IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Trakiets Разгледай мнение

    И на Запад има кофти мажоритари и дори откровени мошеници. Но изборът е голям и лесно може да ги зачеркнеш и да избереш, нещо, което ти харесва. Може да провериш прогнозите на ръководството с поне още 2 източника, просто защото цялата индустрия около финансовите пазари е много развита. Тук трябва да се надяваш, че не те лъжат, когато ти обещават звездите.
    Ти смяташ, че на запад имаш повече информация, а аз съм на диаметрално различно мнение. Това е разликата между нас. Ако бе достатъчно човек да търгува по прогнози на мениджмънт, та било то и от 100 източника всичко би било перфектно. Всички хора, търгуващи малко от малко по-сериозно на БФБ знаят всичко за мажоритари, управители, мениджмънт и т.н. Знаят се подробности от личните им качества, слабости, можеш да говориш с тях, можеш да видиш къде харчат, за какво харчат, може да им видиш децата, жените и т.н. няма как от всичките ти познати човек да няма такъв, който има лични впечатления.. Абе въобще разликата е от земята до небето, съмнявам се който и да било Бг инвеститор да си има хал-хабер за която и да било ключова личност от която и да било компания в света!... Ноо, всеки си знае.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

      Ама чакай сега... БФБ е нещо като буквар на борсите. Тук всичко е мнооого по-лесно - имаш огромна информация в детайли за мажоритари, пред очите са ти активите, познаваш работещи там и т.н. и т.н. Пита се ако човек не може да "прочете" този буквар, как ще се справи с учебник по висша математика каквито са огромните борси спрямо нашата. Там разполагаш с 0 инфорчмация, пък било по-лесно защото правели някакви трилиони оборот . Това никак не ми се връзва, но всеки си знае.
      За мен сравнението е следното - все едно ти предлагат да прочетеш 1 буквар и да ти дадат 5 лева. Ти не успяваш, но приемаш облог да решиш сборник от висша математика защото наградата била 500 лв! А иначе за мажоритарите си абсолютно прав - правят безобразия в огромен % от случаите. Но и това няма да е вечно - лошите остаряват, властта рано или късно ще се смени, ще започнем и ние да прилагаме законите. Въпрос на време е...
      Основните проблеми на нашата борса са два - прозрачност и възможности.
      Повечето дружества на БФБ дават информация на санитарния минимум. Срещал съм бележки към отчети, от които не можеш да разбереш какво има в баланса на тези дружества или какво им движи растежа на приходите. Търсиш, звъниш, но някои ДВИ-та си мислят, че работата им е като обслужваща администрация. Такива неща като разделение на приходите по сегменти, прогнози за бъдещо развитие, размер на пазара, неща с които инвеститорът да си направи сметката няма. Ровя из всякакви сайтове на държавни институции и портали, за да събера каквото ми е нужно.

      Другият проблем е, че читавите дружества са не повече от 25-30, при това с доста условности, с тенденция за намаляване, защото или ги свалят от борсата (ЕРП-тата, табаците) или кофти мажоритарите съвсем развалят компанията. Множество перспективни сектори от икономиката (ИКТ, търговия на дребно, храни) липсват от нашата борса. Затова се стига до ситуацията да се спекулира с няколко акции, които през 3-4-5 години се сменят. Последният път, когато се интересувах (около 2015-а), лансираните акции бяха ХИМ, ЦКБ, ПИБ, Евроинс. Сега гледам, че нова смяна е поела функциите им.

      И на Запад има кофти мажоритари и дори откровени мошеници. Но изборът е голям и лесно може да ги зачеркнеш и да избереш, нещо, което ти харесва. Може да провериш прогнозите на ръководството с поне още 2 източника, просто защото цялата индустрия около финансовите пазари е много развита. Тук трябва да се надяваш, че не те лъжат, когато ти обещават звездите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

        Дирижабалът се спука,в момента Дау е под З0 000 ,куцо,кьораво и сакато скъсява.Интересно оня шоумен архитекта се загуби някаде.
        много прилича на бисер варчев тоз "архитекта"....нз

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          Ама чакай сега... БФБ е нещо като буквар на борсите. Тук всичко е мнооого по-лесно - имаш огромна информация в детайли за мажоритари, пред очите са ти активите, познаваш работещи там и т.н. и т.н. Пита се ако човек не може да "прочете" този буквар, как ще се справи с учебник по висша математика каквито са огромните борси спрямо нашата. Там разполагаш с 0 инфорчмация, пък било по-лесно защото правели някакви трилиони оборот . Това никак не ми се връзва, но всеки си знае.
          За мен сравнението е следното - все едно ти предлагат да прочетеш 1 буквар и да ти дадат 5 лева. Ти не успяваш, но приемаш облог да решиш сборник от висша математика защото наградата била 500 лв! А иначе за мажоритарите си абсолютно прав - правят безобразия в огромен % от случаите. Но и това няма да е вечно - лошите остаряват, властта рано или късно ще се смени, ще започнем и ние да прилагаме законите. Въпрос на време е...

