IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
    Събев,тъй като успях да прочета вече изтрития ти пост и реших да разбуля "конспирацията" ,в която ти предположи, че dddd и DD е всъщност един и същ участик,понеже единият е регистриран на 19 авг. 2005г,а другият на 21 септ. 2005г. Ако си направиш труда и прегледаш, кога са регистрирани най-старите "кучета" - Киро,О2,B.Graham,BSE Trader,Батя,Longin и т.н.,с учудване ще установиш,че всички те са регистрирани на 19 август 2005г, и най-"логично" е да си помислиш,че във форма се вихри една многоглава ламя,т.е. един участник се предсавя са десетки други....А истината е много по- прозаична - август 2005 година "Инвестор"-а ,пак правиха някакви подобрения ли?!-а бе,нещо там правиха и се наложи всички участници да се пререгистрират...И затова най-старите участници във форума имат еднакви или близки дати на регистрации...
    Ейййй,пак няма конспирация, ей...Жалко...

    Ама вие верно ли се изхранвате от БФБ? Браво бе момци!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Ретро, радвам се , че си се разпознал като трол и си написал според манталитета си този просташки пост..
      Никога не съм употребил за БФБ термина скапана и всичко , което съм пускал е с линкове за икономиката и статистиката..Нищо не ти пречи и ти да правиш същото за да защитиш тезите си..И понеже разбирам, че си засегнат дълбоко като трол от търсенето на причини при господарите ти, то бих те посъветвал в твоя просташки стил без аргументи да -
      Можеш по три пъти на ден да се молиш, да удряш чело в славене и молитви към твоите божества и среда- Тиквата,Черешарко и цялата крадлива пасмина- това са твои думи и да благодариш за живота и съдбата си,,
      Що се отнася за БФБ нужно е само да си разпечаташ една графика за последните 10г. и всеки ден да поглеждаш оборота и индексите..
      Благодаря ти , че се определи окончателно като трол..Да си жив и здрав и да служиш вярно на Тиквата,Черешарко и цялата крадлива пасмина- думите са твои, аз използвам други..

      Сериозно смятам , че казионните троловете в форума се заблуждава като си мислят, че пазара зависи от техните лъжи за големи успехи или от критиките за лошото управление на икономиката и борсата..Причините са много по дълбоки, но толкова им е акъла..
      Кире,донякъде си прав....Май понякога, наистина се изявявам като трол и чат-пат се държа и просташки....Ама пък ти ,не бъди толкова тънкообиден.. Но.....Има едно ОГРОМНО - НО....
      Никога досега, не съм се докосвал даже,до каквито и да е партии,мартии и тем подобно субекти...И дори да ми предложат и милиони,пак няма да се навия да имам нещо общо с политиката....Защото това ще ме направи супер зависим човек,а аз не желая подобни зависимости...Свободата ми е по-ценна от евентуалните облаги...А пък да се правя на Дон Кихот -май вече ми е късно...Наздраве,Кире! И не се връзвай толкоз много....
      За н-ти път - спирам със спамаааа.....

      Коментар


      • Събев,тъй като успях да прочета вече изтрития ти пост и реших да разбуля "конспирацията" ,в която ти предположи, че dddd и DD е всъщност един и същ участик,понеже единият е регистриран на 19 авг. 2005г,а другият на 21 септ. 2005г. Ако си направиш труда и прегледаш, кога са регистрирани най-старите "кучета" - Киро,О2,B.Graham,BSE Trader,Батя,Longin и т.н.,с учудване ще установиш,че всички те са регистрирани на 19 август 2005г, и най-"логично" е да си помислиш,че във форма се вихри една многоглава ламя,т.е. един участник се предсавя са десетки други....А истината е много по- прозаична - август 2005 година "Инвестор"-а ,пак правиха някакви подобрения ли?!-а бе,нещо там правиха и се наложи всички участници да се пререгистрират...И затова най-старите участници във форума имат еднакви или близки дати на регистрации...
        Ейййй,пак няма конспирация, ей...Жалко...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

          Пазара покатери с 10 процента последните месеци и вече почна да се издържаш от борсата и пари да правиш за приятелите си. Не ми се мисли кви ще ги плещиш на СОФИКС 700 пункта.

