IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение

    и ти ли българино ще купуваш на премоциа
    Нека първо се оцапа бфб добре.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение



      Todor Sabev
      Junior Member




      11.09.2019, 12:35



      Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
      Сега като погнаха най-отявлените руски агенти, и даже, каква наглост, забраниха на шефчето им, Решетников да влиза да си наглежда робите.
      Това бая увеличава шансовете, ако мине де, щото ако трябва да сме честни поне половината "елит" е за затвора за шпионаж в полза на русия.









      Недей да кълвеш като шараните и да подхождаш емоционално поради политическите си убеждения. Ситуацията в момента много напомня на годините от началото на 90 - те . В момента задкулисието управлява страната дори са същите мутро -ченгета и кръгове до бившата ДС разбира се мимикрирали и намерили нови съюзници . Тогава също най - шумните анти комунисти бяха агенти . доносници и разни кукли на конци. Сега не е по различно Тогава силовите структури за оказване на натиск бяха мутрите а сега сега са държавните силови структури . Съответно и медиите им пригласят за да не вземе. да им се случи случка.
      И тея същите ако се обърне палачинката без да се замислят въобще ще прегърнат отново с нашите братя от изток

      Last edited by Todor Sabev; 11.09.2019, 12:46.



      Eх Тодоре Тодореее, колко си прав и колко безполезно е това място на което го списваме!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        Пернишки ръгбисти пратени да ”респектират” протестиращи срещу Иван Гешев







        ”Валяците” в Община Перник и на протеста пред Съдебната палата в София
        На снимките виждате ”Валяците”- отбор по ръгби от Перник. В единия кадър са с кмета на ГЕРБ в града, а на втория чинно изпълняват инструкция да сплашат с викове и настъпателно поведение дошлите на протеста на на БОЕЦ срещу номинацията на Иван Гешев за главен прокурор, който през 2013 г. е командирован в миньорския град.

        https://frognews.bg/novini/pernishki...28WsXoEmwj5dLs

        ВАЖНОТО Е, ЧЕ РЪГБИТО ВЪРВИ..БФБ МОЖЕ ДА ЧАКА ОЩЕ 11 ГОДИНИ..

        ОПТИМИЗЪМ ЗА СПОРТА И РЪГБИТО..


        Todor Sabev
        Junior Member




        11.09.2019, 12:35



        Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
        Сега като погнаха най-отявлените руски агенти, и даже, каква наглост, забраниха на шефчето им, Решетников да влиза да си наглежда робите.
        Това бая увеличава шансовете, ако мине де, щото ако трябва да сме честни поне половината "елит" е за затвора за шпионаж в полза на русия.









        Недей да кълвеш като шараните и да подхождаш емоционално поради политическите си убеждения. Ситуацията в момента много напомня на годините от началото на 90 - те . В момента задкулисието управлява страната дори са същите мутро -ченгета и кръгове до бившата ДС разбира се мимикрирали и намерили нови съюзници . Тогава също най - шумните анти комунисти бяха агенти . доносници и разни кукли на конци. Сега не е по различно Тогава силовите структури за оказване на натиск бяха мутрите а сега сега са държавните силови структури . Съответно и медиите им пригласят за да не вземе. да им се случи случка.
        И тея същите ако се обърне палачинката без да се замислят въобще ще прегърнат отново с нашите братя от изток

        Last edited by Todor Sabev; 11.09.2019, 12:46.


        Коментар


        • 4Д, наистина набързо, че съм на една дегустация след малко (да се поизхвърля и аз, нали съм хвалипръцко) - всичко, което си написал, е много хубаво, но е основно wishful thinking. Нямаше да отговоря, ако не бяха лафовете за еВаната - но хайде, нямая да влизам в нападки, колкото и да ми е в стила. Винаги може да се намери нещо, за което да се захване човек - за там си имам ясно и точно мнение, проклел съм ги и както виждаш, бизнесът им "лети", хеле пък ако не беше врътката в последния момент на Евереста със Суфлекса (както влезе неморално, така и изхвърли други, пак неморално, за сметка на неговата фирмичка - не казвам незаконно, нали, да се отчете). Все едно, там съм зачеркнал всичко с големия фулмастер!

