IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    Понеже обичам басовете, а подобни неща ми звучат уау като изказ, пък и обичам да говоря с конкретни числа, то ако 8 дружества от Софикс, които след една година ще са подрипнали с 50% - нарочно ви искам само 8, щото съм ларж, независимо че разни Сирми войводи и Холдинги Одесос, Азияхолд и Недоверие хич даже не ги броя за нещо друго, освен за прасе-касичка, а за банките съм с много особено мнение, но то мен да мине - и ако 8 в някакъв момент пробият със сделки за поне 10 000 лв зададените нива по-долу, черпя хубаво уиски по избор. Ако ли не пробият поне 8, вие черпите. Ей ви ги сметките на ангро:

    1. Евана - на 1,60
    2. Флагмана - на 2,50
    3. Атера - 3 лева
    4. Градус - 2,50
    5. На чичи Мумията - 5 кинта
    6. Йовковата героиня - 65 кинта
    7. Мунчо Бобока - 10 кинта
    8. Ония, дъхтящите брефове - 3 кинта
    9. Сирма войвода - леФче-кефче (тая ви я давам с хендикап, щото съм ларж, че всички да я пишете)
    10. Азияхолд - тройка без гарнитура
    11. Недоверие - петичка
    12. Холдингът, дето е до Галата (ама без сарай) - 60-ка
    13. Иншалах Бг, така де ИХЛБЛ - 1,50
    14. ЦеКаСе, така де ЦКБ, или иначе речено - перлата в корона - 2,50
    15. От на Каролев любимото, или най-бг банката на Цеко и Иво - петичка

    Та 8 от тези, ако до 15 септември догодина включително пробият зададените нива - черпя хубаво уиски по избор, ако ли не - отсрещната страна черпи. Ъ? Оптимисти има ли?
    +
    така и така нема опции на бфб - да земем да си ги организираме, каиш
    Хендикапа (9) - верно може да увлече народа
    Некои игралци може да се зарибят и по петичките (цена 5) това са ...- (15)-на цеко от алеко, (11)-доверието в недоверие, 5)-обявената от партнерите на Снуп_доги - за "папирът на годината" ...
    За точка (2) - Дай Боже! - пожелавам си го и на мен, Зa там може и аз да почерпя близки и познати
    (със или без препоръка - на който, както му "ареса")
    Last edited by RUBLA; 11.09.2019, 19:08.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

      така е ........ чувствителното ми ухо започва да долавя бичи копита в далечината
      Имаш много добър слух Полки! След като софиянците се прибраха в София след ваканцията, се наблюдава известно "бичо" раздвижване. Щом и излизащите от SOFIX не могат да го свалят до предишното дъно на 660, най-вероятно няма да видим по-ниско такова... И двете излизащи са много стабилни и доста добре паднали, за да се сурват надолу още.

      Коментар


      • Понеже обичам басовете, а подобни неща ми звучат уау като изказ, пък и обичам да говоря с конкретни числа, то ако 8 дружества от Софикс, които след една година ще са подрипнали с 50% - нарочно ви искам само 8, щото съм ларж, независимо че разни Сирми войводи и Холдинги Одесос, Азияхолд и Недоверие хич даже не ги броя за нещо друго, освен за прасе-касичка, а за банките съм с много особено мнение, но то мен да мине - и ако 8 в някакъв момент пробият със сделки за поне 10 000 лв зададените нива по-долу, черпя хубаво уиски по избор. Ако ли не пробият поне 8, вие черпите. Ей ви ги сметките на ангро:

        1. Евана - на 1,60
        2. Флагмана - на 2,50
        3. Атера - 3 лева
        4. Градус - 2,50
        5. На чичи Мумията - 5 кинта
        6. Йовковата героиня - 65 кинта
        7. Мунчо Бобока - 10 кинта
        8. Ония, дъхтящите брефове - 3 кинта
        9. Сирма войвода - леФче-кефче (тая ви я давам с хендикап, щото съм ларж, че всички да я пишете)
        10. Азияхолд - тройка без гарнитура
        11. Недоверие - петичка
        12. Холдингът, дето е до Галата (ама без сарай) - 60-ка
        13. Иншалах Бг, така де ИХЛБЛ - 1,50
        14. ЦеКаСе, така де ЦКБ, или иначе речено - перлата в корона - 2,50
        15. От на Каролев любимото, или най-бг банката на Цеко и Иво - петичка

        Та 8 от тези, ако до 15 септември догодина включително пробият зададените нива - черпя хубаво уиски по избор, ако ли не - отсрещната страна черпи. Ъ? Оптимисти има ли?
        Last edited by RUBLA; 11.09.2019, 19:06. Причина: Спазвайте добрия тон!
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

