IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • "Лафка" отива при "Български пощи",приватизация се подготвя,май?

    Коментар


    • Hyundai ще реши през 2020 г. къде да строи новия си завод

      Четенето на тази статия оставя един особен привкус.
      Ние стискаме палци и се надяваме фабриката да е в България, ама изглежда Хюндай и хабер си няма, че това ще се случи у нас.
      Става ясно, че ние сме им пратили писмо, но те въобще не са отговорили. С други думи, реч иде за някакъв отчаян опит за пожелателно мислене. Може да има важни, но несподелени обстоятелства. Статията не струва!

      Пък и тази разхвърляна неопределеност - може да са автомобили, може да са части, може да са агрегати, а може и да са .... компоти.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

        Аз се удивявам за пореден път какъв е ефекта на паниката върху хората. 90% от тях даже не си правят труда да проверят какво стои зад цифрите и предадената информация по медиите. Проблемът е, че по медиите се дава информацията и се очаква човек да разсъждава, а когато хората са изплашени, те не мислят особено. Проблемът не е вируса, а преекспонирането на информацията, което води до паника и съответно до споменатите последствия.
        Някои хора/компании ще спечелят ужасно много пари от цялата тази паника. Страхът продава.
        И аз смятам, че огромния проблем не е вируса и смъртността от него. Проблемът е, че са затворени мнооого заводи в Китай и НЯМА СТОКА. До скоро европейските складове разпродаваха техните буфери, сега и те свършиха стоката. При нормални доставки от 2 седмици, сега се дава срок от 5 месеца! Това означава, че през тези 5 месеца /които също не са сигурни/ оборотите на огромна част от компаниите ще паднат драматично /огромната част от продукцията е или китайска или направена с китайски компоненти/ суровини/. Това означава, че няма да има печелба за хазната, нито достатъчно средства за заплати, кредити и т.н.. Това означава, че почти всички ще трябва да свият разходите, което ще доведе до спад на потреблението дори на стоки, които са налични. Да не говорим какви кошмари следват при логистиката, каргото и т.н. Там предполагам също имат огромни предизвикателства.
        Мисля, че кризата с вируса зависи от това кога ще се възобновят доставките на компоненти, суровини и продукти от Китай! Това смятат борсите според мен.
        Last edited by 15%; 27.02.2020, 12:15.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Малко балансиран и политкоректен оптимизъм:
          Еврозоната – ползи и рискове

          Същевременно акцентирам на обстоятелството, че истински анализ може да се направи, при положение че добросъвестно и беземоционално се набере максимално широка информация и мнения.
          Без предпоставяне на желан резултат!

          Трябва да се четат и осмислят и неполиткоректни материали!
          В тази връзка напомням за статията на Жак Сапир, която постнах онзи ден.
          Може ли еврото да разруши Европа?

          Допълнително излезе и това:
          Проблемът с еврото



          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

            Четеш ама не анализираш...
            В момента в БГ не правят тестове на заболелите от грип защото нямат достатъчно така че грипа ще бъде открит когато някой е много зле и и тогава ще почнат на всеки от бронхоплемония ама ще бъде много късно..... и резултатите в началото ще бъдат печални...?
            А нашия маркет ще пада и ако няма грип просто такъв е той....проблема е дали по бързо или по бавно....
            Ама това са последствия от всеки грип, ако не му обърнеш внимание навреме. Ако си мисли човек, че е недосегаем и може да изкара болестта на крак без почивка и грижа много ясно, че ще се развие така. По-тежко е при хората с допълнителни тежки заболявания или слаба имунна система. Всяко заболяване идва с някакъв риск за човека, който (риск) расте, когато не му обръщаш внимание.
            Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

              Погледни отвъд сухата статистика. Не е въпроса в броя на умрелите. Мерките, които се взимат са много негативни за световния бизнес. Затварят се граници, което води да спад в продажбите. Затварят се предприятия. Хората спират да ходят по екскурзии, масови прояви и обществени места -ресторанти, кина, молове. Италианската икономика ще пострада брутално. А с този размер на дълга и без това не са в цветущо положение. Затварянето на предприятия, заводи и бизнеси, дори и временно само под карантина ще доведе до нарастване на лошите кредити на банките. Дай боже да не влезем в тази спирала, в която една негативна причина води до друга.
              Аз се удивявам за пореден път какъв е ефекта на паниката върху хората. 90% от тях даже не си правят труда да проверят какво стои зад цифрите и предадената информация по медиите. Проблемът е, че по медиите се дава информацията и се очаква човек да разсъждава, а когато хората са изплашени, те не мислят особено. Проблемът не е вируса, а преекспонирането на информацията, което води до паника и съответно до споменатите последствия.
              Някои хора/компании ще спечелят ужасно много пари от цялата тази паника. Страхът продава.
              Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

