IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

    Акциите на БФБ са свръх подценени,цените са по-ниски от 2008 г а са минали цели 13 г.Има и изключения ,но те се броят на пръстите на едната ръка.
    Цените в абсолютна стойност имат значение само съпоставени със стойността. Разгледани по отделно не носят никаква информация. Съгласен съм с теб, че има зверски подценени акции на БФБ, но част от тях не са се търгували през 2008 г.

    Коментар


    • Докато от индексите не се махнат дърветата все ще е така. Няма как да чакаш индекси в които половината от състава е талаш да вървят нагоре.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

        Харко, сега ако искаш сложи си и банката вътре, но все пак чети внимателно. Ето я по-съществената част:

        ​​​​​
        Не сме казали кои са опасните позиции. Както има една приказка: "Не знам, мислИ"
        иначе ще го таксуваш "препоръка"
        Умната, Хари! Никога не е късно да изкараш и ти някой лев, но с плюене по готини позиции трудно ще стане
        Ми хайде по-смело тогава, засега май само Батя и аз вчера се престрашаваме на пазарна

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          Аз отново да попитам - що си мислите, че БФБ е подценена борса (същият въпрос задавам и като - що си мислите, че пенсиите в България са никси). Щото в чужбина било еди какво си? Ок, съгласен, но кое у нас е като в съответната чужбина, за да прилагаме директно моделът и резултатите от там тук. Къде са ни честните мажоритари, къде са ни дивидентните компании, къде ни е съдебната система, къде е предвидимостта и т.н. Същата работа и с пенсии (по аналогия) - лъгал цял живот държавата и се осигурявал на минимума, после квичи как с 300 лева не се живеело - ми не се живее, ма ти не си внесъл солидарно и за 50 кинта пенсия, какво остава за 300.

          и все някой друг е виновен, а не ние - ми не купувайте шитове и няма да има проблеми. Набили се във всякакви компании с лъжливи мажоритари и после рев, що не растяло. Ми не купувайте там, купете си на места с честен мажоритар и добра дивидентна политика (основоното правило за честен мажоритар е да не го източва с фиктивни фирми на входа и изхода, ерго с огромна такса управление, и да споделя печалбата с цацата).

          И то какво стана - добрите компании на БФБ се оказаха 5-6 и нито една от тях не е подценена, а реално оценена с малко набалончване при някои. Е, как очакваме борса с 5-6 качествени компани да просперира? Ми вижте си топ 3 по капитализация на БФБ - все тотални шитове - Шератон с изтъргуван обем от 1 акция през последните не знам си колко години, Китайската измислица с милиардната капитализация и Чайкафарма - уау, уау, уау. Или "флагаманите" - на Чичо врътките, Химимпорт (тук си мълча, че за собствениците на сайта добро или нищо), ПИБ, Евронещо си и т.н.

          Ми нямам как да стане така, та затова и дитирамбите за пружини са абсолютно несъстоятелни. То вижте и самите посредници - понякога яхатата Кор Кароли се включва и набалончва някое дружество, за да се хвърли цацата там, после логично следва бърста и цацата тотално се зарича повече да не стъпи на БФБ. Или пък Еверестните изпълнения с лизинговото дружество, дето претендира да е адсиц, ма не е. Или дори любимите ми Спиди, където сега НН вдигат цената, за да издоят франсетата (ма поне не прецакват цацата, а напротив, даже работят в наша полза).

          мога да пиша до утре, но фактите са, че няма нито едно наистина хубаво (свестен мажо, дивидент, хубав сектор, неособено зависимо от държавата и т.н.) дружество на БФБ, което да е подцено, логично и борсата ни е на такова дередже и си "играйкаме", както казваше един "висок" годподин, построил една "къщичка за пиленца" и продал я после на един друг "честен частник", за да я превърне в "кулите на Мордор" Оборете ме, много ще се радвам да не съм прав!

          Това е лично мнение, не е препоръкЪ и т.н., на БФБ всичко е НАЙ, натЕгаме пружината, ракетата зарежда с гориво и излитамеееее
          Акциите на БФБ са свръх подценени,цените са по-ниски от 2008 г а са минали цели 13 г.Има и изключения ,но те се броят на пръстите на едната ръка.
          Last edited by Grosss; 16.03.2021, 11:05.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            Аз отново да попитам - що си мислите, че БФБ е подценена борса (същият въпрос задавам и като - що си мислите, че пенсиите в България са никси). Щото в чужбина било еди какво си? Ок, съгласен, но кое у нас е като в съответната чужбина, за да прилагаме директно моделът и резултатите от там тук. Къде са ни честните мажоритари, къде са ни дивидентните компании, къде ни е съдебната система, къде е предвидимостта и т.н. Същата работа и с пенсии (по аналогия) - лъгал цял живот държавата и се осигурявал на минимума, после квичи как с 300 лева не се живеело - ми не се живее, ма ти не си внесъл солидарно и за 50 кинта пенсия, какво остава за 300.

