IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Romania - Foreign direct investments increased by 21.2% in the first three months of this year to EUR 1.378 bln

    Какви са цифри в бг за период?

    Коментар


    • SOFIX удари 13-месечно дъно

      https://forum.investor.bg/forum/%D0%...%D1%84%D0%B1-2

      Мого поздрави от БХ, ШИШИ и Черешко..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
        Че къде е отишъл Гено? Аз съм пропуснал инфото...
        Привет, разбрах че е напуснал Юг маркет и БГ.
        Някъде из Германия, разбрах емигрирал SubZero!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          П.П. пропуснах Хима, просто защото не ми се четат теории на конспирацията
          от целия Софикс само за ХИМ-а съм спокоен, че ще се крепи над 2,30 поне до ОСА ............ след това не знам какво ще стане...

          не е препоръка
          fuск the bеаr - give me the bееr

          Коментар




          • Click image for larger version

Name:	123.jpg
Views:	1
Size:	92.4 КБ
ID:	3334137



            Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
            Това на мен ми прилича на перфектен низходящ канала, на вас?
            преди повече от месец предупредих за този сценарий, но само прецаканата мецанка тогава ме подкрепи, а разни въздухарчета оспорваха графиката и обясняваха как нищо не значело защото оборота бил с по една акция на ден

            иначе за мен си е класически двоен връх:


            Този модел е много популярен и е доказал своята ефективност. Предствлява конфигурация от два върха или две дъна, завършващи на приблизително едно и също ценово ниво. Ние ще разгледаме фигурата двоен връх (фиг. 32), ситуацията при двойно дъно е аналогична.



            Как се образува модела:
            След ясно изразено покачване, котировките срещат стронг ниво, което не са в сътояние да пробият. Следва спад, връщане на пазара в обратна посока, което пробива тренд линията на движението (т. 1). Това е първи сигнал за обръщане посоката на движение. Този спад продължава до определно ниво, от където на пазара влизат много купувачи стремящи се да възобновят предходния възходящ тренд (т. 2). Техният опит завършва с неуспех на нива близки до предишното най-високо ниво (т. 3). Този неуспех провокира закриване на позиции (покупки) и същевременно - откриване на нови продажби. Следва силно низходящо движение пробиващо предишното дъно (дъното между двата върха) – т. 4. С този пробив, моделът е потвърден.

            Характеристики на модела:
            • Разликата между най-високата стойност на двата върха (двете дъна) не трябва да е голяма. Тази разлика не трябва да надвишава 20%.
            • Винаги вторият връх трябва да е равен по височина или по-нисък от първия.
            Аналогично за второто дъно - трябва да завършва на равна или по - висока стойност от първото. Ако това условие не е изпълнено, ще имаме нови върхове
            или дъна, които са по-високи или по-ниски от предишните, което говори за продължаване на тенденцията.
            • Моделът се появява в края на ясно изразено движение, като първия сигнал за обръщане е пробив на тренд линията на това движение.
            • Моделът трябва да е с пропорционален размер на предшестващото го движение
            (виж общите правила за фигурите).
            • Пробивът на предишното дъно (връх) е сигнал за откриване на позиция.
            • Целта на тази позиция - височината на фигурата нанесена в точката на пробив (т.4)
            • Стоп поръчката се поставя съответно под (покупка) или над (продажба) точката на пробив.
            • След пробив е възможна корекция до нивото на пробива, след което пазарът следва да продължи към целта, изведена от модела.
            • Обемите спадат по време на формирането на фигурата. По време на пробива и след него се покачват.

            Съществуват четири варианта на модела двоен връх (двойно дъно).

