IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

    Дръж кеша и нема да се плашиш. Тая година Боко тиквата и гербавите го обезцениха само с 5-6% заради галопиращата инфлация, догодина се очаква пак да го стопят поне с още с 4-5%, а след дест години инфлацията с колко ще е обезценила парите ти не ми се мисли.Очаквам щатския долар да се обезцени заради търгоските войни на Щатите с Китай и Европа, британската лира също да се обезцени заради резутата от брексита и за да могат британците да конкурират единния европейски пазар,
    крипто-пирамидите в които балъците си нашиха парите и те изгърмяха с по 65-70% минус,
    не знам, освен да си вложиш парите в японски йени, ама и тяхната Японската централна банка печата пари денонощно.
    Тук е интересното - инфлацията расте ,а цените на компаниите на БФБ падат...... не трябва ли да е обратното ,има ли логика?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
      Край на оптиизма колеги.Гответе се за голямо дърво.Умните отдавна са кеширали а пишмян оптимистите стискат напразно артиите.Има много интересни анализи в интернет които си струва да прочетете ако искате да си запазите парите .
      Дръж кеша и нема да се плашиш. Тая година Боко тиквата и гербавите го обезцениха само с 5-6% заради галопиращата инфлация, догодина се очаква пак да го стопят поне с още с 4-5%, а след десет години инфлацията с колко ще е обезценила парите ти не ми се мисли. Очаквам щатския долар да се обезцени заради търговските войни на Щатите с Китай и Европа, британската лира също да се обезцени заради резултата от брексита и за да могат британците да конкурират единния европейски пазар,
      крипто-пирамидите в които балъците си нашиха парите и те изгърмяха с по 65-70% минус,
      не знам, освен да си вложиш парите в японски йени, ама и тяхната Японска централна банка печата пари денонощно.
      Last edited by Frosty; 30.09.2018, 18:26.
      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
        Край на оптиизма колеги.Гответе се за голямо дърво.Умните отдавна са кеширали а пишмян оптимистите стискат напразно артиите.Има много интересни анализи в интернет които си струва да прочетете ако искате да си запазите парите .
        Ми чети, образовай се!
        Да не са те изпъдили от работа и сега да се налага да слушам сърцераздирателните ти стонове и вопли.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
          Ташунко, света няма да свърши нито през 2018 нито през 2019 година. Успех в търговията.
          Света няма да се свърши,но много ще загубят парите си.В момента не търгувам,но все пак благодаря за пожеланието.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            Ташунко, света няма да свърши нито през 2018 нито през 2019 година. Успех в търговията.
            https://www.vesti.bg/sviat/balkani/n...kosovo-6086946

            https://dnes.dir.bg/svyat/politsiya-razprasna-s-palki-i-gaz-protest-v-kataluniya
            Last edited by Todor Sabev; 30.09.2018, 06:20.

            Коментар


            • Ташунко, света няма да свърши нито през 2018 нито през 2019 година. Успех в търговията.

              Коментар


              • Край на оптиизма колеги.Гответе се за голямо дърво.Умните отдавна са кеширали а пишмян оптимистите стискат напразно артиите.Има много интересни анализи в интернет които си струва да прочетете ако искате да си запазите парите .

                Коментар


                • The Seven Worst Words in the World

                  Thus the idea for this memo came from the seven worst words in the investment world: “Too much money chasing too few deals.”

                  By Howard Marks

                  Коментар





                  • Рей Далио: Гответе се за криза до 1-2 години



                    http://www.infostock.bg/infostock/co...a-do-12-godini

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                      От скромния ми опит на БФБ (от 2012 г. насам) съм забелязал следната тенденция - наричам я "контра-танго" . 1 напред, 2 назад... Около година, година и нещо ръст и после около 2 години спад и рейндж. Ако тази тенденция (от последните 6 години) се запази и за напред, то към края на 2019 г. може и да се случи нещо на БФБ. До тогава ще е мъка...

                      2012 - пробуждане в края на годината
                      2013 - ръст
                      2014 - почна добре, но след КТБ...
                      2015 - цяла година мъка
                      2016 - в началото мъка, после радост
                      2017 - почна много добре, но от август всичко спихна
                      2018 - цяла година мъка. Загадъчното "мечо рали" на CHIM не го броя.

