IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
    Не е целия народ... аз не очаквам, а и хората около мен не съм чул да очакват нещо извънредно за тогава..

    Да не е пак някой партенка като онова за ясновидката Николета, дето очакваше ужасни неща в БГ към 25 Февруари... Е, спечели си медийно внимание за 4-5 дни и... у канала
    Е как, за първи път иима шанс бивш вицепремиер да полежи в затвора.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
      Налегнали са ме едни мисли ... На 17 април целият български народ очаква едно събитие. Та въпросът ми е дали ще се отрази ли това на борсата и ако да - как?
      Не е целия народ... аз не очаквам, а и хората около мен не съм чул да очакват нещо извънредно за тогава..

      Да не е пак някой партенка като онова за ясновидката Николета, дето очакваше ужасни неща в БГ към 25 Февруари... Е, спечели си медийно внимание за 4-5 дни и... у канала

      Коментар


      • Налегнали са ме едни мисли ... На 17 април целият български народ очаква едно събитие. Та въпросът ми е дали ще се отрази ли това на борсата и ако да - как?
        Last edited by netware5; 15.04.2015, 19:49.
        He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
          Има ли шанс в обозримо бъдеще да започнат да се сключват повече сделки на това БФБ - да кажем 5 пъти повече от днес , без значение стойностите на компаниите?
          шанс винаги има ........................ колкото и минимален да е той...

          но аз съм оптимист

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
            А кой ще калкулира следващите избори и войната в Украйна..... и тези нагласи...

            Недоверието към правителството е два пъти по-голямо от доверието, към парламента - 4 пъти.....

            Непроменени спрямо последния месец остават общите нагласи към посоката на развитие на страната. 20% намират, че България върви към по-добро, а 63% - към по-лошо.

            43% очакват общото икономическо положение в страната да се влоши в идната година, 14% - да се подобри,

            Разколебани в последните два месеца изглеждат част от избирателите на основната управляваща партия – ГЕРБ. Това е нормалното за политиката у нас постепенно изхабяване на подкрепата в управляващите в хода на мандата.

            Този начален кредит на доверие е характерен за първите месеци на всеки мандат. След него логично идва етап на нормализация - проявява се закономерната за напредването на всеки мандат плавна ерозия в обществения комфорт на властта. Нейните първи признаци се забелязаха още в началото на март и се потвърждават и сега.

            А колко са скрили за коЙ ще гласуват.....или са посочили ГЕРБ и РБ....
            Ти! И после

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
              спада е какулиран в сегашните цени .............. след 12 месеца ще гледаш така
              А кой ще калкулира следващите избори и войната в Украйна..... и тези нагласи...

              Недоверието към правителството е два пъти по-голямо от доверието, към парламента - 4 пъти.....

              Непроменени спрямо последния месец остават общите нагласи към посоката на развитие на страната. 20% намират, че България върви към по-добро, а 63% - към по-лошо.

              43% очакват общото икономическо положение в страната да се влоши в идната година, 14% - да се подобри,

              Разколебани в последните два месеца изглеждат част от избирателите на основната управляваща партия – ГЕРБ. Това е нормалното за политиката у нас постепенно изхабяване на подкрепата в управляващите в хода на мандата.

              Този начален кредит на доверие е характерен за първите месеци на всеки мандат. След него логично идва етап на нормализация - проявява се закономерната за напредването на всеки мандат плавна ерозия в обществения комфорт на властта. Нейните първи признаци се забелязаха още в началото на март и се потвърждават и сега.

              А колко са скрили за коЙ ще гласуват.....или са посочили ГЕРБ и РБ....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                Има ли шанс в обозримо бъдеще да започнат да се сключват повече сделки на това БФБ - да кажем 5 пъти повече от днес , без значение стойностите на компаниите?
                Не

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Не, моята реалност показва че в момента имаме дефлация. че в момента имаме анемичен растеж, че печалбите на компаниите падат. Че приходите страдат. че търсенето никакво го няма. Че за следващите три до шест месеца няма особени шансове това да се промени.

                  И съответно моята реалност казва че в момента няма никакви условия за ръст на пазара, но има условия за спад на пазара

                  След 3-6 или 12 месеца ще гледаме. Може и да се променят нещата може и да не се променят. Като се променят ще си променя вижданията. Да бе евтин пазара ни, да бе вкаран прекалено много риск - да си заслужава да се купува. Ама то пазара ни е скъп и всъщност не е вкаран достатъчно риск.
                  спада е какулиран в сегашните цени .............. след 12 месеца ще гледаш така

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                    Т.е. твоята така реалистична прогноза е че ще имаме още 3-4 г. дефлация!?
                    Хм, що ли си мисля че много бързо ще я промениш.. като прогнозата ти за Софикс 700, която даде в някакво умопомрачение веднага след НГ, и само след седмица- две се върна в реалността и взе да пророкуваш 400-300

                    Постоянство раЗновесен, постоянство ти липсва.. с тия лашкания в кайности си много далеч от раВновесието
                    преди няколко години му писах това на равновесиев, а наскоро пак писах, че е много пластичен и бързо сменя курса...

