IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

    С тоя темп на падане на ДАУ от 3000 пункта на ден до петък спадът на американският пазар може и да приключи.
    Споко остава малко

    Коментар


    • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

      Софарма 10тина стотинки при цена 8 лв за брой, Монбат 17-18 ст, Стара планина почти нищо не плащаше, Хим нула. Ама след като отмина бурята се появиха наистина добри възможности, като привилигировани на Хим и тн. Истината е, че е твърде рисковано да се опитваш да хванеш падащия нож, а и не вярвам, че ще има супер бързо възстановяване и тези с кеша да нямат време да влязат на добри нива. Така, че не смятам добра стратегия да се влиза ударно сега. Може би е добра стратегия да се купува избирателно по много малки количества. Аз засега съм пас и гледам чужбина. Там има по-голям шанс за бързо възстановяване.
      С тоя темп на падане на ДАУ от 3000 пункта на ден до петък спадът на американският пазар може и да приключи.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
        Смяхте ми се, че призовавах да не се купува. Смяхте ми се, че Доверие е балон на 7 лв. Винаги лошия вестоносец бива първи разстрелян. Минал съм през 2008 и историята се повтаря. Не смятам, че като казвах истината на хората в очите, съм по-лош от тези, които караха хората да купуват и да си губят парите.
        прав си и ти благодарим!
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Maslarov Разгледай мнение
          Някой от старите кучета може ли да каже при Софикс 1900 какви дивиденти са се раздавали? За които компании се сеща. Или някакъв линк с такова инфо.
          Софарма 10тина стотинки при цена 8 лв за брой, Монбат 17-18 ст, Стара планина почти нищо не плащаше, Хим нула. Ама след като отмина бурята се появиха наистина добри възможности, като привилигировани на Хим и тн. Истината е, че е твърде рисковано да се опитваш да хванеш падащия нож, а и не вярвам, че ще има супер бързо възстановяване и тези с кеша да нямат време да влязат на добри нива. Така, че не смятам добра стратегия да се влиза ударно сега. Може би е добра стратегия да се купува избирателно по много малки количества. Аз засега съм пас и гледам чужбина. Там има по-голям шанс за бързо възстановяване.

          Коментар


          • " Dow closes down 3,000 points after Trump says virus response could last until August"

            ама той Тръмпи си ги нагнетява - играе я някаква предизборна игра пак тоя кукавел.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

              Не ти ли писна тази Софарма?
              Имам и Пфайзър, ама и те падат...

              Коментар


              • Смяхте ми се, че призовавах да не се купува. Смяхте ми се, че Доверие е балон на 7 лв. Винаги лошия вестоносец бива първи разстрелян. Минал съм през 2008 и историята се повтаря. Не смятам, че като казвах истината на хората в очите, съм по-лош от тези, които караха хората да купуват и да си губят парите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Ето го настоящия Софикс
                  Ако забравим туризма за близките 2-3г., ако приемем задаващия се спад в автоиндустрията, допускаме и намалени печалби на банките поради проблеми при редица корп. клиенти и то не остана много - една Сирма дето мениджмънта и се скъса да я напуска, няколко адсиц-а и една Софарма...не стоим много добре!

                  леле майко Дау -13% !!!!
                  Не ти ли писна тази Софарма?

                  Коментар


                  • Ето го настоящия Софикс
                    Ако забравим туризма за близките 2-3г., ако приемем задаващия се спад в автоиндустрията, допускаме и намалени печалби на банките поради проблеми при редица корп. клиенти и то не остана много - една Сирма дето мениджмънта и се скъса да я напуска, няколко адсиц-а и една Софарма...не стоим много добре!

                    леле майко Дау -13% !!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                      не бързай толкова, до 1900 има време
                      хахах това е ясно, просто ми е интересно при онзи балон какви са били дивидентите като процент.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                        Не искам да плаша никого, но при финансовата криза SOFIX се сгромоляса от над 1900 пункта до около 260 пункта. След това за над 10 години не можа да достигне дори и 1000 пункта, въпреки че големите борси чупеха рекорди. При сегашното положение даже не искам и да си представям какво ни чака.
                        Нещата се затягат! Старите играчи трябва да са си взели поуките! 15% е на 40ка, аз съм по-млад, но за мен всеки над 30 години, трябва да е по-внимателен, с оглед на това, че човек дори и млад, не трябва да поставя финансовото си бъдеще на риск, единствено с оглед желанието да направи изгодни покупки!

                        Подобен спад като предния няма да има, чисто като проценти. Но ако SOFIX иде на 150 пунта, за доста хора това може да е дори по-тежко, от станалото миналия път!
                        Last edited by Mike Florida; 16.03.2020, 21:52.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                          Не искам да плаша никого, но при финансовата криза SOFIX се сгромоляса от над 1900 пункта до около 260 пункта. След това за над 10 години не можа да достигне дори и 1000 пункта, въпреки че големите борси чупеха рекорди. При сегашното положение даже не искам и да си представям какво ни чака.
                          Вероятно оттук надолу ще вървим в еднакво темпо с ДАКС, проблемът при нас може да се получи после като стане време за катерене..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Maslarov Разгледай мнение
                            Някой от старите кучета може ли да каже при Софикс 1900 какви дивиденти са се раздавали? За които компании се сеща. Или някакъв линк с такова инфо.
                            не бързай толкова, до 1900 има време

                            Коментар


                            • Някой от старите кучета може ли да каже при Софикс 1900 какви дивиденти са се раздавали? За които компании се сеща. Или някакъв линк с такова инфо.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                                Не искам да плаша никого, но при финансовата криза SOFIX се сгромоляса от над 1900 пункта до около 260 пункта. След това за над 10 години не можа да достигне дори и 1000 пункта, въпреки че големите борси чупеха рекорди. При сегашното положение даже не искам и да си представям какво ни чака.
                                Т.е. ще пада от по-ниско, защото не е балон като S&P или обратното? Понеже за 10 години не се е надул като щатските сега ще падне двойно. Разясни кой сценарий визираш.

                                Коментар

                                Working...
                                X