Поздрави на всички приятели от форума!
                            Наздраве!!!

                            Коментар


                            • Браво Десперадо, много вярно мнение..Дъното е достигнато и сега копаем под него..Поздрави от БХ, ШИШИ И слугата му Черешко..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                                Батя имай търпение още един месец.Започваме с Градус! И след това продължаваме септември и октомври с приятните изненади!

                                търпение колеги
                                И така минали 10 години

                                Коментар

                                Working...
                                X