          Основното, което пропускате, г-н 4Д, е, че мъжко дупе веднъж се лъже - чували сте го този лаф, нали. Е, на някои може и да им харесва, но на други, като мен, им стуга по веднъж. Затова и няма вяра, г-н 4Д, а не защото някои мистериозен марсианец е зомбирал обществото ни и то е станало масово хейтърско. Мога да ви върна и в историята, която познавам отлично, за да ви покажа множество примери, поради които един народ като нашия е станал нихилистичен - оня свещен порив за обединението на българите от Мизия, Тракия и Македония роди недоносчето Стамболийски (срам, чче имаме булевард в центъра на столицата ни), уникалното бригадирско движение пък роди неодоносчетата през 80-те, милионния митинг на СДС през 1990 доведе крадлив Дедо и Юрдечка Пъдпъдъкова - те така, от инат, от отчаяние, но липса на късмет, от излъгани надежди.

          Кажете ми, 4Д, онези българи през 1912-13 и 1915-18, които мряха в окопите с името на България на уста, които се срамуваха, ако не ги вземат в армията и се пишеха доброволци, те какви бяха - тъпаци, които не са си направили сметките ли? Кажете, може пък да са били с лоша нагласа или пък да не са копали окопите по фън шуй - знам ли?

          Много неща могат да се напишат и аз съм съгласен, че преди да видиш сламката в окото на другия, е добре да видиш гредата в собственото си око, както казва поговорката, но и само с wishful thinking и Дайте да дадем не става. Твърде много излъгани надежди и прекършени полети имаме не само в историята си като народ, но и като "инвестори" на БФБ, за да го знаем. Затова и Ви казах, че мъжко дупе веднъж се лъже. Останалото е история...