          ПП Следя сентимента в темата позитивните коментари почват да се изместват от негативни би следвало пазара да почне да връща.
          Потвърждавам, че колегата е честен и се издържа само от борсата, за което евала!
          Хората, които те понават момче сигурно са се хванали за корема с всички тези предположения за бизнес и политическа ориентация )))))
          Смятай на какво ниво е доверието в пазара щом никой не може да повярва, че нормален човек може да се издържа от борсата.

          Спокойна вечер на всички!
          Last edited by DD; 23.01.2020, 21:26.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            Г-н Груев, ще ви разочаровам. Виждам, че много искате във форума да пише високопоставен чиновник от ГЕРБ, но уви аз съм обикновен спекулант. Единственото, което ме различава от мнозинството тук е, че се издържам от тази борса а не от нещо друго, което ме прави много по ангажиран към бъдещето и, защото това ми е хляба. Просто се опитвам да разсъждавам със собствената си глава, нещо което е печелившо от към борсови резултати, но е много не престижно в очите на обществото. Според мен малко прекалихте като се сравнявате с Ботев и Левски.
            Успех в търговията. Другата седмица ще излизат отчети и ще бъде доста по-интересно.
            Пазара покатери с 10 процента последните месеци и вече почна да се издържаш от борсата и пари да правиш за приятелите си. Не ми се мисли кви ще ги плещиш на СОФИКС 700 пункта.

            ПП Следя сентимента в темата позитивните коментари почват да се изместват от негативни би следвало пазара да почне да връща.
            Last edited by Todor Sabev; 23.01.2020, 20:41.

            Коментар


            • Има още доста раздавания на картите ……. а асо пика е разпореждането със валутния резерв на борда мисля около 20 млрд. дето ще се освободи …...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение

                Същото се говореше в навечерието на приема ни в Европейския съюз
                Притрябвали сме им за нещо,каквото им трябваше те си го взеха и спечелиха .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                  Кучетата си лаят ,керванът си върви а на нашата борса става все по-безсмислено да се инвестира.
                  Същото се говореше в навечерието на приема ни в Европейския съюз

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Г-н Груев, ще ви разочаровам. Виждам, че много искате във форума да пише високопоставен чиновник от ГЕРБ, но уви аз съм обикновен спекулант. Единственото, което ме различава от мнозинството тук е, че се издържам от тази борса а не от нещо друго, което ме прави много по ангажиран към бъдещето и, защото това ми е хляба. Просто се опитвам да разсъждавам със собствената си глава, нещо което е печелившо от към борсови резултати, но е много не престижно в очите на обществото. Според мен малко прекалихте като се сравнявате с Ботев и Левски.
                    Успех в търговията. Другата седмица ще излизат отчети и ще бъде доста по-интересно.
                    Чакай че ми стана интересно! Казваш, че се издържаш от борсата. Това означава, че всеки месец, или през някакъв период изкарваш някакъв доход от там, иначе няма как, нали? Възможно ли е това? Как го правиш, след като има няколко възходящи тренда, като изключим повечето АДСИЦ. От дивиденти едва ли става.
                    Да кажем купуваш Алтерко, София комерс, Доверие, ТРЕЙС и т.н. После в определен момент ги продаваш. А като, или ако почнат да падат? Извинявай за любопитството, но понеже съм с нагласа на дългосрочен инвеститор, ми е интересно. Щото ако търсех такава търговия, щях да я потърся другаде.