          като изявен аматьор и новобранец ще дам и аз моята прогноза без никой да ме е питал

          Никиту прогнозира в следващите 6-12 месеца Софикс да стигне 715 пункта (до 3-и септември)

          моята прогноза е след средата на ноември БФБ да започне да се повишава и през следващите 13 месеца (до края на 2020 г.) Софикс да е стигнал до 820 пункта

          надявам се да погледнете на аматьорщината ми от високата кула в която сте се разположили с необходимата доза благородство и високомерие като не ми обръщате внимание...
          Мисля точно като теб (още един аматьор), смятам, че точно така ще стане...........и рано или късно ще стане, пък и тия хартии" храна и вода не щат"

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

            Прав си, ама все пак беше си редно да ударят едно рамо на новоизлюпените кръчмари, като по този начин символично подкрепят ползването на сложни финансови инструменти в корпоративния живот на листваните емитенти. Това е част от новата модерност - ползване на опции за търгуване на кръчми.
            не се кахъри- мисля, че монбатника няма да се изсули много, все пак им идва силовото полугодие, което може да подобри дережето. Няма нужда от турбо-набалончване

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

              По Елиът потенциалът е за 100% ръст от дъното на 460. Звучи наистина прекалено оптимистично но и на по малко ще сме доволни.
              съгласен съм, но това се отнася за други пазари с други бикове ......... бг-биковете са скопени и затова слагам известен дискаунт

              Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

              Мисля че идва времето на биковете и те са го заслужили след 2 години на спад и стържене по дъното.
              така е ........ чувствителното ми ухо започва да долавя бичи копита в далечината
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                като изявен аматьор и новобранец ще дам и аз моята прогноза без никой да ме е питал

                Никиту прогнозира в следващите 6-12 месеца Софикс да стигне 715 пункта (до 3-и септември)

                моята прогноза е след средата на ноември БФБ да започне да се повишава и през следващите 13 месеца (до края на 2020 г.) Софикс да е стигнал до 820 пункта

                надявам се да погледнете на аматьорщината ми от високата кула в която сте се разположили с необходимата доза благородство и високомерие като не ми обръщате внимание...
                По Елиът потенциалът е за 100% ръст от дъното на 560. Звучи наистина прекалено оптимистично но и на по малко ще сме доволни.

                Мисля че идва времето на биковете и те са го заслужили след 2 години на спад и стържене по дъното.
                Last edited by SoHo; 11.09.2019, 18:19.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                  Company Change price 1 year Q2 profit 2019 mln Q2 profit 2018 mln
                  Sopharma AD-Sofia -17.98% 22 647 20 739
                  Gradus AD-Stara Zagora -0.43% 15 698 12 929
                  Chimimport AD-Sofia -18.14% 56 237 53 503
                  Eurohold Bulgaria AD-Sofia +18.17% 4 004 4 079
                  CB First Investment Bank AD-Sofia -19.12% 98 320 49 671
                  Monbat AD-Sofia -10.66% 6 421 891
                  Holding Varna AD-Varna +6.92% 6 796 618
                  CB Central Cooperative Bank AD-Sofia -9.27% 23 632 14 501
                  Albena AD-Albena -16.84%
                  Advance Terrafund REIT-Sofia -3.72% 2 575 2 005
                  Industrial Holding Bulgaria PLC-Sofia +5.21% 4 879 8 025
                  Bulgarian Real Estate Fund REIT-Sofia +7.64% 2 256 1 884
                  Doverie United Holding PLC-Sofia +107.50% 4 904 -2 021
                  Sirma Group Holding JSC-Sofia -20.70% 3 655 1 356
                  Elana Agrocredit AD-Sofia +1.38% 1 583 1 310
                  показателна табличка, благодаря!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ert Разгледай мнение
                    Инфлацията у нас е 3-4%, виж какво казва партията и какво изнася НСИ като статистика. Виж и какъв е официалния ръст на БВП според официозите, пак 3% грубо. Къде ги видя тези 15% ти си знаеш.
                    виж какво включва статистиката на НСИ и как се изчислява

                    аз ти написах каква е инфлацията на стоки от първа необходимост:

                    - хранителни стоки - пилешко +20%, свинско +20%, телешко +20% и т.н.
                    - ВИК - в Пловдив за 2 години цената се покачи с 100% ....... от 1,20 в момента на 2,40 лв. за м3
                    - ел.енергия + 10%

                    това е за последните 2 години ........ сложи и инфлацията за следващата година и общо за трите години ще надмине 20%