          лека вечер и хубав уикенд от мен, както и много успехи на БФБ!
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            Г-н Груев, добре е да се разглеждат нещата в тяхната цялост. За да има нещо външно трябва да има вътрешно. Външната среда не може да бъде разглеждана отделно от нашата реакция към нея. Правилният прочит би бил: случи се нещо неочаквано а аз бях позицониран грешно, не реагирах навреме и загубих. Или пък случи се нещо кофти и аз направих грешна преценка и загубих. Хората във форума упорито отричат личната си отговорност за своите действия и за последствията от тях. Някак си отделят това, което не отговаря на идеализираният им образ и го замитат. Но то е там в сянката им и дебне. Тя не изчезва докато човек не си я приема като част от него. Освен това хората се гневят на всеки, който им я покаже. Проектират собствената си сянка върху този, който я посочи. Много добре си спомням спора ни за Елана Агрокредит. Започна безобидно. Направи груба грешка при методологията за изчисления на правата. С най - добри чувства ти посочих, че бъркаш и да се замислиш защо това, което казваш ,е е вярно. После ме нападна вербално. Батя ти каза конкретната грешка. После започна да хвърляш огън и жупел срещу Елана. Да те направиха свинщина, но това нямаше нищо общо с твоята загуба. Ти купи след като беше обявена цялата налична информация. Ти не беше заварено положение а поради некомпетентност направи грешка за която обвини Елана. Просто винаги ще апелирам хората да гледат и към себе си. Не всичко е външно има и вътрешни неща. За да има измамник трябва да има и глупак, който да бъде измамен. Каже ли някой, че еди кой си е измамник и го е измамил трябва да каже, че той е направил грешка и му е повярвал. Не може да има високо без ниско, не може да има добро без лошо и така нататък. Ние поставяме границата. Просто хората се опитват да живеят само в половината реалност. Отхвърлят собствената си отговорност за живота си. А аз много гадно периодично им я напомням. Това не се харесва особено.
            Разбирам защо го правят. Ако човек се погледне и види провал е много по-лесно да обвини другите. Примерно ако се приема за умен а е загубил няколко милиона на борсата, то как може да е ебаси пича и да е загубил. По-лесно е да обвини външното и да забрави за реакцията си спрямо него. Така стига до идеята, че ако той е почти гениален а е загубил то всички ще загубят. И почва да говори как България е кочина. Тук нищо хубаво не се е случвало, не се случва и не може да се случи. Как тук може да се успее само ако човек е престъпник. Това е ясно, че не е вярно но хората успокояват собствената духовна нищета. Тези възгледи са вредни и винаги ще се противопоставям на тях. Аз вярвам, че има самосбъдващи се пророчества. Вярвам, че мисленето и действителността са едно и също нещо и ако има възможност някоя теза да се превърне в негативно самосбъдващо се пророчество никога не бих я прокламирал. Да кажем че убедите всички, че България е кочина и тук нищо хубаво не може да стане. В този момент, когато всички ви повярват, никой няма да се опита да направи каквото и да е и България ще се превърне в кочина. Понеже мисленето и действителността са неразделни едно от друго, то този който върши свинщини и този който твърди, че има само свинщини и нищо друго са еднакво вредни и създават еднакво големи щети. Същото е и с борсата. Твърдението, че тук няма нито една хубава акция, че тук е невъзможно да се спечелят пари води до това, че не идват нови пари защото сте ги убедили, че задължително ще загубят. Така със всеки разубеден да не инвестира на БФБ се допринася за спада и се получава самосбъдващо се пророчество. Убеждаваш всички, че БФБ е кочина и само ще пада за винаги и тя пада. Ти си казваш, че си прав и си ебаси пич. Другото, което ме дразни е твърдението, че в България може да се успее само по нечестен начин. Това е също самосбъдващо се негативно пророчество. Убедиш ли всички, че единственият начин да се спечели е да се правят свинщини, то всички ще започнат да правят свинщини. Тогава гордо ще се изправиш пред всички и ще кажеш видяхте ли аз живея в кочина. А това не е така за да има лошо трябва да има и добро. Двете вървят ръка за ръка. Едното без другото не може. Едно е сигурно, че ще продължа да показвам на хората собствената им отговорност за техните действия. Това, което им се е случило не е паднало от небето. Освен това никога няма да напиша негативно самосбъдващо се пророчество. Позитивно самосбъдващо се може, но не и негативно. Затова някои ще продължат да ме мразят, защото показвайки добрата половина ги връщам към личната отговорност. Случило се е и нещо добро. Няма само лошо. Тогава сянката им се появява, като част от тях а не като нещо чуждо. А те не си я харесват и това е. Навсякъде около нас се случват добри и лоши неща. Ние правим добри и лоши неща. Правим печеливши и губещи сделки. Света и ние сме шарени. Опита да отделим нас добрите и лошият заобикалящ свят е трагичен. Води до непълнота и личностно нещастие. Ясно ми е защо ме мразят, когато посоча нещо хубаво във заобикалящият свят. Ако той не е толкова лош как тогава ще бъдем идеални? Отговора е прост. Не сме идеални и никога няма да бъдем. Света не е идеален и никога няма да бъде. Той е такъв какъвто е. Както и да е. Явно петък следобед преди уикенда има повече време да пиша глупости във форума. А всичко почна от някакво изречение на Монти. Загубих половин час.
            Има и още един парадоск който ме занимава напоследък. Всички са убедени, че си вършат работата добре, но другите 7 милиона не си вършат работата. Той е ебаси пича, но всички полицаи, съдии, прокурори, политици са корумпирани. Лекарите и зъболекарите са убийци. Шофьорите в градски транспорт са тъпанари и така нататък. В случай, че всеки твърди, че той е ебаси пича а останалите 6 999 999 българи са тъпанари. То излиза, че той твърди, че е ебаси пича а останалите 6 999 999 твърдят, че той е тъпанар. Направо смазваща разлика.
            Мислим че си объркал професията. То работата с инвестициите къде си се закопал и не само ти е ясна . По добре да станеш пастор или да завършиш семинарията. За политик не ставаш прекалено си наивен и честен.
            Това не подигравка. а комплимент Някой трябва да води неоправданите. и. отчаяните когато обществото е регресира и не може да намери опора в нищо и търси за какво захване . А нещата тотално ще регресират в средно срочен до дългосрочен план.

            Относно бфб борсата ще ускори зимата и пролетта този път следвайки глобалните пазари до нива близки до предишния връх. .Може да направи фалшив пробив примерно 750 . Колкото да. даде нова надежда на изтерзаните инвеститори. Но радостта ще е закратко след това мечи пазар ама не точно както си го представят повечето инвеститори.

            Last edited by Todor Sabev; 13.09.2019, 17:38.

