IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
    То желание има. Но тези дето искат да продават отдавна са продали или са кибици. Затова само пишат. При липса на къси могат само да гледат и да си остават с желанието да продават.
    То дребните е ясно, че сме една шепа на борсата и няма как да влияем на посоката на пазара. Стискайте палци фондовете да не тръгнат да продават, тогава идва лошото.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
      Видно е, че не сме на остров. Но е видно и че желание за разпродажби няма!
      То желание има. Но тези дето искат да продават отдавна са продали или са кибици. Затова само пишат. При липса на къси могат само да гледат и да си остават с желанието да продават.

      Коментар


      • Видно е, че не сме на остров. Но е видно и че желание за разпродажби няма!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение

          Биковете ги е страх, защото добре помнят 2007-2008. Но е видно че чакат и дебнат. Някои акции на софикс компании вече са супер атрактивни за покупка и биковете няма да пропуснат шанса си. А пък американите да правят каквото си искат... Те си го избираха Тръмп-а.
          Но няма и как да сме остров на спокойствието тук. Решенията на Тромпета влияят навсякъде. Пък да не говорим за нашите си местни проблеми тук.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

            То пък и биковете ни едни такива хилави и умрели ! Иначе е хубаво и малко оптимизъм все пак , най малкото заради празниците !
            Биковете ги е страх, защото добре помнят 2007-2008. Но е видно че чакат и дебнат. Някои акции на софикс компании вече са супер атрактивни за покупка и биковете няма да пропуснат шанса си. А пък американите да правят каквото си искат... Те си го избираха Тръмп-а.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
              БГ Мецаните са направо жалки! Нямат сила да свялят и 0.1% от индекса... Уморих се да ги чакам и май ще прескачам спреда нагоре!
              То пък и биковете ни едни такива хилави и умрели ! Иначе е хубаво и малко оптимизъм все пак , най малкото заради празниците !

              Коментар


              • БГ Мецаните са направо жалки! Нямат сила да свялят и 0.1% от индекса... Уморих се да ги чакам и май ще прескачам спреда нагоре!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                  Ами аз не разсъждавам точно така и например тази година си купих малко Софарма трейдинг която според касацията на БСЕТрейдъра е най скъпо оценена.И обратно инвестицията ми в най подценената в списъка Юрий Гагарин не спира да се обезценява и дори си мисля че само аз останах да я държа
                  Спекуланте, ясно ни е, че нещата никога не са толкова прости. Базирането единствено на един показател си е неразумно. СФТРД има много дълг, D/EBITDA от над 9х е нещо много опасно, но СФАРМ гарантира за дълга им, а на ниво група нещата са значително по-добре. Затова много пъти съм писал, че ако е един показател този е най-добрия, но може да има много неща, които не виждаш относно една компания. В дългосрочен план този показател е нещо много добро и си струва следенето, неслучайно се използва най-често при M&A.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение

                    Ако си представим борсата като една ски писта, още сме на върха. Финала е далеч, но скоростта на спускане ще се увеличава. Нямам препоръки кога да се продава или купува.
                    Много точно сравнение.Който излязъл навреме е супер.Другите доста нерви ще съсипят при спускането надолу.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                      в същия смисъл съм го използвал. Нали в подценени си струва да инвестираш .. колкото и да е убава, ако е надценена не я ща ... Не знам защо е трудно да се разберем
                      Ами аз не разсъждавам точно така и например тази година си купих малко Софарма трейдинг която според касацията на БСЕТрейдъра е най скъпо оценена.И обратно инвестицията ми в най подценената в списъка Юрий Гагарин не спира да се обезценява и дори си мисля че само аз останах да я държа
                      Last edited by спекуланта; 20.12.2018, 22:33.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                        EV/EBITDA не показва кои са най читави компании,а кои са подценени и респективно надценени.
                        в същия смисъл съм го използвал. Нали в подценени си струва да инвестираш .. колкото и да е убава, ако е надценена не я ща ... Не знам защо е трудно да се разберем

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                          BSEtrader, за мен този показател EV/EBITDA нещо не ми изкарва най-читавите компании дето си струва да инвестирам. Имаш ли изчисления каква доходност дават най-добрите 10 по този показател? Да кажем за 1,5, 10 години назад...
                          EV/EBITDA не показва кои са най читави компании,а кои са подценени и респективно надценени.

                          Коментар


                          • BSEtrader, за мен този показател EV/EBITDA нещо не ми изкарва най-читавите компании дето си струва да инвестирам. Имаш ли изчисления каква доходност дават най-добрите 10 по този показател? Да кажем за 1,5, 10 години назад...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                              Да -ааааа ... кликът е важно нещо!
                              Значи те са последователи на следния литературен похват:

                              Имитираме уж разноречие,
                              че да стимулираме баш многокликие!

                              И аз се Фанах
                              имаш лайк от мен .......... и ще си позволя един съвет: " продължавай да си четеш по диагонала и не се вдълбявай много в подобни информации ........ ако всички очаквания (като този завод) се бяха случили в България през последните 27 години вече щяхме да сме не "швейцария на балканите", а на швейцария сега щяха да им викат "Българията на Европата"
                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                                Старата Планина?

                                Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение

                                HIKA също...
                                Според мен и за двете компании отговорът е един и същ. Това са холдинги дето консолидират компании, в които държат малки дялове (под 50%) и имат много голямо малцинствено участие, което не е ясно колко добре е оценено (не е добре оценено предвид капитализациите на дружествата, в които са инвестирали).
                                От отчета за доходите да вземеш цялата оперативна печалба не е коректно при изчисляването на ЕБИТДА, щото ефекта от реално чуждия дял (малцинствено) се вижда с обратен знак чак преди реда за печабата на групата, останалата печалба не е тяхна. Определено не мисля че е коректно за тези компании да гледа човек EV/EBITDA, sum of the part е нещо далеч по-добро за мен.

                                Коментар

                                Working...
                                X