IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение

    Глупости
    Ето тролчо за да си информиран !


    " Борсата ни е добре финансово. Фактът, че на нея няма атрактивни инструменти, които да се търгуват, е проблем на правителството дотолкова, доколкото е проблем и пазарът на череши в Кюстендил. Дори трябва да сме по-загрижени за онзи пазар, отколкото за капиталовия пазар. Това заяви в интервю за „Тема” заместник-министърът на финансите Владислав Горанов, цитиран от Дарик."

    Коментар


    • В малките села и градчета никой не е чувал за акции,облигации то и няма откъде да си ги купят ама я им кажи ,че довечера играят ШЛ или ЛЕ
      всички знаят къде се намират букмейкърските пунктове на Еврофутбол и под строй по ред на на номерата
      залагат за светлото си бъдеще.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

        Това е новата нормалност ! Целта е пазара да е по малък от пазара на череши !
        Дневният оборот на футболни залози е в пъти по-голям.....въпреки,че средният залог е под 20 лв.
        Last edited by Grosss; 23.01.2020, 10:57.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

          Това е новата нормалност ! Целта е пазара да е по малък от пазара на череши !
          Глупости

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

            За пореден път пишеш глупости. Кое тогава не беше нормално??? Имаше в пъти повече сделки от сега на сесия. Имаше чужди инвеститори. Имаше доста дружества в които си струваше човек да инвестира. А сега какво имаме??? Има 10 дружества в които човек си струва да инвестира и един автобус спекуланти. Ти на това ли казваш нормален пазар?! Ебати пазара! Ебати и нормалното!

            Спорен ден на всички!
            Това е новата нормалност ! Целта е пазара да е по малък от пазара на череши !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Киро, всички искаме балон като през 2006-2007 г. но е добре да се научим да печелим и на нормален пазар. Иначе ще трябва да участваш веднъж на 20-30 години. Предполагам осъзнаваш, че онова тогава не беше нормално. Не може всеки глупак да спечели пари само защото е участвал. Трябват и лични умения. На нормална борса може да се спечели, може и да се загуби. Това трябва да се приеме от участниците. Това е здравословното. Очакванията всички да печелият ли всички да губят са нереални.
              За пореден път пишеш глупости. Кое тогава не беше нормално??? Имаше в пъти повече сделки от сега на сесия. Имаше чужди инвеститори. Имаше доста дружества в които си струваше човек да инвестира. А сега какво имаме??? Има 10 дружества в които човек си струва да инвестира и един автобус спекуланти. Ти на това ли казваш нормален пазар?! Ебати пазара! Ебати и нормалното!

              Спорен ден на всички!

              Коментар


              • Напротив ., става дума за твоите умения..Докажи ги моля и тогава си позволявай да даваш акъл.. Ти да не се опитваш да бъдеш и цензор и да определяш кой какво да пише..Аз не забранявам на никой да пише..Всеки има свобода на мнението..Ами пиши ти колко е добре борсата, колко се печели на нея, колко много си спечелил ти на нея..ТОЗИ ФОРУМ Е ЗА ТОВА.. Аз акъл не си позволявам да давам, тук не е училище, а професионален форум..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Момче, ти не знаеш явно какво значи търговия в обеми, печалба, истинска борса , а си тръгнал акъл да даваш..Колко опит имаш, колко акции си купил досега и колко си спечелил..
                  Кирчо, не става въпрос за моите умения а за твоите. Моите нямат корелация с пазара или с боклуците, дето искаш да ги метеш. Ако при теб има някаква зависимост, това означава единствено, че уменията са доста... хм, доста волатилни.

                  П.С. И акъл не давам, а търся. Явно, на погрешно място.
                  Last edited by Ender; 22.01.2020, 23:09.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                    Знаеш ли, темата за семейството и децата ми е болна и съм я анализирал безкрайно дълго. Дотолкова, че е много повече, отколкото съм анализирал къде да си дам парите например. Може и да греша, но корелацията между парите и семейството е безкрайно преувеличена според мен. Всички знаем, че този спор няма да доведе до нищо градивно и нека го спрем. Наистина ценя личността ти във форума и въпреки безбройните примери, които мога да дам, осъзнавам, че просто няма смисъл.
                    Съгласен съм, още повече, че в личен план съм на твоите позиции, просто виждам какво става наоколо..

                    Коментар


                    • Ами като се знаело, какво да се направи защо 11г. не го правите, а чакате Моравенов сега..Значи аз съм бил виновен..Много смешно..СИГУРНО АЗ НАРЕКОХ НАЦИОНАЛНАТА НИ БОРСА ЧЕРЕШОВА..Стига глупости..ЦАРЯ е гол и без мен и теб..МОЖЕ ЛИ ВЕЧЕ ДА ТЕ ПИТАМЕ КОЕ Е НОРМАЛНО И КОЕ НЕ ЗА БОРСИТЕ, ЗАЩОТО ЯВНО ТИ ЗНАЕШ.. Може ли да докажеш печалбите си за последните5-10г., защото другото са празни приказки, а някои могат да ги нарекат и лъжи...Може ли като имаш такива специални умения да ни информираш, кога купуваш някоя акция и кога я продаваш и колко си спечелил..Според мен така ще докажеш най добре, че може много да се печели..
                      Last edited by Kiro; 22.01.2020, 22:52.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                        Знаеш ли, темата за семейството и децата ми е болна и съм я анализирал безкрайно дълго. Дотолкова, че е много повече, отколкото съм анализирал къде да си дам парите например. Може и да греша, но корелацията между парите и семейството е безкрайно преувеличена според мен. Всички знаем, че този спор няма да доведе до нищо градивно и нека го спрем. Наистина ценя личността ти във форума и въпреки безбройните примери, които мога да дам, осъзнавам, че просто няма смисъл.
                        Има обратна корелация между. броя на разводите и пазара на акции както. пък демографията пряко колелира с пазара.

