IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

    Пак пишеш глупости! Твоя портфейл слабо ни вълнува. Хората и фондовете гледат да бият Софикс, а не твоя портфейл. Твоя портфейл ли да ползваме за бенчмарк?
    Че ти затова ли ползваш тоя куц индекс- да се се успокояваш като се сравняваш с него
    За мен бенчмаркът е разликата между покупка и продажба,
    Не е препоръка

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

      Пак пишеш глупости! Твоя портфейл слабо ни вълнува. Хората и фондовете гледат да бият Софикс, а не твоя портфейл. Твоя портфейл ли да ползваме за бенчмарк?
      Че аз девет поредни години бих BGTR30. То не е трудно и като фонд да биеш индекса. Просто ограниченията в законодателството свиват предимствата на кадърия фонд мениджър. Миналата година в анкетата на bigbear десетте избрани от мен акции бяха с нищожна доходност при срив на пазара. Прогнозата ми от тази година към вчера беше +93.7% от десет компании с равно тегло, което си е доста диверсифицирано. Продължавам да вярвам, че ако хората се фокусират върху избора на активите а не върху Софикс ще успеят да покачат значително доходността си. Явно всеки си има свой път на борсата. Аз споделям моя опит. Успешна търговия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Unsworth, от много време около 90% от портфейла ми е в Алтерко, Доверие, БСО и Агрия. Имам и някакви дреболии за цвят, но лично аз вярвам, че печалбите ми идват от сток пикинга. Спомням си как преди две години пишех, че на БФБ може и да се печели, но трябват умения. Всички скочиха срещу мен с доста обидни думи. За мен печалбите идват от избора на актива и изобщо е ме вълува как се търгуват половината боклуци в Софикс индекса. Вълнуват ме тези, които съм избрал.
        Пак пишеш глупости! Твоя портфейл слабо ни вълнува. Хората и фондовете гледат да бият Софикс, а не твоя портфейл. Твоя портфейл ли да ползваме за бенчмарк?

        Коментар


        • Unsworth, от много време около 90% от портфейла ми е в Алтерко, Доверие, БСО и Агрия. Имам и някакви дреболии за цвят, но лично аз вярвам, че печалбите ми идват от сток пикинга. Спомням си как преди две години пишех, че на БФБ може и да се печели, но трябват умения. Всички скочиха срещу мен с доста обидни думи. За мен печалбите идват от избора на актива и изобщо е ме вълува как се търгуват половината боклуци в Софикс индекса. Вълнуват ме тези, които съм избрал.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

            След чистата акция на Каро ще има и чист индекс? Ми добре
            А, ти за даксът ли - Че какво му е на даксът на п/е 33 ?
            Не е препоръка

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Какво ви интересува Софикс? Това нещо никой не го търгува. За последният месец оборота на дългият индек е 54 хиляди лева а на късият хиляда и четтиристотин. Наблегнете на избора на компании. Дето се казва в Германия оборота му е повече.
              Това, че няма ритейл интерес към фондовете върху SOFIX не означава, че самият индекс губи важност. Това все пак са българските лардж кап компании с някаква що-годе публичност.

              Батко ни Батя в съседната тема издърпа ушите на колегата с 90% Алтерко, че не е диверсифициран. Хем е прав на книга, хем на практика не е, защото Алтерко се търгува на мултипъли, на които нито другите експортно-ориентирани компании се търгуват, нито другите тек компании. Ако си 90% в Алтерко - следиш си го него и се кефиш. Ако имаш Алтерко и още пет произволни акции, вече си на бенчмарка.

              Апропо, в момента в SOFIX местни произвидители с експорт на стоки са три компании - Монбат, Софарма и с известни условности Алтерко. За сметка на това вътре са пет холдинга Хим, Доверие, Холдинг Варна, Еврохолд и Индустриалния. Ми не е без значение как пазарът оценява активите на Химимпорт, примерно. Не би трябвало да е без значение, дори когато се сток-пиква друга акция. Аз го наричам съобразяване с пазара. А пазарът е SOFIX

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Vola.X Разгледай мнение
                Когато изпадат и други котви от него, ще има смисъл да го гледаме много повече
                След чистата акция на Каро ще има и чист индекс? Ми добре

                Коментар


                • 3,65 млн, а няма още 12

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

                    SOFIX е ветропоказател и няма как да не му хвърляме по един поглед
                    Когато изпадат и други котви от него, ще има смисъл да го гледаме много повече
                    Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Какво ви интересува Софикс? Това нещо никой не го търгува. За последният месец оборота на дългият индек е 54 хиляди лева а на късият хиляда и четтиристотин. Наблегнете на избора на компании. Дето се казва в Германия оборота му е повече.
                      SOFIX е ветропоказател и няма как да не му хвърляме по един поглед

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                        Розов, прекалено големи безсмислици започна да дрънкаш и вече никой не иска да ти обръща внимание. Ако искаш да лекуваш самотата, дето те е налегнала у немско, требва да смениш поведението.
                        А не не, не ща да съм у БФБ - стадото, вас да ви си стрижат, доят и колят Аз само ша ви гледам сеира отстрани

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                          Софиксо е индекса на тоя пазар, да избираш компанийки е добре, ама индекса показва че ръста е муден и че си играеш хазарт.
                          Розов, прекалено големи безсмислици започна да дрънкаш и вече никой не иска да ти обръща внимание. Ако искаш да лекуваш самотата, дето те е налегнала у немско, требва да смениш поведението.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Какво ви интересува Софикс? Това нещо никой не го търгува. За последният месец оборота на дългият индек е 54 хиляди лева а на късият хиляда и четтиристотин. Наблегнете на избора на компании. Дето се казва в Германия оборота му е повече.
                            Софиксо е индекса на тоя пазар, да избираш компанийки е добре, ама индекса показва че ръста е муден и че си играеш хазарт.

                            Коментар


                            • Какво ви интересува Софикс? Това нещо никой не го търгува. За последният месец оборота на дългият индек е 54 хиляди лева а на късият хиляда и четтиристотин. Наблегнете на избора на компании. Дето се казва в Германия оборота му е повече.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                виждал ли си скоро структурата на сификс? Движи се от еврохолд, атера, Софарма и алтерко, другите са без значение почти
                                Съгласен съм. Мисълта ми е, че всяка от тези единици си има граница и възможности, които като че ли започват да се изчерпват... А останалите 11?
                                Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                                Коментар

                                Working...
                                X