                Всеки сам преценява как да интерпретира ситуацията. Беше така и свинския грип, и преди това други. Аз чета новини, гледам статистики и разсъждавам. Забелязвам, че ние репликираме само спадовете на Запад. Да пробваме някой път и с ръстовете?
                Четеш ама не анализираш...
                В момента в БГ не правят тестове на заболелите от грип защото нямат достатъчно така че грипа ще бъде открит когато някой е много зле и и тогава ще почнат на всеки от бронхоплемония ама ще бъде много късно..... и резултатите в началото ще бъдат печални...?
                А нашия маркет ще пада и ако няма грип просто такъв е той....проблема е дали по бързо или по бавно....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                  Бъди алчен, когато другите се страхуват.
                  От новия корона вирус са умрели колосалната бройка от 2600 човека в световен мащаб.
                  От глад умират милиони всяка година.
                  От грип и други сезонни болести умират стотици хиляди.
                  Корона вируса ще бутне бизнеса. С Mortality rate max 3%.
                  Нищо, все пак, за да има спечелили на борсата, трябва и да има други, изгубили...
                  Погледни отвъд сухата статистика. Не е въпроса в броя на умрелите. Мерките, които се взимат са много негативни за световния бизнес. Затварят се граници, което води да спад в продажбите. Затварят се предприятия. Хората спират да ходят по екскурзии, масови прояви и обществени места -ресторанти, кина, молове. Италианската икономика ще пострада брутално. А с този размер на дълга и без това не са в цветущо положение. Затварянето на предприятия, заводи и бизнеси, дори и временно само под карантина ще доведе до нарастване на лошите кредити на банките. Дай боже да не влезем в тази спирала, в която една негативна причина води до друга.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                    Скорпион има стар народен лаФ...

                    Ако жена ти е засегната за теб е 50% ако и ти си от засегналите е 100%....

                    А маркета пада защото идва време разделно на Запад.....и се търси причина за продажби....

                    Всеки сам преценява как да интерпретира ситуацията. Беше така и свинския грип, и преди това други. Аз чета новини, гледам статистики и разсъждавам. Забелязвам, че ние репликираме само спадовете на Запад. Да пробваме някой път и с ръстовете?

                    П.С. В Ухан, където има "огромен брой заразени" - няколко десетки хиляди, населението е само 11 милиона. Почти 2х България.
                    Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                      Бъди алчен, когато другите се страхуват.
                      От новия корона вирус са умрели колосалната бройка от 2600 човека в световен мащаб.
                      От глад умират милиони всяка година.
                      От грип и други сезонни болести умират стотици хиляди.
                      Корона вируса ще бутне бизнеса. С Mortality rate max 3%.
                      Нищо, все пак, за да има спечелили на борсата, трябва и да има други, изгубили...
                      Скорпион има стар народен лаФ...

                      Ако жена ти е засегната за теб е 50% ако и ти си от засегналите е 100%....

                      А маркета пада защото идва време разделно на Запад.....и се търси причина за продажби....





























                      Коментар


                      • Бъди алчен, когато другите се страхуват.
                        От новия корона вирус са умрели колосалната бройка от 2600 човека в световен мащаб.
                        От глад умират милиони всяка година.
                        От грип и други сезонни болести умират стотици хиляди.
                        Корона вируса ще бутне бизнеса. С Mortality rate max 3%.
                        Нищо, все пак, за да има спечелили на борсата, трябва и да има други, изгубили...
                        Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                        Коментар


                        • Или по-нагоре...….

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
                            Съвет към новобранците: Не се опитвайте да хващате падащия нож! Може да ви се струва евтино, но ВИНАГИ може по-надолу
                            Джони , хваща се падащия нощ ако имате анализ че цената е подценена ...
                            Но за БФБ никога не може да се каже кога е подценена....
                            Гледам почнаха да гърмят репа а това е само началото......

                            Коментар


                            • Съвет към новобранците: Не се опитвайте да хващате падащия нож! Може да ви се струва евтино, но ВИНАГИ може по-надолу

                              Коментар


                              • Новия вирус си е сложил короната и царства навред! Вероятно ще погуби повече индивиди, не защото е по опасен от другите, а защото страха всяван в хората е в пъти по-силен! Масовата хистерия е доминиращ механизъм разпалващ пламъците на човешкото безумие.....

                                Коментар

                                Working...
                                X