IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Краси Космонавта е в референдум по бнт1
    http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

    Коментар


    • https://www.youtube.com/watch?v=4Tgr0IAboVQ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

        няма време за спане работа ни чака толкова много има да наваксваме, а ти за спане говориш
        така е, но не наваксва!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          Позаспа нещо, нашият пазар...15-ти ли чакаме?
          няма време за спане работа ни чака толкова много има да наваксваме, а ти за спане говориш

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            Позаспа нещо, нашият пазар...15-ти ли чакаме?
            Сега като заспи и захърка чааааак за Митьов ден може да се събуди за да обере парите на тия дето са ги спечелили лятото с труд ,пот и мъка.
            ФиБ,МиБ и тем подобни на никой фандък само авантиджос.

            Коментар


            • Дао Жото и Оила пак нагоре...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                Позаспа нещо, нашият пазар...15-ти ли чакаме?
                ДА, Там е ключът за Чакалня

                Коментар


                • Позаспа нещо, нашият пазар...15-ти ли чакаме?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    1300 сделки - човече!!!! Аз нямам толкова за 25 години занимаване с борса (в началото като стажант на дядо ми, който изучаваше тая пущиня борсата). Отбележи, че въпреки че още тогава видях "гиганти" като ПЧБ, Хранков, ТБС хотели и т.н., това не ме отказа от борсата. После събрах всички бонови книжки на родата от масовата - имах падения като Химко, имах и звезди като Соди, които още си държа. Изпуснал съм две хубави неща досега за 25 години (сега съм на 41) - компенсаторките покрай БТК (тогава тъкмо бях студентче и не ме вълнуваше особено) и биткойна (как пък не му сложих 1000 лева на 5-7 долара парчето, още ме е яд). Мога да ти кажа и как излязох с голямата част от портфейла в началото на 2008 и с абсолютно всичко през пролетта на същата, като дори реализирах печалба от Енемона и после си купих физиечско злато на средна цена от 600 долара и чисто нов завършен и с акт 16 тристаен почти на дъно през 2010 с дискаунт от над 40% от цената на кота картинка и т.н. Мога да разказвам и как правехме технически анализ, който показваше абсолютен бетон на Еврохолд при 5,50 ли беше, щото имаше 4-но дъно там, ма нъцки, срина се и т.н.

                    та мисълта ми е, че идвам тук, за да чета някоя умна и защитена с аргументи теза, а не само безумни ъпъри и сривльовци. Разбира се, това, че ти ще ми кажше акция Х не значи, че аз ще се юрна да я купувам или продавам, но форумът е място за споделяне на идеи и взаимопомощ, учене от чуджи грешки или успехи, ако щеш. Сигурно съм извън реалността, но аз така го разбирам и така действам. Е, има си и теми, в които си пишем и се бъзикаме, при това с голям кеф и без да се дразним за глупости, ма точно темата за Оптимизма да ми е с едносрични изречения - не знам, не го разбирам.

                    Весел ден и успех от един нищонеправещ "новобранец"
                    Нямам спомен за твои постове преди 2007, но през 2008 беше вече късно за излизане от акции. По-опитните го стартираха през последните два месеца на 2007. Първата ми акция от ПЧБ беше през 90-91, в начало на студенстските ми години, но тогава си бил ученик, долколкото виждам от написаното.
                    Всеки е миинал през новобранските си години, това е ясно от само себе си. Още повече в последните години преди 2007 всичко растеше и едва ли има недоволни от периода. Може би 30% от сделките ми бяха по участия в увеличение на капитал. Масово се правеха увеличения, сплитове и листвания. Някои дружества по няколко път правеха увеличения. Раздвижването започна с бтк и продължи с етусиазма за Европа. Имаше огромен приток на борсов капитал, какъвто сега не може да си представим. През 2004 - 2007 се листваха софикс дружества като као, хим, пиб, ктб, монбат, трейс, а балонът еврохолд си беше знаков още тогава, а какъв технически анализ може да понесе, не мога да си представя. Това, което си мисля и заради което се включих, не е за да си мерим ... новобранството, а ако сме го преминали и сме си направили поуките, да можем да участваме с по-смислени и съзидателни постове.
                    Казваш съжаляваш за койна, съжаляваш за бтк и други, но и за още много може да съжаляваш в бъдеще, ако не си усъвършенствал методиката с нещо по-различно и успешно оттогава.
                    И понеже започва да се усеща, че за борсата са чували много повече хора, отколкото естествено бяха през нейните новобрански години, а някои от тях са и вече доста запознати и ерудирани спрямо първите учатници от старта на бфб - Да си пожелаем, да не лежим на старите “лаври” и да не станем за присмех на нововключилите се, когато дойде моментът да се отчита профита в портфейлите.
                    Дано намериш и начините да си избереш книжата без омерзението да ги купуваш, както казваше при "мумията" и "евереста" и без съжалението за други пропусни печалби.

                    Коментар


                    • Вечно таймингът ми е куцал

                      Прогнозирах сделка за 1 млн. Уелкъм с промяна 0 % за вчера, ама вчера мина и замина!
                      Днес ми я правят, когато няма необходимост!

