IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Sharky's Разгледай мнение
    Леко в страни от темата да попитам ако някой е запознат - на какво се дължи спад с 65% на капитализацията на БФБ за 2018г, сега е 7,8млрд? В началото на годината е била 22млрд лв.
    Дължи се главно на компании като например Кепитал Консепт Лимитед

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Ти повтаряш това, което и аз казвам..За мен съсипването продължава и сега..Аз ти визирам 40г. период ..Като се затваря според тебе ножицата защо сме твърдо последни от няколко години по доходи в ЕС и Румъния ни изпревари.. Кога според тебе като си оптимист ще настигнем Румъния и ще доближим Чехия и Словакия..Ако ще ми отговориш никога..Твърдението ти за ножицата е бесмислено.. За хората , които отиват да работят там и напускат България твърдението за затварящата се ножица е доста нелепо.. А те не са малко..
      Това че сме последни какво общо има с въпроса дали се отваря ножицата или се затваря? Ти може да си си все последен (все пак защо мислиш че другия свят седи на едно място) и ножицата да се затваря все повече, както и се случва. От 25% от чешките доходи 2000, сега сме 50%, след 10години ако сме 65% да кажем ножицата ще се свива, но това не означава че ще станем втори - пак ще сме си последни сред тези страни с които сравняваш предполагам.

      Коментар


      • Леко в страни от темата да попитам ако някой е запознат - на какво се дължи спад с 65% на капитализацията на БФБ за 2018г, сега е 7,8млрд? В началото на годината е била 22млрд лв.
        Last edited by Sharky's; 04.09.2018, 16:36.
        колкото толкова

        Коментар


        • Ти повтаряш това, което и аз казвам..За мен съсипването продължава и сега..Аз ти визирам 40г. период ..Като се затваря според тебе ножицата защо сме твърдо последни от няколко години по доходи в ЕС и Румъния ни изпревари.. Кога според тебе като си оптимист ще настигнем Румъния и ще доближим Чехия и Словакия..Ако ще ми отговориш никога..Твърдението ти за ножицата е бесмислено.. За хората , които отиват да работят там и напускат България твърдението за затварящата се ножица е доста нелепо.. А те не са малко..
          Last edited by Kiro; 04.09.2018, 16:28.

          Коментар


          • За 90 година не знам дали е както казваш, въпросът е че масата страни започнаха да се развиват след промяната, а ние се съсипахме до 97 и после тръгнахме от много по-ниско ниво.

            Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            .Ножицата се отваря все повече.
            Виж за това не съм съгласен и ти дадох цифрите. От 25% от чешката заплата 2000, сега сме 50% от чешката заплата и определено ножицата не се отваря, а се затваря. Просто на всички ни се ще да е по-бързо.

            Коментар


            • Имам лични впечатления и отпреди 1990г. Харесвам Чехия и Словакия и с удоволствие ходя там..Имам роднини там..Преди 1990г. реалните заплати там бяха с 15-20% по високи..Ножицата се отваря все повече, даже в Словакия е по добре..Сега и в двете страни няма заплати под 1000 евро и има недостиг на работници..Те не преживяха хиперинфлация и криза като нас, плавно извършиха прехода и в земеделието и в икономиката не разсипаха работещи заводи....Бях преди две години и догодина пак се очертава да ходя.. А те все са недоволни от живота и политиците си.. Те преди ВСВ са били икономическа сила, те самите твърдят , че са имали по добра икономика от германската.. Никога няма да ги стигнем, те са много организирани и много работят..Лошото е, че вече сме по- зле и от Румъния..

              http://news.bnt.bg/bg/a/blgariya-lit...a-zaplata-v-es
              Last edited by Kiro; 04.09.2018, 16:10.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                Средната брутна месечна заплата в Чехия се е повишила с 8,6 на сто в сравнение с второто тримесечие на миналата година и сега възлиза на 31 851 чешки крони /1 237 евро/. Това съобщи Чешката статистическа служба (ČSÚ), цитирана от агенция ЧТК.

