IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Астрал Холидейз", един от най-големите туроператори у нас обяви фалит

    https://www.manager.bg/turizm/astral...s-obyavi-falit

    Както казах Томас Кук плащат с 2 месеца закъснение ....

    https://www.facebook.com/marketplace...4021145451136/
    Last edited by lobos; 07.10.2019, 22:46.

    Коментар


    • Пак ли чакаме кризата? Ето как я чакат в Дъблин, днес, на края на бизнес ареата. Не седат а строят ...
      Click image for larger version

Name:	0-02-04-e596c18d3c1ccfa1770971d6f6df4e86f55f3cdbc8f96dfbf9a59b3dc5461b65_c26261e3.jpg
Views:	1
Size:	39.2 КБ
ID:	3507774

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

        Аз също мисля че е чистене на дребни пакети от другият фонд покрай новите регулации. .
        Още един глас за теб и Декс.
        Нищо кой знае какво не се случва точно в този момент.
        При графиката н а софикс (субективно за мен най-видимо е на 60-минутен интервал) има едно движение, отчетливо видимо точно от 01.10 нататък, което е въпрос и отразява по-скоро на някакво престуктуриране. Ще наблюдаваме и ще продължим д а мислим.

        При повсеместно негативни и убедени очаквания в рамките на падащ пазар, доста условно може да се говори за престуктуриране. Е, това е чисто субективно и неангажиращо становище. Най-добрата политика тогава е бягство, стига да можеш да избягаш, стига пазарът да го позволява.

        С оглед на спецификите на нашия пазар и като съобразим, че той вече не е толкова зелен и на него останаха хора и институции, които знаят що е бой и са яли вече поне един голям бой, то дори и да приемем, че има преобладаващо негативни очаквания (което в действителност може и да не точно така), по-скоро ще има друго развитие. Старание за покриване на регулациите, внимателно чистене без назидание и припиране на дребни и парещи картофчета.

        Другото (другите позиции), които се оценяват на изначално или относително читави, или пък са по-обемисти, ще стоят (къде принудително, къде предвидливо) на позиция "холд".

        Без претенция и ангажимент.

        Last edited by nachev; 07.10.2019, 22:16.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

          Монти, едно друго пф чисти преди време дребни пакети заради новите регулации. Гледам че същото това пф има малки пакети при тези компании, така че мисля са те, а не алианц..
          Аз също мисля че е чистене на дребни пакети от другият фонд покрай новите регулации. Всеки може да се поразрови да провери какви малки пакети има останали тоя фонд - ХИКА, ЕМКА, Одесос, Гагарин......

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

            Монти, едно друго пф чисти преди време дребни пакети заради новите регулации. Гледам че същото това пф има малки пакети при тези компании, така че мисля са те, а не алианц..
            Дех ,бих се радвал да е така и Алианц да излезе да купува по НГ , но познати брокери от средния ешалон не са настроени толкова оптимистично и биха натиснали бутона сел ако от тях зависи и има на кой да продадат...особенно се дразнят при фармата и фонда на Ники че играят където имат интерес .... а те обират загубите...Не е препоръка!
            ДАУ е там където го води Тръмп ,но няма да е така вечно....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

              Сохо,
              Не говоря за криза а за спад от пролетта на 2017 г ,вече чакам криза.....
              Велев официално обяви че БГ е в криза,фондовете продават където могат , подкрепата пада...., Е Тиквата отваря заводи и според него криза няма и няма да има...
              Кой е прав....
              Гледай ДАУ ,като почне спад стига до 500,600 пункта и нищо не може да спре ....на другия ден спада продължава и почват да обещават майка си за да оправят нещата....докога ще обещават.

              И къде е Дау? няколко процента под върхът.




              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                Казах че може...... Алианц крепеха цената до преди месеци ,вече я няма тази подкрепа в момента излиза инвеститор над 5% според мен защото продава от месеци ..... онзи ден продаваха и в ХИКА....все акции на Алианц и той няма да афишира явно при този маркет ...
                Монти, едно друго пф чисти преди време дребни пакети заради новите регулации. Гледам че същото това пф има малки пакети при тези компании, така че мисля са те, а не алианц..

