IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тази година се случиха много събития, които са обратното на черен лебед за БГ инвеститора. От една страна си имаме чиста акция, която качи 6 пъти при ръст на приходите от 50%, а е в портфейлите на всичкия дребосък. От друга имаме чичковите червенотиквеничкови игрички, които качиха една друга акция, която я има в портфейла на всичкия дребосък, със 100% само на мускули и обещания за светло бъдеще. От трета страна яхтсмените подшушнаха тук-там и за някои други акцийки. От четвърта страна Спиди освободи голям ресурс на отлична печалба и продължи да катери за тези, които продължиха да вярват в компанията. От пета страна старопланинските дирижабли бяха издути и над макса си, а те са в портофейла на всеки дребосък и т.н.

    На този фон на перфектната буря в положителен смисъл, всеки е резлизирал над 50% доходност, а масата е направила и над 100% (особено имайки из на пред и зад вид растежа на чистата акция, дето всички я имат). И разните дребни заигравки тип ПИБ, ХИМ, Неохим и т.н, няма как да развалят купона. да видим какво ще стане когато дирижаблите се укротят по Стара планина, а чистата акция даде заден и чичикака се наиграе в Приднестровието. Тогава пък ще имаме перфектната буря в отрицателен аспект, щото всички имат въпросните.

    Очакват ни интересни времена, особено за тези, които не успея да кешират навреме - еуфорията от 2007 все още е далеч, но виждам как пак се издуват платна, дирижаблите прехвъркат, а масата спекулант си мисли, че растежът, особено при чистата акция и чичанбанк ще е вечен. Шоуто е гарантирано
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

      А ако си добавил и известен ливъридж в точния момент стават 236% !!!

      Не ме пребивайте с камъни моля, че си бях оптимист е вярно, но чак такова чудо и аз не съм очаквал

      Съдбата обича смелите
      Браво, Батя! Догодина по 2
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Индексът - само вижте цените на компаниите в него. Пенита. Трябва критерий за цена - смешно е с цена 50 -80 стотинки да да "сини чипове" Пародия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
          Не е проблема в индекса и вие много добре го знаете. Преди години се пишеха същите глупости, но това не попречи на индекса да стигне над 1 900 пункта. Дори и сертификат върху индекса имаше.
          Ахам, а в момента падна пак под 600 - три пъти по-зле е положението, то и обороти няма. Точно там е проблема, индекса е показателен за цялата борса.

          Коментар


          • Не е проблема в индекса и вие много добре го знаете. Преди години се пишеха същите глупости, но това не попречи на индекса да стигне над 1 900 пункта. Дори и сертификат върху индекса имаше.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
              Правилата за членство в Софикс се толкова нелепи че всички спекуланти от цял свят първо се хилят и пукат от смях, след което ни подминават.
              Не може 2-3 компании да дърпат Софка, а останалите котви да стоят.
              Докато има избушляци в Софикс, все ще ни подминават

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                А ако си добавил и известен ливъридж в точния момент стават 236% !!!

                Не ме пребивайте с камъни моля, че си бях оптимист е вярно, но чак такова чудо и аз не съм очаквал

                Съдбата обича смелите
                Fortune favors the bold !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                  А ако си добавил и известен ливъридж в точния момент стават 236% !!!

                  Не ме пребивайте с камъни моля, че си бях оптимист е вярно, но чак такова чудо и аз не съм очаквал

                  Съдбата обича смелите
                  +1

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                    Добър избор! Пазара цяла година ясно показва че няма интерес към боклуците. При правилен избор се очертават над 100% доходност на БФБ за 2021.
                    А ако си добавил и известен ливъридж в точния момент стават 236% !!!