                /За сравнение - в България средната брутна заплата през юни 2018 г. е достигнала 1 119 лева /572 евро/, според НСИ/

                Слава на БХ, ШИШИ и Черешови..
                да не си мислиш, че там си нямат "три прасенца"?

                виж им индекса за 10 г. не е мръднал

                Click image for larger version

Name:	pxi.jpg
Views:	1
Size:	45.0 КБ
ID:	3377191
                НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Средната брутна месечна заплата в Чехия се е повишила с 8,6 на сто в сравнение с второто тримесечие на миналата година и сега възлиза на 31 851 чешки крони /1 237 евро/. Това съобщи Чешката статистическа служба (ČSÚ), цитирана от агенция ЧТК.

                  /За сравнение - в България средната брутна заплата през юни 2018 г. е достигнала 1 119 лева /572 евро/, според НСИ/
                  Ако имаш данни какви са били 90 година ще ми е много интересно да ги напишеш - да сравним какво е съотношението. Аз лично не мисля че ще е било много различно, ама не знам. Сега си извадил че е 1:2

                  Прегледах тук
                  https://tradingeconomics.com/bulgaria/wages
                  https://tradingeconomics.com/bulgaria/wages

                  2000 година тук е била 200 лв средната заплата, което е 100 евро, в Чехия гледам че е била към 14500 крони по курса тогава излиза 400 евро. Грубо е това, но тогава сме вземали 1/4 от чешката заплата, сега вземаме 1/2. Явно си си мислил че ще ги стигнем чехите, но очевидно тези очаквания са нереалистични. Догонваме ги, но ако няма някаква тяхна локапна криза може да не ги стигнем и след 50 години.

                  Коментар


                  • не е приятно да срещаш все по-често последните семици подобна информация и повтарящи се данни:

                    "През десетилетието след влизането на България в ЕС обемът на преките чуждестранни инвестиции, които ежегодно се вливат в националната икономика, е спаднал почти десет пъти, достигайки по-малко от 2% от брутния вътрешен продукт на страната. А за да има значим икономически растеж, този дял трябва да е поне пет пъти по-висок, показват изчисления на Българската стопанска камара (БСК)."

                    Проф. Гарабед Минасян твърди, че няма нищо неочаквано в спадналата атрактивност на българската икономика за чуждите инвеститори - Vesti.bg - последни новини от България и света, пари, развлечения, технологии

                    Коментар


                    • Средната брутна месечна заплата в Чехия се е повишила с 8,6 на сто в сравнение с второто тримесечие на миналата година и сега възлиза на 31 851 чешки крони /1 237 евро/. Това съобщи Чешката статистическа служба (ČSÚ), цитирана от агенция ЧТК.

                      /За сравнение - в България средната брутна заплата през юни 2018 г. е достигнала 1 119 лева /572 евро/, според НСИ/

                      Слава на БХ, ШИШИ и Черешови..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                        Който излезе навреме печели.Останалите ще пият по една студена вода много скоро.Максимум още 1 г и ще има яко дърво.Тогава кеша е чисто злато.
                        Шшш, Монтесума, кви са тия студени води, поне студена бира предлагай!
                        Всички сте в кеш, ко прайм!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

                          Kупи сега и ще разбереш
                          Това правя там където смятам, че е добре.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

                            А пък ако наблегнеш на БТХ и БЛБТ ще получиш кристално чиста картина след 1 година - 4D дименсия
                            Малко по ясно го пиши....щото БлаБТ е отписана от неколко години от Борсата......бих купил и там ама немаш
                            Та в какво наблЕгаш.....
                            А ако имаш малко акции ,хвърли ги поне 200,300 а може и малко повече ще поема на тези нива.....Моля!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

                              А пък ако наблегнеш на БТХ и БЛБТ ще получиш кристално чиста картина след 1 година - 4D дименсия
                              мисирката каза, че всеки момент цените им ще тръгнат нагоре, а щели и да раздадат дивидент планини от кеш
                              Last edited by _1912_; 04.09.2018, 01:33.
                              НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

                                Какво ще стане след 1 година?
                                А пък ако наблегнеш на БТХ и БЛБТ ще получиш кристално чиста картина след 1 година - 4D дименсия

                                Коментар

                                Working...
                                X