IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • хахахха какво казва сега техническия анализ ??? )
    Умереният риск винаги печели ! ))))))

    Коментар


    • хахаха, няма такъв смях. Колко лесно било син чип да се качи с 65%, а Софка да рипне с 5,5%. Доста неща съм виждал на БФБ, ама такова не бях .

      П.П. Къде са тези над 750 акционера при Еврохолд ?
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        Пип, да не твърдиш вече, че няма да има криза и икономиката на САЩ няма да изпадсне в рецесия..

        Ами дай линкове - интересно ще е, а после времето ще покаже..
        Да си ме видял да казвам такова нещо ? Не преиначавай.
        Не се нерви, казах го добронамерено, в смисъл - че това не си ти ...че постваш обикновено коректни неща, ама това последното си бе откровена лъжа.

        Сайтове бол, линкове много, всеки може провери, дъртия се търгува в момента на 17-18 текущо и 15-16 форърд ре. Само преди 3мес бе на 15 текущо.

        За 30те му компонента - примерно това : screener - index- DJIA ...и си ти.

        https://www.finviz.com/

        Коментар


        • Аз мисля че патока с перчема доста умело манипулира пазара и ще продължи да го прави до изборите 2020...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            Благодаря..Ами да си прави сметка, за мен макар и по- бавно кризата идва..
            И аз смятам, че идва. Ето тази статия много ми хареса: https://realinvestmentadvice.com/tec...market-cycles/

            Събираме кеш / злато и ядем пуканки. После ще се мъчим да уцелим дъното, за да влезем. Мисля, че ще се изсипе едно 50-60% С-и-П-то, преди да поеме пак нагоре. За времеви хоризонт не се давам да правя прогнози.

            Коментар


            • Благодаря..Ами да си прави сметка, за мен макар и по- бавно кризата идва..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                Пип, да не твърдиш вече, че няма да има криза и икономиката на САЩ няма да изпадсне в рецесия..

                Ами дай линкове - интересно ще е, а после времето ще покаже..
                Ей ти линк. Доста са набалончени в момента. Факт.

                http://www.multpl.com/shiller-pe/
                https://www.gurufocus.com/stock-market-valuations.php


                Виж ФЕД като попмпа ликвидност кво става: http://www.multpl.com/s-p-500-earnings/

                Нак-якото е, че не ползват печалбата за разрастване на бизнеса, а за обратно изкупуване на акции. Познай кой продава предимно. Точно така -- инсайдърите.

                Всеки да си прави сам сметка.
                Last edited by hamorphis; 19.03.2019, 14:13.

                Коментар


                • Пип, да не твърдиш вече, че няма да има криза и икономиката на САЩ няма да изпадсне в рецесия..

                  Ами дай линкове - интересно ще е, а после времето ще покаже..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    https://www.facebook.com/Forex.Angel...&theater&ifg=1

                    Фундаменталните параметри на щатските фирми до толкова са се влошили. И са станали толкова стряскащи, че дори....
                    Кире, не стига че четеш фейкбука, ами и нечии фейк конспиративни теории пействаш.
                    Това цитираното освен смехотворно не знам как да го окачествя другояче.

                    Примерно на дъртия като цяло параметрите, както и на всичките му компоненти поотделно мога ти дам веднага линкове, ма излишно е май...

                    Коментар


                    • https://www.facebook.com/Forex.Angel...&theater&ifg=1

                      Фундаменталните параметри на щатските фирми до толкова са се влошили. И са станали толкова стряскащи, че дори са ги махнали от платформата за анализ, за да не се плашат инвеститорите.
                      Това са редица съотношения, който се използват в икономиката за да се прецени дали акциите са надценени или подценени.
                      Като например тези:
                      Price/Earnings (PE Ratio) - Съотношение цена-печалба.
                      Price/Book Value per share - P / B съотношение = пазарна цена на акция / балансова стойност на акция

                      П.П. Данните са толкова стряскащи, че са премахнати от популярните платформи за анализ на пазара. Това още веднаж показва, колко сме близо до голяма криза.

                      П.П.П. Всичко това до скоро го имаше, както и други фундаментални данни за икономиката на различните страни. Сега са останали само данните на FRED - и то не всичките.

                      Коментар


                      • Тресе нервата, а?
                        Що пък някой трябва да прави нещо, само защото някой друг очаквал действие?!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                          Добре де, аз друго не мога да разбера, хайде ние сме дребни мишки като инвеститори, но в тези компании и холдинги дялове имат договорни и пенсионни фондове, та те къде спят ? Или просто защото управляват чужди пари не им дреме !

                          Да, просто "не им дреме" , ама не се знае- знае ли се?
                          Бил съм по близо до тях по ОСА и съм ги наблюдавал..., и пак нищо.
                          Докато дребните не застанат като един и си поискат помощта и промяната, няма да я имат!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                            Не знам кой е водещият от двата клана (СЕNНL /HIKA) , но са си пл..и в устите, както се казва от 2007/8 до сега и цифрите го доказват
                            Добре де, аз друго не мога да разбера, хайде ние сме дребни мишки като инвеститори, но в тези компании и холдинги дялове имат договорни и пенсионни фондове, та те къде спят ? Или просто защото управляват чужди пари не им дреме !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                              Браво, Тате!
                              Не се колебай да пишеш при наличие на желание, разбира се!
                              За доста работи от текста ти съм готов да се подпиша като за свои. Туй е просто констатация, не е претенция за значимост. Разбираш, че сходните ни виждания вероятно са напълно безсъдържателни за някакви трети лица.

                              По-скоро интересно ми стана друго. Как е възможно зад сходни възгледи да застанат лица с доста различна социално-икономическа и ... дори емоционална оценка за средата и процесите?! Просто реторика, не питам.

                              И доколкото забелязах опити за близко и разбираемо за мен човешко споделяне и при други колеги, искам и аз да внеса скромна дан.

                              От месеци стоя и наблюдавам пасивно. Вчера дори се замислих, че последната ми "сделка" е закупуването на новите акции от увеличението на капитала на Лавена. Мисълта за изтеклото в канала време ме накара да изпитам крайно негативни усещания с доста висок интензитет. Дори си рекох, ще направя някакъв ход в момента, защото иначе буквално мога да гръмна. И просто прибрах едни последни 346 от аска на Монбат на 6,85. Това всъщност не е точно моя акция, но беше първото изпречило се пред погледа ми на приемливи условия.
                              Напрежението в мен спадна.
                              Може и да ви звучи тъпо.

                              Железни сте Вие , пуу да Ви не е уроки! Аз сал вчера имам над 10бр/сделки, а уж и аз съм се дръпнал от пазара

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                                inta53, най ми се иска при Велев и компания да стоя, ама там за нас простосмъртните няма място !

                                Не знам кой е водещият от двата клана (СЕNНL /HIKA) , но са си пл..и в устите, както се казва от 2007/8 до сега и цифрите го доказват

                                Коментар

                                Working...
                                X