                      Днес търговията и без тях си е яка

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ALFA Разгледай мнение

                        Доказваш тезата за нищоправене. Минах през този етап още 2006-та, когато за година имах 1300 сделки. Когато не знаеш точно какво правиш става нищоправене - сделки без особено голяма ефективност. Какво да ти кажа повече, с тези твои 100/80 хил покупко/праджби просто си чудесен пример. Гледа се профита, а не оборота на брокера. Казвам го добронамерено, защото усещам откъде ти идва нихилзма, Вероятно много хора са минали през това състояние, но и са си направили поуките. Не е случайно че появилите се във форума от около 2007-2008 в момента на тогавашната криза продължавта да са обладани от няквки нихилистични очаквания. Все още се чудя, защо изобщо се занимават с акции при подобни възледи и очаквания.
                        1300 сделки - човече!!!! Аз нямам толкова за 25 години занимаване с борса (в началото като стажант на дядо ми, който изучаваше тая пущиня борсата). Отбележи, че въпреки че още тогава видях "гиганти" като ПЧБ, Хранков, ТБС хотели и т.н., това не ме отказа от борсата. После събрах всички бонови книжки на родата от масовата - имах падения като Химко, имах и звезди като Соди, които още си държа. Изпуснал съм две хубави неща досега за 25 години (сега съм на 41) - компенсаторките покрай БТК (тогава тъкмо бях студентче и не ме вълнуваше особено) и биткойна (как пък не му сложих 1000 лева на 5-7 долара парчето, още ме е яд). Мога да ти кажа и как излязох с голямата част от портфейла в началото на 2008 и с абсолютно всичко през пролетта на същата, като дори реализирах печалба от Енемона и после си купих физиечско злато на средна цена от 600 долара и чисто нов завършен и с акт 16 тристаен почти на дъно през 2010 с дискаунт от над 40% от цената на кота картинка и т.н. Мога да разказвам и как правехме технически анализ, който показваше абсолютен бетон на Еврохолд при 5,50 ли беше, щото имаше 4-но дъно там, ма нъцки, срина се и т.н.

                        та мисълта ми е, че идвам тук, за да чета някоя умна и защитена с аргументи теза, а не само безумни ъпъри и сривльовци. Разбира се, това, че ти ще ми кажше акция Х не значи, че аз ще се юрна да я купувам или продавам, но форумът е място за споделяне на идеи и взаимопомощ, учене от чуджи грешки или успехи, ако щеш. Сигурно съм извън реалността, но аз така го разбирам и така действам. Е, има си и теми, в които си пишем и се бъзикаме, при това с голям кеф и без да се дразним за глупости, ма точно темата за Оптимизма да ми е с едносрични изречения - не знам, не го разбирам.

                        Весел ден и успех от един нищонеправещ "новобранец"
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                          Като говорим за исторически събития само да напомня, че индекса е на нивата от 2009 г. Не че нямаше 2 възходящи движения за периода, всяко от тях с потенциал за 50-100% ръст на портфейла, но това е крайно недостатъчно за чак толкова оптимизъм
                          Всъщност индекса е на нива от 2003 - 2004 година. А някои по възрастни учасници купували тогава може и да се гътнали.
                          Last edited by Todor Sabev; 12.05.2020, 14:44.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение

                            Направо се чудя, как въобще му обърна внимание.
                            Единия лаик е от мен ,никой не обича да отговаря на неудобни въпроси....камо ли пък ТИ! Направих си труда за пет минути да видя какви са му интересите на човека и повече не бе ми нужно...Няма да проявявам към никого ласкателство и то за да не се обиди от това което пиша....Същото и за теб , никаква етика ,спекулант...минаваш през трупове но това е борсата...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                              Говоря за цялостното настроение, а и не само за теб конкретно. Дори и аз, с преобладаващо мечите си нагласи, съм на мнение, че компаниите с висока бета до няколко години ще минат през период, в който цените им ще са поне двойни спрямо днешните, при тях дори не е нужен пикинг, но някак това не ме прави еуфоричен за пазара.
                              Е то как да си еуфоричен (с бича пяна като някои ) на тоя пазар, с тая ликвидност и с тия невъобразими спредове по доста позиции.
                              Неслучайно се изнесох преди почти 7 години, а и сега си цъкам тука на едни 13% от всичкото.
                              Пък и като гледам така грубо на око бичо/мечото рейшо е поне 3 към 1, огледално обратно на уса ритейл настроенията...а това май не вещае суперралита скоро.
                              Все още си държа и аз половината от късия хедж, но това не значи все пак да не отбелязваме потенциала де го има поне на половин дузина места.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ALFA Разгледай мнение

                                Спомените ми изневеряват явно след толкова години. Погледнах си справката, 1300те сделки бяха 2007.
                                През 2006 са били по-малко. Но пък ти си от онези, които цъфнаха във форума по време на кризата 2007 и оттогава забелязваме неспирното старание да се заяждаш и дразниш хората, Болките от загубите изглежда са оставили нелечими белези.
                                Ще ти е повече от полза, ако си пренастроиш манипулативните коментари, защото, както вече стана дума - какво ли правиш още в тази "скапана борса", ако не си тук основно за да губиш??
                                Това ми е втория ник,ползвах понякога ника на дъщеря ми но една малоумница заради стихотворението С генерала наш... по президенските избори го банна завинаги ,аз съм от тези който винаги са на борсата и при лекс и при хранков и ПЧБ и по активно вече при БТК с компенсаторки и БСТР и тютюните та до днес.... и винаги аналзирам лошия вариант....шанса му да стане в проценти...даже имам и компютърна програма.. А и само да чуя нотка че някой се мъчи да ми каже какво да пиша и какво да не пиша....скачам...А иначе съм на 70% на ДАХ ..

                                Коментар

                                Working...
                                X