IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ALFA Разгледай мнение

    Спомените ми изневеряват явно след толкова години. Погледнах си справката, 1300те сделки бяха 2007.
    През 2006 са били по-малко. Но пък ти си от онези, които цъфнаха във форума по време на кризата 2007 и оттогава забелязваме неспирното старание да се заяждаш и дразниш хората, Болките от загубите изглежда са оставили нелечими белези.
    Ще ти е повече от полза, ако си пренастроиш манипулативните коментари, защото, както вече стана дума - какво ли правиш още в тази "скапана борса", ако не си тук основно за да губиш??
    Направо се чудя, как въобще му обърна внимание.
    М.... . ш..... ..й.о!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

      И понеже правим анализ , ти си от тези който излезоха 2006 г преди скока или бяха шамаросани от Лемън и се появиха при новия спад 2017 г за да бъдат пак шамаросани от Кобид 19.....нито си помагал преди щото съм от 2000 на борсата ,нито и сега защото си поредния загубил средства а обвиняваш другите в предпазливост...
      Нищо лично...!
      Спомените ми изневеряват явно след толкова години. Погледнах си справката, 1300те сделки бяха 2007.
      През 2006 са били по-малко. Но пък ти си от онези, които цъфнаха във форума по време на кризата 2007 и оттогава забелязваме неспирното старание да се заяждаш и дразниш хората, Болките от загубите изглежда са оставили нелечими белези.
      Ще ти е повече от полза, ако си пренастроиш манипулативните коментари, защото, както вече стана дума - какво ли правиш още в тази "скапана борса", ако не си тук основно за да губиш??

      Коментар


      • Говоря за цялостното настроение, а и не само за теб конкретно. Дори и аз, с преобладаващо мечите си нагласи, съм на мнение, че компаниите с висока бета до няколко години ще минат през период, в който цените им ще са поне двойни спрямо днешните, при тях дори не е нужен пикинг, но някак това не ме прави еуфоричен за пазара.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

          Като говорим за исторически събития само да напомня, че индекса е на нивата от 2009 г. Не че нямаше 2 възходящи движения за периода, всяко от тях с потенциал за 50-100% ръст на портфейла, но това е крайно недостатъчно за чак толкова оптимизъм
          Защо го тълкуваш, като някакъв голям оптимизъм. Споделих, че имам очаквания само за 3 позиции.
          През масовата приватизация бяха продадени дялове от 1025 дружества. А в момента на бфб мисля са около 400. В случая, очакванията ми са за 3 от сегашните, като дори за едното ще го отчета като програма максимум., а за другите две мисля е нормално, да постигнат удвояване на капитализацията. Същевременно имам предвид и спецификата на самата бфб. Което не значи, че няма да има и други дружества с добър профит. Ще има и участници , които ще се радват и на 10%, и на 30%, и т.н. Вероятно ще има и загубили - като всяка борса по света
          Last edited by ALFA; 12.05.2020, 13:38.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ALFA Разгледай мнение

            Доказваш тезата за нищоправене. Минах през този етап още 2006-та, когато за година имах 1300 сделки. Когато не знаеш точно какво правиш става нищоправене - сделки без особено голяма ефективност. Какво да ти кажа повече, с тези твои 100/80 хил покупко/праджби просто си чудесен пример. Гледа се профита, а не оборота на брокера. Казвам го добронамерено, защото усещам откъде ти идва нихилзма, Вероятно много хора са минали през това състояние, но и са си направили поуките. Не е случайно че появилите се във форума от около 2007-2008 в момента на тогавашната криза продължавта да са обладани от няквки нихилистични очаквания. Все още се чудя, защо изобщо се занимават с акции при подобни възледи и очаквания.
            И понеже правим анализ , ти си от тези който излезоха 2006 г преди скока или бяха шамаросани от Лемън и се появиха при новия спад 2017 г за да бъдат пак шамаросани от Кобид 19.....нито си помагал преди щото съм от 2000 на борсата ,нито и сега защото си поредния загубил средства а обвиняваш другите в предпазливост...
            Нищо лично...!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ALFA Разгледай мнение

