IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Според мен не е проблем да се "кълват" акции за малки суми, но 2-те комисионни да са за сметка на кълвача.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
      Не знам дали съществува платформа, която да ти дава подобна информация, поне към момента. Но не смятам, че е чак такъв проблем ако вляза с 2-3-5 лв отгоре при покупка. Щом съм решил да влизам - влизам. Повече се дразня когато продавам и някой почне да ми кълве по 5-10 броя от акция която струва жълти стотинки. Направо побеснявам
      Ами то на нашия мишкарски пазар и мишоци има много ! Според мен трябва да има някакъв минимум на сделка като оборот, да кажем 100лв., за да се прекратят такива сделки за по една две акции.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tatoo Разгледай мнение


        Да и аз това го виждам, но примерно ако пише

        Брой 3
        Обем 1000
        Цена 1.875

        Може ако искам да взема 200 акции да мина с 3 сделка (ако тези 1000 са наредени - 20;100;880).Нали се минава по ред на подадената заявката, а не по първата възможност за една сделка на цяло. Може ли от някъде да видя как са фрагментирани тези 1000 акции на тази цена или нямам този лукс.
        Поне в Елана го няма този лукс.

        Коментар


        • Не знам дали съществува платформа, която да ти дава подобна информация, поне към момента. Но не смятам, че е чак такъв проблем ако вляза с 2-3-5 лв отгоре при покупка. Щом съм решил да влизам - влизам. Повече се дразня когато продавам и някой почне да ми кълве по 5-10 броя от акция която струва жълти стотинки. Направо побеснявам
          Vanitas vanitatum...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

            В Елана пише броят и общият обем на поставените поръчки за дадена цена.

            Примерно в момента за Адванс Терафонд купува:

            Брой 2
            Обем 887
            Цена 1.845

            Продава:

            Брой 1
            Обем 1000
            Цена 1.875

            Т.е. ако искаш да си напазариш 1000 акции на Адванс на цена 1.875 ще минеш със 1 сделка.

            Да и аз това го виждам, но примерно ако пише

            Брой 3
            Обем 1000
            Цена 1.875

            Може ако искам да взема 200 акции да мина с 3 сделка (ако тези 1000 са наредени - 20;100;880).Нали се минава по ред на подадената заявката, а не по първата възможност за една сделка на цяло. Може ли от някъде да видя как са фрагментирани тези 1000 акции на тази цена или нямам този лукс.
            Last edited by tatoo; 21.11.2019, 15:34.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tatoo Разгледай мнение
              Здравейте,
              искам да задам един въпорс, незнам дали тук е мястото, но..
              Като обикновен инвеститор, чрез посредник, има ли възможност и ако ДА от къде мога да видя как са дефрагментирани насрещните позиции. В смисъл ако искам да купя 100 броя как да разбера дали насреща не продават 5+10+50+135+.......... и да се наложи да направя 4 трансакции. В момента в платформата и в infostock виждам общия брой акции и в най-добрия случай на колко заявки/човека са разбити. Има ли как да видя по-подробна информация срещу всяка поръчка колко броя стоят по ред.
              Благодаря Ви
              В Елана пише броят и общият обем на поставените поръчки за дадена цена.

              Примерно в момента за Адванс Терафонд купува:

              Брой 2
              Обем 887
              Цена 1.845

              Продава:

              Брой 1
              Обем 1000
              Цена 1.875

              Т.е. ако искаш да си напазариш 1000 акции на Адванс на цена 1.875 ще минеш със 1 сделка.

              Коментар


              • Здравейте,
                искам да задам един въпорс, незнам дали тук е мястото, но..
                Като обикновен инвеститор, чрез посредник, има ли възможност и ако ДА от къде мога да видя как са дефрагментирани насрещните позиции. В смисъл ако искам да купя 100 броя как да разбера дали насреща не продават 5+10+50+135+.......... и да се наложи да направя 4 трансакции. В момента в платформата и в infostock виждам общия брой акции и в най-добрия случай на колко заявки/човека са разбити. Има ли как да видя по-подробна информация срещу всяка поръчка колко броя стоят по ред.
                Благодаря Ви

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
                  Бруталното рали тепърва предстои!
                  Евала! Щом и ти се появи, ясна е посоката. Успех във всичките ти начинания.

                  Коментар


                  • България е на шесто място по фалити в света


                    https://trafficnews.bg/komentari/bum...WyukCnVa3Md53Y

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                      Не знам ,вие си ги избирате !
                      Аз съм доволен от Санчес
                      Тоя не беше ли некъв футболист.
                      Ти се изказА.

                      Коментар


                      • Бруталното рали тепърва предстои!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          на заем от Seeking Alpha:
                          ....

                          Повече апатия и песимизъм от нашия пазар едва ли има...

                          Tони, това верно си е класиката, ама за нормалните пазари, където има бол мъни флоу.
                          При нас повече важи друга максима much money-love story, no money-I"m sorry

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                            Защо не вземат официално да си изберат Пеевски за министър-председател, а ДПС за управляваща партия ! И без това цялата държава играе по тяхната свирка !
                            Няма да минат и 5 г и наште братовчеди от АК Булгар ще ги сложат на мястото им както руснаците така и американците.Ще им дадат една
                            империя да си я гледат през крив макарон.На ония боклуци в Казан малко са им 5 века още 25 века им трябва за да се покаят за гадориите които са ни причинили.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                              Защо не вземат официално да си изберат Пеевски за министър-председател, а ДПС за управляваща партия ! И без това цялата държава играе по тяхната свирка !
                              Нема страшно и това ще стане, имай търпение.

                              Коментар


                              • Защо не вземат официално да си изберат Пеевски за министър-председател, а ДПС за управляваща партия ! И без това цялата държава играе по тяхната свирка !

                                Коментар

                                Working...
                                X