IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

    https://profit.bg/investitsii-abv/ob...ne-na-borsata/
    Наръчник за манипулиране на борсата

    ...За да демонстрираме колко сме по-назад в мисленето от един от най-развитите и ефективни пазари, ще демонстрираме как са разсъждавали в САЩ още през далечната 1931 г.

    Тогава на пазара излиза един от наръчниците на фонд-мениджърите ("The Richard D. Wyckoff Method of Trading and Investing in Stocks – A Course of Instruction in Stock Market Science and Technique"), приоми от който продължават да се ползват и днес от голяма част от тях, според изданието businessinsider.com.

    Ето и някои моменти от книгата, които разкриват как разсъждават и манипулират големите инвеститори в САЩ - техники, които, приложени от родните мениджъри (разбира се, в рамките на закона), биха били изключително ефективни на родния пазар, предвид на слабата му ликвидност и малките му размери.
    На първо място, според Уиков, търгуването с акции е до голяма степен като всеки друг вид търговия, при който е важна ликвидността – трябва да се купи евтино с идеята да се продаде по-късно скъпо. Големите оператори купуват само акции и суровини, върху които смятат, че могат да въздействат върху движението на цените.

    На големите инвеститори отнема време, за да формират позиция, без да допринесат за голямо изменение в цената. Прекомерните покупки за кратки срокове обикновено вдигат значително цената. Затова големите играчи първо разтърсват пазара и карат малките да продават и да понижават цената. За да постигнат това, те често дори продават позицията с много сел-ордери през различни брокери и така създават впечатление, че позицията е слаба.

    Това големите оператори предпочитат да правят, докато пазарът е слаб, депресиран и неактивен, както и не особено ликвиден. Създава се максимално добра среда за акумулиране на акции на по-ниски цени.

    Веднъж акумилирал желаното количество акции, операторът максимално добре таймира своето излизане, като върхът, на който ще се опита да излезе, ще е свързан обикновено с „добри новини“ покрай компанията, разпространението на които в широките медии вече са му били известни. Това, до голяма степен, е заложено в начина на мислене на „купувай при слухове, продавай при новини“...
    При Софарма защо не им се получава.....а може би искат да сринат акцията че да купят още ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

      За да не пиша едно също...
      Отчетите не са нищо по различно от предишните ....
      Правя прогноза до 15 декември ...
      Софикс в интервалите 610-615 пункта...
      Днес е 671 ,4 ,което ще е минус 10 %..
      Бих се хванал на бас че индекса ще бъде под тази цифра след 45 дни...
      .
      Чакам предложения....
      https://profit.bg/investitsii-abv/ob...ne-na-borsata/
      Наръчник за манипулиране на борсата

      ...За да демонстрираме колко сме по-назад в мисленето от един от най-развитите и ефективни пазари, ще демонстрираме как са разсъждавали в САЩ още през далечната 1931 г.

      Тогава на пазара излиза един от наръчниците на фонд-мениджърите ("The Richard D. Wyckoff Method of Trading and Investing in Stocks – A Course of Instruction in Stock Market Science and Technique"), приоми от който продължават да се ползват и днес от голяма част от тях, според изданието businessinsider.com.

      Ето и някои моменти от книгата, които разкриват как разсъждават и манипулират големите инвеститори в САЩ - техники, които, приложени от родните мениджъри (разбира се, в рамките на закона), биха били изключително ефективни на родния пазар, предвид на слабата му ликвидност и малките му размери.
      На първо място, според Уиков, търгуването с акции е до голяма степен като всеки друг вид търговия, при който е важна ликвидността – трябва да се купи евтино с идеята да се продаде по-късно скъпо. Големите оператори купуват само акции и суровини, върху които смятат, че могат да въздействат върху движението на цените.

      На големите инвеститори отнема време, за да формират позиция, без да допринесат за голямо изменение в цената. Прекомерните покупки за кратки срокове обикновено вдигат значително цената. Затова големите играчи първо разтърсват пазара и карат малките да продават и да понижават цената. За да постигнат това, те често дори продават позицията с много сел-ордери през различни брокери и така създават впечатление, че позицията е слаба.

      Това големите оператори предпочитат да правят, докато пазарът е слаб, депресиран и неактивен, както и не особено ликвиден. Създава се максимално добра среда за акумулиране на акции на по-ниски цени.

      Веднъж акумилирал желаното количество акции, операторът максимално добре таймира своето излизане, като върхът, на който ще се опита да излезе, ще е свързан обикновено с „добри новини“ покрай компанията, разпространението на които в широките медии вече са му били известни. Това, до голяма степен, е заложено в начина на мислене на „купувай при слухове, продавай при новини“...

