IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Преци няма опит в тези работи..Чак на третата година след началото на кризата в САЩ признаха , че никой не е бил предвидил и нобелисти се самобичуваха и отчетоха, че е по голяма от Великата депресия..Луда работа.. Добре, че наляха милиарди да спасяват огромните банки и застрахователи , че не ми се мисли.. Тогава много хора си спомниха в САЩ и Европа за Маркс и Кейнс , но сега е доста по- различно, но не по- добре....
    Last edited by Kiro; 26.10.2018, 20:11.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Преци, спомняш ли си как в началото на миналата криза Алианц първи разпродаде..Бяха минали почти 2години от началото в Америка..Това не попречи на разбирачите и големите играчи близо година след това да обясняват във форума колко са тъпи Алиац и че нямало криза и те купували..То пада ама те са големи и все пишат и купуват..И после като стана мазало всички се скриха и изчезнаха.. И сега забелязвам такива герои и постъпки..Нека де ..Както се пееше в една песен..Вечната стара история..
      E kak да не помня !? Забравя ли се кеширането на алианц,?! (като че ли беше декември 2007 срещу 2008, по спомен), - записано със златни букви в борсовата ни история (шегувам се, Но пък дадоха и компенсация след това - за да не изпаднем в "ктб-банкова ваканция" сещаш се)
      МИсля, че тогавашните коментари и емоции тр. да се четат през редовете. Пепи (и сие) все още беше на линия а сега липсва осезаемо (май това имаш предвид)
      Има и нещо друго Кире, за което тр да се даде отчет - Дотогава нито отрочето бфб, нито хамериканските играчори бяха виждали такова нещо в рамките на един голям цикъл от 70 г. ( сравнено с 1929) А и Бърнанкито беше с академ, акредитации в тази област и неслучайно - май успя да омекоти приземяването. А за сегашното "дереже", - не би било логично Дау да се крашне от 25 на 12,5 (както 2008) - а който не е виждал спад на хартиите (като например форти в "най"-неговата артия),- ще има възможност да понатрупа безценен опит

      Коментар


      • Джони, още малко спомени..Имаше много хора дето твърдяха, ама и доста посредници го правиха, че е само корекция и доста пари хвърлиха и наистина след около година след разпродажбата на Алианц имаше известно успокоение- падането спря и даже малко се качи доста хора понакупиха..Имаше едни доста гръмогласни , които твърдяха , че все купували и голяма работа 2-3-4години щели да издържат и после като стане индексът 2,500 много да спечелят..Е да , ама тук не е САЩ нито Германия и вече 10г. индексът даже 1000 не може да стигне...И после като загърмяха и репата стана мазало и много тъжно..Даже ПеКа та толкова се отчая горкия, а преди това твърдеше , че в България нямало криза и щяло да ни прескочи , защото сме били влезли в ЕС..Даже и Станишев - СерГея заявяваше , че нямало криза..Абе неграмотници ..Та Пеката толкова се отчая, че викаше , че СОФИКС щял да стане 0 , да нула и аз да го дразня виках и пишех UUUP 4000..После изчезна ПеКата и Пепи и много други симпатяги..Липсват ми.. В едно познаха, че БФБ не е борса като другите, ама и ГЕРБ много помогнаха за този извод..Аз съм на дивидентни акции - доста са и си продадох всичко спекулативно ..Чакам спокойно баба криза и събирам кеш..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
          Преци, спомняш ли си как в началото на миналата криза Алианц първи разпродаде..Бяха минали почти 2години от началото в Америка..Това не попречи на разбирачите и големите играчи близо година след това да обясняват във форума колко са тъпи Алиац и че нямало криза и те купували..То пада ама те са големи и все пишат и купуват..И после като стана мазало всички се скриха и изчезнаха.. И сега забелязвам такива герои и постъпки..Нека де ..Както се пееше в една песен..Вечната стара история..
          Киро, прав си абсолютно. Историята се повтаря. Силно се надявам това да е корекция, а не началото на края на 10 годишното парти. Въпреки че съм на 80+ процента кеш. Лошото е, че този възходящ тренд продължи много години и хората бързо забравиха какво беше тогава. Като си говорим с приятели, чувам изказвания от сорта: “Ама сега е друго....много кеш има....банките са фул с пари и тн” Ама хората не осъзнават как бързо се менят нещата. При срив, никой не гледа валюейшъни, отчети и тн. Отгоре на всичко, в последствие това ще се отрази и на отчетите на компаниите. И ще се почне първо: “Аз допълвам в посока надолу....после аз съм холд.....после аз съм дългосрочен....защо пенсиите само гледат и не правят нищо.....защо държавата не се намеси???? И 95% ще развеят флага именно на дъното. Дано съм лош пророк и това не се случи сега. Ама рано или късно и това ще стане, неизбежно е. Аз нямам намерение да хващам падащия нож. Чакам и гледам мача. Засега не виждам никакви основания за ръст. А тези обирания при Хим и Цкб накрая само ми засилват страховете и въобще не ме радват. И може да се окаже, че Дачев прави услуга на акционерите в Свилоза и ще си изкупи акциите именно на върха на икономическия цикъл.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