              Доказваш тезата за нищоправене. Минах през този етап още 2006-та, когато за година имах 1300 сделки. Когато не знаеш точно какво правиш става нищоправене - сделки без особено голяма ефективност. Какво да ти кажа повече, с тези твои 100/80 хил покупко/праджби просто си чудесен пример. Гледа се профита, а не оборота на брокера. Казвам го добронамерено, защото усещам откъде ти идва нихилзма, Вероятно много хора са минали през това състояние, но и са си направили поуките. Не е случайно че появилите се във форума от около 2007-2008 в момента на тогавашната криза продължавта да са обладани от няквки нихилистични очаквания. Все още се чудя, защо изобщо се занимават с акции при подобни възледи и очаквания.
              Като говорим за исторически събития само да напомня, че индекса е на нивата от 2009 г. Не че нямаше 2 възходящи движения за периода, всяко от тях с потенциал за 50-100% ръст на портфейла, но това е крайно недостатъчно за чак толкова оптимизъм

              Коментар


              • Алфа, Имаш в принципен план много верни наблюдения и съждения, за което получаваш адмирации!

                В сериозно болшинство от случаите Груев има симпатията ми, защото прямо, директно, безхитростно споделя, разсъждава, пита. Това е тип характер, тип нервна система

                Аз не питам, когато считам че не е редно да се пита.
                Не питам също, когато знам и вярвам, че няма да ми се отговори. Разбираемо и основателно! Да, когато е ясно, че дадено мнение е резултат на сериозен стоящ зад него труд, не е реалистично и оправдано да се настоява и чака, резултатите на този труд да бъде подарен.


                В момента се говори за потенциал в дадени книжа, който се измерва в пъти в средносрочна преспектива. Това е чудесно!

                Имам два коментара. Може да се каже, че крият зад себе си въпроси (неясноти). Настоявам тези въпроси да не се възприемат като заяждане, а само като илюстращия на собствената ми духовна и икономическа нищета.
                Сериозен съм!
                1. Очевидно става въпрос за реализиране на сериозни позитиви от нашия БФБ-ейски пазар.

                  За същия ли пазар говорим, който от февруари 2018 г. Фактически е източник единствено и само на поводи за разочарования (на фона на развитието на целия свят). Не забравям за големите удари, които се направиха в същия този период от държателите на книжата на молдовската банка (индиректно) и на другите от компанията, тази „Намери дете“, Намери куче“. Кои са действителните аргументи и доказателства, че същият този пазар в средносрочна перспектива ще донесе това, на което се надявате?! Нима някой извън нашето внимание се е заел и е дал гаранции, че ще превърне този пазар и тази икономика в нещо, което те в момента не са?!?
                2. Знаем характеристиката на икономиката на Б-я. Без да спекулирам с „истини“ за кризата около епидемията, натрупаха се доста аргументи, че има някакви елементи и на друга криза – циклична, а да не говорим, че може би дори става дума за системна криза, които в момента са захлупени (маскирани) от епидемичната криза. Не можем да сме напълно сигурни и убедителни в съждения за вида на пазара (а вероятно и за вида на света) след „отминаване“ на кризата. Като как така сме убедени, че определени български книжа ще донесат определени резултати в условията на един трудно дефинируем бъдещ свят?!?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Борсово нищоправене - това е нов лаф, не го знаех, балгодаря. Тъй като обичам конкретиката, дано не прозвучи като излишна хвалба или нещо от сорта, но миналата седмица си гледах сделките за година назад - почти 100 000 лева покупки и малко над 80 хиляди лева продажби - малко под 200К оборот от мен. Дано има повече нищонеправещи.

                  А предлагам басове, защото считам това за единственият вариант човек да застане зад думите си. Ако знаеш друг начин - кажи ми, няма да предлагам бас, а нещото друго. И искам да кажа нещо важно - всички, с които съм сключил бас някога (десетки басове имам), са ги изпълнили, включително аз, когато съм губил, щото, нали, не се смятам за безгрешен. Има само един, който не си изпълни баса, но той не пише вече с този си ник.

                  Обичам и конкретиката, затова и давам примери със себе си - така е честно, според моите представи за честност. И си нося последствията за това си деяние - напоседък "специалистите" ми се присмиват на загубите, щото те винаги печелели, ама аз, смотанякът, съм имал и загуби - представяте ли си, имал съм загуби на сринал се с 50% пазар за 3 години - ужасТ, какъв съм смотаняк, предполагам, че съм единственият на тази борса, може да ме сочите с пръст.

