IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Груйче, и как ще са незаслужени тези пенсии като не се дават под стаж от 15г...Ами защо ли все се говори, а не се правят реформи..Защо ли твърдяха , че ще хванат многото фалшиви ТЕЛК и не ги хващат..Защо ли въпроса не е само да има понякога евтини кебабчета и земели, а трябва да се плаща тока , водата и да се купуват лекарства..Абе ние да не живеем в различни държави..Какво са 200 или 350 лева за 35-40г. стаж или мислиш, че не е работа да си учител толкова време или болнична сестра..То и затова сега няма мераклии за тези професии..Ти не ходиш ли по магазините, не виждаш ли какви боклуци и отрови купуват пенсионерите..Аз понеже пазарувам редовно даже виждам как им се налага да връщат стоки, защото не им стигат пари и то по сметки за 10-15 лева..Знаеш ли, че средната пенсия в момента е 350 лева- тук са всички учители, мед сестри и чиновници..Направи си една сметка колко ти е разхода за консумативи, храна и лекарства и тогава кажи колко остават..Или като БХ да дадем пример, че някои хвърляли пари на измамници..То пък други крият милиарди в офшорки.. Колко според тебе е екзистенц минимума за живот в стабилната държава на БХ.. Едва ли мислиш, че е 200 или 350 лева..

    Не знам дали ще повярваш но имам една комшийка лекарка със 300 лева пенсия и 37г. стаж..
    Last edited by Kiro; 10.09.2018, 12:06.

    Коментар


    • Аз тука съм с груйчи.
      Кире, виж черния петък в америка и там е същото. Пред магазин за домашни потреби се случва не се бият за храна или нещо екзистенциално важно. Пак от матеряла идва всичко, е вчера се прибирах и аз, всички тарикати през аварийната лената. Две патрулки я пазят през 500 метра и тия пак наглост и безочие, наказание няма. Същото предредили се няколко направили им забележка и станала патакламата, нормално.

      Съгласен съм, че има разлика между родина и държава, но според мен те вървят ръка за ръка двете. Т.е. като емигрираш ок имаш друга държава, но родина май пак нямаш, щото въздишаш по нея от километри и си я гледаш на картинка... Стандартът на живот тук не е хич лош, особено в софия. Съгласен съм че са ниски пенсиите, но според мен по-важно би било да се увеличат детските поне в размер на пенсиите и то за всяко дете. Първо дете 300 лв., второ 500лв., тето 1000лв. за четвърто и нагоре не, до трето е ок и това до 18 годишна възраст.
      Last edited by pepe1234; 10.09.2018, 11:46.

      Коментар


      • Опс, върнах се от Лидъла - сега мога пак да боря лошите във фейса и вдигам интернет революция, докато се поглаждам по шкембака, натъпкан с креМвирши по леФ.
        Кире, брат, както и ти, Софикс, уважавам творчеството ви, но изпадате в краен негативизъм, а уж аз съм хейтър. Това за герП ще го пропусна - мисля, не еднократно съм споделял мнението си за свети Тиквоний. Та, Кире, днес ми попадна статия - ето ти пенсиите, брат:


        Виждаш ли ги, хубаво ги огледай и пак говори - ако махнеш пенсиите до 200 кинта, които са абсолютно незаслужени, защото са дадени като подаянение на хора, дето може и 1 ден да не са се осигурявали, та средната пенсия за мъжете си става колкото минималната заплата. Зле ли е? А видя ли инвалидните пенсии - малииии, ми ние сме нация от инвалиди бе! Ако и те се редуцират, то сигурно средната пенсия за мъжете ще отлети на 600 кинта. Ще ревнете, че пак е малко, обаче я вижте колко са разходите за осигуровки за пенсия?

        Та така, да бягам, че и в кауфланда има кебапчета по 30 стинки и земели по 9 стинки, че и довечера имам революция да вдигам, угнетените да си търсим правата - много сме, силни сме, хеле пък на маса
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Груйче , а гледа ли на клип боя в Бургас за ваучери от 30 лева..Само от богатсво ще да е било това бутане и бой..Виж го интересно е..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            Така, две основни насоки, те са основно психологически, като едната напълно тушира позитивизма на другата:

            1. Вчера пътувах към Сандански - колоната в посока София беше убийствена - от Благоевград та почти до началото на Кресненското дефиле. Отделно си имаше стандартните колони около Благоевград, в Кресна и преди влзиането в Сандански. Разбира се, това със сигурност не са българи с много, подчертавам много добър начин на живот - не, със сигурност не са. Българите живеят скотски живот и умират от глад, това е ясно на всички (особено на отродилите се от страната си емигранти, за които най-голяма радост е да кажат, че България е кочина), а тези задръствания са щото бензинът е почти на ол тайм хай, това са колони от мамалиги (щото мамалигите са супер, но българите, както вече казахме, умират от глад), маляки, бежанци, гастарбайтери и каквото там се сетите. В България е много зле и хората не могат да поктиват ежедневните си нужди, затова им се налага да ходят до Малякия, че да работят и в почивните дни