            ами винаги има прецакани за да има прецакващи
            Каква голяма истинска драма,влакчето тръгна а пътниците още са на перона.
            Last edited by Grosss; 26.10.2018, 19:19.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Преци, спомняш ли си как в началото на миналата криза Алианц първи разпродаде..Бяха минали почти 2години от началото в Америка..Това не попречи на разбирачите и големите играчи близо година след това да обясняват във форума колко са тъпи Алиац и че нямало криза и те купували..То пада ама те са големи и все пишат и купуват..И после като стана мазало всички се скриха и изчезнаха.. И сега забелязвам такива герои и постъпки..Нека де ..Както се пееше в една песен..Вечната стара история..
              ами винаги има прецакани за да има прецакващи

              Коментар


              • Преци, спомняш ли си как в началото на миналата криза Алианц първи разпродаде..Бяха минали почти 2години от началото в Америка..Това не попречи на разбирачите и големите играчи близо година след това да обясняват във форума колко са тъпи Алиац и че нямало криза и те купували..То пада ама те са големи и все пишат и купуват..И после като стана мазало всички се скриха и изчезнаха.. И сега забелязвам такива герои и постъпки..Нека де ..Както се пееше в една песен..Вечната стара история..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Преци успокоявай ги че отсега изпадат в депресия и ,а някои чуват гласове.. А приключението им сега започва.. Свещена простота..
                  Това за гласовете е готино Надявам се да са на български, а не на някакъв санскрит примерно щото знаем че Господ е Българин (съответно логично е да говори и български) Принципно е опасно да има много гласове, гласът трябва да е Един но доказан
                  Шегувам се, за да разведрим обстановката (Дано БПЦ не ме анатемоса, че употреблявам името господне с такава цел)
                  Но да ти кажа, Кире, не бива да преескпонираме страшното бъдеще. Просто всичко е възможно. Както е казал Костолани - на борсата всичко е възможно, включително и обратното)))
                  В интерес на истината, споделям, че и според мен не е момент за купуване и е по-добре да се изчака за покупките. Всеки си определя каква степан на риск може да носи. Аз например имам само 2 оферти купува, но на занижени цени Хубавото при акциЙте, е, че има достаътчно време, всеки да прецени, какво да прави.И да наблюдава за да се установи ситуацията дали е за надолу или нагоре., просто по-опитните могат да го преценят по-бързо от по-неопитните, но знаеш че и те трупат ценен опит, така, че гледай и ти по-положително в такива случаи.
                  Ние сме една лежерна борса и имаме нужда от повече участници, за да стане по-голяма от черешовата може би вече това е по-важно отколкото другото
                  Поръчаното успокоително - https://www.youtube.com/watch?v=R4id7iOkom8

                  Коментар


                  • Преци успокоявай ги че отсега изпадат в депресия и ,а някои чуват гласове.. А приключението им сега започва.. Свещена простота.. Стискат някакви шитове и треперят.. И през миналата криза едни такива така отричаха и даже още купуваха, а после реваха и изчехнха..
                    Last edited by Kiro; 26.10.2018, 18:30.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                      Като хората почнат да си искат обратно изкупуване на дяловете от ETF, нали ETF-а трябва да продаде акции на пазара, за да плати. Та така. Иначе самия спад само променя стойността на активите на ЕТФ. Не забравяй, че ЕТФ-ите са си фондове все пак.
                      ясно, но по какъв начин пасивните фондове усложняват ситуацията, както се мъчи да ни внуши статията? Да приемем, че ги нямаше ..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

                        Кире, казва се Джей Пи, не Джи Пи - от J.P. Morgan... Но нищо - добре е отвреме-навреме и за джипито да се сещаш, че напрегнат ми се виждаш?
                        Имам съмнения, че голдман имат по-акомодиран софтуер, но няма да ме учуди и другите да имат дял от него !?))
                        Mалко пауър и за оптимистите https://www.youtube.com/watch?v=gJZvVGgon8g
                        все пак светът без оптимисти би бил едно грозно сиво място,...

                        Коментар


                        • Е бе Вие отсега напълниха памперси те. А после колко ли сополи и рев ще има.
                          Нека де няма само мечки да биете на демото свещена простота..
                          Last edited by Kiro; 26.10.2018, 17:57.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                            Киро, стига с тези глупави статии! Как така пасивните инвеститори ще продават при спад?? "активните" (изплашени) продават. Все едно да кажеш, че ЕТФа към Софка продава при спад ...
                            Като хората почнат да си искат обратно изкупуване на дяловете от ETF, нали ETF-а трябва да продаде акции на пазара, за да плати. Та така. Иначе самия спад само променя стойността на активите на ЕТФ. Не забравяй, че ЕТФ-ите са си фондове все пак.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro
                              Не е важно кой съм аз смешник. .Ти се правиш на по велик и знаещ от ДжиПи .Хайде поне до кажи че 90% прогнози са грешни.. поне нещо следваш ли че с тези глупости си безнадежден..за спада го казвам не аз глупако а ДжиПи .Ти това още не си стоплил .
                              Ти да не четеш платени прогнози..Я дай да видим там какво пише.
                              Кире, казва се Джей Пи, не Джи Пи - от J.P. Morgan... Но нищо - добре е отвреме-навреме и за джипито да се сещаш, че напрегнат ми се виждаш?

                              Коментар


                              • С какво се хранят големите? - с дредна риба ... как е най-лесно? - като се подплаши. Прочети как ловуват делфините!
                                Last edited by petyob; 26.10.2018, 17:07.

                                Коментар

                                Working...
                                X