                  Обаче що не се търсят такива мнения с конкретика, нямам проблем, ще пиша други:

                  Знам едни компании, които са супер - ще снесат поне 5 пъти увеличение на инвестираните кинти в тях за 2 години. какво говоря, дори 10 пъти увеличение и то за 1 година. На БФБ е пълно с такива, само лузърите си набиват кинатата в някакви избушеняци като спиди за някакви си кирливи 30% ъп, аз знам прекрасни компании, защото БФб е супер място за търговия, а перЕспективите са огромни, слава на герП. Разбира се, няма да ви ги кажа, само ще се похваля постфактум - ето, например за последните 12 месеца - миналата година купих Доверие на 2 лева, после ги продадох на 7 - някакви груючовци му викат Мумия, но за мен е г-н Донев, в края на февруари отворих къси във фонда на Никиту, но за мен е г-н Василев, после ги закрих и сега съм си сложил кинтите в едни супер комапнии на едни супер бизнесмени, но имам още да допълвам и няма да ви ги кажа. Е, ще ви ги кажа, като ги продам, ма сега не - винаги следварително, че е най-сигурно

                  Лупай ги тия мечки, удриииии
                  Доказваш тезата за нищоправене. Минах през този етап още 2006-та, когато за година имах 1300 сделки. Когато не знаеш точно какво правиш става нищоправене - сделки без особено голяма ефективност. Какво да ти кажа повече, с тези твои 100/80 хил покупко/праджби просто си чудесен пример. Гледа се профита, а не оборота на брокера. Казвам го добронамерено, защото усещам откъде ти идва нихилзма, Вероятно много хора са минали през това състояние, но и са си направили поуките. Не е случайно че появилите се във форума от около 2007-2008 в момента на тогавашната криза продължавта да са обладани от няквки нихилистични очаквания. Все още се чудя, защо изобщо се занимават с акции при подобни възледи и очаквания.

                  Коментар


                  • Борсово нищоправене - това е нов лаф, не го знаех, балгодаря. Тъй като обичам конкретиката, дано не прозвучи като излишна хвалба или нещо от сорта, но миналата седмица си гледах сделките за година назад - почти 100 000 лева покупки и малко над 80 хиляди лева продажби - малко под 200К оборот от мен. Дано има повече нищонеправещи.

                    А предлагам басове, защото считам това за единственият вариант човек да застане зад думите си. Ако знаеш друг начин - кажи ми, няма да предлагам бас, а нещото друго. И искам да кажа нещо важно - всички, с които съм сключил бас някога (десетки басове имам), са ги изпълнили, включително аз, когато съм губил, щото, нали, не се смятам за безгрешен. Има само един, който не си изпълни баса, но той не пише вече с този си ник.

                    Обичам и конкретиката, затова и давам примери със себе си - така е честно, според моите представи за честност. И си нося последствията за това си деяние - напоседък "специалистите" ми се присмиват на загубите, щото те винаги печелели, ама аз, смотанякът, съм имал и загуби - представяте ли си, имал съм загуби на сринал се с 50% пазар за 3 години - ужасТ, какъв съм смотаняк, предполагам, че съм единственият на тази борса, може да ме сочите с пръст.

                    Обаче що не се търсят такива мнения с конкретика, нямам проблем, ще пиша други:

                    Знам едни компании, които са супер - ще снесат поне 5 пъти увеличение на инвестираните кинти в тях за 2 години. какво говоря, дори 10 пъти увеличение и то за 1 година. На БФБ е пълно с такива, само лузърите си набиват кинатата в някакви избушеняци като спиди за някакви си кирливи 30% ъп, аз знам прекрасни компании, защото БФб е супер място за търговия, а перЕспективите са огромни, слава на герП. Разбира се, няма да ви ги кажа, само ще се похваля постфактум - ето, например за последните 12 месеца - миналата година купих Доверие на 2 лева, после ги продадох на 7 - някакви груючовци му викат Мумия, но за мен е г-н Донев, в края на февруари отворих къси във фонда на Никиту, но за мен е г-н Василев, после ги закрих и сега съм си сложил кинтите в едни супер комапнии на едни супер бизнесмени, но имам още да допълвам и няма да ви ги кажа. Е, ще ви ги кажа, като ги продам, ма сега не - винаги следварително, че е най-сигурно

