IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
    Напродаваха се по повечето позиции. Останаха им малко ПИБ и Софарма, но скоро и там са аут. Интересно какво ще правят кеша: в банка на 0% лихва, полуфалирали облигации или в набалончени ИПО-та или друго?!
    Напродаваха се друг път. Още нищо не си видял и пак прогнозите ти са много далече от истината.
    Какво стана, нали химчетата щяха да са над един и двайсе миналата седмица и над един и трийсе тази седмица.
    Търговията с акции не е за ъпъри с розови очила.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение



      - на запад се изляха трилиони, които ще идат на борсата, или поне част от тях - тук такова нещо няма, има някакви мизерни 1500 кинта, при това заем, на безработен, които ще ги раздават първи едни 4 банки, няма да казвам кои и защо са точно те, като за капак най-голямата кинта - едни 700 милки за ББР са с неясна цел (цел еврозона ъф корс ) и още по-неясно ръководство, което ще ги раздава (харизва на майчин език)
      Забравяш как се спонсорират безвъзмездно и разни ритнитопковци на наши гелосани и други хора...ма на никого не му прави впечатление.
      В щатите тия дни стана огромен скандал като се разбра че разни баскетлейкъри си взели част от сумите предназначени за дребния бизнес, върнаха парите веднага, към 4млн бяха май. Тука йок - куче влачи, диря няма...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Според Deutschebank голямто иху-аху е преминало и сега май политиците само помпат рейтинг с мощните си действия срещу невидимия враг!!!

        Другите пазари май го осъзнават лека полека, ние чакаме ПФ да се напродават и след това дано върнем бързо на 540

        Успех на всички бикове!!!
        Браво, Тони, много точно - като изключа преклонението ти към мумията заради фортиса или към фортиса заради мумията, имаш отлични попадения - поздравления! Обаче, според моето скромно мнение, има два факта, които пропускаш:

        - на запад се изляха трилиони, които ще идат на борсата, или поне част от тях - тук такова нещо няма, има някакви мизерни 1500 кинта, при това заем, на безработен, които ще ги раздават първи едни 4 банки, няма да казвам кои и защо са точно те, като за капак най-голямата кинта - едни 700 милки за ББР са с неясна цел (цел еврозона ъф корс ) и още по-неясно ръководство, което ще ги раздава (харизва на майчин език)

        - понеже това е пр грип, а всички много, ама много оъвърриактнаха -едни от глупост, други от страх, трети, щото така правят на Запад и т.н., то не очаквай изведнъж охлабване на жилата, т.е. на мерките, защото това означава директно послание - ми осрахме се, сори, май не трябваше да го правим, което веднага задава въпроса - е, оти ги ручахме жабетата с плешивия фатмак сутрин и вечер и ни плашехта с найловоните чували по улиците, като явно всичко е било пунта мара. А това значи край на политически кариери - ми няма как да стане

        Затова очавам плавно, ама много плавно охлабване на мерките, съчетано с доброто и лошото ченге, така че някакъв особен повод на небивал оптимизъм нямам. Туризмът е чао, а той ни е огромна част от БВП, услугите са доста надолу, производството на доста места е затворено и останаха сал едни бюджетници, на които не са им пипани заплатите - ми малко трудно ще стане ъпа изведнъж, нали

        Затова съм приел дефанзивно-дивидентна стратегия на БФБ, т.е. набил съм основният портфейл в Спиди, щото не ми се занимава с АДСИЦ-и, а твоите хора от мумифицирания трейдинг хич не ми вдъхват доверие, да не кажа, че очаквам трагично второ тримесечие, щото всеки се е запасил с лекарства като за световно и аптеки не му трябват. Имам и дребни суми в хим и фибанксъ, които искам да продам, но нямам цена там, така че минават в графа "депозит", а пакетът в чез беше редуциран и пак купен на по-ниски нива, макар и не в пълен обем. Единствената акция, за която малко съжалявам, че поипуснах при ребалансиране на портфейла ми и добавянето на още кеш, е брефчето и донякъде трасето, ма там бих купил с отвращение, както купувах с отвращение мумифициран трейдинг и фибанкасъ, просто щото мажото ми е кофти, а и пътищата им са под всякаква критика, но има време и за тях, зависи как ще продължи да се движи пазара.

        Успех и се включвай по-често
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • С вирус и без вирус все тая,в условията на валутен борд капиталовият пазар е Пунта Мара.Тоя вирус показва колко сме смотани и дано
          в празните кратуни на управляващите узрее мисълта,че трябва коренна промяна и поемане по съвсем нов път на развитие иначе още 30 г
          нищо хубаво няма да ни чака.

          Коментар


          • Напродаваха се по повечето позиции. Останаха им малко ПИБ и Софарма, но скоро и там са аут. Интересно какво ще правят кеша: в банка на 0% лихва, полуфалирали облигации или в набалончени ИПО-та или друго?!

