IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

    Не става въпрос за състава, а за критериите. Ако вкарат и някакви качествени показатели, а не само количествени, картинката ще се промени. Аз съм малко романтик, ама финансовата култура на хората се променя и малко по-малко парите от депозитите могат да се насочат към нещо, което може да носи някаква доходност и да вкара пари в икономиката... ама това е през розовите очила
    Не знам от кога си на борсата, но аз розовите очила много отдавна съм ги свалил, някъде 2007-8ма година беше, и в няколкото години след това ! Чужди инвестиции трудно можем да привлечем, а финансовата култура на българина стига до депозит или тухли !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
      Айде сега пак индекса е виновен Аз като старо куче мога да кажа, че в този форум винаги е имало недоволство от състава на SOFIX. Преди време имаше недоволни, че в състава му бяха Петрол, Нефтохим, Биовет и др. Този индекс обаче беше стигнал 1962 пункта и тогава всички се кефеха
      Не става въпрос за състава, а за критериите. Ако вкарат и някакви качествени показатели, а не само количествени, картинката ще се промени. Аз съм малко романтик, ама финансовата култура на хората се променя и малко по-малко парите от депозитите могат да се насочат към нещо, което може да носи някаква доходност и да вкара пари в икономиката... ама това е през розовите очила

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

        По скоро как да отлепи като в състава му ги няма перли като Агрия, Илевън и пр.
        Куц индекс, вече въобще не хваща пулса на пазара.. не го и поглеждам честно казано.. нито пък ребалансиранията вече ме вълнуват талкова.. Голяма греда е това за ръководството на БФБ, трябваше да измислят по читави правила.. а не умрели акции като ХВАР и Хим да ми се моткат в състава.. после искаме ръст.. то БФБ може да си расте, но Софикс да си се влачи по корем.. само гледай!
        Съгласен съм, както за компаниите, така и за критериите. Преди години четох методологията на Морган Стенли MSCI за световния индекс, те са 150 страници. Да, тук е много по-различно и нереалистично да се очакват такива критерии. Обаче може да се помисли за нещо малко по-гъвкаво. Има положителни неща, които се случват на нашата борса през последните няколко години, защо пък и тук да няма подобрения. Това определено ще е от полза за всички ни.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
          Айде сега пак индекса е виновен Аз като старо куче мога да кажа, че в този форум винаги е имало недоволство от състава на SOFIX. Преди време имаше недоволни, че в състава му бяха Петрол, Нефтохим, Биовет и др. Този индекс обаче беше стигнал 1962 пункта и тогава всички се кефеха
          поне да не ставаме за смях пред чужденците - с този индекс сме виждали слабо ликвидни позиции с голяма тежест със стотина лева да движат индекса с 5-6%!!!!!!!!!!!!! не знам главанаците как да се научат ..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
            Айде сега пак индекса е виновен Аз като старо куче мога да кажа, че в този форум винаги е имало недоволство от състава на SOFIX. Преди време имаше недоволни, че в състава му бяха Петрол, Нефтохим, Биовет и др. Този индекс обаче беше стигнал 1962 пункта и тогава всички се кефеха
            Я намери ти любимата тема " Къде изядохте дървото", за да се изповядам. За Софикс или хубаво, или нищо

            Коментар


            • Айде сега пак индекса е виновен Аз като старо куче мога да кажа, че в този форум винаги е имало недоволство от състава на SOFIX. Преди време имаше недоволни, че в състава му бяха Петрол, Нефтохим, Биовет и др. Този индекс обаче беше стигнал 1962 пункта и тогава всички се кефеха
              Last edited by Спекулант79; 30.11.2022, 19:45.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
                Е как да отлепи. Последния месец оборота тук падна на 4% от общия, интереса е извън тези компании. В чата на Сирма, говорят да има някой Волфганг... то с такива греди в Софикса.
                По скоро как да отлепи като в състава му ги няма перли като Агрия, Илевън и пр.
                Куц индекс, вече въобще не хваща пулса на пазара.. не го и поглеждам честно казано.. нито пък ребалансиранията вече ме вълнуват талкова.. Голяма греда е това за ръководството на БФБ, трябваше да измислят по читави правила.. а не умрели акции като ХВАР и Хим да ми се моткат в състава.. после искаме ръст.. то БФБ може да си расте, но Софикс да си се влачи по корем.. само гледай!

                Коментар


                • Е как да отлепи. Последния месец оборота тук падна на 4% от общия, интереса е извън тези компании. В чата на Сирма, говорят да има някой Волфганг... то с такива греди в Софикса.
                  Last edited by Key Ru; 30.11.2022, 14:44.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение

                    Това за прогноза или за пожелание да го броим?
                    За сега сигурно е само негово желание, едва ли е прогноза ! Това 600 голям бастион се оказа ! Ти нещо оптимистично няма ли да кажеш какво показват чертичките ? То ако няма оптимизъм, значи елхи ни чакат, а идва и Коледа !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      Гледам отчетите - чертичките скоро трябва да пресекат трайно Софикс 600 и да се насочат на север
                      Това за прогноза или за пожелание да го броим?

                      Коментар


                      • Гледам отчетите - чертичките скоро трябва да пресекат трайно Софикс 600 и да се насочат на север

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение



                          "Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                          Верно Е!- и цитатите!!!

                          пп. -Аз може и да не доживея такъв момент, но и от мен да го чуете!!!
                          Власт се взима и държи Със Много Пари!
                          Само през иновативните, можем(можите) да ги стигнете и БИЕТЕ , като маче у дирек Старите мутри и Тарикат -Мажовци-преибатизатори!!!
                          ТК че Ние(Вие) сте на Верния Път!!!
                          Вервайте ми!!!"
                          Не е истина преди три месеца след един подкаст си го пожелах Васко...не е истина ..тогава писах че си мечтая такива като него и Дани да ни управляват...ще ги размаже...ами сега накъдереее!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                            За първи път от както съм пълнолетен ще гласувам с две ръце...
                            https://blitz.bg/stolitsa/pp-i-db-va...ews922205.html


                            "Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                            Верно Е!- и цитатите!!!

                            пп. -Аз може и да не доживея такъв момент, но и от мен да го чуете!!!
                            Власт се взима и държи Със Много Пари!
                            Само през иновативните, можем(можите) да ги стигнете и БИЕТЕ , като маче у дирек Старите мутри и Тарикат -Мажовци-преибатизатори!!!
                            ТК че Ние(Вие) сте на Верния Път!!!
                            Вервайте ми!!!"

                            Коментар


                            • За първи път от както съм пълнолетен ще гласувам с две ръце...
                              https://blitz.bg/stolitsa/pp-i-db-va...ews922205.html
                              Last edited by B.Graham; 25.11.2022, 21:01.
                              Life won't wait for you.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                                Губиш се в голямата картина и не знаеш къде се намираш.Също когато купи Балонерко,точно СЛЕД като счупи 15 месечен бичи тренд
                                За последно ти отварям очите и те обучавам.
                                Това което ти виждаш като някъв "фалшив пробив" е чисто и просто пореден неуспешен опит да се чупи мечата trend линия от началото на 2022
                                Гледай и белким почне за загрява реотана след 2-3 дена


                                https://i.imgur.com/qR6O8ze.png


                                И какво толкова се случи???
                                Поредна греда Рибарче, казах ти, че не те бива в прогнозите, ама не ме слушаш
                                Last edited by Спекулант79; 24.11.2022, 18:58.

                                Коментар

                                Working...
                                X