IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

    Полки, аз също често чета по диагонал и по тази причина намирам за нормално, никак дори не се сърдя, че съм останал неразбран. Ясно си казвам, че различните твърдения в статиите се дължат на различни източници.
    Въпросът ми беше: тези два сайта не са ли на един собственик и защо така странно и избирателно се цитират един друг?
    не се цитират един друг, а само единия сайт (инвестор) цитира другия (ауто медия ли беше?)

    първо превеждат нещо от турски сайт ........ после превеждат нещо от немски сайт и във втората статия дават линк и към "по-старата информация"...

    с две-три думи: "кликания трябва да се отчитат"
    fuск the bеаr - give me the bееr

    Коментар


    • я да видим какво следва за Европа - нулеви лихви, ниска цена на енергията, ниска безработица, повишаване производителността ... и какво ще стане с борсите? Ще паднат? Що? .. ами щото супер, мега и гига експерти го казват ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

        Старата Планина?
        HIKA също...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

          Аз съм готов и ги чакам да дойдат мечките
          аз не съм още готов за мечките ......... дойдат ли пак няма да ми се сбъдне прогнозата, че година за софка ще завърши в диапазона 576-600

          а точно при софикс 576 ще се появат и мечките ...... нека това стане следващата година
          fuск the bеаr - give me the bееr

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

            дай по-сериозно, де ......... знам, че можеш

            първата статия цитира немска медия която казва, че решението ще се вземе след година .......... смята се, че България е с предимство в този момент

            втората статия цитира турска медия според която завода ще е в турция .......... реклама и пропаганда на султана

            -------------

            а след една година може да да решат, че нямат нужда от нов завод в югоизточна европа ........ доста вода ще изтече до тогава...
            Полки, аз също често чета по диагонал и по тази причина намирам за нормално, никак дори не се сърдя, че съм останал неразбран. Ясно си казвам, че различните твърдения в статиите се дължат на различни източници.
            Въпросът ми беше: тези два сайта не са ли на един собственик и защо така странно и избирателно се цитират един друг?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
              Ще бъда много изненадан, ако цените на акциите се стабилизират, а след това отново поскъпнат. Това вече остана в миналото и сега трябва да се спасявате с бягство от акциите, които притежавате", съветва Грийнспан.
              преди няколко месеца цитирах бъфет и сега отново ще припомня думите му:

              "пригответе се да загубите половината от парите си вложени на борсата"
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение

                Ако си представим борсата като една ски писта, още сме на върха. Финала е далеч, но скоростта на спускане ще се увеличава. Нямам препоръки кога да се продава или купува.
                ти ако нямаш препоръки ........ тогава аз ще дам няколко съвета на скиорите:

                - облечете се дебело за да не замръзнете
                - сложете си предпазни каски
                - вземете си щеки
                - не губете екипировката си

                успех на всички състезатели
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение
                  кат пада цял свят ) що не се суркаме )
                  странна работа
                  от тук насетне само ще поскъпват акциите ви .......... отчетите ще са все по-хубави и никой няма да си продава безценните бг акции...

                  мда
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                    Развръзката около новия завод на VW в Източна Европа се заплита

                    Volkswagen избра Турция, а не България за завод на Skoda

                    Сам изпъква един въпрос. Каква е връзката между между тези видимо противоречащи си статии. Още повече - самата първа статия съобщава за втората. Като и двете новини имат статут на централни за деня.
                    Разликите очевидно се дължат на различните източници на информация, които са ползвани.