            Коментар


            • Пернишки ръгбисти пратени да ”респектират” протестиращи срещу Иван Гешев







              ”Валяците” в Община Перник и на протеста пред Съдебната палата в София
              На снимките виждате ”Валяците”- отбор по ръгби от Перник. В единия кадър са с кмета на ГЕРБ в града, а на втория чинно изпълняват инструкция да сплашат с викове и настъпателно поведение дошлите на протеста на на БОЕЦ срещу номинацията на Иван Гешев за главен прокурор, който през 2013 г. е командирован в миньорския град.

              https://frognews.bg/novini/pernishki...28WsXoEmwj5dLs

              ВАЖНОТО Е, ЧЕ РЪГБИТО ВЪРВИ..БФБ МОЖЕ ДА ЧАКА ОЩЕ 11 ГОДИНИ..

              ОПТИМИЗЪМ ЗА СПОРТА И РЪГБИТО..

              Коментар


              • Бойко Борисов: Правим седем магистрали наведнъж
                "Ще пуснем до Боаза, до пресичането с пътя Русе - Ве
                лико Търново. Търговище - Шумен се строи много усилено. Ако всяко правителство беше правено по една магистрала, сега нямаше да ме питате. Ние правим седем наведнъж. В същото време всеки ден се иска", коментира той.
                ____________

                как да няма оптимизъм

                и завършваме на зелено
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                  В момента има нещо като Гагарин на манежа...достигна цената на БТХ ,натам е интересно .....как ще вървят двете.
                  П.П. Относно това равно 8 преди година и нещо никой не верваше да стане.....
                  ами ...... е, така се пише в тази тема ........ по същество...

