IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
    Аз лично прогнозирам около 720 демек 10% нагоре от сега!
    Да-да! Кога вкараш пак на Англия гол с ръка и ти го признаят,може да видиш 720....Иначе 450 - 470 но проблема не е в целта,а в агонията!

    Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
      Нека аз , нека аз да кажа -
      >704,8<>SOFIX738,7 >789,00
      ноооо, преди Коледа, а след нея ДРУГ да каже,- другаркооо
      че ми свърши оптимистичната ракияяя...
      много си си играл да оцветяваш, а от ракията не ти се разбира какво си искал да напишеш...
      fuск the bеаr - give me the bееr

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        "Провалих се 3 пъти в колежа. 30 пъти пращах CV за работа и 30-те пъти бях отхвърлен. Когато KFC дойде в Китай за първи път, бяхме 24 човека които кандидатсвахме за работа. Взеха 23, само аз бях отхвърлен. Исках да стана полицай, отново само аз не бях приет от всички кандидати.10 пъти кандидатсвах в Харвард и бях отхвърлян всеки път. Никога не се предавай, защото си се провалил веднъж или два пъти. Знай, че понякога провала е естествения начин на вселената да ти каже, че твоята мисия в живота е някъде другаде."
        (Jack Ma- създателят на AliBaba, 22рият най-богат човек на света със състояние над 29 милиарда долара.)


        Това е истинският оптимизъм в световен мащаб, а не като някои тук..Да купуват шитовете на олигарсите и да чакат чудо в държавата на БХ, ШИШИ и слугата му Черешко..ин все да гласуват за тях
        ++++++++++++++++

        Коментар


        • Нека аз , нека аз да кажа -
          >704,8<>SOFIX738,7 >789,00
          ноооо, преди Коледа, а след нея ДРУГ да каже,- другаркооо
          че ми свърши оптимистичната ракияяя...
          Last edited by inta53; 20.05.2018, 21:32.

          Коментар


          • Колеги, според вас колко ще е Софикс в края на 2018г.?
            Аз лично прогнозирам около 720 демек 10% нагоре от сега!

            Коментар


            • "Провалих се 3 пъти в колежа. 30 пъти пращах CV за работа и 30-те пъти бях отхвърлен. Когато KFC дойде в Китай за първи път, бяхме 24 човека които кандидатсвахме за работа. Взеха 23, само аз бях отхвърлен. Исках да стана полицай, отново само аз не бях приет от всички кандидати.10 пъти кандидатсвах в Харвард и бях отхвърлян всеки път. Никога не се предавай, защото си се провалил веднъж или два пъти. Знай, че понякога провала е естествения начин на вселената да ти каже, че твоята мисия в живота е някъде другаде."
              (Jack Ma- създателят на AliBaba, 22рият най-богат човек на света със състояние над 29 милиарда долара.)


              Това е истинският оптимизъм в световен мащаб, а не като някои тук..Да купуват шитовете на олигарсите и да чакат чудо в държавата на БХ, ШИШИ и слугата му Черешко..и все да гласуват за тях
              Last edited by Kiro; 20.05.2018, 22:25.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

                Сега е 2018, ако смяташ че акцията е надценена базирано на див. доходност можеш да скъсиш и да видим резултата.
                Смятам че цената е реална. И има още доста потенциал. Ако се продаде, още повече...
                Аз лично съм притежавал акции на чужди борсови оператори, доста по-набалончени от БФБ. Да сравняваш БФБ АД с Apple или Жабока е доста наивно. Сравнявай с пиъри, които са в същия бизнес.
                Дивидентът не е най-важният показател, но е най-показателният показател - и най-практическият. Той е като микроскоп, през който можеш да хвърлиш едно очо на повечето други важни неща - продажби, печалба, парични потоци, политика към акционерите, а и показва РЕАЛНО какво получаваш, за да държиш една акция... Къде го виждаш тоя потенциал? - Всеки си знае, де... ама да - има и по-големи балони тук-таме - например тИслата.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                  За втората пенсия - като се осигуряват на минимум и пропускат и по някоя година така ще бъде.
                  Моята партида гони 15 К ...Не, че искам меринджеите от пенсинните фондове да ми въртят парите , но засега е по добре от НОИ ...като му дойде времето ще му мисля , че има бая години ...
                  Затова и си докарвам за по сигурно някой леФ от борсата
                  ти даже и подзаглаивето не си прочел:

                  От началото на годината дружествата са събрали над 37 млн. лв. такси, а са спечелили от инвестиции само 7.9 млн. лв.

                  но стигаш да верни заключения:

                  Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                  Не, че искам меринджеите от пенсинните фондове да ми въртят парите , но засега е по добре от НОИ ...
                  ето още статистика от статията:

                  За периода от 1 юли 2004 г. до края на 2017 г. реалната доходност на универсалните фондове е 7.75%, а на доброволните - 8.25%. Иначе номиналната доходност на универсалните за същия период е 72.98%, но тук трябва да се вземе предвид и 60.54% инфлация.

