Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
Collapse

503 Service Unavailable

No server is available to handle this request.
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение

    Хахаха
    Хубаво ви развеселих , имахте нужда. Теста мина. Ясен е профила на инвеститорите на бфб чакат се големи риби . А на тия с 300 , 400 хич няма да им е весело след 4 , 5 години.
    Last edited by Todor Sabev; 15.05.2018, 23:24.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

      Помислих и ето какво измислих.

      Писал съм почити. Вероятно тук има и хора с по - големи суми, но те са малко. Точно заради това че няма достатъчно на брой средни играчи ликвидността е такава и понеже големите са прекалено големи за пазара и в същото време са малко на брой. Един ден прилични обеми на другия на баничарницата отсреща. Зависи какво решат малкото на брой големи играчи. Обемите могат да се поемат от средните играчи , дори и ако малкото на брой големи решат да продават или се купуват. Тук всеки може да си прави каквото иска. Защото акциите са концентрирани в няколко големи и в много малки. И като тръгнат големите на всички им се ебава м....та. Поздрави.
      Ето какво виждам аз от калибър "малките":Големите почти винаги купуват пакети договорени по телефона в спреда,почти никога над него .Когато в един момент нещата в дадена позиция не потръгнат, от няма и къде продават на пазар на приличен дискаунт надолу .Там спекулантите с много по ограничени портфейли поемаме колкото можем.Естествено че не можем да се сравняваме с техните порфейли от привлечени средства и се получава "срив " понякога в някои позиции.Според мен ще е много по-просто ако разположат своите ордери на цената на която са склонни да купят.....................................ей така да си стоят и чакат,НО НЕ ГО ПРАВЯТ??????Виждат че така нещата не вървят ,НО НЕ ГО ПРАВЯТ........не мога да си го обясня това?Имам точно две обяснения на това поведение: първото е че не желаят да платят 50-100 лв повече такси от комисионни на излизащи играчи с малки суми и втората е че просто не знаят къде точно да ги разположат.......
      Last edited by спекуланта; 15.05.2018, 22:58.

      Коментар


      • Импов, нямаш умора.. Въртиш - сучеш все жабоците да пробуташ..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

          Помислих и ето какво измислих.

          Писал съм почити. Вероятно тук има и хора с по - големи суми, но те са малко. Точно заради това че няма достатъчно на брой средни играчи ликвидността е такава и понеже големите са прекалено големи за пазара и в същото време са малко на брой. Един ден прилични обеми на другия на баничарницата отсреща. Зависи какво решат малкото на брой големи играчи. Обемите могат да се поемат от средните играчи , дори и ако малкото на брой големи решат да продават или се купуват. Тук всеки може да си прави каквото иска. Защото акциите са концентрирани в няколко големи и в много малки. И като тръгнат големите на всички им се ебава м....та. Поздрави.
          Да, ама ако средните играчи затъргуват активно (което не виждам за какъв дявол да го правят), то ще стане по-зле, защото ПФ-тата ще се включат и каквото докопат, ного по-трудно пак ще го пуснат.

          Не виждам светлинка, драги. Сам аз бях оптимист за БФБ... ама от три години имам сигурно две сделки туканка. То няма какво да си купи човек вече. Аз - дивидентаджия - кажи ми защо да пазарувам туканка на тая нисколиквидна и ако не умряла, то крееща борса, щом навън мога да си търся хем по-дивидентосгодни, хем неизмеримо по-могъщи компании - и то на истинска борса? Туканка даже дивидентите намаляват - виж само тая година колко компании си ги намалиха - ми то повечето - на пръв поглед се сещам само за Простите Жабоци - дето вдигнаха дивидентът.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Дори разните СОП-ове са приоритет - и аз имам такива - малцина знаят, че ние НЯМАМЕ ПРАВО да ги оставяме да повтарят !!! Так едно такова - вече горен курс, което всяка учебна година колежката по български с триста зора го научава да пише, а лятната ваканция то забравя отново - ще завърши средно образование наравно с всички !!! А умните деца нека се счупват да учат - в училище и къщи - по 12 часа на ден...

            Хем моето училище е някакво светло островченце - в някои други какво беше още преди 10-12 години... а сега направо не ми се мисли какво е там нивото.

            За какво образование говорим - щом кухите елементи са абсолютен приоритет и имат привилегии?
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

              Помисли си пак!
              Помислих и ето какво измислих.