                  имаш някакво конкретно виждане ......... споделяш го ......... и толкова...
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Г-н Груев, добре е да се разглеждат нещата в тяхната цялост. За да има нещо външно трябва да има вътрешно. Външната среда не може да бъде разглеждана отделно от нашата реакция към нея. Правилният прочит би бил: случи се нещо неочаквано а аз бях позицониран грешно, не реагирах навреме и загубих. Или пък случи се нещо кофти и аз направих грешна преценка и загубих. Хората във форума упорито отричат личната си отговорност за своите действия и за последствията от тях. Някак си отделят това, което не отговаря на идеализираният им образ и го замитат. Но то е там в сянката им и дебне. Тя не изчезва докато човек не си я приема като част от него. Освен това хората се гневят на всеки, който им я покаже. Проектират собствената си сянка върху този, който я посочи. Много добре си спомням спора ни за Елана Агрокредит. Започна безобидно. Направи груба грешка при методологията за изчисления на правата. С най - добри чувства ти посочих, че бъркаш и да се замислиш защо това, което казваш ,е е вярно. После ме нападна вербално. Батя ти каза конкретната грешка. После започна да хвърляш огън и жупел срещу Елана. Да те направиха свинщина, но това нямаше нищо общо с твоята загуба. Ти купи след като беше обявена цялата налична информация. Ти не беше заварено положение а поради некомпетентност направи грешка за която обвини Елана. Просто винаги ще апелирам хората да гледат и към себе си. Не всичко е външно има и вътрешни неща. За да има измамник трябва да има и глупак, който да бъде измамен. Каже ли някой, че еди кой си е измамник и го е измамил трябва да каже, че той е направил грешка и му е повярвал. Не може да има високо без ниско, не може да има добро без лошо и така нататък. Ние поставяме границата. Просто хората се опитват да живеят само в половината реалност. Отхвърлят собствената си отговорност за живота си. А аз много гадно периодично им я напомням. Това не се харесва особено.
                    Разбирам защо го правят. Ако човек се погледне и види провал е много по-лесно да обвини другите. Примерно ако се приема за умен а е загубил няколко милиона на борсата, то как може да е ебаси пича и да е загубил. По-лесно е да обвини външното и да забрави за реакцията си спрямо него. Така стига до идеята, че ако той е почти гениален а е загубил то всички ще загубят. И почва да говори как България е кочина. Тук нищо хубаво не се е случвало, не се случва и не може да се случи. Как тук може да се успее само ако човек е престъпник. Това е ясно, че не е вярно но хората успокояват собствената духовна нищета. Тези възгледи са вредни и винаги ще се противопоставям на тях. Аз вярвам, че има самосбъдващи се пророчества. Вярвам, че мисленето и действителността са едно и също нещо и ако има възможност някоя теза да се превърне в негативно самосбъдващо се пророчество никога не бих я прокламирал. Да кажем че убедите всички, че България е кочина и тук нищо хубаво не може да стане. В този момент, когато всички ви повярват, никой няма да се опита да направи каквото и да е и България ще се превърне в кочина. Понеже мисленето и действителността са неразделни едно от друго, то този който върши свинщини и този който твърди, че има само свинщини и нищо друго са еднакво вредни и създават еднакво големи щети. Същото е и с борсата. Твърдението, че тук няма нито една хубава акция, че тук е невъзможно да се спечелят пари води до това, че не идват нови пари защото сте ги убедили, че задължително ще загубят. Така със всеки разубеден да не инвестира на БФБ се допринася за спада и се получава самосбъдващо се пророчество. Убеждаваш всички, че БФБ е кочина и само ще пада за винаги и тя пада. Ти си казваш, че си прав и си ебаси пич. Другото, което ме дразни е твърдението, че в България може да се успее само по нечестен начин. Това е също самосбъдващо се негативно пророчество. Убедиш ли всички, че единственият начин да се спечели е да се правят свинщини, то всички ще започнат да правят свинщини. Тогава гордо ще се изправиш пред всички и ще кажеш видяхте ли аз живея в кочина. А това не е така за да има лошо трябва да има и добро. Двете вървят ръка за ръка. Едното без другото не може. Едно е сигурно, че ще продължа да показвам на хората собствената им отговорност за техните действия. Това, което им се е случило не е паднало от небето. Освен това никога няма да напиша негативно самосбъдващо се пророчество. Позитивно самосбъдващо се може, но не и негативно. Затова някои ще продължат да ме мразят, защото показвайки добрата половина ги връщам към личната отговорност. Случило се е и нещо добро. Няма само лошо. Тогава сянката им се появява, като част от тях а не като нещо чуждо. А те не си я харесват и това е. Навсякъде около нас се случват добри и лоши неща. Ние правим добри и лоши неща. Правим печеливши и губещи сделки. Света и ние сме шарени. Опита да отделим нас добрите и лошият заобикалящ свят е трагичен. Води до непълнота и личностно нещастие. Ясно ми е защо ме мразят, когато посоча нещо хубаво във заобикалящият свят. Ако той не е толкова лош как тогава ще бъдем идеални? Отговора е прост. Не сме идеални и никога няма да бъдем. Света не е идеален и никога няма да бъде. Той е такъв какъвто е. Както и да е. Явно петък следобед преди уикенда има повече време да пиша глупости във форума. А всичко почна от някакво изречение на Монти. Загубих половин час.
                    Има и още един парадоск който ме занимава напоследък. Всички са убедени, че си вършат работата добре, но другите 7 милиона не си вършат работата. Той е ебаси пича, но всички полицаи, съдии, прокурори, политици са корумпирани. Лекарите и зъболекарите са убийци. Шофьорите в градски транспорт са тъпанари и така нататък. В случай, че всеки твърди, че той е ебаси пича а останалите 6 999 999 българи са тъпанари. То излиза, че той твърди, че е ебаси пича а останалите 6 999 999 твърдят, че той е тъпанар. Направо смазваща разлика.
                    Браво, чудесни разсъждения. Заслужава си всеки да ги прочете внимателно, и тези които ги приемат; и тези, които не ги харесват. Поздравления dddd.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                      abe, ти преди 8 години ме питаше на лични къде да гледаш ДАХ-а ......... след това пазара те би дълго време по главата ....... а накрая като вече беше "гроги" (термин в бокса) и беше увесил носа те погалих по главата и ти казах да си вземеш дълга почивка...

                      добре, че ме послуша...



                      знаеш, че чувам петела ...... а също така "оставям СИЛАТА да ме води" ...... не случайно имах ник посветен на Дарт Вейдър

                      но щом на теб е започнало да ти "връзва" на ДАХ-а ....... ок .......... играй си там играта .......... що дириш в темата "оптимизъм на БФБ"???
                      Няма да влизам в твоя тон ,кой на какво научил на БФБ и ДАХ и колко баса е спечелил ,имам много какво да кажа на тази тема....но няма смисъл поне за мен а и никой не го интересува във Форума.
                      А относно темата ами чакам да дойдат Мечките да ви изядат и да ви помогна да се отървете от артиите за да не останете пълно капо....
                      По принцип познавам пени акциите от 3 в една изгърмявам.....
                      В момента има нещо като Гагарин на манежа...достигна цената на БТХ ,натам е интересно .....как ще вървят двете.
                      П.П. Относно това равно 8 преди година и нещо никой не верваше да стане.....