                    но хора всякакви по широкия свят...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                      МВФ са гадулки! Това не си ли го установил с годините. Винаги бягат много след събитията. Четенето на техни прогнози е като да четеш весник от миналия месец
                      абсолютно съм съгласен с теб

                      допълнението към твоя пост го дадох за да може "публиката" да има пълна и богата представа за нещата около предположенията за очакванията на реалният растеж на брутния вътрешен продукт (БВП) през тази година

                      в началото на следващата година ще видим кой е бил прав и кой крив...

                      Коментар


                      • Има ли шанс в обозримо бъдеще да започнат да се сключват повече сделки на това БФБ - да кажем 5 пъти повече от днес , без значение стойностите на компаниите?
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                          Тук почна да става голЕм купон. Всеки си публикува и гледа това което на него му отърва

                          що не...
                          Гледай нашия маркет....
                          Спекулантите се напасаха в Златния леФ... и сега се чудят .....хубаво ли са се напасали или са им дали моркоФче вместо близалка...
                          пари на маркета ,няма....
                          Сделки няма , освен Енемоната където щели да връщат дивиденти....това вече е голям виц.....и Агрията която май остана единствената ракета....
                          Тим феновете са в почивка....чакат момента аз казах ли ви...а това май не се вижда на хоризонта...
                          ЕУБГ си крепат на 90 ст ....също и евроинс и Булленд....
                          чичо Оги го е закъсал в русията и сега върти някакви игри...
                          Стара планина и сие са в застой ..няма кой да ги вдигне....
                          същото важи и за хиката и Емка и ИХБГ....
                          Бреф и Атерата са в изчакване ..дали първи май дали 9 септември.... ама ако е първи май ,такова суркане ще е ...
                          вече 30 минути няма сделка....браво...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            Млекопроизводители в стачна готовност от утре
                            14.04.2015, 15:37 (обновена 14.04.2015, 16:18)
                            news.bg
                            Коментари (2)

                            Млекопроизводители от цялата страна са в стачна готовност от утре.

                            Това съобщи Танчо Колев, председател на Националното сдружение на млеко и месопроизводителите. Решението за това е взето на среща на браншови организации.

                            Причината за недоволството на животновъдите е тежкото състояние на бранша, безконтролният внос на сурово мляко и имитиращи продукти и обявените от Евросъюза икономически санкции към Русия и последвалото ембарго за евростоки.

                            Вследствие на всичко това изкупните цени на месо и мляко са спаднали с 35%.

                            Освен това ниските цени на млякото обричат производителите, тъй като цените на фуражите остават скъпи.

                            Голямата бюрокрация по подаването на документи за субсидии, твърде често обезкуражава фермерите и те изобщо не се и занимават.

                            В своя декларация, адресирана до премиера и министъра на земеделието, млекопроизводителите настояват за предприемане на незабавни мерки в защита на родното производство, каза още Танчо Колев.

                            къде си бе партизанино....
                            Частното производство бе убито през 1944та.
                            Бе заместено с изкуственото социалистическо такова.
                            Още не можем за влезем в крак с Европа в това отношение.
                            Когато един частен поминък е съсипан и заличен, трябва много време, за да се въздигне.
                            Ако сега се правят опити за правене на бизнес от хора , живели през социализма, повечето от тях работещи на принципа "от нищо нещо", не щат да харчат за оборудване и база, но обичат да реват, че не им върви работата.

                            Най-много обичат да компенсират с отрови, за да им излезе цената...
                            Не подкрепям хора, който троват мен, сънародниците ми и останалия свят.
                            Ако останалия свят им е показал червен картон, значи има защо.

                            Та, Монти, понеже не си правил бизнес в живота си, е хубаво да знаеш, че това не е шега работа и не всеки е пригоден. Пишман мандраджии колкот щеш...
                            Last edited by Mario Teran; 15.04.2015, 12:49.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 2105 Разгледай мнение
                              Жалко е, когато се опитваш да се представиш в блясък и интелект, а не си си сменил бельото. Чистотата и уважението и към себе си се придобива, но някои не успяват.
                              За твоето невежество не съм виновен аз...така ,че важи и за теБ в пълна сила.... става въпрос за интелекта , а за останалота се обърни към някоя обществена пералня.....

                              Коментар


                              • Жалко е, когато се опитваш да се представиш в блясък и интелект, а не си си сменил бельото. Чистотата и уважението и към себе си се придобива, но някои не успяват.

                                Коментар

                                Working...
                                X