            и все някой друг е виновен, а не ние - ми не купувайте шитове и няма да има проблеми. Набили се във всякакви компании с лъжливи мажоритари и после рев, що не растяло. Ми не купувайте там, купете си на места с честен мажоритар и добра дивидентна политика (основоното правило за честен мажоритар е да не го източва с фиктивни фирми на входа и изхода, ерго с огромна такса управление, и да споделя печалбата с цацата).

            И то какво стана - добрите компании на БФБ се оказаха 5-6 и нито една от тях не е подценена, а реално оценена с малко набалончване при някои. Е, как очакваме борса с 5-6 качествени компани да просперира? Ми вижте си топ 3 по капитализация на БФБ - все тотални шитове - Шератон с изтъргуван обем от 1 акция през последните не знам си колко години, Китайската измислица с милиардната капитализация и Чайкафарма - уау, уау, уау. Или "флагаманите" - на Чичо врътките, Химимпорт (тук си мълча, че за собствениците на сайта добро или нищо), ПИБ, Евронещо си и т.н.

            Ми нямам как да стане така, та затова и дитирамбите за пружини са абсолютно несъстоятелни. То вижте и самите посредници - понякога яхатата Кор Кароли се включва и набалончва някое дружество, за да се хвърли цацата там, после логично следва бърста и цацата тотално се зарича повече да не стъпи на БФБ. Или пък Еверестните изпълнения с лизинговото дружество, дето претендира да е адсиц, ма не е. Или дори любимите ми Спиди, където сега НН вдигат цената, за да издоят франсетата (ма поне не прецакват цацата, а напротив, даже работят в наша полза).

            мога да пиша до утре, но фактите са, че няма нито едно наистина хубаво (свестен мажо, дивидент, хубав сектор, неособено зависимо от държавата и т.н.) дружество на БФБ, което да е подцено, логично и борсата ни е на такова дередже и си "играйкаме", както казваше един "висок" годподин, построил една "къщичка за пиленца" и продал я после на един друг "честен частник", за да я превърне в "кулите на Мордор" Оборете ме, много ще се радвам да не съм прав!

            Това е лично мнение, не е препоръкЪ и т.н., на БФБ всичко е НАЙ, натЕгаме пружината, ракетата зарежда с гориво и излитамеееее
            Искаме да стане подценена/надценена като 2007 г. Да не би тогава фундаментът да бе по-добър ?

            Коментар


            • Аз отново да попитам - що си мислите, че БФБ е подценена борса (същият въпрос задавам и като - що си мислите, че пенсиите в България са никси). Щото в чужбина било еди какво си? Ок, съгласен, но кое у нас е като в съответната чужбина, за да прилагаме директно моделът и резултатите от там тук. Къде са ни честните мажоритари, къде са ни дивидентните компании, къде ни е съдебната система, къде е предвидимостта и т.н. Същата работа и с пенсии (по аналогия) - лъгал цял живот държавата и се осигурявал на минимума, после квичи как с 300 лева не се живеело - ми не се живее, ма ти не си внесъл солидарно и за 50 кинта пенсия, какво остава за 300.

              и все някой друг е виновен, а не ние - ми не купувайте шитове и няма да има проблеми. Набили се във всякакви компании с лъжливи мажоритари и после рев, що не растяло. Ми не купувайте там, купете си на места с честен мажоритар и добра дивидентна политика (основоното правило за честен мажоритар е да не го източва с фиктивни фирми на входа и изхода, ерго с огромна такса управление, и да споделя печалбата с цацата).

              И то какво стана - добрите компании на БФБ се оказаха 5-6 и нито една от тях не е подценена, а реално оценена с малко набалончване при някои. Е, как очакваме борса с 5-6 качествени компани да просперира? Ми вижте си топ 3 по капитализация на БФБ - все тотални шитове - Шератон с изтъргуван обем от 1 акция през последните не знам си колко години, Китайската измислица с милиардната капитализация и Чайкафарма - уау, уау, уау. Или "флагаманите" - на Чичо врътките, Химимпорт (тук си мълча, че за собствениците на сайта добро или нищо), ПИБ, Евронещо си и т.н.

              Ми нямам как да стане така, та затова и дитирамбите за пружини са абсолютно несъстоятелни. То вижте и самите посредници - понякога яхатата Кор Кароли се включва и набалончва някое дружество, за да се хвърли цацата там, после логично следва бърста и цацата тотално се зарича повече да не стъпи на БФБ. Или пък Еверестните изпълнения с лизинговото дружество, дето претендира да е адсиц, ма не е. Или дори любимите ми Спиди, където сега НН вдигат цената, за да издоят франсетата (ма поне не прецакват цацата, а напротив, даже работят в наша полза).

              мога да пиша до утре, но фактите са, че няма нито едно наистина хубаво (свестен мажо, дивидент, хубав сектор, неособено зависимо от държавата и т.н.) дружество на БФБ, което да е подцено, логично и борсата ни е на такова дередже и си "играйкаме", както казваше един "висок" годподин, построил една "къщичка за пиленца" и продал я после на един друг "честен частник", за да я превърне в "кулите на Мордор" Оборете ме, много ще се радвам да не съм прав!

