IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Няколко дни вече има движение в нормалната за един толкова скромен, но забравен пазар като нашия.
    има позитивни импулси тук-таме.
    Аз като минеме 1000 точки, ще съм по-спокоен за посоката.
    САЩ ме притесняват, няма как да не дойде и там дълбока корекция по някое неочаквано време.
    Догодина ще е много интересно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      15%, истината е, че мнооого голяма част от печалбите са екселски и ще си останат такива, защото алчността е по-силна от разума. Моето мнение и препоръка е, да се концентрираш в 3-5 макс позиции и тогва ще знаеш всичко за тях и няма да продадеш рано (предполагам де). А от изброените 4 две от акциите са абсолютно чисти и финансов инженеринг, с който са били посветени малцина, седели на коленцето на тоя или оня, дето сега се правят на големи разбирачи. Агрия си е топ акция с кофти мажо, там нямам какво да кажа, а БФБ е държавна акция - нулева прогнозируемост и срив или ъп за 2 минути от 1 решение на държавата - по-добре играй тото.

      П.С. Извън 5-6 манипулирани акции, за другите особено развитие през 2021 нямаше. Ако искаш да кажеш нещо на Биг беър, пиши му в темата - тази година, заради финансовия инженеринг в двете чисти акции, ще има много народ с много проценти печалба, да видим догодина как ще е. Аз пък ще спечеля 3 баса и всичко е точно
      Грую, аз имам много малко Доверие /не съм адепт там/, но банката им даде за миналата година близо 20 млн. - не екселски! Тази година печалбата им е с 50% отгоре. Консервативно погледнато е логично да даде поне 25 млн на Доверие през следващата. Е, колко да струва нещо, което взима по поне 25 млн. на година дивидент?
      Относно Алтерко - да се смята, че от 1,60 до 24 лева се помпа изкуствено от борсаджии, неучаствали в приватизацията, не олигарси на БФБ не е сериозно. Някак си няма логика да се бъзика Батя например как бил продал семейното жилище, а след това да се обвинява, че е надул капитализацията на компания до 500 000 000 лв. Просто няма логика. Трябва да се избере една от теориите. Компанията показа огромни ръстове и тези по-хазартните, с по-големи сърца заложиха и спечелиха. Всъщност може и още да печелят, кой да ти каже...
      За Агрията е по-сложно - там съм изненадан.
      За БФБ напълно те подкрепям - доказано е, че нищо държавно /общо/ няма как да се представя по-добре от частното и не пипам.


      Имам точно 5 акции в портфейла и знам повече от когато и да било за тях, но явно ни се разминават мненията с големите.

      Last edited by 15%; 06.12.2021, 22:27.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • СРЯДА ОТ 18:30 Ч.

        IPO HR Capital - онлайн презентация пред инвеститори

        Събитие от HR Capital и Karoll
        Публично · Всеки във или извън Facebook
        HR Capital е инвестиционна компания, основана от Христо Христов, която залага на успеха на дигиталната трансформация и дигиталната икономика – български компании и фондове, които създават иновация, технологии и визия за едно по-добро бъдеще.
        Сред компаниите и фондовете, в които HR Capital инвестира са:
        eBag - лидер в онлайн търговията на хранителни стоки;
        BIODIT - високотехнологична компания, специализирана в разработването и производството на биометрични системи за контрол на достъпа и сигурност;
        Superdoc & Healee - платформа за запис на час при лекар и платформа за телемедицина и онлайн консултации с лекар;
        Agrigate Media - водеща медийна група в областта на селското стопанство в България;
        Endeavor Catalyst – фонд с над 200 инвестиции, сред които и 37 компании, оценени на $1B+, включително 29 компании-еднорози;
        Eleven 2.0 - фонд, инвестиращ в едни от най-обещаващите компании в България и региона;
        Eleven 3.0 – фонд, който стартира през м. октомври 2021 г. и ще инвестира в 5 основни направления: Fintech, Healthcare, Future of Work, Future of Food и Ecomtech.
        Каним Ви на онлайн презентация, по време на която Христо Христов - основателят на HR Capital, ще разкажe повече за компанията и ще научите всички подробности около предстоящото IPO:
        08 декември, 18:30 ч.,
        Livestream в събитието и на страницата на Karoll

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          Груец, истината е, че много хора направиха мноооого пари от Алтерко, Доверие, БФБ, Агрия... Дано слънцето огрее и по други позиции, че аз ги продадох горните твърде рано /класическа грешка - малки печалби, големи загуби /! Нищо, учим се докато сме живи, важното е да сме в играта. Продължаваме напред
          Сега се сетих за класацията на форума за 2021 - убихме ги тази година!
          Биг Беър ако има време и желание, ще му бъда благодарен да пусне нова за 2022.
          15%, истината е, че мнооого голяма част от печалбите са екселски и ще си останат такива, защото алчността е по-силна от разума. Моето мнение и препоръка е, да се концентрираш в 3-5 макс позиции и тогва ще знаеш всичко за тях и няма да продадеш рано (предполагам де). А от изброените 4 две от акциите са абсолютно чисти и финансов инженеринг, с който са били посветени малцина, седели на коленцето на тоя или оня, дето сега се правят на големи разбирачи. Агрия си е топ акция с кофти мажо, там нямам какво да кажа, а БФБ е държавна акция - нулева прогнозируемост и срив или ъп за 2 минути от 1 решение на държавата - по-добре играй тото.