                      2019* - очаквам мъчително начало, а после ...кой знае ???

                      Мнението ми не е препоръка за нищо. Просто споделям наблюденията си...
                      +
                      според мен при по-дълги цикли от година и повече, по принцип последният е с най-голямо влияние за краткото бъдеще. Като че ли "психологията" на играчите "изхвърля" по-предишните цикли ( играчите които са ги преживели и са активни, вече са си направили поуките, а новите играчи не вярват на старите ) Преди време като се майтапехме с Геко при атерата, (щото беше надхърлена собствената й възможност да поддържа ръста) и се стигна до идеята за безциклие, с бавно и мъчително тъпчене на място и приклякане след дивидент .. щяха да ни анатемосат Така че, нека има цикли i tendencii чичо Манчо, ние сме за циклите На мен ми харесва в хартиите това, че са с дългосрочна периодика, случайностите се изглаждат и играта не е ден до пладне като при форекс-рулетка
                      Last edited by precakanoto; 29.09.2018, 02:09.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                        Би била интересна статия описваща бичите и мечите пазари на БФБ досега, тяхната продължителност, ръст/спад и средни стойности за тези величини. Ако има вече такава статия и някой я знае, бихте ли споделили линк. И да, знам, че мога сам да си ги сметна. Въпроса е ако ги има вече...

                        Благодаря много.
                        От скромния ми опит на БФБ (от 2012 г. насам) съм забелязал следната тенденция - наричам я "контра-танго" . 1 напред, 2 назад... Около година, година и нещо ръст и после около 2 години спад и рейндж. Ако тази тенденция (от последните 6 години) се запази и за напред, то към края на 2019 г. може и да се случи нещо на БФБ. До тогава ще е мъка...

                        2012 - пробуждане в края на годината
                        2013 - ръст
                        2014 - почна добре, но след КТБ...
                        2015 - цяла година мъка
                        2016 - в началото мъка, после радост
                        2017 - почна много добре, но от август всичко спихна
                        2018 - цяла година мъка. Загадъчното "мечо рали" на CHIM не го броя.

                        2019* - очаквам мъчително начало, а после ...кой знае ???

                        Мнението ми не е препоръка за нищо. Просто споделям наблюденията си...
                        Vanitas vanitatum...

                        Коментар


                        • Odaaa,

                          от някъде все ще тръгне баланса ...
                          "Търговията с акциите на някои банки беше спряна днес по обяд на фондовата борса в Милано заради прекомерни ценови колебания в резултат на обявения държавен бюджет на Италия, предаде AFP, цитиранa от БТА.

                          Сред банките с временно спрени продажби на ценни книжа са BPER Banca, Banco BPM, UniCredit и Intesa Sanpaolo.!"

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от THE TRADER Разгледай мнение
                            Интересно, днес, като край на 3-тото тримесечие, ще има ли подкрепа на някои позиции за преоценка на портфейли!?!
                            Ха, вярно това колко го следих и смятах преди години, а сега съвсем съм го забравил. Имаше нещо, че едните пенсии се смятаха последния четвъртък, а другите - петък.
                            Сега е по-модерно да се смята Никиту...
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Интересно, днес, като край на 3-тото тримесечие, ще има ли подкрепа на някои позиции за преоценка на портфейли!?!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                                Би била интересна статия описваща бичите и мечите пазари на БФБ досега, тяхната продължителност, ръст/спад и средни стойности за тези величини. Ако има вече такава статия и някой я знае, бихте ли споделили линк. И да, знам, че мога сам да си ги сметна. Въпроса е ако ги има вече...

                                Благодаря много.
                                Ако извадим латентните шест години преди '97-а, цялата история на БФБ е всичко на всичко две десетилития. COBOS влиза след 2000-ата година, та историята на индивидуалните инвеститори, търгуващи от офиса или от вкъщи, е още по-кратка. При всяко положение, ако искаш да проследиш цикличността, по-добре е да избереш друга борса. А, ако не ти се "смята", ето ти чарт на SOFIX. По-назад от 2005-a ептен не ти трябва

                                Коментар

                                Working...
                                X