                  Отделните фондове обаче имат големи разлики в този показател - реалната доходност варира от 21.41% на "Съгласие" до минус 4.57% на "УПФ-Бъдеще". "ЦКБ-Сила" е с 18.05%, "Доверие" е с 8.81%, "Ен Ен УПФ" е с 8.45%.

                  Още един фонд има отрицателна доходност - "Алианц България", минус 3.36%. При доброволните фондове е любопитно да се отбележи резултатът на "ДПФ-Бъдеще", който е минус 34%.
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                    То и Седма година едни акции на губещи компании правеха ебаси ръстовете и цените им се изчисляваха в бимберици.

                    Капиталовата печалба се смята когато продадеш. БФБ смяташ ли, че тая цена е реална? Това е бетер Ябълчичката.

                    Иначе тия 12% ръст Тинтата ми ги направи за около три седмици, ама аз това не го броя - по-скоро се ядосвам, че не мога да си купя сгодно още Тинтички.
                    Сега е 2018, ако смяташ че акцията е надценена базирано на див. доходност можеш да скъсиш и да видим резултата.
                    Смятам че цената е реална. И има още доста потенциал. Ако се продаде, още повече...
                    Аз лично съм притежавал акции на чужди борсови оператори, доста по-набалончени от БФБ. Да сравняваш БФБ АД с Apple или Жабока е доста наивно. Сравнявай с пиъри, които са в същия бизнес.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Ти помня преди време как се въодушевяваше и еуфорираше че 100 пресекла 200 отдоле нанагоре.
                      Сега е обратния случай, а изглеждаш още по голям оптимист.
                      Нямаш равен, Върха си !
                      Този е като фурнаджийска лопата, но много обича да се прави на интересен.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        Днес реших, след толкова технически анализатори вещаещи спадове, фунии надолу, пробиви, съпротиви, чертички и т.н. абе яко спад - да пусна и аз моя анализ.

                        Значи прибрах се от работа и влизам да си взема душ, свърших този освежаващ ритуал и що да видя два косъма над пъпа изникнали и се пресекли съдбоносно, ама единия по-светъл пресекъл отгоре надясно....викам ще расте пазара - няма как...погледнах надолу Фибоначиту, почесах МАCD-то и заключих - ще растем, знаците са категорични! Какво са тук някакви продажби, пазари, дивиденти и други глупотии Вярвам че тренда ще обърне, дали ще е след деня на детето, след пакета на Сфарм, Ипо-то на Градус или друго събитие, но пазара ще расте!!!

                        Успех на всички и не спирайте да мечтаете и да бъдете оптимисти!!!
                        Поздрави на всички приятели от форума!
                        Наздраве!!!
                        Пълни глупости!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

                          БФБ АД от началото на год. +12.63%, за 12 мес. +92.57%. Сега погледни твоите акции и кажи колко от тях са с такъв резултат?
                          То и Седма година едни акции на губещи компании правеха ебаси ръстовете и цените им се изчисляваха в бимберици.

                          Капиталовата печалба се смята когато продадеш. БФБ смяташ ли, че тая цена е реална? Това е бетер Ябълчичката.

                          Иначе тия 12% ръст Тинтата ми ги направи за около три седмици, ама аз това не го броя - по-скоро се ядосвам, че не мога да си купя сгодно още Тинтички.
                          Last edited by Императорът; 17.05.2018, 21:32.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                            ...Преди малко четох туканка - в Инвесторът статия - как БФБ АД дига дивидентът си тройно и вече снася по цяла стинка и половина дивидент, носейки сосната доходност от 0.26%. Направо щях да умра от смях. Тоя акция струва 5.7 кинта, а аз и 50 стотинки не бих дал за. 34 стинки - може.
                            БФБ АД от началото на год. +12.63%, за 12 мес. +92.57%. Сега погледни твоите акции и кажи колко от тях са с такъв резултат?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от спекуланта
                              Ей това в тема за градуса да го пуснеш......!
                              Няма нужда! Нека поиграят там )) А това за 90 % от печалбата - според мен е продиктувано най-вече от страхът, че ipo-то ще се реазлизира, с оглед състоянието на пазара. Или може някой от едрите кандидат-мераклии да е тръгнал за отказ, та опит да го върнат, поживем увидем. Все пак 100 мил са инересно число
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                                Точно от там те хващат в уловка, защото не смяташ ! Ще обясня - беше написал по-назад някъде, че ако градуса дадяли 4,4% дивидент, си щял да купиш. Това е кукичката. А сметката показва, че ако се случи 4,4% дивидент то при заявените параметри- фрифлоут, брой харии (цяла планина), и търсените 100 мил от да допуснем сполучливо IPO, това директно рефлектира капитализация порядък 600мил и би било едно готино балонче на пръв поглед към сегашен пазарен момент. Дано не се случи нещо подобно като зърнените, (не вярвам да е в таква тежка степен, но планината с хартии е сходна ) та, правИ първо сметките, после помислИ. А и обещание за дивидент не е взет дивидент, нали така - да си спомним случая със Софарма преди излизане на варшавска борса - обещание за раздаване на 60% от печалбата, после банките не давали ... (не е препоръка)


                                Ей това в тема за градуса да го пуснеш......!

                                Коментар

                                Working...
                                X