IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

    3 минимални раб. заплати днес свалят познатия герой Еврохолд със "само" 6.19 % , с което бута и целия идекс в отрицателна територия.

    Подобни ниско-ликвидни акции трябва да се премахнат от индекса.Кандидати за тяхното място бол
    Категорично успя да ме спечелиш с това мнение.
    Септември ли ще го променяме тоя Софикс?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

      Днес 200 лева !!! обем в Еврохолд вдигат Софикс с 0.60% .Смешна борса със още по смешен мениджмънт

      Казано по друг начин, 1/3 от минималната работна заплата вдигат основния индекс в Европейска държава с 0.60%
      3 минимални раб. заплати днес свалят познатия герой Еврохолд със "само" 6.19 % , с което бута и целия идекс в отрицателна територия.

      Подобни ниско-ликвидни акции трябва да се премахнат от индекса.Кандидати за тяхното място бол

      Коментар


      • Методологията за новия индекс вероятно ще бъде одобрена до края на тази година

        Коментар


        • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
          За търговията на БФБ е безмислен несъмнено
          Как може да правиш такива заключения, даже и с такава непоколебима увереност (несъмнено) ,след като абсолютно нищо не разбираш от тази материя ?

          Това е малко като приказките за онова животно в зоопарка
          Last edited by X_Y; 01.08.2022, 14:03.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

            ето защо ТА е безмислен тук.
            За търговията на БФБ е безмислен несъмнено, ама я виж колко нови дървесни видове се появиха - ели, борчета, смерочве и даже някои широколистни. За ботаниката си е екстра.

            Лаф да става...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              ето защо ТА е безмислен тук.
              Не бих казал и примери за това има колкото щеш.ТА не е само обем !
              По скоро отчети,ФФ,фундаменти са безмислени или почти безмислени на БФБ.Едно че са лесно манипулируеми (счетоводно или директно) ,едно че не оказват никакъв или почти никакъв ефект.Примери също бол
              Last edited by petrg5s; 01.08.2022, 13:18.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                Топло... Към момента два АДСИЦ-а формират около 75% от портфейла ми, 10% в 0SP, 8% SAP SE, 5% общо за CENHL и FIB и 2% кеш.
                И какво му остава на човек, като захвърли суетата?
                Vanitas vanitatum...?

                Да бъде верен на себе си? Да се възпроизведе? ...?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                  Днес 200 лева !!! обем в Еврохолд вдигат Софикс с 0.60% .Смешна борса със още по смешен мениджмънт
                  ето защо ТА е безмислен тук.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
                    С 1025лв. оборот при Еврохолд Софикс е на +1,13%.....това, ако е представителен индекс...
                    Днес 200 лева !!! обем в Еврохолд вдигат Софикс с 0.60% .Смешна борса със още по смешен мениджмънт

                    Казано по друг начин, 1/3 от минималната работна заплата вдигат основния индекс в Европейска държава с 0.60%
                    Last edited by petrg5s; 01.08.2022, 12:28.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение

                      Кои ли са дружества на БФБ, които все още държат интереса и доверието на Чичо Манчо... Освен АДСИЦ-и...
                      Загадка голяма...
                      Даже не сме я да попитам
                      Топло... Към момента два АДСИЦ-а формират около 75% от портфейла ми, 10% в 0SP, 8% SAP SE, 5% общо за CENHL и FIB и 2% кеш.
                      Vanitas vanitatum...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                        Към някои съм много резервиран, но имам основно със спекулативна нагласа (ПИБ). Такива гледам да не надскачат 5% от акциите ми. Други са ми твърдо в категорията “никога повече” (Трейс, Варненската група, групата на Софарма, Градус, Еврохолд и др.). Такива не ме интересуват, каквото и да направят. Покрай тях за мен стана принципен въпрос да стоя далеч от всичко на БФБ, което има в името си “холд” или представлява на практика “холд”. Такива са може би над 80% от българските публични дружества. По тази причина не се вълнувам особено и от “звездни” в последно време БГ акции, като Агрия ГХ, Алтерко и Доверие ОХ. Акциите от групата на “Стара планина холд” навремето са формирали над 1/3 от портфейла ми, но и аз съм доста разочарован от техния мениджмънт и в момента съм си оставил несъществени бройки само от майката, които също са в процес на продажба. Накратко, да интересувам се, да влияе ми на инвестиционните решения и да, променям си нагласите и нямам никакви сантименти или колебания да продавам ако по някаква причина ЗАГУБЯ ДОВЕРИЕ в мениджмънта.
                        Кои ли са дружества на БФБ, които все още държат интереса и доверието на Чичо Манчо... Освен АДСИЦ-и...
                        Загадка голяма...
                        Даже не сме я да попитам

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                          При нас се отиграват с 1-3 месеца закъснение

                          И трите основни щатски индекса записаха най-добрия си месец от ноември 2020 г.


                          https://www.investor.bg/sasht/337/a/...2020-g-357265/
                          Скокове във вода е спорт, при който състезателите изпълняват акробатични движения, след като са отскочили от трамплин или платформа.

                          Коментар


                          • При нас се отиграват с 1-3 месеца закъснение

                            И трите основни щатски индекса записаха най-добрия си месец от ноември 2020 г.


                            https://www.investor.bg/sasht/337/a/...2020-g-357265/
                            Last edited by petrg5s; 30.07.2022, 11:40.

                            Коментар


                            • Дека е кобусчето?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от johndaniels Разгледай мнение
                                какво става ако есента има приземяване на USA markets, това как ще се отрази тука, надявам се не като 2009...
                                Мацо,тука откоги пенсионните фондове инвестираа у репо зделки сме на отрицателна кота.

                                Коментар

                                Working...
                                X