IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тръгнахме

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
      Пичове, не знам какво ревете, че нашите компании били шитове, държавата скапана, БФБ не било пазар. Нали знаете, че от шитове в скапана държава се правят най-много пари. Мен това ме интересува в крайна сметка!
      Хим било шит. Я се замислете какви бизнеси има групата, а е с пазарна капитализация 150 мил. евра! И е най-ликвидната на БФБ. Аз тук виждам потенциал от 100% в рамките на 6-12 месеца, пък който не му харесва да ходи да купува ДАКС и да чака на ръст от 5-10%...
      ПИБ също било шит. Ами ходете купувайте италиански или немски банки, сякаш те не са шит. Уникредит и Дойче банк са на минус 60-70% за последната година, а пък ПИБ е на 0
      Мажовците не стрували, нямало корпоративна култура, все едно имаше 2007 г, ама никой не се оплакваше тогава, нали? Да не би пък на запад всички да са стока /справка Валеант/.
      За мен е важно да правя пари, а това може да стане на всеки пазар. БФБ си е пазар като всеки друг, колкото и да го плюете. Може да е неликвиден, бавен, с лоши мажоритари, ама точно затова като тръгне нагоре не можеш да го хванеш...
      Айде, аз отивам да пия една-две бири за бичия тренд, пък вие се продължавайте да плюете, който каквото намери .
      +1

      Точно така, ама малко хора го разбират. Важното е да се научиш да правиш пари дори на такъв пазар като БФБ. В интерес на истината ученето е свързано със загуби обикновено Но нали затова народа казва "за един бит двама небити давам" Пазарът не е само счетоводни отчети, P/E, P/B, дивидент и всякакви други коефициенти и параметри. Пазарът е и емоция, страх, еуфория, сантимент, и умението да се поставиш на мястото на другите участници и да прецениш как биха реагирали те в дадена ситуация. Понякога един шит, който не е давал дивидент и никога няма да даде, който е с кофти мажоритар, и чийто счетоводен отчет е жив кошмар, може да направи движение, което да ти донесе печалба. И обратното - има излъскани акции, които дремят с години. Въпросът е да имаш дупе да прецениш риска и да го отиграеш.

      Ето пример с ПИБ - определено резултатите от стрес теста не бяха розови. Но не заради предложените корекции на капитала, щото те не са чак толкова големи и не защото мажоритарът има лоши практики. Банката определено е стабилна по всички наши и европейски критерии. Проблемът е, че ПИБ се откроява сред другите банки по резултатите от стрес теста. Ако имаше още няколко банки с подобни резултати, никой нямаше и да отвори дума за ПИБ. Сега обаче хората се питат - а защо ПИБ бие негрите, а другите не? Това си е чиста емоция и съответно база за емоционални решения. През юни прецених, че цената ще върви нагоре и купих. След стрес теста прецених, че доста участници ще се паникьосат и че цената ще падне или най-малкото ще спре да расте. И реших да продам пакета с 20 стотинки печалба с намерение да го купя после на по-ниска цена. Е, успях да изляза, но мажо подпря цената - явно ще трябва да почакам. Продадох с 8% печалба и не успях да вляза отново засега. Може да съм пропуснал бъдещи печалби, но избегнах загуба или дългосрочно затваряне на парите. Не отричам, че при покупките съм се водил и от сантимент - клиент съм на ПИБ откакто съществува и продължавам да твърдя, че от клиентска гледна точка е най-добрата банка в България. Банката ми помогна да изляза от дупката, когато се уших с едни репа през 2007-2008 г. затова си я обичам. И все още имам акции - един пакет от едни други времена, който е моят срам но и на него ще му дойде времето
      Last edited by netware5; 17.08.2016, 20:04.
      He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

      Коментар


      • BG TR30 мина 385 днес !

        (връх от 30-дек-2015 : 384.85)
        "the trend is your friend until the end..."

        Коментар


        • Аз като ''стара пушка'' ще кажа следното: троловете плюеха по всичко и всеки и когато Софикс беше над 1900 и когато беше под 300 и сега пак плюят те затова са тролове. това им е заниманието

          Коментар


          • Пичове, не знам какво ревете, че нашите компании били шитове, държавата скапана, БФБ не било пазар. Нали знаете, че от шитове в скапана държава се правят най-много пари. Мен това ме интересува в крайна сметка!
            Хим било шит. Я се замислете какви бизнеси има групата, а е с пазарна капитализация 150 мил. евра! И е най-ликвидната на БФБ. Аз тук виждам потенциал от 100% в рамките на 6-12 месеца, пък който не му харесва да ходи да купува ДАКС и да чака на ръст от 5-10%...
            ПИБ също било шит. Ами ходете купувайте италиански или немски банки, сякаш те не са шит. Уникредит и Дойче банк са на минус 60-70% за последната година, а пък ПИБ е на 0
            Мажовците не стрували, нямало корпоративна култура, все едно имаше 2007 г, ама никой не се оплакваше тогава, нали? Да не би пък на запад всички да са стока /справка Валеант/.
            За мен е важно да правя пари, а това може да стане на всеки пазар. БФБ си е пазар като всеки друг, колкото и да го плюете. Може да е неликвиден, бавен, с лоши мажоритари, ама точно затова като тръгне нагоре не можеш да го хванеш...
            Айде, аз отивам да пия една-две бири за бичия тренд, пък вие се продължавайте да плюете, който каквото намери .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от malkia Muk Разгледай мнение
              елементарно Уотсън - селл съмнително осчетоводявания Фиб - бай подценения Хим
              И като продават фиб какво,да не би да е паднала?Явно има подкрепа от мажо и
              утре всички тръгват рязко нагоре кой по-малко,кой по-много ,но какво да се прави
              такъв е животът.
              Last edited by Grosss; 17.08.2016, 18:49.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                Продаващите ПИБ, какво купувате?
                елементарно Уотсън - селл съмнително осчетоводявания Фиб - бай подценения Хим
                търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

                Коментар


                • На езика ми е един култов слоган от българска реклама...
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                    Ташак твойте еврейски е........чи падат .ние дигами.кажи ръст ма еврейска .......женичке.хяхяхяхях
                    Нещо разгонен ми се виждаш.Изтървали са те от лудницата без надзор.Кажи ръст кретений

                    Коментар


                    • Ташак твойте еврейски е........чи падат .ние дигами.кажи ръст ма еврейска .......женичке.хяхяхяхях

                      Коментар


                      • Бива, бива

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                          Като че ли няма импулс,но ще стане ясно.
                          добре вървим

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                            Като че ли няма импулс,но ще стане ясно.
                            по-добре бавно и славно, отколкото бързо и силно и после пак надоле

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              добре вървим!
                              Като че ли няма импулс,но ще стане ясно.

                              Коментар


                              • добре вървим!

                                Коментар

                                Working...
                                X