IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Има едни пари в дребните и Е време да се приберат.....щото после може да е късно...
    Борсата не може да се вдигне като цяло ,друго си е да ги прекараме по отделни компании.....
    Доверие ....страшна компания....
    Фиб и ССВ страшни банка...Това Коба и ДБ пасти да лапат.....
    Фарма страшна религия...ама пакета е налице....
    Само че ПФ и ДФ правят преоценки и понеже могат и на тях да им правят мониторинг си играят игрите...
    Софикс фонда изчезна на маркета
    Новия софикс ще го довърши.....
    Три три акции и три излизащи през април ще сме под 550 на софикс......вероятно.
    В момента акциите на софикс са надути като балон....тези който ще останат....тези който ще излезнат и който влезнат ще свалят Софикс поне с 5%
    Сега се продават само акции от преоценката и никакви други....
    А преоценката мога да ви напиша коИ са....
    Галата ,холдинг варна , константин и Елена , нов век , тексим , Света софия, Етропал , Инвестор , еубг , булланда да не изреждам всички помощни на хим и еврохолд...
    Аз съм в тези акции и продадох немските ....
    Тези с българските банки ще бъдат много изненадани накрая.....
    В еврозаната ако влезем ,което е 10 % некой банки ще глътнат много вода.....
    Не е препоръка...
    А на запад се чака Цунамито а кога ще е винаги ще бъдем изненадами....
    Чака се и Брекзит без сделка ...
    Как беше подир жена , автобус и акции не се тича щото може да се спънеш и глътнеш много ,много вода....

    Коментар


    • Май точно групата на Софарма, която удари стоп на ръста, ще подпали пазара отново!!!
      Чудесни новини от ДОХ, традиционно добри ръстове от СФТРД, по-голяма печалба за акционерите на СФИ, а от снощи малко свеж полъх и от САЩ.
      Стара планина и компаниите й - традиционно добри резултати и ръстове!
      Монбат май чукна дъното в резултатите,
      Банките надигнаха глава и от тях има доста очаквания за 2019,
      Химимпорт от 1-2г. обърна тренда в резултата,
      Спиди цепи със страхотни резултати,
      дори младото Алтерко изненадва приятно

      Предстоят няколко ИПО-та, покрай които ще се зашуми за БФБ

      Май 2019 ще е чудна година?!?!

      Успех на всички!!!

      п.п. ето и статия от Теодор!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
        Каква я мислиха мечетата а тя каква стана Ех, мечета, мечета кристалната топка пак ви изневери

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
          Като гледам днес малките бичета тотално си изтърваха нервите в ЦКБ. Честито на акционерите
          Красив бичи капан

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

            Тази логика и размисли ги приемам, но понеже днес съм оптимист, ще продължа още малко с плюсовете на еврото, че се наложи одеве да прекъсна. Беда няма, плюсовете със значим потенциал конкретно за България вече ги казах. Има и доста други, които без никакво съмнение кумулативно ще доведат до благоприятен резултат, но в тях аз не виждам значим заряд за качествено и сериозно подобряване на цялостната среда. Среда в най-широк смисъл.

            Примерно:
            Като с магическа пръчка нашият пазар ще светне на някои екрани, нейде по света. Екранът тук може да тълкува разширително ... дори да бъде нещо като символ. Отделни екрани ще светнат поради самия факт на въвеждане на еврото, други екрани ще светнат при условие на кумулативно изпълнение на ред показатели, а трети пак ще си останат тъмни.

