IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tany tan Разгледай мнение

    Съгласен съм, но в един момент спекуланти и инвеститори от България и от вън не биха ли се усетили, че в тези подценени активи има доста хляб и не биха ли се "изтърсили" вкупом на борсата, както е станало в 2003-2007. Нали купиха от експат? После ако на западните борси се появи някаква волатилност поради несигурност и евентуална бъдеща криза, къде биха "избягали" тези инвеститори?
    2003-2007 компаниите имаха грубо 20% годишен ръст на приходите и 30% на печалбата, мислиш ли, че има някакви изгледи това да се повтори? А при бъдеща криза БФБ е последното място, където който и да е би вкарал парите си.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

      Какво значи солидно подценени, в момента БФБ ми се струва подценена, но дори от най-подценените няколко компании очаквам грубо 50% ръст, което означава, че СОФИКС е подценен да кажем с около 20%. Като погледнем исторически, че циклите на възход са през няколко години изниква въпросът струва ли си чакането. Просто за разлика от развитите борси, на този етап БФБ има смисъл само за професионалните инвеститори.
      Съгласен съм, но в един момент спекуланти и инвеститори от България и от вън не биха ли се усетили, че в тези подценени активи има доста хляб и не биха ли се "изтърсили" вкупом на борсата, както е станало в 2003-2007. Нали купиха от експат? После ако на западните борси се появи някаква волатилност поради несигурност и евентуална бъдеща криза, къде биха "избягали" тези инвеститори?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tany tan Разгледай мнение
        Момчета, гледам интересна дискусия сте повели. В този дух да Ви попитам, не мислите ли, че едни солидно подценени активи каквито тези на нашата борса в един момент ще станат обект на сериозна търговия? И това не е ли само въпрос на време? Колкото и да спорим за причините за това състояние, не забравяме ли за цикличостта на пазара, циклите на Кондратиев и т.н.?
        Какво значи солидно подценени, в момента БФБ ми се струва подценена, но дори от най-подценените няколко компании очаквам грубо 50% ръст, което означава, че СОФИКС е подценен да кажем с около 20%. Като погледнем исторически, че циклите на възход са през няколко години изниква въпросът струва ли си чакането. Просто за разлика от развитите борси, на този етап БФБ има смисъл само за професионалните инвеститори.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          На кой мажоритар имаш доверие?
          Божков, домус ага, шиши?
          Аз и 1 ст не бих им дал. Ти играй на хазарт с дявола и чакай да спечелиш
          ОКей, не им вярвам, но от тях тримата ли зависи оборота и състоянието на БФБ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

            Нали имаше по БНР в обедните новини. Вървя 4-5 г. и спря не знам кога точно. Очевидно защо спря - то неудобно да си по новините да кажеш, че обората до обяд е 30 хиляди лева, беше по скоро анти-реклама, когато няма какво да се каже като новина и нищо не се случва.
            Чакаме си дивидентите е работата и ги влагаме в нещо непоскъпнало, но в което мислим че има стойност.....БРЕФ например ( дивидентна+ капиталова печалба),, че и други компании се представят страхотно.... доста компании дадоха възможност за сериозни % доходност...., кой ги грал, играл, кой не, да чака прилива, когато и пробитите лодки се издигат ))
            За мен БФБ си остава място за правене на пари, но си иска и чакане....иначе можем да мрънкаме и за времето и за ланския сняг

            Коментар


            • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

              Това и сега се случва с обажданията. А и не вярвам да е толкова скъпо, ако да кажем Елана, Карол, Експат и компания се договорят и поръчат по телевизията 5 минутно ефирно време всеки ден да върви информация за БФБ. Това ще си е тяхна реклама, защото хората ще отидат при тези посредници/компании, които виждат по ТВ, а в същото време определено повече ще се говори за това. Отделно от време на време има IPO-та. Тази година също ще има. Нац. Лотария всяка седмица ни губят по половин час от живота да показват хора взели големи печалби. Затова всеки втори търка билетче, а на БФБ вълци ни яли.
              Нали имаше по БНР в обедните новини. Вървя 4-5 г. и спря не знам кога точно. Очевидно защо спря - то неудобно да си по новините да кажеш, че обората до обяд е 30 хиляди лева, беше по скоро анти-реклама, когато няма какво да се каже като новина и нищо не се случва.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tany tan Разгледай мнение
                Момчета, гледам интересна дискусия сте повели. В този дух да Ви попитам, не мислите ли, че едни солидно подценени активи каквито тези на нашата борса в един момент ще станат обект на сериозна търговия? И това не е ли само въпрос на време? Колкото и да спорим за причините за това състояние, не забравяме ли за цикличостта на пазара, циклите на Кондратиев и т.н.?
                На кой мажоритар имаш доверие?
                Божков, домус ага, шиши?
                Аз и 1 ст не бих им дал. Ти играй на хазарт с дявола и чакай да спечелиш
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                  Това е много вярно. Само да си припомним филма Вълкът от Уолстрийт, с т.н. Pink Sheets с пени стокс (такива като Зрънчо при нас по 22 ст.) с които звъняха под ред от телефонния указател. И хората ги купуваха. Аз лично получавам редовно е-мейли с интересни мачове и коефициентите им, сега за Австралия опен, но не и на БФБ. Ако получа за БФБ са все едни и същи компании, които се въртят от 10 г. със скучни новини, трябва нещо ново, свежо всеки месец, както е при мачовете, където новото е всяка седмица с нова порция срещи.
                  Това и сега се случва с обажданията. А и не вярвам да е толкова скъпо, ако да кажем Елана, Карол, Експат и компания се договорят и поръчат по телевизията 5 минутно ефирно време всеки ден да върви информация за БФБ. Това ще си е тяхна реклама, защото хората ще отидат при тези посредници/компании, които виждат по ТВ, а в същото време определено повече ще се говори за това. Отделно от време на време има IPO-та. Тази година също ще има. Нац. Лотария всяка седмица ни губят по половин час от живота да показват хора взели големи печалби. Затова всеки втори търка билетче, а на БФБ вълци ни яли.
                  Last edited by TheSkorpion; 23.01.2020, 12:23.
                  Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                  Коментар