                    аз така виждам нещата
                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                      Харесва ли ти пък мойта прогноза в интервала между май и юли 2020 г да се видят 480 - 490 пункта.... това е най късната дата или по ниския и по бързия спад е възможен и по рано......
                      харесва ми да го видя това в следващите 2-3 месеца

                      Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                      Интересно почна да купуваш и стана полОвин бик......
                      няма нищо интересно ........ прогнозата която написах по-долу е от миналото лято и се придържам към нея

                      ако си следил темите "оптимизма на БФБ" и "Химипорт" сигурно знаеш това ....... а и винаги можеш да прочетеш какво съм писал преди година

                      Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                      а нищо не казваш даже и да минат западните проблеми КОЙ ще купува ...БФБ акции .
                      Това със ССВ и ХИМ са Велики ама притежават кухи акции на кухи фирми....а пенсииките идват да им се плаща...
                      всеки има право на мнение
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                        не е така

                        инфлацията за последните 2 години е над 15% ...... погледни цените на нещата от първа необходимост => хранителните стоки, ВиК, ел.енергия, парно

                        за последните 2 години повечето акции са с над 30% надолу ........ за да стигне Софикс там където беше преди 25 месеца са необходими почти 30% ъп

                        очаквам следващата година "сметката" да се изравни и "паритета" да се възстанови ...... затова прогнозирам над 40% повишение за Софикс до края на 2020
                        Инфлацията у нас е 3-4%, виж какво казва партията и какво изнася НСИ като статистика. Виж и какъв е официалния ръст на БВП според официозите, пак 3% грубо. Къде ги видя тези 15% ти си знаеш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ert Разгледай мнение
                          Възможен вариант. Обаче честно не искам да става. За да стане подобно нещо, значи през това време трябва да ни удари една лека галопираща инфлация от 15-20%, като естествено и цените на акциите ще отскокнат с нещо подобно. Но ще е пирова победа. Не че е невъзможно с камарите евро пуснати последните години на дадени хора и банки, просто е въпрос на време.
                          не е така

                          инфлацията за последните 2 години е над 15% ...... погледни цените на нещата от първа необходимост => хранителните стоки, ВиК, ел.енергия, парно

                          за последните 2 години повечето акции са с над 30% надолу ........ за да стигне Софикс там където беше преди 25 месеца са необходими почти 30% ъп

                          очаквам следващата година "сметката" да се изравни и "паритета" да се възстанови ...... затова прогнозирам над 40% повишение за Софикс до края на 2020
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                            този път удариха Маджо и Велев ....... но след 6 месеца ще има реванш...
                            Прав си, ама все пак беше си редно да ударят едно рамо на новоизлюпените кръчмари, като по този начин символично подкрепят ползването на сложни финансови инструменти в корпоративния живот на листваните емитенти. Това е част от новата модерност - ползване на опции за търгуване на кръчми.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                              като изявен аматьор и новобранец ще дам и аз моята прогноза без никой да ме е питал

                              Никиту прогнозира в следващите 6-12 месеца Софикс да стигне 715 пункта (до 3-и септември)

                              моята прогноза е след средата на ноември БФБ да започне да се повишава и през следващите 13 месеца (до края на 2020 г.) Софикс да е стигнал до 820 пункта

                              надявам се да погледнете на аматьорщината ми от високата кула в която сте се разположили с необходимата доза благородство и високомерие като не ми обръщате внимание...
                              Харесва ли ти пък мойта прогноза в интервала между май и юли 2020 г да се видят 480 - 490 пункта.... това е най късната дата или по ниския и по бързия спад е възможен и по рано....
                              Интересно почна да купуваш и стана полОвин бик.....а нищо не казваш даже и да минат западните проблеми КОЙ ще купува ...БФБ акции .
                              Това със ССВ и ХИМ са Велики ама притежават кухи акции на кухи фирми....а пенсииките идват да им се плаща...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                                като изявен аматьор и новобранец ще дам и аз моята прогноза без никой да ме е питал

                                Никиту прогнозира в следващите 6-12 месеца Софикс да стигне 715 пункта (до 3-и септември)

                                моята прогноза е след средата на ноември БФБ да започне да се повишава и през следващите 13 месеца (до края на 2020 г.) Софикс да е стигнал до 820 пункта

                                надявам се да погледнете на аматьорщината ми от високата кула в която сте се разположили с необходимата доза благородство и високомерие като не ми обръщате внимание...
                                Възможен вариант. Обаче честно не искам да става. За да стане подобно нещо, значи през това време трябва да ни удари една лека галопираща инфлация от 15-20%, като естествено и цените на акциите ще отскокнат с нещо подобно. Но ще е пирова победа. Не че е невъзможно с камарите евро пуснати последните години на дадени хора и банки, просто е въпрос на време.

                                Коментар

                                Working...
                                X