IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    И аз имам от Тодоров..Може да си пием виното с мезе от Меком, ама да сме живи и здрави..
    Е аз нямам Меком .... Ще трябва да си намерим някой от Булгартабак за кашкавал мезе...., че друго не им остана
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • И аз имам от Тодоров..Може да си пием виното с мезе от Меком, ама да сме живи и здрави..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
        ...... май съм любител на пени маркета...)
        И аз така. Сега съм се наредил и за едно друго пени сток фирмЕ
        Life won't wait for you.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

          Луд, безумен...няма значение...Трябва малко позитивизъм в ситуацията и ако е възможно да намалим напрежението в писането...
          Имам предложение за Тодоров- и аз не издържах на рзпродажбите и купих и тази артия ( като погледнах порфейла си, май съм любител на пени маркета...)
          Да ликвидира дружеството и на всеки 10 акции да даде по една бутилка вино......
          Малийййй, кво пиене ще падне....
          пп За Бенджи съм леко притеснен ..С толкуз пиене, ще трябва да зарежда Колето в кръчмата....
          Нема страшно, Чиче.... Стария Бен носи на пиенье .... Ще станем единствен доставчик на вино и ракия в Кръчмата
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

            Екстра ! Ако е останала и някоя бутилка вино бонус няма да е зле !

            И да добавя, че и аз съм от лудите в подкрепа на 4i40
            Луд, безумен...няма значение...Трябва малко позитивизъм в ситуацията и ако е възможно да намалим напрежението в писането...
            Имам предложение за Тодоров- и аз не издържах на рзпродажбите и купих и тази артия ( като погледнах порфейла си, май съм любител на пени маркета...)
            Да ликвидира дружеството и на всеки 10 акции да даде по една бутилка вино......
            Малийййй, кво пиене ще падне....
            пп За Бенджи съм леко притеснен ..С толкуз пиене, ще трябва да зарежда Колето в кръчмата....

            Коментар


            • ДЖЪНКА НА БЕДО ИЗГЪРМЯ..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                Поне трима сме. Престуктурирам и понякога се забалвявам. Ето днес станах "горд" собственик на 1% от капитала на "Тодоров" АД за 950 лева
                Екстра ! Ако е останала и някоя бутилка вино бонус няма да е зле !

                И да добавя, че и аз съм от лудите в подкрепа на 4i40
                Last edited by Zdravko; 17.03.2020, 12:26.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                  +1
                  Тъкмо се чудих дали съм глупак или тъпанар и ти ми вдъхна малко увереност .....

                  пп Не за друго, но поне ще съм спокоен, че казанЯ ще сме двама.....( ееее ако има и 2 от твоите резервни 30-35 г убавици ич няма да е лошо...)
                  Поне трима сме. Престуктурирам и понякога се забалвявам. Ето днес станах "горд" собственик на 1% от капитала на "Тодоров" АД за 950 лева
                  Life won't wait for you.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

                    Самолетите ги платиха авансово.
                    За да построят завод, в който ще построят самолетите ......
                    Life won't wait for you.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                      Преди да си сложа очилата, за да не ми се види безумния оглед ще попитам - Има ли статистическа информция или прогнози за понижението на световната икономика ( в частност китайската и за инфо българската )
                      Четох, че китайците може да си намалят растежа наполовина....Не е добре, но все пак растежа....
                      Фирмите защо да уволняват подред....Ще накарат работниците да си пуснат отпуски и ще компенсират производството..
                      Лошо е за услугите - кафенета, хотели, фризьори и т.н. - но чак тотален спад няма как да се случи....

                      пп ДААА, разходите на правителството на тиквата трябва да се ограничат !
                      Покупка на кораби ( подводници), джипки и даже ако може да се развали сделката за самолетите с някаква неустойка е задължително...
                      Заплатите на държавните хрантулници - не повече от 5 пъти средната....( КаФеНето със заплати по 10 -12 К..Защо ? Центален банкер - 20 бона)
                      Приемане на подоходен данък - с 4 ставки - до 700 лв - 0 , 700 до 2000 - 10 %, 2к до 5К - 15 % и над 5 К - 20 %.....
                      Магистрали и пътища - само започнатите проекти и обществен контрол върху харчовете..
                      Пример- защо трябва да строи магистрала до Сливница, при положение, че има по 2 ленти за движение ( напълно ненужна инвестиция при този трафик) ?
                      Самолетите ги платиха авансово.

