IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
    Леле, добре че днес купих още..... утре ще изригнем яко - имеме да наваксваме доста %
    Като ги изцепиш такива и урочасваш ръста.
    М.... . ш..... ..й.о!

    Коментар


    • Леле, добре че днес купих още..... утре ще изригнем яко - имеме да наваксваме доста %

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение


        Не ползвам брокери. Купувам и отдавам НИ самостоятелно!
        Нотариалните и държавните такси са ясни. Те са на данъчна оценка и са ЕДНОКРАТНИ!

        Не ми е ясна материята с борсата и затова питам. Ако някой кърлеж ще ми взима и 0,25% няма да съм много хепи. Когато печеля взима, когато губя пак взима!!!
        И тези 0,25% от хипотетичните 100000лв как ще ги взима? Еднократно, месечно, годишно?
        При всяка сделка си ги взема според сумата на сделката,например купиш за 5000лв. акции , мигновено ти удържат 12,5 лв......не е чак толкова много

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение
          Не ползвам брокери. Купувам и отдавам НИ самостоятелно!
          Нотариалните и държавните такси са ясни. Те са на данъчна оценка и са ЕДНОКРАТНИ!

          Не ми е ясна материята с борсата и затова питам. Ако някой кърлеж ще ми взима и 0,25% няма да съм много хепи. Когато печеля взима, когато губя пак взима!!!
          И тези 0,25% от хипотетичните 100000лв как ще ги взима? Еднократно, месечно, годишно?
          И на борсата комисионните са еднократни, точно както при сделките с НИ.
          Нотариуса питал ли те е някога, дали печелиш или губиш от сделката?

          Условията се различават при различните посредници. Проучи ги добре, преди да направиш избор!
          И успех!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение


            Не ползвам брокери. Купувам и отдавам НИ самостоятелно!
            Нотариалните и държавните такси са ясни. Те са на данъчна оценка и са ЕДНОКРАТНИ!

            Не ми е ясна материята с борсата и затова питам. Ако някой кърлеж ще ми взима и 0,25% няма да съм много хепи. Когато печеля взима, когато губя пак взима!!!
            И тези 0,25% от хипотетичните 100000лв как ще ги взима? Еднократно, месечно, годишно?
            Комисионна се дължи за всяка сделка- примерно 0.25 % от стойността ,но не по-малко от 2.5 лв. От тук нататък сам си прецени на колко сделки и за колко време /въпреки ,че времето не играе роля в случая/ ще вложиш въпросните 100000 лв.
            В интерес на истината и аз съм на 0.25 % комисионна от много години /поне 17/ с минимум 2.50 лв /до скоро беше 2 лв./ Подозирам /даже съм почти сигурен/ ,че посредника ни с Батя е един и същ.
            мненията ми не са препоръка за каквито и да е действия

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

              Че при НИ няма ли ги "кърлежите"..? Агенция 2-5%, нотариус, общински данък.... отиде към 7-8% комисион.

              Не ползвам брокери. Купувам и отдавам НИ самостоятелно!
              Нотариалните и държавните такси са ясни. Те са на данъчна оценка и са ЕДНОКРАТНИ!

              Не ми е ясна материята с борсата и затова питам. Ако някой кърлеж ще ми взима и 0,25% няма да съм много хепи. Когато печеля взима, когато губя пак взима!!!
              И тези 0,25% от хипотетичните 100000лв как ще ги взима? Еднократно, месечно, годишно?
              Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                Няма за какво да посмаля ! Комисионните зависят от оборота и големината на портфейла !
                Ей ама еша си нямате повечето тук в тоя форум -дайте да поучавате само-знам че е свързано с обема -но ми е интересно кой е ИП да го прослушам и аз аджеба дали е така -може и на лични ,Благодаря и Успех

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tandem Разгледай мнение

                  Уау ,Колега я посмали малко -кой ИП взема толкова малко 0,25% ако не е тайна
                  Няма за какво да посмаля ! Комисионните зависят от оборота и големината на портфейла !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                    Че при НИ няма ли ги "кърлежите"..? Агенция 2-5%, нотариус, общински данък.... отиде към 7-8% комисион.
                    На БФБ аз търгувам при 0,25% и съм доволен. Смятам че Инвестиционния ми посредник напълно заслужава възнаграждението си!
                    Уау ,Колега я посмали малко -кой ИП взема толкова малко 0,25% ако не е тайна

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение
                      Аз като новобранец в тази материя мога ли да задам един въпрос?

                      Ако искам да вложа 10 000 или 100 000 лв в някои листваща се на Бг фондова борса компания трябва ли да мина през някои посредник ( кърлеж) или мога да вложа сам 1/10 милиона лв?

                      Просто се чудя дали 100 000 лв да ги вложа в НИ или на БФБ?
                      Че при НИ няма ли ги "кърлежите"..? Агенция 2-5%, нотариус, общински данък.... отиде към 7-8% комисион.
                      На БФБ аз търгувам при 0,25% и съм доволен. Смятам че Инвестиционния ми посредник напълно заслужава възнаграждението си!

                      Коментар


                      • Аз като новобранец в тази материя мога ли да задам един въпрос?

                        Ако искам да вложа 10 000 или 100 000 лв в някои листваща се на Бг фондова борса компания трябва ли да мина през някои посредник ( кърлеж) или мога да вложа сам 1/10 милиона лв?

                        Просто се чудя дали 100 000 лв да ги вложа в НИ или на БФБ?
                        Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                          Тоя вирус е от Декември в Китай, казват, че бил още Септември в Европа. Виждаме числата всеки ден, аз дори не ги следя вече. Не е сериозно дори да бъде новина. Ако не беше масирано лансирано, нямаше и да чуем за него, щеше да бъде само статия в някой медицински журнал.
                          Може би това е причината борсите на запад да изригнат рязко като немците вече са над 11000.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение
                            Може и има вече открито лекарство срещу коронавируса. https://www.investing.com/news/stock...-brief-2154645

                            Ако е истина това ще е наистина добра новина.
                            Тоя вирус е от Декември в Китай, казват, че бил още Септември в Европа. Виждаме числата всеки ден, аз дори не ги следя вече. Не е сериозно дори да бъде новина. Ако не беше масирано лансирано, нямаше и да чуем за него, щеше да бъде само статия в някой медицински журнал.

                            Коментар


                            • Може би вече има открито лекарство срещу коронавируса.
                              https://www.investing.com/news/stock...-brief-2154645

                              Ако е истина това ще е чудесна новина. Успех.
                              Last edited by realista; 29.04.2020, 15:54.

                              Коментар


                              • Някое Пенсионно вероятно пак сипва с голямата кофа :-) Не им харесват по-високи цени

                                Коментар

                                Working...
                                X