                    Коментар


                    • Ретро, радвам се , че си се разпознал като трол и си написал според манталитета си този просташки пост..
                      Никога не съм употребил за БФБ термина скапана и всичко , което съм пускал е с линкове за икономиката и статистиката..Нищо не ти пречи и ти да правиш същото за да защитиш тезите си..И понеже разбирам, че си засегнат дълбоко като трол от търсенето на причини при господарите ти, то бих те посъветвал в твоя просташки стил без аргументи да -
                      Можеш по три пъти на ден да се молиш, да удряш чело в славене и молитви към твоите божества и среда- Тиквата,Черешарко и цялата крадлива пасмина- това са твои думи и да благодариш за живота и съдбата си,,
                      Що се отнася за БФБ нужно е само да си разпечаташ една графика за последните 10г. и всеки ден да поглеждаш оборота и индексите..
                      Благодаря ти , че се определи окончателно като трол..Да си жив и здрав и да служиш вярно на Тиквата,Черешарко и цялата крадлива пасмина- думите са твои, аз използвам други..

                      Сериозно смятам , че казионните троловете в форума се заблуждава като си мислят, че пазара зависи от техните лъжи за големи успехи или от критиките за лошото управление на икономиката и борсата..Причините са много по дълбоки, но толкова им е акъла..
                      Last edited by Kiro; 23.01.2020, 18:34.

                      Коментар


                      • Кучетата си лаят ,керванът си върви а на нашата борса става все по-безсмислено да се инвестира.

                        Коментар


                        • Г-н Груев, ще ви разочаровам. Виждам, че много искате във форума да пише високопоставен чиновник от ГЕРБ, но уви аз съм обикновен спекулант. Единственото, което ме различава от мнозинството тук е, че се издържам от тази борса а не от нещо друго, което ме прави много по ангажиран към бъдещето и, защото това ми е хляба. Просто се опитвам да разсъждавам със собствената си глава, нещо което е печелившо от към борсови резултати, но е много не престижно в очите на обществото. Според мен малко прекалихте като се сравнявате с Ботев и Левски.
                          Успех в търговията. Другата седмица ще излизат отчети и ще бъде доста по-интересно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Начев, осъзнавам, че е трудно за много хора. ......
                            Не ти се сърдя, че и мен си подредил в редицата на екзекуторите!
                            Сериозен съм, гледам на теб като на човек, който има качества да отиде отвъд фактите, да мисли в много плоскости и това доминира отношението ми. Личните емоции в анонимен форум не могат да са водещи.

                            Е, добре де, склонен съм донякъде да се съглася, че помагах на Киро и още някои колеги да острим брадвата н а палача, но в никакъв случай не сме я размахвали ние!

                            Без брутално честна диагноза няма абсолютно никакъв шанс за лечение!




                            Коментар


                            • Е, тъкмо викам, че 4Д е станал от "нашите" и той пак си зави в прогерПерската роля на статуквото. 4Д, не те познавам, но съм убеден, че си или на държавна позиция (високопоставен, щото умните в партия герП са много малко), или бизнесът ти е свързан много тясно с държавната протекция. По принцип ми е все тая кой кой е, ма в твоя случай много личи, дейба, а те харесвам като умен и смислен събеседник.

                              Ти, 4Д, с твоето примиренческо поведение си не по-малко вреден за борсата от всичките политически тролове или хейтъри (щото то и аз нали съ, хейтър), просто си по-рафиниран и обран, ерго интелигентен от средната герПерастка пасмина, затова и ти се удава да влияеш с дълги и често доста смислени тиради, но само на принципа, че "пътят към Ада е осеян с добри намерения"!!!

                              Ти ми напомняш твърде много на онези от Добродетелната дружина от 60-те години XIX век (прости моята историческа забежка, но в историята има много истина, а и тя редовно се повтаря като фарс), дето не можели да разберат кви са тия чапкъни като Ботьова и Левски, дето тръгнали да бунят царщината на негово величество султата, нехранимайковците му нйедни, вместо да си седят в рахат, щото кво могат да направят някакви си 200 четника срещу 200 000 армия с топове.