      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • Батинка, позитивните новини ги пускат по няколко пъти други хора, аз се мъча да си обясня защо бягат чуждите инвеститори и циклим на едно място....Ти ми кажи защо сме вече 9 години на 32% от нивата през 2008г..Какво стана с твоята прогноза за СОФИКС 1000 от преди 4 години..Кога ще стане..За мен това ще е позитивна новина..Борсата показва колко е позитивно всичко и колко струва икономиката..
        Last edited by Kiro; 01.11.2017, 12:13.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
          Не търгувате български ДЦК, 100 тей?
          а те за какво точно служат?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

            Да така е Парите за мен сапо-важни от егото..Това го чух от един много успял човек:Какво искаш да имаш-пари или его?Но това е дълга тема.Предложи ти сумата.Условята са ясни-до 15.12.2017г ако Софикс е под 615.печелиш.Ако е над 615-аз.
            Чети добре , какво съм написал ,под 671,4 печеля аз ,над тази цифра ти.....
            Другото/ 610-615/ е обосновано предположение ......за възможен спад със свойте доводи.
            А баса е за спад под вчерашното завършване на сесията,защото в това съм сигурен.......
            П.П. подчертах с червено предложението на баса ...в долния пост

            Няма да ти правя морален портрет ,въз основа на твоя пост...
            Готов си да се продадеш и да направиш всичко за пари ,...
            Думата и себеуважението се изчерпва в събраните книжни знаци.....

            Това се чете на пръв поглед...сори!
            Last edited by Монти; 01.11.2017, 11:34.

            Коментар


            • Не търгувате български ДЦК, 100 тей?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                А ,аз мисля ,че при теб парите са по важни от Егото....
                Но има лични съобщения ,измисли някаква сума и условия и ще ги дебатираме ,като стигнем до съгласие ще ги постнем в тема басове и ще чакаме 15 декември да се види плюс или минус е за вършила сесията от днешния Софикс....ако е по голяма сумата ще ходим до нотариус-задължително.
                ....
                Да така е Парите за мен сапо-важни от егото..Това го чух от един много успял човек:Какво искаш да имаш-пари или его?Но това е дълга тема.Предложи ти сумата.Условята са ясни-до 15.12.2017г ако Софикс е под 615.печелиш.Ако е над 615-аз.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

                  .Аз мисля,че ЕГОТО ТИ ти е по-важно от парите.Добре,каква сума предлагаш.
                  А ,аз мисля ,че при теб парите са по важни от Егото....
                  Но има лични съобщения ,измисли някаква сума и условия и ще ги дебатираме ,като стигнем до съгласие ще ги постнем в тема басове и ще чакаме 15 декември да се види плюс или минус е за вършила сесията от днешния Софикс....ако е по голяма сумата ще ходим до нотариус-задължително.
                  ....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                    Да ,предложих бас на мъж а не на пеленаче....
                    нарича се израждане на поколението......
                    Ако нямаш кинти ,заложи акции...
                    Печелиш ,ще се качат ако си прав.....
                    .Аз мисля,че ЕГОТО ТИ ти е по-важно от парите.Добре,каква сума предлагаш.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                      Люкчо я виж какво се вижда от 5К километра....
                      да не е пак смяна на ника ,като последните два пъти.........
                      Ето, пак пита, какво да прави, кеширалото мече Монти.
                      Абе кеширалия, къде е твоя клонинг maverik.
                      Last edited by Три без коз; 01.11.2017, 10:36.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                        Мечето Монти е едно лъжливо овчарче, което лъже хората и вяра не може да му се има никаква.
                        Даже не знае, какво да прави с кеша и сега пита хората.
                        Не му казвайте, нека стои потен.
                        Люкчо я виж какво се вижда от 5К километра....
                        да не е пак смяна на ника ,като последните два пъти.........

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
                          Добре,какво ти пречи да приемеш баса.Нали предложи сам.Или пак се извъртъш?
                          Да ,предложих бас на мъж а не на пеленаче....
                          нарича се израждане на поколението......
                          Ако нямаш кинти ,заложи акции...
                          Печелиш ,ще се качат ако си прав.....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                            Та ти никога не си писал нещо съществено и нема да липсваш на никого с това ъп ,ъп и мажо е велик,василев е супер и т.н. ....
                            Нищо лично...

                            Сложи некой леф и тогава ще говорим ако е над днешния софикс на 15 декември....
                            Мечето Монти е едно лъжливо овчарче, което лъже хората и вяра не може да му се има никаква.
                            Даже не знае, какво да прави с кеша и сега пита хората.
                            Не му казвайте, нека стои потен.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                              Та ти никога не си писал нещо съществено и нема да липсваш на никого с това ъп ,ъп и мажо е велик,василев е супер и т.н. ....
                              Нищо лично...

                              Сложи некой леф и тогава ще говорим ако е над днешния софикс на 15 декември....
                              Добре,какво ти пречи да приемеш баса.Нали предложи сам.Или пак се извъртъш?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                България се срина в световната класация за добър бизнес климат

                                ....
                                Благодарим ти Кире че се грижиш за нас, да не пропуснем ни една негативна новина!

                                А позитивните няма нужда да ги отразяваш, те вероятно са фалшиви, защото нищо хубаво не може да се случи в България

                                Коментар

                                Working...
                                X