                    Обаче!! Тези два сайта не се ли контролират от едно място?
                    Поне така винаги съм си мислел.
                    дай по-сериозно, де ......... знам, че можеш

                    първата статия цитира немска медия която казва, че решението ще се вземе след година .......... смята се, че България е с предимство в този момент

                    втората статия цитира турска медия според която завода ще е в турция .......... реклама и пропаганда на султана

                    -------------

                    а след една година може да да решат, че нямат нужда от нов завод в югоизточна европа ........ доста вода ще изтече до тогава...
                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • Развръзката около новия завод на VW в Източна Европа се заплита

                      Volkswagen избра Турция, а не България за завод на Skoda

                      Сам изпъква един въпрос. Каква е връзката между между тези видимо противоречащи си статии. Още повече - самата първа статия съобщава за втората. Като и двете новини имат статут на централни за деня.
                      Разликите очевидно се дължат на различните източници на информация, които са ползвани.

                      Обаче!! Тези два сайта не се ли контролират от едно място?
                      Поне така винаги съм си мислел.

                      Коментар


                      • кат пада цял свят ) що не се суркаме )
                        странна работа
                        Умереният риск винаги печели ! ))))))

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                          Не съм качвал класацията по EV/EBITDA след като дойдоха всички отчети за трето тримесечие. Отново с всичките уговорки за това, че дружествата са от различни отрасли, няма как да бъдат съпоставяни само по едно рейшо, пък било то и най-показателното поне според мен. Без препоръки!
                          2018Q3 EV/EBITDA
                          SFTRD 21.48
                          ODES 19.70
                          PETHL 18.36
                          MONBAT 13.13
                          LACH 12.30
                          GAZ 12.13
                          ZAHZA 12.01
                          ALUM 11.94
                          ELHIM 10.63
                          MCH 10.68
                          ROZA 10.14
                          0SP 9.97
                          SFARM 9.97
                          HES 9.83
                          AGR 9.68
                          A4L 9.44
                          ALB 8.41
                          FZLES 8.20
                          ZLP 7.60
                          EMKA 7.37
                          LOMSKO 6.79
                          SKK 6.15
                          AROMA 6.05
                          3CZ 5.52
                          IHLBL 5.48
                          TRACE 5.30
                          BOARD 4.81
                          HIDPN 4.52
                          GAGBT 2.31
                          п.п. Ако нещо съм объркал или съм пропуснал компания, за която има смисъл да се гледа EV/EBITDA - свиркайте.
                          Старата Планина?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                            Това макроикономическа мярка да я гледаш на микроикономическо ниво е малко като ябълките и крушите - различни са, колко ще е ефективна мярката е въпроса, който си задаваш с право. Обаче на кой точно му пука за пенчо например? С тази мярка търсят увеличение на потреблението и увеличение на инвестициите. Ако си спомняш имаше един закон макроикономически инвестициите са равни на спестяванията. Предвид мярката която въвеждат изглежда да не е съвсем така, изглежда няма кой да иска вече кредити или са достигнали предела, та се чудят как да ги изкарат от банките. Парите докат не излезат от банката (централната) не са в обръщение нали тъй беше... та по същата логика докат не излезат от банката няма да са инвестиция.

                            Ако обаче обърнеш гледната точка и го погледнеш от страната на банките, трябва да започнеш много сериозни въпроси да си задаваш, защото явно имат банките им много кеш, който не могат да пласират и вероятно пишат едни червени числа в отчетите си поради тази причина....

                            Нещо забавно да споделя по този повод, преди няколко години искаш да открия сметка и да внеса пари в ДСК -искаха ми солидна такса за внасянето на парите, т.е. не искаха моите кинти, т.е. явно си имаха пре достатъчно и се чудеха де да ги бутнат...

                            П.П. Сега като чета инта53 мерките са по-обширни и не са единствено спрямо банките, което ще иде да рече, че искат чисто и просто да пълнят бюджета... та целия ми пост се обезсмисля
                            Пепе, очевидно четем постингите от време на време и се получават големи интервали между отговорите. И аз също едва сега видях приноса на Инта и схващам вече картината по друг начин. Да, става дума основно за фискални мерки от различен вид и заставам зад първото си писмо, което е отговор на информацията от Декс: смущаващи намерения на румънците, които вещаят действия от зор (принуда), въпреки че очевидно ще са крайно непопулярни.