            Арбитражът частично ще се махне.
            Други спредове ще се свият.
            Транзакционните разходи ще паднат.
            По-лесен достъп до капиталови пазари.
            По-благоприятни лихвени условия за заеми и и кредити.
            Валутният риск намалява с известни условности.
            Стопанският оборот се облекчава, сметките и сравненията са по-лесни.
            След неизбежен първоначен ценови шок, може да се разчита на намаляване на инфлационния натиск. Тук има доста условности, всеки си има свое разбиране и усещане за инфлация. Тези, които имат по-пресни дипломи могат да не ми възразяват, че в общи линии икономическата наука има доста категорично разбиране за инфлацията.
            Създават се условия за номинално увеличение на доходите.
            По-лесни калкулации, разчети и др. икономически сметки.
            др.
            Ако трябва да изтъкваме плюсовете на такова нещо и то в икономически форум, не знам какво да кажа повече. Макар че и ти си прав, защото въпреки всичко много "коментатори" и "анализатори" особено тук, търсят негативното (и го намират...няма проблем да намериш негативно в нашата държава, ако не намериш и позитивното ще го изтълкуваш негативно и пак ще го докараш).
            Не казвам че сме цъфнали и вързали, но да си търсим сами причини да си усложняваме пътя към еврото, това мога да го отдам само на типичната нашенска злоба и народопсихология, че щом тези там горе са тъпанари, те не могат нищо свястно да направят....
            А че ние сами трябва да си оправим къщичката.... няма съмнение.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
              Какво стана с измисления завод на Фолксваген в Кремиковци? Май се оказа тлъста лъжа и фалшива новина, а?
              Оптимизъм на бфб-то в близките години няма да има, защото в цялата мафиотска държава няма поводи за оптимизъм. При управлението на боко тиквата всички макроикономически показатели са надолу, на хартия уж отчитат ръст на икономиката от 3% годишно, но като се калкулира и годишната инфлация, която е над 3% се получава реален растеж на икономиката 0 или отрицателен.
              Умните го проумяха това и излязоха от пазара.Да му мислят другите.Абсолютно си прав.Споделям твоето мнение.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                ... Не знам какво трябва да се случи за да се събуди пазара ни. .....
                Той пазара си е буден - хората продават

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                  Като гледам днес малките бичета тотално си изтърваха нервите в ЦКБ. Честито на акционерите
                  казах ли ви?

                  Коментар


                  • Като гледам днес малките бичета тотално си изтърваха нервите в ЦКБ. Честито на акционерите

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                      Нищо вече не може да ме изненада. Тръгна да катери банката и си рекох: Пак съм пропуснал новина! Търся новина и не намирам. Рекох си, падахме от страх заради проверките, Вождът с тоягата дори привиждаше цена левче. В един момент страхът е отръскан от раменете и някой се сеща, че особени причини за спад няма. Или по-точно причините за спада са точно толкова значими, колкото и причините за ръста.

                      Смахната работа. Вече не става дума за анализ и оценка, а за различаване на номера и схеми.
                      Не съм сигурен, че точно това го разбирам, но общо взето през последната година някакви хора зорлем въртеха некви артии, колкото да се симулира уж някакъв борсов живот. Причините за това явление ги подозирам, но не съм баш сигурен, че ги разбирам. Поне ме провокираха да наблюдавам някои сделки и да се питам: Кой и от какъв зор прави баш точно тази сделка?!

                      Определено в понеделник ще ми интересно.
                      Ама ходих да ми боцнат една ваксина против автосугестия и прекалени очаквания, та съм си релаксд и куул сега.
                      Много е вероятно в понеделник да не се случи нещо особено, даже може пак да сме надолу. Не знам какво трябва да се случи за да се събуди пазара ни. Малко сме като човек изпаднал в кома, на който е нужно нещо много силно за да се събуди.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                        С този финал на днешната сесия, мисля понеделник ще изригнем от сутринта
                        Нищо вече не може да ме изненада. Тръгна да катери банката и си рекох: Пак съм пропуснал новина! Търся новина и не намирам. Рекох си, падахме от страх заради проверките, Вождът с тоягата дори привиждаше цена левче. В един момент страхът е отръскан от раменете и някой се сеща, че особени причини за спад няма. Или по-точно причините за спада са точно толкова значими, колкото и причините за ръста.

                        Смахната работа. Вече не става дума за анализ и оценка, а за различаване на номера и схеми.
                        Не съм сигурен, че точно това го разбирам, но общо взето през последната година някакви хора зорлем въртеха некви артии, колкото да се симулира уж някакъв борсов живот. Причините за това явление ги подозирам, но не съм баш сигурен, че ги разбирам. Поне ме провокираха да наблюдавам някои сделки и да се питам: Кой и от какъв зор прави баш точно тази сделка?!

                        Определено в понеделник ще ми интересно.
                        Ама ходих да ми боцнат една ваксина против автосугестия и прекалени очаквания, та съм си релаксд и куул сега.

                        Коментар


                        • Отдавна не съм виждал на родния екран Гап-че

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                            С този финал на днешната сесия, мисля понеделник ще изригнем от сутринта
                            Дано, време си е!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                              За подходящо купилите ЦКБ през януари - честито!
                              За отръсканите от клона - сорри!
                              С този финал на днешната сесия, мисля понеделник ще изригнем от сутринта

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                                След ЦКБ очаквам за днес ХИМ 2,05 лв
                                За подходящо купилите ЦКБ през януари - честито!
                                За отръсканите от клона - сорри!

                                Коментар

                                Working...
                                X