                      Коментар


                      • Преди да си сложа очилата, за да не ми се види безумния оглед ще попитам - Има ли статистическа информция или прогнози за понижението на световната икономика ( в частност китайската и за инфо българската )
                        Четох, че китайците може да си намалят растежа наполовина....Не е добре, но все пак растежа....
                        Фирмите защо да уволняват подред....Ще накарат работниците да си пуснат отпуски и ще компенсират производството..
                        Лошо е за услугите - кафенета, хотели, фризьори и т.н. - но чак тотален спад няма как да се случи....

                        пп ДААА, разходите на правителството на тиквата трябва да се ограничат !
                        Покупка на кораби ( подводници), джипки и даже ако може да се развали сделката за самолетите с някаква неустойка е задължително...
                        Заплатите на държавните хрантулници - не повече от 5 пъти средната....( КаФеНето със заплати по 10 -12 К..Защо ? Центален банкер - 20 бона)
                        Приемане на подоходен данък - с 4 ставки - до 700 лв - 0 , 700 до 2000 - 10 %, 2к до 5К - 15 % и над 5 К - 20 %.....
                        Магистрали и пътища - само започнатите проекти и обществен контрол върху харчовете..
                        Пример- защо трябва да строи магистрала до Сливница, при положение, че има по 2 ленти за движение ( напълно ненужна инвестиция при този трафик) ?

                        Коментар


                        • Ами разбира се - депозити с дивиденти. Какво губиш? Ако продадеш на загуба - лошо, ако загубата е голяма - още по-лошо. Виж, когато всичко премине защо да не си ребалансираш и портфейла да кажем със Спиди по 10 лв например ири с ХИМ по 20 ст. Стига да сме живи и здрави!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Анджък, Чичо, анджък (на майчин език ) - това с измисленото грипче е просто спусъкът, който трябваше на кукловодите, за да зомбират населението. Разбира се, че трябваше корекция - дау на 30 000 си е извращение, както и да го погледнеш, но 10 000 пункта надолу за 10 дни също е извращение, особено на фона на трилионите долари, дето чакат да бъдат похарчени на отрицателни лихви!

                            И като продадеш сега, какво ще ги правиш тези пари - единствената игра е, да се надяваш, че ще можеш да купиш по-евтино - възможно е, опция е, ма иначе за какво са ти. Облигации ли ще купиш, злато ли, на депозит ли ще ги сложиш - в нищо не можеш да изкараш кинта. А да си ги държиш по сметка? Ми не знам, все няма далавера. За мен моментът е подходящ за ребалансиране на портфейла - купих спиди, и ако го продам, мога да купя с 25% повече чез разпределение отпреди 3 месеца - това е нелоша алтернатива, нали Иначе си стискам химчетата на 1,40 - да не съм луд да ги продавам сега - и тези май ще станат депозит, особено ако запазят дивидентната политика.

                            Фатални загуби няма, освен ако не си прекалено алчен. Повече от един апартамент в София, един в балнеолечебен курорт, един в голям град, един на морето, една нова кола, едно кило злато, някоя акцийка и една любовница не ти трябват

                            Наздраве, че короната само с вътрешни промивки се оправя! Помага и при психоза от масмедиите
                            +1
                            Тъкмо се чудих дали съм глупак или тъпанар и ти ми вдъхна малко увереност .....