                  • Момчета, гледам интересна дискусия сте повели. В този дух да Ви попитам, не мислите ли, че едни солидно подценени активи каквито тези на нашата борса в един момент ще станат обект на сериозна търговия? И това не е ли само въпрос на време? Колкото и да спорим за причините за това състояние, не забравяме ли за цикличостта на пазара, циклите на Кондратиев и т.н.?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

                      Не винаги капиталовия пазар е бил толкова популярен в САЩ и Европа. Да почерпим идеи от там?
                      Къде са борсовите посредници, които се обаждат да търсят нови клиенти? Вие не получавате ли и днес обаждания с оферти за чуждите борси от чуждестранни посредници и трейдъри?
                      Къде по национална медия се комуникира какво се случва на българския капиталов пазар? Борсови новини? Само Блумбърг ТВ отделя време на БФБ. Но всички знаем, че традиционното българско домакинство, по малките градове, се интересува от живота на Ферхундето и Али Раза или Сали Спектра и Рич Форестър и едва ли си пускат да гледат Bloomberg вечер като се приберат.
                      Ето 2 метода, които ми излизат на прима виста. Сигурен съм, че има и още.
                      Това е много вярно. Само да си припомним филма Вълкът от Уолстрийт, с т.н. Pink Sheets с пени стокс (такива като Зрънчо при нас по 22 ст.) с които звъняха под ред от телефонния указател. И хората ги купуваха. Аз лично получавам редовно е-мейли с интересни мачове и коефициентите им, сега за Австралия опен, но не и на БФБ. Ако получа за БФБ са все едни и същи компании, които се въртят от 10 г. със скучни новини, трябва нещо ново, свежо всеки месец, както е при мачовете, където новото е всяка седмица с нова порция срещи.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение

                        Хе,то да има кинти,няма нужда от реклама!
                        Мореплавателю, кинти има предостатъчно ! Въпроса е, защо не идват на нашата борса ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                          И?!Какво предлагаш?!Държавата да се заеме с активна реклама на капиталовия пазар по градчета, селца и паланки, и да агитира хората да инвестират в акции?А за потенциалните загуби,кой ще е отговорен?Или на капиталовите пазари само се печели?
                          Кой трябва да презентира и рекламира капиталовия пазар?
                          Не винаги капиталовия пазар е бил толкова популярен в САЩ и Европа. Да почерпим идеи от там?
                          Къде са борсовите посредници, които се обаждат да търсят нови клиенти? Вие не получавате ли и днес обаждания с оферти за чуждите борси от чуждестранни посредници и трейдъри?
                          Къде по национална медия се комуникира какво се случва на българския капиталов пазар? Борсови новини? Само Блумбърг ТВ отделя време на БФБ. Но всички знаем, че традиционното българско домакинство, по малките градове, се интересува от живота на Ферхундето и Али Раза или Сали Спектра и Рич Форестър и едва ли си пускат да гледат Bloomberg вечер като се приберат.
                          Ето 2 метода, които ми излизат на прима виста. Сигурен съм, че има и още.
                          Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                            И?!Какво предлагаш?!Държавата да се заеме с активна реклама на капиталовия пазар по градчета, селца и паланки, и да агитира хората да инвестират в акции?А за потенциалните загуби,кой ще е отговорен?Или на капиталовите пазари само се печели?
                            Кой трябва да презентира и рекламира капиталовия пазар?
                            Хе,то да има кинти,няма нужда от реклама!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                              В малките села и градчета никой не е чувал за акции,облигации то и няма откъде да си ги купят ама я им кажи ,че довечера играят ШЛ или ЛЕ
                              всички знаят къде се намират букмейкърските пунктове на Еврофутбол и под строй по ред на на номерата
                              залагат за светлото си бъдеще.
                              И?!Какво предлагаш?!Държавата да се заеме с активна реклама на капиталовия пазар по градчета, селца и паланки, и да агитира хората да инвестират в акции?А за потенциалните загуби,кой ще е отговорен?Или на капиталовите пазари само се печели?
                              Кой трябва да презентира и рекламира капиталовия пазар?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                                Ето тролчо за да си информиран !


                                " Борсата ни е добре финансово. Фактът, че на нея няма атрактивни инструменти, които да се търгуват, е проблем на правителството дотолкова, доколкото е проблем и пазарът на череши в Кюстендил. Дори трябва да сме по-загрижени за онзи пазар, отколкото за капиталовия пазар. Това заяви в интервю за „Тема” заместник-министърът на финансите Владислав Горанов, цитиран от Дарик."
                                Верно е това,черешите са на път да изчезнат или измръзват или се развалят.

                                Коментар

                                Working...
                                X