                      Коментар


                      • Г-н Груев, добре е да се разглеждат нещата в тяхната цялост. За да има нещо външно трябва да има вътрешно. Външната среда не може да бъде разглеждана отделно от нашата реакция към нея. Правилният прочит би бил: случи се нещо неочаквано а аз бях позицониран грешно, не реагирах навреме и загубих. Или пък случи се нещо кофти и аз направих грешна преценка и загубих. Хората във форума упорито отричат личната си отговорност за своите действия и за последствията от тях. Някак си отделят това, което не отговаря на идеализираният им образ и го замитат. Но то е там в сянката им и дебне. Тя не изчезва докато човек не си я приема като част от него. Освен това хората се гневят на всеки, който им я покаже. Проектират собствената си сянка върху този, който я посочи. Много добре си спомням спора ни за Елана Агрокредит. Започна безобидно. Направи груба грешка при методологията за изчисления на правата. С най - добри чувства ти посочих, че бъркаш и да се замислиш защо това, което казваш ,е е вярно. После ме нападна вербално. Батя ти каза конкретната грешка. После започна да хвърляш огън и жупел срещу Елана. Да те направиха свинщина, но това нямаше нищо общо с твоята загуба. Ти купи след като беше обявена цялата налична информация. Ти не беше заварено положение а поради некомпетентност направи грешка за която обвини Елана. Просто винаги ще апелирам хората да гледат и към себе си. Не всичко е външно има и вътрешни неща. За да има измамник трябва да има и глупак, който да бъде измамен. Каже ли някой, че еди кой си е измамник и го е измамил трябва да каже, че той е направил грешка и му е повярвал. Не може да има високо без ниско, не може да има добро без лошо и така нататък. Ние поставяме границата. Просто хората се опитват да живеят само в половината реалност. Отхвърлят собствената си отговорност за живота си. А аз много гадно периодично им я напомням. Това не се харесва особено.
                        Разбирам защо го правят. Ако човек се погледне и види провал е много по-лесно да обвини другите. Примерно ако се приема за умен а е загубил няколко милиона на борсата, то как може да е ебаси пича и да е загубил. По-лесно е да обвини външното и да забрави за реакцията си спрямо него. Така стига до идеята, че ако той е почти гениален а е загубил то всички ще загубят. И почва да говори как България е кочина. Тук нищо хубаво не се е случвало, не се случва и не може да се случи. Как тук може да се успее само ако човек е престъпник. Това е ясно, че не е вярно но хората успокояват собствената духовна нищета. Тези възгледи са вредни и винаги ще се противопоставям на тях. Аз вярвам, че има самосбъдващи се пророчества. Вярвам, че мисленето и действителността са едно и също нещо и ако има възможност някоя теза да се превърне в негативно самосбъдващо се пророчество никога не бих я прокламирал. Да кажем че убедите всички, че България е кочина и тук нищо хубаво не може да стане. В този момент, когато всички ви повярват, никой няма да се опита да направи каквото и да е и България ще се превърне в кочина. Понеже мисленето и действителността са неразделни едно от друго, то този който върши свинщини и този който твърди, че има само свинщини и нищо друго са еднакво вредни и създават еднакво големи щети. Същото е и с борсата. Твърдението, че тук няма нито една хубава акция, че тук е невъзможно да се спечелят пари води до това, че не идват нови пари защото сте ги убедили, че задължително ще загубят. Така със всеки разубеден да не инвестира на БФБ се допринася за спада и се получава самосбъдващо се пророчество. Убеждаваш всички, че БФБ е кочина и само ще пада за винаги и тя пада. Ти си казваш, че си прав и си ебаси пич. Другото, което ме дразни е твърдението, че в България може да се успее само по нечестен начин. Това е също самосбъдващо се негативно пророчество. Убедиш ли всички, че единственият начин да се спечели е да се правят свинщини, то всички ще започнат да правят свинщини. Тогава гордо ще се изправиш пред всички и ще кажеш видяхте ли аз живея в кочина. А това не е така за да има лошо трябва да има и добро. Двете вървят ръка за ръка. Едното без другото не може. Едно е сигурно, че ще продължа да показвам на хората собствената им отговорност за техните действия. Това, което им се е случило не е паднало от небето. Освен това никога няма да напиша негативно самосбъдващо се пророчество. Позитивно самосбъдващо се може, но не и негативно. Затова някои ще продължат да ме мразят, защото показвайки добрата половина ги връщам към личната отговорност. Случило се е и нещо добро. Няма само лошо. Тогава сянката им се появява, като част от тях а не като нещо чуждо. А те не си я харесват и това е. Навсякъде около нас се случват добри и лоши неща. Ние правим добри и лоши неща. Правим печеливши и губещи сделки. Света и ние сме шарени. Опита да отделим нас добрите и лошият заобикалящ свят е трагичен. Води до непълнота и личностно нещастие. Ясно ми е защо ме мразят, когато посоча нещо хубаво във заобикалящият свят. Ако той не е толкова лош как тогава ще бъдем идеални? Отговора е прост. Не сме идеални и никога няма да бъдем. Света не е идеален и никога няма да бъде. Той е такъв какъвто е. Както и да е. Явно петък следобед преди уикенда има повече време да пиша глупости във форума. А всичко почна от някакво изречение на Монти. Загубих половин час.
                        Има и още един парадоск който ме занимава напоследък. Всички са убедени, че си вършат работата добре, но другите 7 милиона не си вършат работата. Той е ебаси пича, но всички полицаи, съдии, прокурори, политици са корумпирани. Лекарите и зъболекарите са убийци. Шофьорите в градски транспорт са тъпанари и така нататък. В случай, че всеки твърди, че той е ебаси пича а останалите 6 999 999 българи са тъпанари. То излиза, че той твърди, че е ебаси пича а останалите 6 999 999 твърдят, че той е тъпанар. Направо смазваща разлика.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                          Нали такъв е девизът ти Всеки да си гледа в Паничката......или за теб не Важи.....
                          Аз за разлика от всеки друг пиша сделки и цени от 10 години..В ДАХ съм писал влизания и в Аареалбанк и Коба и Вирекард и Голфчета и други работи....и къси и дълги индекси.....не чакам /чувам/тропота на конете на Команчите да ми свалят Скалпа на БФб ....
                          abe, ти преди 8 години ме питаше на лични къде да гледаш ДАХ-а ......... след това пазара те би дълго време по главата ....... а накрая като вече беше "гроги" (термин в бокса) и беше увесил носа те погалих по главата и ти казах да си вземеш дълга почивка...