                              Та и ти така - ма няма лошо, ще седим и венцеславим Светиня Му, няма лошо, много от нас биха го направили, ако поне малко тая пущиня борсата беше влязла в някакво русло, ма различно от това някой вътрешняр да има инфо какво къде ще стане, че да го отиграе предварително. Е, да не съм голословен - точно преди новината за предстоящото ИПО на фибанкасъту някакъв "случаен" човек си купи 65 000 акции в 17.00 часа на 2,90 (по спомен, мога да извадя и точните цифри) - бам, след една минута излиза прессъобщението на фибанкасъту, бам, следващата сесия му носи 20% печалба в рамките на деня. В нормална държава щеше да има - бам, веднага в КФН и да се разследва за инсайдърска търговия, ма тук има бам, бахти пича, глей къв профит направи!

                              Те това е разликата и тя е видна - печелят основно вътрешнярите, които знаят къде какво ще се изсипва или изкупува - другите маат гащи и си мислят, че като се уцелили на луд късмет 1-2 акции, няма да се ушият в следващите 10. И да, затова основната причина е в липсата на регулации на всякакви нива - законови, подзаконови, регулации, пък следене за спазването им и т.н. Тук го няма, резултатът - компании, които в момента правят по-големи печалби от 2007, са на 20% от цената тогава - ма сигурно комунистите са виновни, нали?

                              И да, в мрънкането има много повече смисъл, отколкото в "преклонената главица сабя нивга не сече". Затова трябват протести, затова трябва натиск и да, почва се от фейсбук революциите, за да се стигне до реалните действия. Другото е терминал 2 и т.н., както пък се опитват да ни убедят разни, дето били избягали от "кочината"! Ми не, ние искаме да останем тук, да отгледаме децата си тук, да се гордеем, че живеем тук, а това без кардинална промяна на модела няма да стане!
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Начев, осъзнавам, че е трудно за много хора. Осъзнавам, че на тази борса инуитите имат предимство пред сензоритите, но така е в цял свят, просто тук поради определени причини е засилено. Осъзнавам, че има много проблеми, които са извън моята власт. Осъзнавам, че неща могат да се променят само по два начина, чрез действия, когато имаш властта да ги извършиш и чрез влияние върху хора, които имат власт да го направят. Аз нямам нито едно от двете. Следователно да рева по форума от сутрин до вечер е едно безсмислено мероприятие от което няма полза, но уви може да се нанесе огромна вреда на борсата. Пак ще кажа, че за да има търговия трябва да има двама участника, които имат различна мотивация, вярват, че могат да спечелят и имат инструмент през който да го изиграят. В случай, че някой от сутрин до вечер твърди, че на тази борса не може да се печели той я убива. Това е като публична екзекуция на пазара. Осъзнавам, че всеки описва своят живот и вероятно въпросният човек с болка описва как не може да печели, но това не означава, че не може да се печели. Убивайки вярата на хората, че могат да спечелят той прогонва участниците на този пазар и го убива. Това е зловредно поведение срещу което мога да застана показвайки нагледно примери за хубави неща, които се случват в България и конкретни случаи, когато на БФБ може да се печели. По отношение на инструментите, чрез които могат да се играят различни идеи аз нямам какво да направя. Радвам се, че се листнаха ДЦК, но това няма да проработи при условия на нулеви лихви, когато транзакционните разходи са дохода ти за години напред. Радвам се, че се появиха двата фонда на Експат особено късият. Надявам се да се появи още един фонд на друг индекс да може да има арбитраж. Надявам се да има къси на всички компоненти на двата индекса за да може да има арбитраж. Надявам се след години когато ликвидността скочи да се появят и някакви деривати. Но проста маржин търговия би била добро начало. Проблема е, че това нещо трябваше да се направи през 2007 г. когато имаше ликвидност и участници на пазара. Сега ще сработи много трудно защото участниците могат да си получат всичкото това и навън. Просто примитивните политически тролове с нищо не помагат а неосъзнато съсипват пазара. Ясно е, че не е умишлено. За да могат да понесат света го разделят на добрите те и лошият свят. Те са добри, но борсата е калпава и затова губят. Не е така. Нито те са добри или лоши нито света е добър или лош. Всичко е сиво. Но да се върна на това. Ясно е, че не всички печелят, но така е в цял свят.

                                Коментар

                                Working...
                                X