          П.С. Извън 5-6 манипулирани акции, за другите особено развитие през 2021 нямаше. Ако искаш да кажеш нещо на Биг беър, пиши му в темата - тази година, заради финансовия инженеринг в двете чисти акции, ще има много народ с много проценти печалба, да видим догодина как ще е. Аз пък ще спечеля 3 баса и всичко е точно
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

            +1 и Импулс забравяш..
            там надявам се тепърва да.качваме планината
            Имаш обаждане, пил си кафе, познаваш мартинов или разчиташ на късмета си? Понякога си много интересен събеседник, в друг случай в слапята си вяра стигаш почти до твоя приятел НАЙ-чо
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

              Винаги съм ти се възхищавал, че имаш топки да си признаеш грешките. Много хора във форума се хвалят, когато печелят и мълчат като ***** когато сгрешат и загубят пари.
              +1, 15% е пич !!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                Груец, истината е, че много хора направиха мноооого пари от Алтерко, Доверие, БФБ, Агрия... Дано слънцето огрее и по други позиции, че аз ги продадох горните твърде рано /класическа грешка - малки печалби, големи загуби /! Нищо, учим се докато сме живи, важното е да сме в играта. Продължаваме напред
                Сега се сетих за класацията на форума за 2021 - убихме ги тази година!
                Биг Беър ако има време и желание, ще му бъда благодарен да пусне нова за 2022.
                Винаги съм ти се възхищавал, че имаш топки да си признаеш грешките. Много хора във форума се хвалят, когато печелят и мълчат като ***** когато сгрешат и загубят пари.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                  Груец, истината е, че много хора направиха мноооого пари от Алтерко, Доверие, БФБ, Агрия... Дано слънцето огрее и по други позиции, че аз ги продадох горните твърде рано /класическа грешка - малки печалби, големи загуби /! Нищо, учим се докато сме живи, важното е да сме в играта. Продължаваме напред
                  Сега се сетих за класацията на форума за 2021 - убихме ги тази година!
                  Биг Беър ако има време и желание, ще му бъда благодарен да пусне нова за 2022.
                  +1 и Импулс забравяш..
                  там надявам се тепърва да.качваме планината

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                    Груец, истината е, че много хора направиха мноооого пари от Алтерко, Доверие, БФБ, Агрия... Дано слънцето огрее и по други позиции, че аз ги продадох горните твърде рано /класическа грешка - малки печалби, големи загуби /! Нищо, учим се докато сме живи, важното е да сме в играта. Продължаваме напред
                    Сега се сетих за класацията на форума за 2021 - убихме ги тази година!
                    Биг Беър ако има време и желание, ще му бъда благодарен да пусне нова за 2022.


                    Толкова е лесно,-
                    -Още от същото + НовоРодени, ..... - но и раздяла май ще ти е нужна или си имаш прилични доходи от доп.дейности...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Кое се поразбуди на нашия пазар - чистата акция и кандидат чистата акция ли?Освен врътките на чичикака и ортака + финансовия инженеринг на гусин Мартинов с една чиста акция, кое друго се разбуди? Да, сетих се - канибалите, ама те са прекалено бутикова компания,з а да им се обръща внимание
                      Груец, истината е, че много хора направиха мноооого пари от Алтерко, Доверие, БФБ, Агрия... Дано слънцето огрее и по други позиции, че аз ги продадох горните твърде рано /класическа грешка - малки печалби, големи загуби /! Нищо, учим се докато сме живи, важното е да сме в играта. Продължаваме напред
                      Сега се сетих за класацията на форума за 2021 - убихме ги тази година!
                      Биг Беър ако има време и желание, ще му бъда благодарен да пусне нова за 2022.
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        Кабинета е почти готов, тази седмица ако се окаже и че ваксините удържат и новия щам ще е време пазарите да се поправят , не че нашия не се поразбуди вече де.
                        Кое се поразбуди на нашия пазар - чистата акция и кандидат чистата акция ли?Освен врътките на чичикака и ортака + финансовия инженеринг на гусин Мартинов с една чиста акция, кое друго се разбуди? Да, сетих се - канибалите, ама те са прекалено бутикова компания,з а да им се обръща внимание
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          Кабинета е почти готов, тази седмица ако се окаже и че ваксините удържат и новия щам ще е време пазарите да се поправят , не че нашия не се поразбуди вече де.
                          Остави кабинета, ами от доста време вече оборотът на бфб расте, интересът не спира и към новите тех.компании. Aми освен за бфб, днес е хубав ден за Николаевците и да са живи и здрави имениците. Dа вървят напред и ние с тях

                          Коментар


                          • Кабинета е почти готов, тази седмица ако се окаже и че ваксините удържат и новия щам ще е време пазарите да се поправят , не че нашия не се поразбуди вече де.
                            Преговарящите за съставяне на правителство и за структурата на бъдещия коалиционен кабинет са на финалната права. Формулата за квотното разпределение на министерства към момента е 10-4-4-3, съобщава БНР. "Продължаваме промяната" (ПП) ще има 10 позиции, заедно с премиер Кирил Петков и двама вицепрем

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fena Разгледай мнение
                              Къде сте бре... живи ли сте след 12 години ГРОБ.... Новото правителство се пече... догодина Софката 1000
                              то новото стартира върху 12млрд нов дълг и обяви за 2022 още 10млрд, чакай ти Софка

                              Коментар


                              • Къде сте бре... живи ли сте след 12 години ГРОБ.... Новото правителство се пече... догодина Софката 1000

                                Коментар

                                Working...
                                X