                            пп Не за друго, но поне ще съм спокоен, че казанЯ ще сме двама.....( ееее ако има и 2 от твоите резервни 30-35 г убавици ич няма да е лошо...)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                              Тази паника на пазарите е малко странна...
                              За 2008 имаше обяснение - Шок от фалитите на Лемън Брадърс и Енрон, липса на пари в банковата система, високи лихви и т.н.
                              Сега положението е коренно различно - пари в системата бол....Правителствата са готови да наливат стотици милиарди, а Кристалина говори за трилион, за да подкрепят борсите...
                              Китай се възстановява и до месец ще започне да бълва продукцията си по света...Цената на нефта ще благоприятства производството...Шистоваците, Русия и саудитците ще загубят, но това не е фатално за световната икономика
                              Мерките срещу коронавируса са известни и действат безпроблемно....
                              Като се гледам факторите за движението на пазарите ми се струва, че някой яко друса крушата...Днес пусне лоши новини - хората продават, утре нещо позитивно, купуват ...
                              Важното за мен е, че има пари, а умни пари още повече.....Да продадеш на печалба е добре, на лека загуба - допустимо, но да продадеш на 60-70-80% загуба е глупост......
                              Бързите решения са грешни и водят до тотални загуби....
                              Дай Боже всеки да се справи с положението и да няма фатални загуби. ..
                              Изпускаш, важни неща!
                              Значи първо, ще има страхотен шок върху реалната икономика! Какво значение има наливането на ликвидност към финансови институции, когато маси от хора ще останат без работа и ще свият драстично потреблението си!

                              На второ място, това, че централните банки, ще купуват облигации от финансови институции, няма как да помогне, в ситуация когато масата от хора спира да осблужва поради невъзможност и фактически се налага преструкториране на капитала и одържевяване на последните. Ти сериозно ли смяташ и, че много от бизнесите ще могат да обслужват!
                              Също така когато говорим за хора и бизнеси, той като лихвите вече са били нулеви, нямаш опцията да им предложиш рефинансиране на по-ниска лихва или без такава. Единствено може да им промениш матуритета, като им кажеш, че ще плащат след 10 години, примерно. Това само по себе си обаче, би довело до цунами от правно-частни последици и фактически би поставило началото на ПОДАРЯВАНЕТО НА ПАРИ и изпадането във Венецуелски сценарий, в Западния свят! Хеликоптерни пари!

                              За всеки разбиращ от финанси, би следвало да е ясно, че системата си има предел! Независимо от налятата ликвидност!
                              Ето и пример от ежедневието, валиден и за бизнеса!
                              Ако ти нямаш доходи или си останал с минимални постъпления и трудно обслужваш, текущите си дългове, каква точно ликвидност могат да ти предложат? Опциите са само 3! Мораториум на плащанията! Преструктуриране на матуритет! Просто да ти дадат пари на ръка!

                              И 3те опции са едно единствено нещо! Хеликоптерни пари! ПОДАРЯВАНЕ БУКВАЛНО НА ПАЧКИ! Всички, които смятат, че това не би довело да абсолютния апокалипсис, далеч по-страшен от днешния, за мен е тотално безумен!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                                Тази паника на пазарите е малко странна...
                                За 2008 имаше обяснение - Шок от фалитите на Лемън Брадърс и Енрон, липса на пари в банковата система, високи лихви и т.н.
                                Сега положението е коренно различно - пари в системата бол....Правителствата са готови да наливат стотици милиарди, а Кристалина говори за трилион, за да подкрепят борсите...
                                Китай се възстановява и до месец ще започне да бълва продукцията си по света...Цената на нефта ще благоприятства производството...Шистоваците, Русия и саудитците ще загубят, но това не е фатално за световната икономика
                                Мерките срещу коронавируса са известни и действат безпроблемно....
                                Като се гледам факторите за движението на пазарите ми се струва, че някой яко друса крушата...Днес пусне лоши новини - хората продават, утре нещо позитивно, купуват ...
                                Важното за мен е, че има пари, а умни пари още повече.....Да продадеш на печалба е добре, на лека загуба - допустимо, но да продадеш на 60-70-80% загуба е глупост......
                                Бързите решения са грешни и водят до тотални загуби....
                                Дай Боже всеки да се справи с положението и да няма фатални загуби. ..
                                Пропусна да споменеш фалит. Дано не е умишлено. По - добре да си спасиш 60% от парите отколкото да загубиш всичко. Когато загубиш парите си няма как да ги възстановиш.
                                За да са паникьосани т.н. лидери и да са готови да обещават всичко означава, че сегашната криза със сигурност е различна от предната т.е. по страшна е. Както писах преди, когато една банка фалира може да се излекува с пари, но вируса с пари не се ликува, ако ще всичките пари на света да обещаеш. Освен това има и друг страх, от банкрутиращи страни, а не просто на една две банки. Преди тази криза Италия беше на ръба, а сега?

                                Коментар

                                Working...
                                X