                        Коментар


                        • Защото, регулацията остана там където беше през 2000 г. Защото изтървахме уникален шанс от добро стечение на обстоятелствата. През 2000 г. тръгнахме от много ниско ниво защото нямаше никаква правна защита за акционерите. Можеха да ти увеличат капитала под условие и да ти се обезценят активите за минути. При това законно. Защото тогава намалиха данък печалба и това в дългосрочен план наду пазара с около 80% по мои сметки. Защото тогава хората нямаха достъп до западните пазари и инвестираха тук. Това създаде балон без прецедент. Тогава имаше оборот, но някъде през 2007 г. изтървахме златен шанс да въведем къси и деривати. Тогава имаше ликвидност и можеше да стане лесно. Имахме невероятен късмет по случайно стечение на обстоятелствата да имаме пазар, който мяза на нещо без да има инфраструктура и правила. След лятото на 2008 вече много трудно можеше да стане нещо. При липса на къси спекулантите могат да печелят само по пътя нагоре. Това ги гони за дълъг период от време. Периодично при бичи пазар се връщат за малко и пак си ходят. Така остават само дългосрочни инвеститори. Когато всички са с еднаква мотивация няма насрещна страна за сделка. Това бавно и системно сваля ликвидността и отказва още хора. Така пазара бавно гасне. Ясно е какво трябва да се направи за да има пазар. Да има участници с различна мотивация, които да вярват, че могат да спечелят. Първо инфраструктурата и правилата не позволява това и второ такива като теб правят всичко възможно да убедят хората, че не могат да спечелят. Да кажем, че г-н Моравенов е читав. Ще му трябват около две години докато успее да сработи нещата. Аз нямам власт за да мога да променя нещо. Аз нямам контакти с хора с власт за да им кажа какво да правят, следователно не мога да окажа влияние върху инфраструктура, правила за търговия и така нататък. Мога само да се опитам да разсея твърдението, че на БФБ не може да се печели. Защото за да имаме такава трябват само две неща. Техническа възможност да участват участници с различна мотивация и те да вярват, че могат да спечелят. Мога да направя само едно нещо за БФБ. Да се опитам да разсея умишлено разпространяваните неверни твърдения, че на тази борса не може да се печели. Не е вярно. На нея може да се печели, може и да се губи зависи от уменията на участниците.

                          Коментар


                          • Момче, ти не знаеш явно какво значи търговия в обеми, печалба, истинска борса , а си тръгнал акъл да даваш..Колко опит имаш, колко акции си купил досега и колко си спечелил..КОГАТО ВИЕ С 4Д ДОКАЖЕТЕ ГОЛЕМИТЕ СИ ПЕЧАЛБИ ЩЕ ПОВЯРВАМЕ..ЗАСЕГА Е САМО БЛА-БЛА ЗА ГОЛЕМИ ЛИЧНИ УМЕНИЯ..

                            Коментар


                            • Ако 4д печели, пък аз губя... не бих ревал, като ощипана мома, а щях да поработя върху финансовите си умения. Бих търсил причината в себе си, а не в кривогъзия свят. ИП и пенсиите, вероятно имат по-изгодни опции от БФБ /както и повечето от нас/. И за протокола - не си прав, търгуват.

                              Коментар


                              • 4д, искам първо да обясниш кое е нормално и после да пишеш дългите си постове..Нормално ли е една борса да се национализира и 11години да стои на 30процента от нивото си преди кризата..Примерите за поскъпването на няколко дружества са глупави и смешни.. Защо няма чужди инвеститори на БФБ, защо не търгуват банките, ип и пенсиите, защото е нормално ли..Стига си пробутвал пак паралелния си свят..ТО Е КАТО СТАБИЛНАТА ВИ ДЪРЖАВА..СМЕШНО Е И СПОРА С ТЕБ Е БЕЗПРЕДМЕТЕН..ЛЕКА НОЩ..Абе какво стана с прогнозата ти за 1000пунка , те ли са нормални или сега е нормално.. Троловете вече всички разбраха кои са , но не защото печелят, а защото лъжат , че всичко е нормално..
                                ЗНАЧИ БАНКИТЕ , ИП И ПЕНСИИТЕ НЯМАТ ЛИЧНИ УМЕНИЯ И НЕ ТЪРГУВАТ ДАЖЕ НА БФБ, А 4Д И ЕДИН НЕГОВ ПРИЯТЕЛ ИМАТ ОГРОМНИ ЛИЧНИ УМЕНИЯ И ПЕЧЕЛЯ СТРАШНО МНОГО..
                                Last edited by Kiro; 22.01.2020, 22:22.

                                Коментар

                                Working...
                                X