              Писал съм почити. Вероятно тук има и хора с по - големи суми, но те са малко. Точно заради това че няма достатъчно на брой средни играчи ликвидността е такава и понеже големите са прекалено големи за пазара и в същото време са малко на брой. Един ден прилични обеми на другия на баничарницата отсреща. Зависи какво решат малкото на брой големи играчи. Обемите могат да се поемат от средните играчи , дори и ако малкото на брой големи решат да продават или се купуват. Тук всеки може да си прави каквото иска. Защото акциите са концентрирани в няколко големи и в много малки. И като тръгнат големите на всички им се ебава м....та. Поздрави.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
                https://www.dnevnik.bg/analizi/2018/...mments-wrapper

                все добри новини !!!

                Up, Uppp..
                Статията е вярна, джадай, ама не засяга основният проблем в държавата - и той е: ЗАКОННОСТТА. Там където липсва елементарна законност и държавата отказва да защити имота и живота на хората, там където дори полицаите ядат бой по катуниту, там няма държава, а където няма държава не може да има и стопанска дейност. Все повече и повече икономиката се съсредоточава в София и още няколко града, които са островченца сред растящото море от беззаконие.

                За образованието проблемът е свързан като причини с горното. Всичко тръгна от насила натрапената ни - основно отвън - толерастия - и опитите за интеграция към едно диво племе. Тая безумна политика доведе до разрушаване на етническия баланс и до всичко горепосочено, като най-страшните последици дори още не са настъпили. Дори образованието, за което се говореше в статията - дава равнис по същите. Приоритетната му цел не е да се развиват талантливите, ученолюбивите, желаещите да прогресират - целта е да бъдат вкарани в училището и задържани там с всички средства някакви примитиви, за които е ясно, че ще са годни само за тежък и неквалифициран физически труд - отделно никой не смее да ги застави да работят и туй, дето умеят. Редовно четем например за наши талантливи деца, печелещи медали от международни олимпиади... ама там те ходят обикновено с парите на родителите си, които затъват в дългове, за да ги изучат. В същото време държавата пилее милиони, за да праща цели екипи учители, социални, полицаи по катуните, ЗА ДА СЕ МОЛЯТ на особеният етнос да пуснат малките си на училище - или да ги върнат там, макар дори лудите да разбират, че чаааве, дето на 10 години още не знае буквите и дори да говори членоразделно, вече е загубено за образованието !!! КАК да дърпа образованието нагоре, като то е принудено да се равнява и съобразява не с най-умните и трудолюбивите, но с най-тъпите и мързеливите?
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  Аз познавам 5-6 човека с над "100 бимберици" в една акция. Като портфейл са доста над очакванията ти. Определено не им е приятна ликвидността, но предпочитат да имат много пари на неликвидно място пред това да нямат пари. Тях не ги мислете. Някак си вързват двата края.
                  Само дето неликвидността е нещо куцо - ако тия пари например да кажем спешно ти притрябват за нещо. Тогава ще бъдеш неприятно изненадан, виждайки как твоите акции "за 100 Б" всъщност струват 68, когато ти се наложи бръже да ги разкешиш. Затова Фортиссов например го тормозя така и той ми отговаря със заяжданици - не разбира, че му казвам туй за неговото добро.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                    Физическо лице със 100 бимберици , което не е във фонд съм почити сигурен че тука нема.
                    Аз познавам 5-6 човека с над "100 бимберици" в една акция. Като портфейл са доста над очакванията ти. Определено не им е приятна ликвидността, но предпочитат да имат много пари на неликвидно място пред това да нямат пари. Тях не ги мислете. Някак си вързват двата края.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                      Физическо лице със 100 бимберици , което не е във фонд съм почити сигурен че тука нема.
                      Има, има... има и с по 300-400 Б. Ама и аз не зная - не ги ли е шубе? АКО все пак има срив - как си правят сметката да избягат?

                      Ама аз не мисля, че ще има срив - просто бавно гниене. То няма свободен обем дори за срив вече.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                        Физическо лице със 100 бимберици , което не е във фонд съм почити сигурен че тука нема.
                        Тодор, кажи ти в кой фонд си, да се посмеем заедно?

                        Коментар


                        • Тук дали от скука или от нерви, ама доста глупости са написани тия дни. Сривльовците, нещо нервите май не издържат?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                            Физическо лице със 100 бимберици , което не е във фонд съм почити сигурен че тука нема.
                            Хахаха

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                              Разликата е ,че в УСА примерно с 100к ще излезеш за секунди а тук ?
                              Тук повечето никове ще изчезнат а другите ще ревЪт по форумите!
                              Аре стига сме се сравнявали с УСА,дай като ще сравняваш да е с Румъния ,Сърбия и т.н. от нашият калибър.....не че те не са напред от нас ,но си е някаква база за сравняване

                              Коментар


                              • Има доста..

                                Коментар

                                Working...
                                X