IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
    Какво става на БФБ то половин час без сделка или компа ми е бъгнал ?

    Божков от талончетата на една по централна лавка има повече оборот.
    И по-зле ще става.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
      Капитализмът на сълзи и сополи не обръща внимание.

      Коментар


      • Какво става на БФБ то половин час без сделка или компа ми е бъгнал ?

        Божков от талончетата на една по централна лавка има повече оборот.
        Last edited by superexpert; 23.05.2018, 11:07.

        Коментар


        • https://www.youtube.com/watch?v=J1eTpUtqpRo
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • Само 1 от 50 или под 2% от българските домакинства инвестират във фондове. За разлика от нас в Европа този показател е над 10%. На първо място пък се нарежда САЩ, където над 45% от домакинствата инвестират в подобен тип продукти. Това заяви Станислав Ангелов, мениджър „Инвестиционни продукти“ в една от родните банки, по време на форума „Шумът на парите“.

            Той разясни, че другото име на инвестиционния фонд е колективна инвестиционна схема и представлява колективно влагане на свободни средства на клиентите в даден фонд.
            По думите му все още масовият потребител в България не познава инвестирането във фондове и не се интересува от него. А това може да се обясни чисто социологически с историята на страната ни. Нашите баби и дядовци не са познавали друга алтернатива, освен банковия депозит, смята Ангелов. Той е категоричен обаче, че лоша инвестиция няма.
            Най-често сънародниците ни, които имат излишни пари, ги слагали на влог в банка или пък купували имоти. „Инвестицията в недвижим имот, независимо какъв е той, е най-позната, най-сигурна, тъй като можеш да я пипнеш и да я видиш“, уточни Михаил Чобанов, основател и собственик в Bulgarian Properties.
            Според него, ако купим апартамент в столицата и го дадем под наем, то можем да очакваме годишна възвръщаемост в рамките между 3 и 6%. Това обаче важи, ако сме закупили имота със собствени пари. Ако обаче се налага да теглим заем от банка, то в такъв случай първоначално може да сме на нула, но в дългосрочен план ще имаме печалба.
            Чобанов даде и пример как и с по-малко пари можем все пак да направим инвестиция в имот. Това може да стане, ако например имаме 20 хил. лева и се обединим с още няколко човека и така да не тичаме при банката за пари. Този вариант обаче важи, ако целта на покупката е само инвестиционна. Той добави още, че чужденците все още са голям фактор в пазара на недвижими имоти в нашата страна, като основно се насочвали към популярните за тях морски и планински курорти. Напоследък дори се наблюдавала тенденция, при която чужденци купували имоти у нас, за да могат отрочетата им да дойдат да учат в България.
            Също така финансовите експерти се обединиха около идеята, че поне 10-20% от месечните доходи трябва да бъдат спестявани. По отношение на средствата, които ние спестяваме, е много важно каква финансова цел имаме пред нас, т.е. дори да спестяваме и 20%, и 30%, е добре те да бъдат добре диверсифицирани.
            За да знаем какво да правим с парите си обаче, е важно и финансовото образование. Експертите бяха категорични, че в България подобно липсва.
            „Масово не се набляга на това как хората да управляват парите си или пък как и защо се плащат данъците. Тези неща са важна част от обществото и част от бъдещото развитие“, заявиха специалистите. Като положителен пример бяха посочени скандинавските държави, в които образованието по финанси започва още в детската градина, докато у нас разбиранията на тази тема били съвсем различни.monitor.bg

            Коментар


            • "Освен първичното публично предлагане на акции на "Градус", две публични компании също обявиха намерения за набиране на капитал през борсата, а сумите са солидни за нашия пазар и адекватни за чужди инвеститори. Високите кешови наличности и очакванията известна част от дивидентите за финансовата 2017 г. да бъдат платени преди тези предлагания са условия за интерес“, посочва експертът.


              https://www.investor.bg/novini-i-ana...za-bfb-261585/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                Кои еврофондове ще спират,по кои мерки аз нямам такава информация .След 2020 година следва нов програмен период който може да е с по малко бюджет заради Брекзит,друго чак и спиране засега не знам
                И ще има ъп ъп ъп

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                  Сигурно ги е напуснал оптимизма.Със спирането на еврофондовете на някой хора ще им пресъхне кърмата
                  Кои еврофондове ще спират,по кои мерки аз нямам такава информация .След 2020 година следва нов програмен период който може да е с по малко бюджет заради Брекзит,друго чак и спиране засега не знам

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    "Провалих се 3 пъти в колежа. 30 пъти пращах CV за работа и 30-те пъти бях отхвърлен. Когато KFC дойде в Китай за първи път, бяхме 24 човека които кандидатсвахме за работа. Взеха 23, само аз бях отхвърлен. Исках да стана полицай, отново само аз не бях приет от всички кандидати.10 пъти кандидатсвах в Харвард и бях отхвърлян всеки път. Никога не се предавай, защото си се провалил веднъж или два пъти. Знай, че понякога провала е естествения начин на вселената да ти каже, че твоята мисия в живота е някъде другаде."
                    (Jack Ma- създателят на AliBaba, 22рият най-богат човек на света със състояние над 29 милиарда долара.)


                    Това е истинският оптимизъм в световен мащаб, а не като някои тук..Да купуват шитовете на олигарсите и да чакат чудо в държавата на БХ, ШИШИ и слугата му Черешко..и все да гласуват за тях
                    Хахаха.Яко го каза.Няма такава измама .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                      Нещо много оредяха мненията в тая тема
                      Сигурно ги е напуснал оптимизма.Със спирането на еврофондовете на някой хора ще им пресъхне кърмата

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                        Нещо много оредяха мненията в тая тема
                        Чакаме избухването

                        Коментар


                        • Нещо много оредяха мненията в тая тема

                          Коментар


                          • що дига дакса и ние падаме . нали уж сме в обединена ЕВР................ опа
                            някой да се оплаче на омбудсмана

                            Коментар


                            • Летен пустинен пейзаж..
                              https://www.youtube.com/watch?v=56QPtFo94p0
                              А дали ще има спасение !?
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • БФБ vs Лондонската Борса

                                Седем български компании участват в обучителна програма на Лондонската борса и Unicredit

                                Тя е предназначена за обещаващи нови компании от сегмента на малките и средните предприятия, клиенти на банката

                                Общо седем български компании са участвали или участват в момента в съвместна обучителна програма на Лондонската фондова борса и Unicredit, съобщиха от Уникредит Булбанк, част от групата на италианската банка. Програмата ELITE е предназначена за обещаващи нови компании от сегмента на малките и средните предприятия, които са клиенти на Unicredit в страните от Централна и Източна Европа (ЦИЕ), където групата има свои банки.Насочена е към увеличаване на познанията на участниците за капиталовите пазари и възможностите за финансиране, като предоставя и пряк достъп до инвеститорите. Сред целите на инициативата е и да насърчи връзките между самите компании в отделните страни.

                                https://www.capital.bg/biznes/finans...v_obuchitelna/
                                Last edited by Innocent; 21.05.2018, 19:13.

                                Коментар

                                Working...
                                X