IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
    Стигнах и до това

    С дежурните вече условности относно това че не може да се оценява пазара на базата на един показател и че не е съвсем коректно да се съпоставят компании от различни отрасли ... все пак EV/EBITDA за мен остава най-доброто ratio.

    На базата на отчетите от второ тримесечие - консолидирани (които нямат - неконс) и цени от 19 септ:
    Компания EV/EBITDA
    SFTRD 24.03
    ROZA 21.02
    TOPL 19.04
    PETHL 18.71
    LACH 18.68
    A4L 14.82
    ALB 14.66
    0SP 14.57
    FZLES 14.49
    ELHIM 13.99
    ZAHZA 13.90
    AGR 13.85
    MCH 13.33
    ODES 13.28
    HES 12.36
    GAZ 10.84
    MONBAT 10.53
    IHLBL 9.60
    SFARM 9.40
    ALUM 8.87
    EMKA 8.59
    AROMA 8.35
    HIDPN 8.09
    LOMSKO 7.80
    SVIL 7.05
    BOARD 6.39
    SKK*** 5.96
    3CZ 4.65
    NEOH 4.34
    ZLP 3.89
    GAGBT 3.80
    Average 11.58
    Median 10.84

    п.п. Ако съм допуснал някоя грешка се извинявам и пишете да коригирам.
    +1

    Коментар


    • Стигнах и до това

      С дежурните вече условности относно това че не може да се оценява пазара на базата на един показател и че не е съвсем коректно да се съпоставят компании от различни отрасли ... все пак EV/EBITDA за мен остава най-доброто ratio.

      На базата на отчетите от второ тримесечие - консолидирани (които нямат - неконс) и цени от 19 септ:
      Компания EV/EBITDA
      SFTRD 24.03
      ROZA 21.02
      TOPL 19.04
      PETHL 18.71
      LACH 18.68
      A4L 14.82
      ALB 14.66
      0SP 14.57
      FZLES 14.49
      ELHIM 13.99
      ZAHZA 13.90
      AGR 13.85
      MCH 13.33
      ODES 13.28
      HES 12.36
      GAZ 10.84
      MONBAT 10.53
      IHLBL 9.60
      SFARM 9.40
      ALUM 8.87
      EMKA 8.59
      AROMA 8.35
      HIDPN 8.09
      LOMSKO 7.80
      SVIL 7.05
      BOARD 6.39
      SKK*** 5.96
      3CZ 4.65
      NEOH 4.34
      ZLP 3.89
      GAGBT 3.80
      Average 11.58
      Median 10.84

      п.п. Ако съм допуснал някоя грешка се извинявам и пишете да коригирам.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

        И аз не съм оптимист за тия .

        Особено като си спомня това изпълнение от Господари на ефира коментирано от колега в Капитал -

        " Показател за нивото на компетентност на Д. Йорданова е нейно четене на законопроект от парлам. трибуна в миналия парламент, когато тя прочете римската цифра VII като Ви Ай Ай... Ама нямала качества на експерт в материята, важното е да има нужната подкрепа от Борисов и други ГЕРБ-активисти. "
        E, не може всички да са VIP, някои са VII

        Коментар


        • Денят ми изглежда подходящ за бой на мечки

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение
            http://www.capital.bg/politika_i_iko...iino_zavisimi/

            Е с тези боклуци ще цъфнем съвсем.
            И аз не съм оптимист за тия .

            Особено като си спомня това изпълнение от Господари на ефира коментирано от колега в Капитал -

            " Показател за нивото на компетентност на Д. Йорданова е нейно четене на законопроект от парлам. трибуна в миналия парламент, когато тя прочете римската цифра VII като Ви Ай Ай... Ама нямала качества на експерт в материята, важното е да има нужната подкрепа от Борисов и други ГЕРБ-активисти. "

            Коментар


            • Спадът на чуждите инвестиции вече е над 50%. Спадът на чуждите инвестиции в България продължава седми пореден месец и вече е над 50% спрямо същия период на миналата година. Тревожната тенденция се подсилва и от все по-рядкото реинвестиране на печалба и от изтеглянето на дялов капитал. Това показват данните на БНБ за първите седем месеца на годината.

              От януари до края на юли страната ни е привлякла 431.8 млн. евро, което е с 534 млн. евро по-малко в сравнение със същия период на 2016 г. Статистиката на централната банка подлежи на ревизия, но тенденцията на сериозен отлив на чужди капитали от българската икономика се затвърждава за поредна година. Така например за полугодието първоначално БНБ отчете 405 млн. евро привлечени нови преки чужди инвестиции, които впоследствие актуализира на 451 млн. През юли обаче вложенията излизат на минус от 19.2 млн. евро. Причината е, че външните инвеститори изтеглят както капитал, така и печалба, вместо да я реинвестират в българските си подразделения.

