IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Чуждите инвестиции в България през 2019 г. са само заеми

    Дяловият капитал намалява с над 1.34 млрд. лв. през първото полугодие

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
      като Икар хвърчахме преди 12 години, следващият полет ще да е като Феникс, ама там циклите са дооста дълги

      Албенка я сипват от една къща, която продава и по други позиции, ама може да са различни клиенти

      Те от тая къща пост не знаят,- зададе ли празник- все блажат! Нихни лиии,- ортаци ли ъи клонират,- горканчовци завълии!
      Живи да ги оплачеш! Що каруци потрошиа,-а байряка у них!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
        като Икар хвърчахме преди 12 години, следващият полет ще да е като Феникс, ама там циклите са дооста дълги

        Албенка я сипват от една къща, която продава и по други позиции, ама може да са различни клиенти

        Da, трябваше да уточним, това че Икар се е качил на 1-2 съпки по стълбите,-височина, та няма опасност да загине геройски
        Още не е и феникс, (да се надяваме, ще живне и той) а и цикъла май ще е по-дълъг
        пфбк, кой ги знае и тях с какви 'маскирани клиенти са, но да се надяваме, че споменатите 'полуфеникси' ще се намъкнат у индексо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

          аха ..... е сега още малко и ще литне...

          https://www.vbox7.com/play:1c595a17&al=1&vid=748525
          Бях решил да си купя в две позиции ,но като те фиксирах и се отказах.

          Коментар


          • като Икар хвърчахме преди 12 години, следващият полет ще да е като Феникс, ама там циклите са дооста дълги

            Албенка я сипват от една къща, която продава и по други позиции, ама може да са различни клиенти

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

              Бе като гледам днес пазара може и да литне ,не може да седи само на земята.
              Изхвърча като ...Икар Широко разперил криле
              Не е препоръка
              Ps. Абе Кой така систематично ги чисти тез артии на Албена и МЦХ създавайки ликвидност ?! - Тъй наречените кандидат- софикс артии!? Да не би да има връзка с Никито дет уж може да ги търси после !? Може би с надеждата, че ако тръгнат от по-ниска база по-лесно да растат в последствие !?
              Last edited by precakanoto; 23.08.2019, 17:36.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                Бе като гледам днес пазара може и да литне ,не може да седи само на земята.
                аха ..... е сега още малко и ще литне...

                https://www.vbox7.com/play:1c595a17&al=1&vid=748525
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                  При спестителите има някои условности,докато държателите на други активи ще оберат яко калая!Не знам дали си запознат със събитията от Депресията в САЩ от 1929-33 където точно държателите почват да се меткат през балконите и увисват като коледна украса поради факта,че дотогава всичко е било безалтернативно-печелившо.А и друго подобно друсане не е имало от създаването на щатите...

                  Първата Вълна ще помете имотковците и традиционалистите - книгари,златари и пр.след което ще са останалите!Аз се инвестирам в спекула и се надявам да съм във Втория Ешелон,но няма гаранции за Оцеляване.

                  Отбивам се по-рядко.
                  Темата е голяма и не е баш за този раздел, но се реших на публикация в "оптимизма", че все пак се чете, пък и има връзка с дереджето на нашата борса. Връзката е деликатна, опосредствена, ама си я има. Постнах и по-друга важна причина. Имотаджиите вероятно по-скоро не четат тук, а те биха ме емнали яко ако случайно разберат за мислите и вярванията ми. Да не говорим пък за дъ голд бъгс, които вероятно ще ми пратят някой хитман от калабрийската ндрангета.
                  Както е обичайно за теб, подсказваш за познания и визия, без да прекаляваш с думите.




                  Поставяш на дискусия темата относно пожертването на спестителите. Абсолютно си прав – има маса условности. Дори и само този въпрос може да е предмет на сериозна студия. Изключително много зависи от формата на спестяванията. Дори обстоятелството за наличности по сметка в банка или закопан в градината бурканбанк може да се окаже от решително значение.

                  С горния сепмъл и вулгарен пример искам да кажа, че напълно разбирам позицията ти. Още повече, че очевидно си човек, който има настроения и очаквания за проточваща се във времето дефлация. И тук има доста условности, доколкото очевидно ще става дума за опит за контролирана и управлявана дефлация. Разсъждавам за Великата депресия и опитвам да намеря някакви основания за сравнения – по форма и по съдържание. Не ми се получава много.

                  В този момент усещам как в главата ми напират неприлично количество от думи, но ще се постарая само за дребни ремарки. Категорично мисля, че вече трябва доста сериозно да се замислим за смисъла на основни понятия и опитите те да бъдат дефинирани. Само маркирам, не почвам разговор. Що е то инфлация?! А може ли да кажем, че инфлацията (дефлацията) съдържателно и понятийно има различен смисъл и проявление сред различните класове икономически агенти: тези които са на върха на финансовата пирамида и са в най-удобна позиция да хващат пръсканите от хеликоптерите на Бен пари, предоставяни с отстъпка и отрицателна лихва; домакинствата от друга страна.

                  В популярен разговор на инфлацията винаги се дава един битово-потребителски оттенък, че се чудя дали да ме избие на смях или на рев.

                  Имам друго разбиране. Доста е различно и ... хич не е важно.