                    Лупай ги тия мечки, удриииии
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ALFA Разгледай мнение
                      Някои хора вместо да си губят времето в инвестора и да предизвикват умните играчи да им подскажат нещо, защото не успяват да се ориентират в друго освен хазарта, могат да отделят същото време да се ограмотяват финансово.
                      После да започнат да следят отчетите и да се научат да правят някакви анализи от информацията. Да се запознаят и с различни модели за да осмислят и това, че борсата не е хазарт.
                      След това ще дойде сладостта от труда, като си намерят и подценените позиции.
                      Ето в случая на Грую имаме перфектен пример за борсово нищоправене. Да де, да го поздравим за хилядите дълги постове, но това профит не носи, И аз знам 3 позиции, от които очаквам дабъл, но нито количествата към момента, нито маржовете са достатъчни, за да си позволя да ги споделям, особено след като позагубих доста време за оглед и анализ. Пък да се хващаме на басове е чист и доплнопробен хазарт, а както вече казах, умните играчи отдавна са прозрели дали хазартната или фундаменталана съставка е определяща при някои от дружествата,
                      Пиша го това, защото наистина има дружества с цени, и развитеи на фундамент, които не сме виждали от години и само тези които отдавна печелят от борсата, които са свикнали на нейните цикли, и които са развили умения да четат, смятат и анализират отчетите, ще успеят да направят дабъл. Тези които играят на сигурно за 5 лева разлика в Спийди няма да имат подобна ефективност.
                      На Грую мога да предложа, ако счита, че е постигнал всичко в икономическото си образование и няма как и защо да си смени възгледите си, че не може да печели на бфб, или щом не го кефи оптимизма - просто има тема за песимизма и може да вложи творческата си енергия там. Ще ги четем и песимистите с интерес, защото ако имат основание може и оптимистите да се понаучат на нещо от тях. Но само с епитети "цеко от алеко", "мумията", "евереста" и тем подобни, постовете започват да олекват. Борсата е игра за профит Грую, не е само за чатене, заигравки с басове и спортни залагания. И всеки си прави равносметка от провалите, но най-добре, когато намери грешките в себе си, а в не някой друг.
                      Борсата е категория за по-интелигентни капитали, като цяло. Рядко си позволям подобно многословие, но тече някакво широкомащабно и с години вече принизявано ниво на "умните" пари и вече е добре някои участници да се замислят, какво и защо търсят в този форум,
                      В началото форумът беше много по-смислено и ползотворно място за споделяне на идеи и възгледи по по-икономическа тематика. Добре би било, да искаме и да подобряваме нивото. Нищо лично.
                      Алфа , това което пишеш сме го дъфкали с години.....
                      А дали сме умни играчи и коЙ са...,оценките ги дава маркета ..!

                      Дали сигурните пет лева са по сигурни от виртуалните 50.... особенно при криза...
                      А оптимистите дали са се провалили в близките 12 години и дали е редно да дават акъл и да спират различните мнения , форума беше смислен защото нямаше групи по интереси в акциите и имаше купувачи ,сега купувачи няма и става пак безсмислен за купилите.......!

                      Коментар


                      • Над 2 млрд. лв. губи страната заради пандемията, сочи прогноза на Институт GATE

                        https://ikj.bg/novini/prognozi-pande...2wphQ3bsB0reOM

                        ТОВА СА ПРОГНОЗИТЕ, А ВАШЕТО ТРОЛЕНЕ Е МАНИПУЛАЦИЯ..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          БИСЕР МАНОЛОВ

                          Deutsche Bank направиха изследване кой купува активно акции в момента. Какво се оказа? Хедж фондовете са негативни, институционалните инвеститори са негативни за фондовите пазари. Купуват единствено дребните инвеститори и ботовете, точно тези, които традиционно плачат най-много накрая. Всякакви FOMO OMO TOMO поведенчески модели водят винаги до много болка, когато се опитват да бият фундамента..
                          Поне оттатък голямата локва не е така...ритейл меченцата са над двойно повече от биченцата.
                          След 2 дена ще видим и за тая седмица, ма надали ще е доста различно.

                          https://www.aaii.com/sentimentsurvey?