                            Тук е време да се извиня леко. Прочетох отново твоя постинг и констатирам, че съм те разбрал криво. Твоята хипотеза е, че мярката към банковите депозите е средство за изкарване на пари в посока на икономиката. Поради някакава не напълно ясна причина, аз съм възприел това като "подкана" към спестителите да станат инвеститори или бизнесмени. Факт е, че ти не си казал такова нещо, а аз съм разсъждавал в тази посока.

                            Вкарване на пари в икономиката е безбрежна тема. Няма да я бистрим. Най-вероятно става дума за "подкана" към румънските спестители да харачат СЕГА. Елементарно, но ефективно да се пълни хазната от ддс и други сходни.

                            Тук се отварят едни безкрайни и дълбоки теми за същност и функции на парите. Ами за модерните фиатни пари? Които в дълбоката си същност вече са само знаци на кредита - ерго някакъв атрибут за разчет на съответното лице към обществения организъм, дали съответното лице има право на вземане и кога, дали е в дълг и при какъв матурирет. А вместо да е просто знак на кредита, в някои системи икономическите агенти се опитват да ползват съвременните пари като съкровище.Трупат в пещерата ). А фиатните пари могат ли да имат функция на съкровище) и да н е би да се получава така, че опитите в тази посока д а подкопават системата. България има ли някаква връзка с тези идеи и практики? Нищо не казвам, само питам ( поради неосведоменост.
                            Хвърлям разни едри приказки и то не от особена грижа по румънските проблеми, а поради опасението, че у нас нещата са далеч по-зле. Като гледам нашите депозити подгониха БВП, уж де! Известно време не ги бях гледал и числата ме хванаха леко неподготвен Вече към 74 млрд. лв.

                            Статистика на депозити и кредити по количествени категории и икономически дейности

                            А от друга страна, като се погледнат агрегатите веднага се забелязва, че на макрониво нещата у нас продължават да се доста странни. М1 си расте обяснимо през годините при това поведение, а специфичната българска черта, че М2 и Широките пари са почти еднакви продължава да се утвърждава. Батя прави с репата квото може, но сал той не стига. (Батя, не го казвам с лошо чувство, дано не си помислиш, че правя някакви опити за иронизиране, нямам никаква представа за актуалната ти експозиция).
                            Което пък от своя страна сочи в посока и на твоите наблюдения относно политиката на банките по отношение на депозити и кредити. Вярно, при една икономика в Борд процесът на създаване на пари е твърде специфичен и .... приказките нямат край.

                            Картинката въобще не ми харесва, но мен никой не ме пита. Системата е наводнена с огромно за нашите мащаби количество къси пари (кратки депозити), а видимо банките се затрудняват да си намерят качествени кредитополучатели при спазване на стандартите.
                            Като знам какви масрафи се задават и като съобразявам фактора за кръга от лицата, които вземат решения (от самальотите та до макроикономиката), очаквам и при нас да тестват на практика "румънските" идеи.
                            А хипотезата за някакво евентуално раздрусване на пейзажа и пълен мраз.
                            Първо трябва да видим какво ще излезе навръх лятото от проверката на ЕЦБ, ако въобще изкласим без събития до тогава.
                            Поздрави
                            Last edited by nachev; 20.12.2018, 12:38.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение

                              Ако си представим борсата като една ски писта, още сме на върха. Финала е далеч, но скоростта на спускане ще се увеличава. Нямам препоръки кога да се продава или купува.
                              +1

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
                                Ще бъда много изненадан, ако цените на акциите се стабилизират, а след това отново поскъпнат. Това вече остана в миналото и сега трябва да се спасявате с бягство от акциите, които притежавате", съветва Грийнспан.
                                Ако си представим борсата като една ски писта, още сме на върха. Финала е далеч, но скоростта на спускане ще се увеличава. Нямам препоръки кога да се продава или купува.

                                Коментар

                                Working...
                                X