              За седемте месеца на годината отливът на дялов капитал е в размер на 13.8 млн. евро, а на реинвестирана печалба - 10.4 млн. евро. Тези спадове се компенсират донякъде от нарастване на инвестициите в дългови инструменти. Данните на БНБ показват, че за седемте месеца на 2017 г. компаниите майки са отпуснали на българските си дъщерни дружества заеми за 460 млн. лв. при 276.4 млн. лв. година по-рано.

              Продължава и сривът на вложенията на чуждестранни лица в недвижими имоти у нас. За първите седем месеца на годината чужденци са закупили имоти за 5.6 млн. евро. Това е почти 10 пъти по-малко от същия период на миналата година, когато тези инвестиции бяха за 54 млн. евро. Най-много вложения идват от руски граждани - 2.7 млн. евро, следвани от Украйна и Казахстан.

              С 392.1 млн. евро Холандия отново води класацията за най-голям нетен инвеститор в българската икономика. Голяма част от тези вложения обаче в действителност не са холандски - просто страната заради либералното си данъчно законодателство често е използвана от инвеститорите от различни страни, включително и от България, които регистрират там компаниите си. Големи нетни инвестиции идват и от Швейцария - 71.3 млн. евро, и Турция - 71.3 млн. евро, пише в.Сега.

              В същото време се налага тенденцията на ръст на вложенията на български компании зад граница. По предварителни данни преките инвестиции в чужбина за януари-юли нарастват със 113.5 млн. евро при увеличение с 94.6 млн. евро година по-рано.

              Коментар


              • Добро утро на всички!
                След вчерашната глътка въздух, да видим кога ще продължи натиска по някои позиции!
                Кеша се превежда към ИП!
                Успех на биковете!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  Мавърик, Дядо Коледа ме разби с това Номер 1 е ))))
                  Благодаря, че четете и помните какво съм написал, а това , че съм цитиран ме кара да се чувствам като любимеца на всички миски на конкурс за красота Паоло Куелю

                  Коментар


                  • http://www.capital.bg/politika_i_iko...iino_zavisimi/

                    Е с тези боклуци ще цъфнем съвсем.

                    Коментар


                    • Мавърик, Дядо Коледа ме разби с това
                      Първоначално изпратено от Дядо Коледа
                      На есен с песен , а другата пролет суджуците ще са изсъхнали за консумация !
                      Номер 1 е ))))
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                        и софикс фонда е получил подкрепление от 500 К и е излязъл на тепиха...

                        само че тепиха е място за хищници ,
                        Време е почване на втория етап по стригането на стадото тост взети паричките на продалите тези дни
                        Включва убеждаването им ,че са продали на ветъра и индекса е стигнал вечното си дъно тази година....
                        Е така че е време е да скочат индексите с неколко процента с малки количества в определени акции...
                        Все пак идва преоценката на ПФ и ДФ нема да се излагат...без печалби.
                        А след това стадото никога нема се сети за борса в близките години....
                        Да ти припомня сентенцията на Дядо Коледа : "..., но пак ще говорим като започнат да падат листата по Димитровден. Точно, когато не ти се вярва, реалността ще вземе ревнш на еуфорията."

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                          Май нещо математиката не е силна, а...дали ще е 400 софка като имаш 68% спад ?
                          и софикс фонда е получил подкрепление от 500 К и е излязъл на тепиха...

                          само че тепиха е място за хищници ,
                          Време е почване на втория етап по стригането на стадото тост взети паричките на продалите тези дни
                          Включва убеждаването им ,че са продали на ветъра и индекса е стигнал вечното си дъно тази година....
                          Е така че е време е да скочат индексите с неколко процента с малки количества в определени акции...
                          Все пак идва преоценката на ПФ и ДФ нема да се излагат...без печалби.
                          А след това стадото никога нема се сети за борса в близките години....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

                            ...точна така и му остава на SOFIX да спадне с некви мижави 68% до 400
                            Май нещо математиката не е силна, а...дали ще е 400 софка като имаш 68% спад ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                              Опа, ... прави ми впечатление , че ръста на БФБ се завърна преди 15 ч.
                              ,,,, в 14:43 обръща рязко посоката

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                                Опа

                                Поръчки на първичен пазар, получени до 15:00 часа на 19.09.2017
                                Поръчки за покупка на дялове (бр. дялове) 500 000
                                Опа, ... прави ми впечатление , че ръста на БФБ се завърна преди 15 ч.
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X