          От предния ти пост,- печели се с десетки % за месец!
          С изучаването на урока си е личен подход,- докато не опиташ - отговор нямаш! 1+
          Можоритарната война няма спечелване у Нас! 2013г. при Мавруда (Господ да има грижата за него и ..., и да прости на мен Блудния за наивността) бяха прокарани едни промени, после ги вкараха в точките на ОСАтата и си гласуваха, ей тъй пред нас като слебци!
          ТК. че "промените" които залагаш са свирен мач, но пак ще те подкрепя и ще река!
          Ха дано, но си ги направиха и НАСЛЕДСТВЕНИ! - та ако евентуално са в противоречие на едни други правила , които "НИЕ" разписахме за прозрачното развитеи на КАПИТАЛОВИТЕ НИ пазари и приехме общите (как се казваха, че ми бяга сега ) резолюции, - Ще е Може Би!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

            Дирижабалът се спука,в момента Дау е под З0 000 ,куцо,кьораво и сакато скъсява.Интересно оня шоумен архитекта се загуби някаде.
            Ти коя борса гледаш !?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

              Дирижабалът се спука,в момента Дау е под З0 000 ,куцо,кьораво и сакато скъсява.Интересно оня шоумен архитекта се загуби някаде.
              Човек, има спад от 2%, бъди спокоен. Нищо не се е спукало още и няма драма
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                Аз говоря за криза, т.е. спад над 25%. Такива дневни движения не са бенчмарк, но да видим.
                Дирижабалът се спука,в момента Дау е под З0 000 ,куцо,кьораво и сакато скъсява.Интересно оня шоумен архитекта се загуби някаде.
                Last edited by Grosss; 29.01.2021, 20:14.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                  Ето Дау се срина ,да видим утре висшата ти математика как ще се изходи за Софка.
                  точно утре няма да е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                    Ето Дау се срина ,да видим утре висшата ти математика как ще се изходи за Софка.
                    Аз говоря за криза, т.е. спад над 25%. Такива дневни движения не са бенчмарк, но да видим.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                      Ама чакай сега... БФБ е нещо като буквар на борсите. Тук всичко е мнооого по-лесно - имаш огромна информация в детайли за мажоритари, пред очите са ти активите, познаваш работещи там и т.н. и т.н. Пита се ако човек не може да "прочете" този буквар, как ще се справи с учебник по висша математика каквито са огромните борси спрямо нашата. Там разполагаш с 0 инфорчмация, пък било по-лесно защото правели някакви трилиони оборот . Това никак не ми се връзва, но всеки си знае.
                      За мен сравнението е следното - все едно ти предлагат да прочетеш 1 буквар и да ти дадат 5 лева. Ти не успяваш, но приемаш облог да решиш сборник от висша математика защото наградата била 500 лв! А иначе за мажоритарите си абсолютно прав - правят безобразия в огромен % от случаите. Но и това няма да е вечно - лошите остаряват, властта рано или късно ще се смени, ще започнем и ние да прилагаме законите. Въпрос на време е...
                      Ето Дау се срина ,да видим утре висшата ти математика как ще се изходи за Софка.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                        Явно си друг тип играч. Установил съм, че персонално аз няма да мога да забогатея за месец или година и съм ОК с това. Ако твоите цели са да правиш профити като от Алтерко всяка седмица ти пожелавам успех! Ако това стане, ще хвърлиш и някоя стотинка тук, ей така за диверсификация ако щеш.
                        Аз се отказах 2000г и някоя - преди 20 години. Оставих 10к на договорните фондове, тамън прохождаха, че нямах време да се занимавам, загубиха ми половината и се разделих ЗАВИНАГИ с нашето наречено борса. Изкарвах по малко от 2к на месец средно=заплатата, то и как да бъде иначе при 50к капитал. 2 апарта и аху иху
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                          Ами питай акционерите на Дръвчо,Билборд и тем подобни шарлатански дружества.
                          Ама чакай сега... БФБ е нещо като буквар на борсите. Тук всичко е мнооого по-лесно - имаш огромна информация в детайли за мажоритари, пред очите са ти активите, познаваш работещи там и т.н. и т.н. Пита се ако човек не може да "прочете" този буквар, как ще се справи с учебник по висша математика каквито са огромните борси спрямо нашата. Там разполагаш с 0 инфорчмация, пък било по-лесно защото правели някакви трилиони оборот . Това никак не ми се връзва, но всеки си знае.
                          За мен сравнението е следното - все едно ти предлагат да прочетеш 1 буквар и да ти дадат 5 лева. Ти не успяваш, но приемаш облог да решиш сборник от висша математика защото наградата била 500 лв! А иначе за мажоритарите си абсолютно прав - правят безобразия в огромен % от случаите. Но и това няма да е вечно - лошите остаряват, властта рано или късно ще се смени, ще започнем и ние да прилагаме законите. Въпрос на време е...
                          Last edited by 15%; 29.01.2021, 18:30.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                            как така "ще му върнат" 5-10 пъти по-малко? Какво ще се случи с останалите?
                            Ами питай акционерите на Дръвчо,Билборд и тем подобни шарлатански дружества.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                              Ще вкара 100 000 и накрая ще му върнат 20 хил или 10 хил и няма на кого да се оплачеш ,сам си си виновен.
                              как така "ще му върнат" 5-10 пъти по-малко? Какво ще се случи с останалите?
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                                Ако мислиш да вкарваш над милион, може би това е недостатък. Вкарай 100 бона и няма да имаш никакви проблеми . От този форум никой не е съгласен, но според мен ниската ликвидност на БФБ е огромен + за дребните! Когато искат да излизат големите, малките пазаруват на супер промоция, когато пък решат да влизат големите, малките продават на високо. Ако имаше огромна ликвидност, нямаше на големите да им се налага да свалят толкова гащите при покупки и продажби. Това си е мое мнение де...
                                Ще вкара 100 000 и накрая ще му върнат 20 хил или 10 хил и няма на кого да се оплачеш ,сам си си виновен.

                                Коментар

                                Working...
                                X