            2. Нихилизмът на българина и огромното му желание да прееве някого - като почнеш от системата, държавата и стигнеш до миноритарите (по дифолт). Такова нихилистично чувство и неприпознаване на Родината ти за твоята държава не съм срещал в цял свят, а съм обикалял доста и имам наблюдения. Просто сме изключително горди, както и самото ни общество изкарва на първо място точно селските тарикати:
            - бягай, мама, от кочината, а после рев що нямало пенсии
            - евал съм я в държавата, ще се осигурявам на минимума, а после рев що здравните и социалните услуги у нас били на ръба
            - бал съм ги в тъпите миноритари, те знаят ли кой съм аз бе, кой е баща ми и чичо ми от ЦК, а после рев, що никой не ни уважавал борсичката и т.н. и т.н.

            Та чипааааа, чипаааа и як бой, съд и глоби, но всички отлично знаем, че това няма да се случи. И няма да се случи заради нас. А България ще си я има и след 100, и след 1000 година - подобна златна земя няма как да се превърне в буренище в дългосрочен план, къде ще сме ние и дали ще ни има като етнос - това е друг въпрос. Айде, че бързам за креМвиршите по леФче в лидъла, пък чух, че имало и бира по пейсе стинки, а и банани пуснали...
            Груйо, много те уважавам и ти се кефя на постовете, ама да слагаш знак за равенство между Родина и държава?!... Този път се изложи!

            Коментар


            • Груйче, ти да не ставаш политик от ГЕРБ ..Като тях ги докарваш на приказки..То и аз съм чакал 2 часа онзи ден задръстване на магистрала Тракия, но не правя извода, че богатите българи много пътуват..Вечерта казаха, че се чакало заради разсипан пясък..Ами иди в Гърция и попитай какво харчат българите , как си носят храна на плажа и висят цял ден на едно капучино на плажа..Виждал съм ги с очите си..То и в Турция сега много ходят да купуват заради евтината лира, ама и това ли е от богатство.. Има много Мерцедеси и БМВ на 10-15-20г-30г..., ама никой не гледа ръста на бързите кредити..За мен факта на близо милион с пенсии от 200 лева е унизителен и то със стаж от 35-40 години..Чипа първо да се смени на крадливите политици, че много лъжат и крадат..За богатсвото на българите си има статистика в Евростат..Това , което тълкуваш си е сиромашка радост..

              За миноритарите и нихилизмът си прав..Но те са в унисон с насажданата масова и социална култура, продажните медии и политици..Да не говорим за близо милион чиновници калинки..
              Last edited by Kiro; 10.09.2018, 10:58.

              Коментар


              • Така, две основни насоки, те са основно психологически, като едната напълно тушира позитивизма на другата:

                1. Вчера пътувах към Сандански - колоната в посока София беше убийствена - от Благоевград та почти до началото на Кресненското дефиле. Отделно си имаше стандартните колони около Благоевград, в Кресна и преди влзиането в Сандански. Разбира се, това със сигурност не са българи с много, подчертавам много добър начин на живот - не, със сигурност не са. Българите живеят скотски живот и умират от глад, това е ясно на всички (особено на отродилите се от страната си емигранти, за които най-голяма радост е да кажат, че България е кочина), а тези задръствания са щото бензинът е почти на ол тайм хай, това са колони от мамалиги (щото мамалигите са супер, но българите, както вече казахме, умират от глад), маляки, бежанци, гастарбайтери и каквото там се сетите. В България е много зле и хората не могат да поктиват ежедневните си нужди, затова им се налага да ходят до Малякия, че да работят и в почивните дни

                2. Нихилизмът на българина и огромното му желание да прееве някого - като почнеш от системата, държавата и стигнеш до миноритарите (по дифолт). Такова нихилистично чувство и неприпознаване на Родината ти за твоята държава не съм срещал в цял свят, а съм обикалял доста и имам наблюдения. Просто сме изключително горди, както и самото ни общество изкарва на първо място точно селските тарикати:
                - бягай, мама, от кочината, а после рев що нямало пенсии
                - евал съм я в държавата, ще се осигурявам на минимума, а после рев що здравните и социалните услуги у нас били на ръба
                - бал съм ги в тъпите миноритари, те знаят ли кой съм аз бе, кой е баща ми и чичо ми от ЦК, а после рев, що никой не ни уважавал борсичката и т.н. и т.н.