                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            БИСЕР МАНОЛОВ

                            Deutsche Bank направиха изследване кой купува активно акции в момента. Какво се оказа? Хедж фондовете са негативни, институционалните инвеститори са негативни за фондовите пазари. Купуват единствено дребните инвеститори и ботовете, точно тези, които традиционно плачат най-много накрая. Всякакви FOMO OMO TOMO поведенчески модели водят винаги до много болка, когато се опитват да бият фундамента..
                            Това някаква манипулация ли е? Какво значи негативни - че не купуват ли, или че пускат негативни мнения, но дали купуват не е ясно? И естествено, е дребните инвеститори, които имат skin in the game, плачат най-много накрая, защото парите, грешките, успехите са си техни. Хедж фондовете, пенсионните фондове - за какво да плачат? На тях им е все тая, дали печелят или не, таксите си им вървят, техният бизнес не е да са успешни на борсата, а просто да кретат и да бутат нещо (примерни много, вземи ПФ Родина, Дългия фонд на Софикс)...Да сте видяли Пенсионно на загуба или недоволни от нещо? На тях им все тая пазара, важното е таксите да вървят..
                            Last edited by Harry Kane; 12.05.2020, 12:23.

                            Коментар


                            • Някои хора вместо да си губят времето в инвестора и да предизвикват умните играчи да им подскажат нещо, защото не успяват да се ориентират в друго освен хазарта, могат да отделят същото време да се ограмотяват финансово.
                              После да започнат да следят отчетите и да се научат да правят някакви анализи от информацията. Да се запознаят и с различни модели за да осмислят и това, че борсата не е хазарт.
                              След това ще дойде сладостта от труда, като си намерят и подценените позиции.
                              Ето в случая на Грую имаме перфектен пример за борсово нищоправене. Да де, да го поздравим за хилядите дълги постове, но това профит не носи, И аз знам 3 позиции, от които очаквам дабъл, но нито количествата към момента, нито маржовете са достатъчни, за да си позволя да ги споделям, особено след като позагубих доста време за оглед и анализ. Пък да се хващаме на басове е чист и доплнопробен хазарт, а както вече казах, умните играчи отдавна са прозрели дали хазартната или фундаменталана съставка е определяща при някои от дружествата,
                              Пиша го това, защото наистина има дружества с цени, и развитеи на фундамент, които не сме виждали от години и само тези които отдавна печелят от борсата, които са свикнали на нейните цикли, и които са развили умения да четат, смятат и анализират отчетите, ще успеят да направят дабъл. Тези които играят на сигурно за 5 лева разлика в Спийди няма да имат подобна ефективност.
                              На Грую мога да предложа, ако счита, че е постигнал всичко в икономическото си образование и няма как и защо да си смени възгледите си, че не може да печели на бфб, или щом не го кефи оптимизма - просто има тема за песимизма и може да вложи творческата си енергия там. Ще ги четем и песимистите с интерес, защото ако имат основание може и оптимистите да се понаучат на нещо от тях. Но само с епитети "цеко от алеко", "мумията", "евереста" и тем подобни, постовете започват да олекват. Борсата е игра за профит Грую, не е само за чатене, заигравки с басове и спортни залагания. И всеки си прави равносметка от провалите, но най-добре, когато намери грешките в себе си, а в не някой друг.
                              Борсата е категория за по-интелигентни капитали, като цяло. Рядко си позволям подобно многословие, но тече някакво широкомащабно и с години вече принизявано ниво на "умните" пари и вече е добре някои участници да се замислят, какво и защо търсят в този форум,
                              В началото форумът беше много по-смислено и ползотворно място за споделяне на идеи и възгледи по по-икономическа тематика. Добре би било, да искаме и да подобряваме нивото. Нищо лично.
                              Last edited by ALFA; 12.05.2020, 11:50.

                              Коментар


                              • БИСЕР МАНОЛОВ

                                Deutsche Bank направиха изследване кой купува активно акции в момента. Какво се оказа? Хедж фондовете са негативни, институционалните инвеститори са негативни за фондовите пазари. Купуват единствено дребните инвеститори и ботовете, точно тези, които традиционно плачат най-много накрая. Всякакви FOMO OMO TOMO поведенчески модели водят винаги до много болка, когато се опитват да бият фундамента..

                                Коментар

                                Working...
                                X