            1 . Адам & Адам 2. Адам & Ева


            3 . Ева & Ева 4. Ева & Адам





            за мен остава бавно и постепенно да се изгради дясното рамо

            не е препоръка за покупка или продажба на акции включени в Софикс
            Attached Files
            Last edited by polki; 15.05.2018, 01:06.
            fuск the bеаr - give me the bееr

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15%
              П.П. утре може някой да се събуди махмурлия на някоя яхта за 20 милиона и с разходи 100 000 на месец и да каже "ей, селяни, искам акцията ми да струва 10 лева след 10 дни" Къде отиват чертичките ти в този момент?
              Никой с яхта или без, (селянин или гражданин) не може да спре индекса дългосрочно (месечен чарт) Софикс е прав. Чертичките са числа, (декарт) зад числата - уви, реалност Почти не поглеждах доскоро, докато вървеше по "чертичките" от миналата есен. Двойният връх вече е нарисуван, (както беше вече видян) ако стане троен е добре (за утешение да го споменем) ))) но по-вероятно - обратно. С първа стъпка надоле и дано няма и втора още по-надоле. ))
              Всичко е като една стара кинолента, която се върти и върти и превърта, и не виждаме нищо по-различно от видяното ((( (не само за индекса се отнася но и битието като цяло) Не е препоръка
              Поне един готин дует да чуем - https://www.youtube.com/watch?v=AVnVuiFU-QQ
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                Извинявайте, че ви развалих настроението! Забравих, че тук се говори само за оптимизъм. Тук обичате да четете че пазара все някога ще тръгне нагоре Или че някой трябва да ви ритне в задника и да подскочите Или пък че рано или късно стадото бикове ще дойде
                Това са сладки приказки, но мен не ме греят по никакъв начин. За мен е по-важно да си гледам накъде се движи пазара към настоящия момент, а не да си фантазирам разни неща. Та така.

                Наздраве!
                Последната дума от поста ти е най-градивна, повярвай ми! А ако искаш с чертички да противоречиш и да определяш мненията за на практика собствените фирми на хора като изброените по-долу ти пожелавам успех. Тук не е NYSE и никога няма да бъде.

                П.П. утре може някой да се събуди махмурлия на някоя яхта за 20 милиона и с разходи 100 000 на месец и да каже "ей, селяни, искам акцията ми да струва 10 лева след 10 дни" Къде отиват чертичките ти в този момент?
                Last edited by 15%; 14.05.2018, 22:04.
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Извинявайте, че ви развалих настроението! Забравих, че тук се говори само за оптимизъм. Тук обичате да четете че пазара все някога ще тръгне нагоре Или че някой трябва да ви ритне в задника и да подскочите Или пък че рано или късно стадото бикове ще дойде
                  Това са сладки приказки, но мен не ме греят по никакъв начин. За мен е по-важно да си гледам накъде се движи пазара към настоящия момент, а не да си фантазирам разни неща. Та така.

                  Наздраве!
                  Last edited by Агресивен бик; 14.05.2018, 21:43.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                    Това на мен ми прилича на перфектен низходящ канал, а на вас?

                    Мнението не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                    На мен ми прилича на сметки без кръчмар. Но е добре че го пускаш, за да може Химаджии, космонафти, пенсии и т.н. да видят на къде отиват нещата. Да не вземат да играят против тренда, че току-виж сме ги изяли ние, техничарите
                    Last edited by 15%; 14.05.2018, 21:27.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Това на мен ми прилича на перфектен низходящ канал, а на вас?

                      Мнението не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                      Коментар


                      • Аз не търгувам индекси и съответно не ме интересува колко ще е Софикс, но ако някой изкаже предположение колко ще струват Софарма и БРЕФ след година /тъй като след 3 или 5 уравнението става твърде сложно/, ще му бъда много благодарен. Ето и моето предположение - 5 лв и 2 лв. Това са много хамалски сметки и такива само за компании от Софикс, но все е нещо. По принцип имам интереси за компании извън индекса, но нека тръгнем от тези.

                        П.П. пропуснах Хима, просто защото не ми се четат теории на конспирацията
                        Last edited by 15%; 14.05.2018, 21:08.
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Пазарът нямакак да се таймира, но определено по-хубавото предстои!
                          Няма място за отстъпление, чакаме спусъка - дали ще е пакета на Фармата или оса-то на Ххим-а или Градус или влизане в ЕРМ2...ще видим!
                          Успех на всички!

                          Коментар


                          • поздрав за нас
                            https://www.youtube.com/watch?v=QlF4...-cqUuk&index=6
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Тука масово взеха да се дрънкат глупости от кеширалите, което много ме радва.
                              Но това си е техен проблем, разбира се.

                              Коментар


                              • Като мине пакетът при Софарма.

                                Коментар

                                Working...
                                X