                Коментар


                • Черни облаци се сгъстяват над пазарите

                  Петър Драмов


                  https://www.banker.bg/pari-i-pazari/...t-nad-pazarite





                  "УниКредит Булбанк" АД


                  ЗА ТЕЗИ, КОИТО НЕ ЗНАЯТ ПЕПИ ДРАМОВ Е ПОВЕЧЕ ОТ 20Г.ВАЛУТЕН ДИЛЪР В БУЛБАНК..
                  Last edited by Kiro; 07.10.2019, 19:27.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                    Монти, ти всяка година за криза говориш рано или късно ще познаеш. Но в близките години лихвите ще се задържат около нулата и потреблението и инвестициите ще подкрепят икономиката. Криза при сегашната парична политика е трудно да се случи, очаквам най много лека рецесия в няколко дъжави за няколко тримесечия след което ръста да се увеличи. В най скоро време очаквам негативни лихви и на ритейла за да се подсили потреблението.

                    Сохо,
                    Не говоря за криза а за спад от пролетта на 2017 г ,вече чакам криза.....
                    Велев официално обяви че БГ е в криза,фондовете продават където могат , подкрепата пада...., Е Тиквата отваря заводи и според него криза няма и няма да има...
                    Кой е прав....
                    Гледай ДАУ ,като почне спад стига до 500,600 пункта и нищо не може да спре ....на другия ден спада продължава и почват да обещават майка си за да оправят нещата....докога ще обещават.

                    Коментар








                    • Икономиката на България/The Economy of Bulgaria 2 часа ·

                      Голямата картина на икономическия растеж в България..


                      ГОЛЯМ РАСТЕЖ И УСПЕХИ НА ГЕРБ..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                        Такъв пост имам от това време.....през януари 2008 г......
                        За това че съм сгрешил първия път ми е простено но да вярвам че няма да има криза сега .....е мноого грешно...
                        Монти, ти всяка година за криза говориш рано или късно ще познаеш. Но в близките години лихвите ще се задържат около нулата и потреблението и инвестициите ще подкрепят икономиката. Криза при сегашната парична политика е трудно да се случи, очаквам най много лека рецесия в няколко дъжави за няколко тримесечия след което ръста да се увеличи. В най скоро време очаквам негативни лихви и на ритейла за да се подсили потреблението.


                        Коментар


                        • Щом Пенсионните се махат, какво остава за нас?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

                            Ами примерно в това че ако Алианц продават в Ю.Гагарин щеше да има промяна във фрий флота, ама теб такива подробности не те бригат важното е да драскаш.
                            Казах че може...... Алианц крепеха цената до преди месеци ,вече я няма тази подкрепа в момента излиза инвеститор над 5% според мен защото продава от месеци ..... онзи ден продаваха и в ХИКА....все акции на Алианц и той няма да афишира явно при този маркет ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                              И в какво е прав....
                              ?
                              Сигурно и ти си от същата гръвна група на на злобните и агресивни участници на борсата без грам възпитание..
                              Ами примерно в това че ако Алианц продават в Ю.Гагарин щеше да има промяна във фрий флота, ама теб такива подробности не те бригат важното е да драскаш.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                                Монти, не преживявай!

                                Започне ли размяна на остри и сходни по интензивност, че дори и ескалиращи реплики, правотата и смисълът често се загубват по пътя.

                                Съвсем друго е, когато непровокирано и злонамерено се изрекат негативни думи, които останат без лош отговор.
                                По старо правило, лошите думи характеризират в по-голяма степен субекта, а н е обекта!
                                Начев,
                                проблема е че мислех Торонага за реалист а той има накърнена гордост че не му обърнахме внимание няколко пъти на ДАХ ....на неговите наблюдения който бяха с месец закъснения.Гордостта и егото е най големия враг на нашето брата ,особенно като сделките не вървят...
                                А момента е такъв....ами ако Алианц закрие позициите си ,какво ще стане с БФБ ,каквото стана преди 12 години.Ами той държи основно на Велев ,Бобоков и Пеевски в Гагарин акции .
                                А статията е от Инвестора...така че той хули и медията където пише..

                                Коментар

                                Working...
                                X