IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Интересно събитие днес - въведена е доста щедра поръчка купува за всичките 2 100 000 акции на адсица "И Ар Джи Капитал -3" на 4,30 лв ......

    Не знам дали поръчката за придобиването е на чужда фирма или на един български холдинг,който не цени собствените си дружества, а постоянно придобива нови ,но е добре освобождаването на около 10 милиона лева забити в неликвиден актив на БФБ...

    Коментар


    • И най-оптимистичното е че явно сме на дъното - Даксът се рути с по 5%, а тук не помръдваме. Извода е, че дъното е твърдо

      Коментар


      • Има само едно оптимистично нещо в Б-я в момента. Това е че сме част от ЕРМ2 и Банков Надзор, което значи ниски лихви, още много кредити за Държавата, позициониране на инвестиционната карта на света с по-висок статут, както и дай Боже Евро след 2-3 г. Това е нещото, което все още не е разбрано какво означава. Видяхме само две направления засега - Банките в Б-я под надзор на ЕЦБ, което страхотна разлика, както и превителството как взе едни 5 милиарда като на шега на рекорно ниски лихви. Това не е ли полза и далавера? А това е само началото, тепърва се започва.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

          За мен всички без БРЕФ, АТЕРА и Агрокредита могат да паднат с 50+% без проблем..
          баш пък еваната спокойно може да си падне с толкова, ако пазарът се срине, щото това е само едно лизингово дружество с претенции за адсиц, а при криза най-големият бахур е при кредитните инситуции, независимо от финансовите еквилибристики и обратни изкупувания на евереста, за да държи изкуствено цената. Не го сравнявай с брефа и особено атерата, щото нямат нищо общо.

          Иначе и аз мисля като 15%, че има само няколко дружества, които могат да утекат с голям процент, ако мажото им спред да ги помпи и крепи, но това е друга тема. Пък и всички "злини" на пазара си отиват на 03.11 с изборите в щатите, после настава всемирен ред и благодат, особено след като байдън даде властта на цръното моме и се оттегли заради деменция, за кеф на всички джендъри и либерасти
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Колко красиво е прелетял Дау тази вечер под 'психологическото' 27ооо, почти като полета на Баумгартнер от космическия балон
            Цяло лято чакаме да се пречисти крушата, айде да прави дъното и да започваме на чисто ))


            Ps. добрютро. на играчите. С пожелание за здрава мисъл и нови бфб успехи
            Last edited by precakanoto; 29.10.2020, 09:17.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

              Уффф, значи като сме видели нещо някога, това означава, че цял живот ще го гледаме?!?! Ама много се дразня от тооооолкова велики логики. Ти това което си виждал някога, продължаваш ли да го виждаш? Хахаха, дано се сетиш за какво става въпрос...
              "Отишъл чукчата на екскурзия в Африка. Връща се след един месец и съплеменниците го разпитват: - Видя ли някоя зебра? - Видях. - И как изглежда? - Нали сте виждали северен елен? - Виждали сме. - Ами, като елен, само че черно-бяло. - А жираф видя ли? - Видях. - И как изглежда? - Нали сте виждали северен елен? - Виждали сме. - Ами, като елен, само че с много дълга шия и на петна. - А крокодил видя ли? - Видях. - И как изглежда? - Нали сте виждали северен елен? - Виждали сме. - Е, северния елен няма нищо общо с крокодила."

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                да падат, аз ще добавя
                ДоХ да падне от 60млн, на 40млн кап при 40млн печалба на банката - ОК, СФТРД да падне на 4лв при непрекъснат ръст на продажбите - ОК, Брефчето да падне на 1лв...нека видим отчета, мисля че няма да е толкова песмистичен, колкото е продавача. Сфарм на 2лв и Стара планина на 3лв - аз съм ОК!
                Хубава вечер на всички!
                Естествено Тони, Живеем в рядко срещан вид, оптимистични времена.
                Ще минем на непрепоръчителната от финансистите форма инвестиране, наречена "усредняване"
                Last edited by precakanoto; 28.10.2020, 21:55.

                Коментар


                • да падат, аз ще добавя
                  ДоХ да падне от 60млн, на 40млн кап при 40млн печалба на банката - ОК, СФТРД да падне на 4лв при непрекъснат ръст на продажбите - ОК, Брефчето да падне на 1лв...нека видим отчета, мисля че няма да е толкова песимистичен, колкото е продавача. Сфарм на 2лв и Стара планина на 3лв - аз съм ОК!
                  Хубава вечер на всички!
                  Last edited by tony1975; 28.10.2020, 21:56.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                    За мен всички без БРЕФ, АТЕРА и Агрокредита могат да паднат с 50+% без проблем..
                    Тепърва ще бъде ударен пазарът на имоти и земеделска земя.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                      Когато се регистрирах във форума изглеждах 1:1 с вокала, но тогава БФБ вървеше оптимистично, сега косата, брадата и индекса са на 1/4 от златната си ера
                      +
                      и на мен траша ми иде извътре така да се каже

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                        нема по-оптимистична цифра
                        https://www.youtube.com/watch?v=UVOBYmLbzWc
                        Когато се регистрирах във форума изглеждах 1:1 с вокала, но тогава БФБ вървеше оптимистично, сега косата, брадата и индекса са на 1/4 от златната си ера

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                          За мен всички без БРЕФ, АТЕРА и Агрокредита могат да паднат с 50+% без проблем..
                          Разбирам, просто аз не го вярвам. Мисля, че само 3 компании от Софикса могат да паднат с толкова и то ако се откажат да ги помпат мажоритарите им. Както и да е, това е пазар - всеки си решава.

                          П.П. Между другото, може и да си прав, но според мен трябва лихвите да станат по 5%, а всички компании да се окажат на загуба.
                          Last edited by 15%; 28.10.2020, 21:16.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                            Уф, ама много се дразня като чуя или прочета, че нещо си не може да падне с еди-колко-си. Те много хора не вярваха, но видяха със собствените си очи как стават тези неща.
                            Уффф, значи като сме видели нещо някога, това означава, че цял живот ще го гледаме?!?! Ама много се дразня от тооооолкова велики логики. Ти това което си виждал някога, продължаваш ли да го виждаш? Хахаха, дано се сетиш за какво става въпрос...
                            Last edited by 15%; 28.10.2020, 21:13.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                              Ако се е изчистила както през март- набързо ще отидем към 300
                              нема по-оптимистична цифра
                              https://www.youtube.com/watch?v=UVOBYmLbzWc

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                                Днес пуснах това сравнение защото според мен твърде много използваме историята, за да си правим изводи за бъдещето на БФБ. Подчертавам - на БФБ, иначе е добре да се знае историята! Та, Софка в момента се състои от дооооооста консервативни ИЛИ шокиращо ниско оценени акции и това прави времената различни и аналогиите с 2009 г. нереални. Това разбира се си е мое мнение и аз заставам зад него със собствени пари като не продавам, а даже си пазарувам с колкото мога.

                                П.П. Софикс 300 означава спад с по 30% на всички компании в него! Да, може някоя да потъне с 30, но за всички е несериозно според мен. Дай примери, освен да кажем Еврохолд и ХВ, кой друг би могъл да потъне с толкова?
                                За мен всички без БРЕФ, АТЕРА и Агрокредита могат да паднат с 50+% без проблем..

                                Коментар

                                Working...
                                X