                    Не ме пребивайте с камъни моля, че си бях оптимист е вярно, но чак такова чудо и аз не съм очаквал

                    Съдбата обича смелите

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Unsworth, от много време около 90% от портфейла ми е в Алтерко, Доверие, БСО и Агрия. Имам и някакви дреболии за цвят, но лично аз вярвам, че печалбите ми идват от сток пикинга. Спомням си как преди две години пишех, че на БФБ може и да се печели, но трябват умения. Всички скочиха срещу мен с доста обидни думи. За мен печалбите идват от избора на актива и изобщо е ме вълува как се търгуват половината боклуци в Софикс индекса. Вълнуват ме тези, които съм избрал.
                      Добър избор! Пазара цяла година ясно показва че няма интерес към боклуците. При правилен избор се очертават над 100% доходност на БФБ за 2021.
                      Last edited by SoHo; 09.11.2021, 18:04.

                      Коментар


                      • Правилата за членство в Софикс се толкова нелепи че всички спекуланти от цял свят първо се хилят и пукат от смях, след което ни подминават.
                        Не може 2-3 компании да дърпат Софка, а останалите котви да стоят.
                        Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Че аз девет поредни години бих BGTR30. То не е трудно и като фонд да биеш индекса. Просто ограниченията в законодателството свиват предимствата на кадърия фонд мениджър. Миналата година в анкетата на bigbear десетте избрани от мен акции бяха с нищожна доходност при срив на пазара. Прогнозата ми от тази година към вчера беше +93.7% от десет компании с равно тегло, което си е доста диверсифицирано. Продължавам да вярвам, че ако хората се фокусират върху избора на активите а не върху Софикс ще успеят да покачат значително доходността си. Явно всеки си има свой път на борсата. Аз споделям моя опит. Успешна търговия.
                          Точно така. Абсолютно сум съгласен че трябва да се гледа бгбх40 защото мисля че Софикс е комппромитиран. В бгбх40 няма много изисквания, освен ликвидност, докато в Софикс изискванията са огромни - повече от смешни. Все едно си на nasdaq или daw.
                          Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

                            Пак пишеш глупости! Твоя портфейл слабо ни вълнува. Хората и фондовете гледат да бият Софикс, а не твоя портфейл. Твоя портфейл ли да ползваме за бенчмарк?
                            Че ти затова ли ползваш тоя куц индекс- да се се успокояваш като се сравняваш с него
                            За мен бенчмаркът е разликата между покупка и продажба,
                            Не е препоръка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

                              Пак пишеш глупости! Твоя портфейл слабо ни вълнува. Хората и фондовете гледат да бият Софикс, а не твоя портфейл. Твоя портфейл ли да ползваме за бенчмарк?
                              Че аз девет поредни години бих BGTR30. То не е трудно и като фонд да биеш индекса. Просто ограниченията в законодателството свиват предимствата на кадърия фонд мениджър. Миналата година в анкетата на bigbear десетте избрани от мен акции бяха с нищожна доходност при срив на пазара. Прогнозата ми от тази година към вчера беше +93.7% от десет компании с равно тегло, което си е доста диверсифицирано. Продължавам да вярвам, че ако хората се фокусират върху избора на активите а не върху Софикс ще успеят да покачат значително доходността си. Явно всеки си има свой път на борсата. Аз споделям моя опит. Успешна търговия.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                Unsworth, от много време около 90% от портфейла ми е в Алтерко, Доверие, БСО и Агрия. Имам и някакви дреболии за цвят, но лично аз вярвам, че печалбите ми идват от сток пикинга. Спомням си как преди две години пишех, че на БФБ може и да се печели, но трябват умения. Всички скочиха срещу мен с доста обидни думи. За мен печалбите идват от избора на актива и изобщо е ме вълува как се търгуват половината боклуци в Софикс индекса. Вълнуват ме тези, които съм избрал.
                                Пак пишеш глупости! Твоя портфейл слабо ни вълнува. Хората и фондовете гледат да бият Софикс, а не твоя портфейл. Твоя портфейл ли да ползваме за бенчмарк?

                                Коментар

                                Working...
                                X