                          добре, че ме послуша...

                          Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                          ..не чакам /чувам/тропота на конете на Команчите да ми свалят Скалпа на БФб ....
                          знаеш, че чувам петела ...... а също така "оставям СИЛАТА да ме води" ...... не случайно имах ник посветен на Дарт Вейдър

                          но щом на теб е започнало да ти "връзва" на ДАХ-а ....... ок .......... играй си там играта .......... що дириш в темата "оптимизъм на БФБ"???
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                            мисли по какъв начин да се възползваш от ситуацията ......... че с това отрицателно писане във форума от 5 години стинка не си извадил...
                            Нали такъв е девизът ти Всеки да си гледа в Паничката......или за теб не Важи.....
                            Аз за разлика от всеки друг пиша сделки и цени от 10 години....
                            В ДАХ съм писал влизания и в Аареалбанк и Коба и Вирекард и Голфчета и други работи....и къси и дълги индекси.....не чакам /чувам/тропота на конете на Команчите да ми свалят Скалпа на БФб ....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                              А тепърва ще абортираме летните заварки
                              Направихте ли, че да ги абортирате

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                Българските жени са направили 5 338 аборта в страната само за три месеца – от март до юни тази година. Както и в предходното тримесечие, рекордьор по извършени аборти е столицата, като за близо 90 календарни дни са извършени 907 аборта, което прави по над десет прекъсвания на бременности дневно. Това сочат данни от Националния център по обществено здраве и анализи. Това поставя България на челно място по брой извършени аборти в Европейския съюз.

                                Прочети повече в Blitz.bg: https://blitz.bg/obshtestvo/zdraveop...ews697170.html

                                УРА ЗАЕХМЕ ПЪРВО МЯСТО..
                                А тепърва ще абортираме летните заварки
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X