            Коментар


            • А вируса в икономиката?
              Развлеченията в най-добрия случай наполовина - а те са 80% от БВП. Дори и да махнем 50% сива икономика там пак е страшно много
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Според Deutschebank голямто иху-аху е преминало и сега май политиците само помпат рейтинг с мощните си действия срещу невидимия враг!!!

                Другите пазари май го осъзнават лека полека, ние чакаме ПФ да се напродават и след това дано върнем бързо на 540

                Успех на всички бикове!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                    Впросът беше, коя е най-добрата наказателна опция срещу паразити лежащи върху огромна маса пари, предвидени за пенсия.
                    Tя е само една и всеки я знае. Не е идеална, но със сигурност е по малкото зло.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Mерси, ми аз мога да се осигурявам на минималния праг, ма пуста солидарност, нали все в липсата ѝ ме обвиняват в диадема темата. Иначе съм наясно, че най-добрият е вариант е на минимума в ноЙ и останалото сам си го инвестираш, ма морални задръжки някакси и така - научен съм лощо от родителите си на здрав морал, който доста ми пречи в поселдно време . Затова питам за друг фонд, да не е НН, ако някой иска да сподели опит
                      Според мен е по-морално, да бъдат наказани търгашите на надежди, които в немалко качество паразитират върху спестяванията за пенсия (каквито са сегашните пф) и след като изнасят българските капитали в чужди икономики и акции, лишавайки нашата икономика от жизнен ресурс (защото сме в борд и не можем да печатаме безконтролно), или пък оставят съмнения за заигравки с близки на тях дружества, т.е. щом не се стараят да съживяват нашата икономика и да правят някакви национално значими инвестиции, то те по този начин дефакто са срещу икономиката. За мен си не мога да приема че е морално, да изнасят спестяванията на хората, работейки по този начин срещу държавата, или да влизат в някакви съмнителни схеми, което е пак нещо подобно, та считам че е съвсем морално да получат заслуженото. Никой не казва, да не внасяш или колко да внасяш, Освен това, вноската в НОЙ доректно става помощ за държавата!. Въпросът беше, коя е най-добрата наказателна опция срещу паразити лежащи върху огромна маса пари, предвидени за пенсия. Тъй си мисля аз, но нали сме някакви борсови типове, нормално е да има различни стратегии
                      Last edited by precakanoto; 28.04.2020, 16:59.

                      Коментар



                      • https://scontent-sof1-1.cdninstagram...ebeb5836e2ea79

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Mерси, ми аз мога да се осигурявам на минималния праг, ма пуста солидарност, нали все в липсата ѝ ме обвиняват в диадема темата. Иначе съм наясно, че най-добрият е вариант е на минимума в ноЙ и останалото сам си го инвестираш, ма морални задръжки някакси и така - научен съм лощо от родителите си на здрав морал, който доста ми пречи в поселдно време . Затова питам за друг фонд, да не е НН, ако някой иска да сподели опит
                          Всичките са нерегулирани и си правят каквото искат. Няма нито един читав. Димек е все тая в кой си.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                            отделяш си сам осигуровките в твоите си инвестиции и най-добрата наказателна опция е НОЙ,
                            не знам само докога важи...
                            Mерси, ми аз мога да се осигурявам на минималния праг, ма пуста солидарност, нали все в липсата ѝ ме обвиняват в диадема темата. Иначе съм наясно, че най-добрият е вариант е на минимума в ноЙ и останалото сам си го инвестираш, ма морални задръжки някакси и така - научен съм лощо от родителите си на здрав морал, който доста ми пречи в поселдно време . Затова питам за друг фонд, да не е НН, ако някой иска да сподели опит
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                              Да, истината е че Ковид кризата при нас беше съчетана с една друго криза - Абдикация на пенсионните ни фондове от родния капиталов пазар. Това по принцип трябва да са институциите които най-много да милеят, подкрепят и развиват този пазар, но нашите на 80% се оказаха най-яростни съботьори на БФБ. Те спънаха индекса и при 580 пункта, когато пазара беше започнал да надига глава още преди Вируса, те продължават да го мачкат и сега.
                              Но и това ще мине, акциите им в един момент ще свършат, а те ще се окажат сред най-големите лузъри, нарисували многогодишно дъно на пазара!
                              И чужденци продават също. Днес пакета на ХИМ го взехме от такъв

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                Да, и аз да се включа - ми препоръчайте опция за наказания на ПФ.
                                отделяш си сам осигуровките в твоите си инвестиции и най-добрата наказателна опция е НОЙ,
                                не знам само докога важи...
                                Last edited by precakanoto; 28.04.2020, 15:59.

                                Коментар

                                Working...
                                X