              Това е лично мнение, не е препоръкЪ и т.н., на БФБ всичко е НАЙ, натЕгаме пружината, ракетата зарежда с гориво и излитамеееее
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                Кое да тръгне? ТСБ или Лещотрко, които направиха по над 150% и ги вкараха в Софикс? Кой да дойде да купувата тези балони? Или спасението Птичи Грип, което го навряха в Софикс преди 3-4 г. - що не идва никой да го купува? Или Радаиторите в Премуим пазара - лицето на борсата?
                Лицето на БФБ е само новината за влизането в Чакалнята и перспективата за Еврото. Всичко друго е лъжа и измама.
                Харко, сега ако искаш сложи си и банката вътре, но все пак чети внимателно. Ето я по-съществената част:
                ....искам да предупредя мечетата, да не се подлъжат, - колкото и да са игриви, да внимават къде стъпват, понеже по някои позиции има заложени мечи капанчета.
                А Щракне ли капанът ......
                ​​​​​
                Не сме казали кои са опасните позиции. Както има една приказка: "Не знам, мислИ"
                иначе ще го таксуваш "препоръка"
                Умната, Хари! Никога не е късно да изкараш и ти някой лев, но с плюене по готини позиции трудно ще стане

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                  По този повод, един съфорумец много сполучливо беше обрисувал картинката с албански реотан
                  Когато вземе, че включи реотанът, се получава ефект в две степени: 1) Входът е тесен, и 2) Започва бутане с лакти.
                  Разправям им и аз на мечетата, ама още не вярват. Нищо де, то и по трудния начин може да стане , та после това им познание да се установи като трайно
                  без препоръка
                  Кое да тръгне? ТСБ или Лещотрко, които направиха по над 150% и ги вкараха в Софикс? Кой да дойде да купувата тези балони? Или спасението Птичи Грип, което го навряха в Софикс преди 3-4 г. - що не идва никой да го купува? Или Радаиторите в Премуим пазара - лицето на борсата?
                  Лицето на БФБ е само новината за влизането в Чакалнята и перспективата за Еврото. Всичко друго е лъжа и измама.

                  Коментар


                  • 12 ГОДИНИ СЕ ТЪРГУВА МУТРАТА И КРАДЛИВАТА МУ ШАЙКА..НЯМА ЧУЖДИ ИНВЕСТИТОРИ, ИМА КРАДЕНЕ, ЛЪЖИ И КОРУПЦИЯ..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                      Каубайска борса си оставаме и туйто! Стоим, ослушваме се, неглижираме явните знаци, и в един момент яко родео и Юруш на черешите /акциите/

                      Вижте хърватите /май с тях сме най сравними/ колко по-равномерно си катерят и пак ни дръпнаха с една дължина..
                      По този повод, един съфорумец много сполучливо беше обрисувал картинката с албански реотан
                      Когато вземе, че включи реотанът, се получава ефект в две степени: 1) Входът е тесен, и 2) Започва бутане с лакти.
                      Разправям им и аз на мечетата, ама още не вярват. Нищо де, то и по трудния начин може да стане , та после това им познание да се установи като трайно
                      и без препоръка
                      Last edited by precakanoto; 16.03.2021, 10:05.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                        Каубайска борса си оставаме и туйто! Стоим, ослушваме се, неглижираме явните знаци, и в един момент яко родео и Юруш на черешите /акциите/

                        Вижте хърватите /май с тях сме най сравними/ колко по-равномерно си катерят и пак ни дръпнаха с една дължина..
                        Точно така е...Каубойска и бандитска борса. Докато хърватите си търгуват приемането в Еврозоната, ние търгуваме Лещорко, СГШ, Биологичен Одит, Птиучи Грип, Радиатори - с такива дружесатва борса не може да има. Затова и застой и няма да има оборот, освен този, който направихте за да надуете цените - и дотам.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          Втори месец застой ...
                          Каубайска борса си оставаме и туйто! Стоим, ослушваме се, неглижираме явните знаци, и в един момент яко родео и Юруш на черешите /акциите/

                          Вижте хърватите /май с тях сме най сравними/ колко по-равномерно си катерят и пак ни дръпнаха с една дължина..

                          Коментар


                          • Втори месец застой ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              Аз Отървах от мъките няколко такива хайванчета при Неохим
                              Браво Батя, екстра го направи - пружината там се свива и най-много да си освободил една малка навивка, но пък да видят мечетата какво предстои, защото май тепърва има още 30-40 спирали от натегната пружина да се разгънат. И понеже там всички папири са има-няма порядък на 100 пъти по-малко от Хима, пружинния ефект може да създава запомнящи впечатления през времето
                              Мълча си там, ползвам ти съвета, че щастието обича тишината, ама искам да предупредя мечетата, да не се подлъжат, - колкото и да са игриви, да внимават къде стъпват, понеже по някои позиции има заложени мечи капанчета.
                              А Щракне ли капанът с мечка вътре, после усещането няма да им е никак приятно
                              ​​​​​​
                              ps. Да вдигнем малко темата, че едва я намерих

                              Коментар


                              • Аз Отървах от мъките няколко такива хайванчета при Неохим

                                Коментар

                                Working...
                                X