                  Имаше един колега, който напоследък хич не се появява – бля-бля. Често демонстрираше остър и нестандартен поглед, изказванията му мотивираха и предизвикваха. Мисля, че беше споменавал, дори нееднократно, че капитализмът (каквото и да значи) е възникнал по естествен път и в резултат на обективна социална еволюция, за разлика от комунизма (каквото и за значи това), който бил кабинетно-лабораторно изобретение. Такъв беше смисълът на изказването и се търсеше смислова връзка и аргументация на естествената жизнеспособност.

                  Не поставям под съмнение неговата теза, но искам неназидателно да приканя за разсъждение по един деликатен въпрос. Естественият резултат на социалната еволюция има ли нещо общо с модерното устройство, в което има субекти, които са туу биг то фейл, биват подхранвани с хеликоптерни пари и разни други форми и инструменти на КуИй, предоставят им се пари без лихва, че им се обещават и разни неща за след 30 години??!




                  Тук е подходящо да се върнем върху статията и 30-год. емисия. Очевидно е, че пускането на една такава емисия от 30-годишни книжа подсказва доста неща и буди размисли.

                  ЦБ и германското правителство идиоти ли са, предполагат на някакво специфично основание, че клиентите им са идиоти, или пък тези, които са купили близо половината от двумилиардната емисия действително не са съвсем редовни?!

                  Всичките горни допускания са очевидно гротескни и има сериозни основания да мислим, че никой от изброените не е идиот, а става въпрос за много сериозни личности и институции, които си знаят сметката и са я направили доста добре.

                  Инвестирането вече не е това, което беше!

                  Понятията не са това, което бяха!

                  Светът е доста различен!

                  Преживяваме последни не много години или месеци в очакване на голямата приливна вълна.




                  Изглежда, че наистина възприетият от тебе подход и поведение са единствено смислените в областа на управлението на активи, но все пак в един момент неизбежно ще дойде времето за паркиране някъде. И сам знаеш, че няма да е лесно!

                  Има още известно време за решение.




                  Коментар


                  • Леле как сте се разтъргували днес, без ланд рейта няма и 7 бонки в левчета...не че е някаква новина за чуденка де

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                      Да!

                      Купува в "лева" - продава в "евро"! Според това нормален пазар ли е за да сме сигурни,че цените са паднали или повишили...Понеже го мернах при имотковците,че си ги питал и никой не ти е отговорил.Но за тях по-добре Нищо,Нищо и пак Нищо - отколкото обяснения!
                      Разгледай моргейдж рейтовете по отделни 50 щати и виж лихвения диапазон със съответните условия(питаш гугъл на английски).

                      На бфб-то имаме подобна ситуация която все пак дава опция за по-бързо излизане и с по-нисък дискаунт, отколкото при НИ.
                      Накратко, чакаш дефлация и големи промоции при почти всички активи?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                        Е как така? Форумните гурута предричат Up,рали, излитане на ракетата .
                        Бе като гледам днес пазара може и да литне ,не може да седи само на земята.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Andy`Z Разгледай мнение
                          Мислиш че пак ще се постъпи по същия начин ли?
                          Да!

                          Купува в "лева" - продава в "евро"! Според това нормален пазар ли е за да сме сигурни,че цените са паднали или повишили...Понеже го мернах при имотковците,че си ги питал и никой не ти е отговорил.Но за тях по-добре Нищо,Нищо и пак Нищо - отколкото обяснения!
                          Разгледай моргейдж рейтовете по отделни 50 щати и виж лихвения диапазон със съответните условия(питаш гугъл на английски).

                          На бфб-то имаме подобна ситуация която все пак дава опция за по-бързо излизане и с по-нисък дискаунт, отколкото при НИ.
                          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                            При спестителите има някои условности,докато държателите на други активи ще оберат яко калая!Не знам дали си запознат със събитията от Депресията в САЩ от 1929-33 където точно държателите почват да се меткат през балконите и увисват като коледна украса поради факта,че дотогава всичко е било безалтернативно-печелившо.А и друго подобно друсане не е имало от създаването на щатите...

                            Първата Вълна ще помете имотковците и традиционалистите - книгари,златари и пр.след което ще са останалите!Аз се инвестирам в спекула и се надявам да съм във Втория Ешелон,но няма гаранции за Оцеляване.

                            Хм, 29-33 ФЕД не се намесва и затова яко дефлация.
                            Мислиш че пак ще се постъпи по същия начин ли?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                              Спестители от всякакъв вид и форма го отнасят и биват принесени в жертва!
                              Да се готвят и държатели на други активи!
                              При спестителите има някои условности,докато държателите на други активи ще оберат яко калая!Не знам дали си запознат със събитията от Депресията в САЩ от 1929-33 където точно държателите почват да се меткат през балконите и увисват като коледна украса поради факта,че дотогава всичко е било безалтернативно-печелившо.А и друго подобно друсане не е имало от създаването на щатите...

                              Първата Вълна ще помете имотковците и традиционалистите - книгари,златари и пр.след което ще са останалите!Аз се инвестирам в спекула и се надявам да съм във Втория Ешелон,но няма гаранции за Оцеляване.


                              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                              Коментар


                              • Без коментар. http://financebg.com/%D0%B1%D0%BD%D0...B5%D0%B7-2019/

                                Коментар

                                Working...
                                X