                Та чипааааа, чипаааа и як бой, съд и глоби, но всички отлично знаем, че това няма да се случи. И няма да се случи заради нас. А България ще си я има и след 100, и след 1000 година - подобна златна земя няма как да се превърне в буренище в дългосрочен план, къде ще сме ние и дали ще ни има като етнос - това е друг въпрос. Айде, че бързам за креМвиршите по леФче в лидъла, пък чух, че имало и бира по пейсе стинки, а и банани пуснали...
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

                  този виц го знам по друг начин:

                  "не съм казал, но пак повтарям"



                  и този виц го знам по друг начин:

                  "имам акции, имам и пари ........... и да се качат акциите ще спечеля, и да паднат акциите пак ще спечеля"

                  един изтъкнат мивкаджия го разправяше този виц и аз съм съгласен, че може да не знаеш какво точно правиш, но винаги можеш да се убедиш сам себе си, че си прав в това което вършиш

                  нищо ново под слънцето, де...
                  При стагфлация от пари и акции печелиш, ама некой друг път.

                  Коментар


                  • Хубаво сте занищили пенсиити и трябва да призная, че всеки по някакъв начин е прав в тезата си. Тя тази тема е много сложна, но, може би, защото излишно се усложнява, за да и се загубят конците...

                    Уорън Бъфет казва за инвестициите (цитирам по памет): Първо правило - не губете пари, второ правило - виж първото... Изхождайки от съветите му, аз никога не съм разчитал на инвестиции в пенсия.

                    При нашите условия тя е грешна и от нея задължително губиш, освен ако не си от ония паразити, дето се пенсионират по-рано, затова пък работят по-малко и държавата през всичкото време (не) им плаща осигуровките. Където има преразпределение, има политика, значи и кражби. Тази държава не е моя, за да и харизвам с труд изработените си парици. Тя е на ония зад кулисите, на които обаче им омръзна да дърпат конците оттам и все по-открито и арогантно заявяват намерението си да се върнат отново на авансцената... Не и с моя помощ!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                      изобщо не ме е страх, (нито от кого, нито от какво) а и вече е казано
                      този виц го знам по друг начин:

                      "не съм казал, но пак повтарям"

                      Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                      Всъщност играта има повече от един възможни вараианта, а да залагаш само на един е .... малко нерентабилно
                      и този виц го знам по друг начин:

                      "имам акции, имам и пари ........... и да се качат акциите ще спечеля, и да паднат акциите пак ще спечеля"

                      един изтъкнат мивкаджия го разправяше този виц и аз съм съгласен, че може да не знаеш какво точно правиш, но винаги можеш да се убедиш сам себе си, че си прав в това което вършиш

                      нищо ново под слънцето, де...
                      НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

                        даже те е страх да си кажеш мнението, но "обощително" е ясно, че прецаканка ще спечели, а полки ще загуби...

                        е, нека, де ........... нека така да стане...

                        успех
                        изобщо не ме е страх, (нито от кого, нито от какво) а и вече е казано
                        (Казах, че според мен бъркаш играта. Всъщност играта има повече от един възможни вараианта, а да залагаш само на един е .... малко по-нерентабилно)

                        пп. Нивата (като числа) сме ги коментирали още преди месец-два назад. и тогава още написах, кое е според мен по-устойчиво ниво. Разбира се, когато се разглеждат "случайности", имаме предвид, че са възможни и различни реализации ))
                        Успех
                        Last edited by precakanoto; 09.09.2018, 08:01.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                          мнението ми е изцяло конструктивно дори доброинамерено
                          А парите са си твои играта също, Нямаше да има борса ако има еднакви мнения, нали така !?
                          Нямам задължението да ви налгамо мнение, а и всеки има правото на своята игра

                          "Обощително" може и така - Някой ще спечели, друг ще загуби. Живи и здрави да са и двамата
                          даже те е страх да си кажеш мнението, но "обощително" е ясно, че прецаканка ще спечели, а полки ще загуби...

                          е, нека, де ........... нека така да стане...

                          успех
                          НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

                            ами дай някакво конструктивно мнение ........... с това твоето "бъркаш играта" се изказваш все едно знаеш какво следва за софка или все едно от теб зависи софчето
                            мнението ми е изцяло конструктивно дори добронамерено Казвано е и преди
                            А парите са си твои играта също, Нямаше да има борса ако има еднакви мнения, нали така !?
                            Нямам и задължение да ви налагам конкретно мнение, а и всеки има правото на своята игра
                            "Обобщително" може и така - Някой ще спечели, друг няма да може. Живи и здрави да са и двамата
                            Last edited by precakanoto; 08.09.2018, 23:20.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              точно така е.
                              мен "не ме бърка" !!(както казваше един приятел) !
                              тук само споделяме мнения
                              (за идеи все още не сме дорасли)
                              ами дай някакво конструктивно мнение ........... с това твоето "бъркаш играта" се изказваш все едно знаеш какво следва за софка или все едно от теб зависи софчето
                              НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

                                като бъркам играта, я бъркам с моите пари ....... а ти нищо не губиш, че аз бъркам, нали?
                                точно така е.
                                мен "не ме бърка" !!(както казваше един приятел) !
                                тук само споделяме мнения
                                (за идеи все още не сме дорасли)

                                Коментар

                                Working...
                                X