IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Туканка грешиш, мисля. Нагласите и сега са в полза на Доналд, освен ако не слушаш медии, които дори не крият обвързаността си с демократите и слугинажът си в полза на Полуживата. Аз се боя от фалшифициране на вотът, боя тоже, че може да опитат да убият Доналд. Цялата дивашка атака срещу него започна след като той отказа 5 МБ долара "спонсорство за финансиране на изборите" от мегабогатата еврейска фамилия Кох - тогава цялата политико-олигархическа върхушка здравата се подплаши, защото се убедиха, че тоя човек просто не може да бъде купен с никакви пари.
    Императоре, медии не гледам.. гледам анализите на fivethirtyeight чиито модели са изключително добри в познаването на изхода от политически събития..
    също коефицентните изменения в Beyfair..
    вероятността Тръм президент вчера скочи от 14% на 19%(вероятно в понеделник ще е още по-висока)
    коефицента му от 5,25 падна на 4,30
    http://projects.fivethirtyeight.com/...tion-forecast/
    http://www.oddschecker.com/politics/...on-2016/winner

    Коментар


    • Гледам, че днес са записани само 10000 лота от етф-а, т.е. агресивните покупки днес са от други играчи..
      Last edited by dex; 28.10.2016, 23:54.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
        Аватара на nyankov

        Мнения: 34

        Днес, 19:41

        Начално

        Малко коментари за целите ни, свързани с BGX. Това за нас не е просто някакъв или поредният фонд, който някой пуска на пазара в България. Този проект е замислен като част от инфраструктурата на българския капиталов пазар - надстройка, която да го изведе на качествено различно ниво. Проектът е съгласуван с големите институционални инвеститори на българската борса, които държат над 350 милиона лева в акции от SOFIX. След първоначалната фаза (лицензиране и старт на вторичната търговия) следва истинската част - динамичен растеж на активите на фонда не толкова с парите на дребните спекуланти и инвеститори на БФБ (до момента именно те са вложили 2 милиона лева във фонда), а чрез замяна на големи пакети акции от индекса от портфейлите на големите институционални играчи с акции от фонда. Водим такива разговори и очакваме между 10% и 20% от портфейлите на някои от по-големите играчи да се конвертират от единични позиции в акции на индексния фонд. Това ще са над 40 милиона лева по сегашни цени. Ето това ще е истинският старт на индексния фонд. Досега всичко е "72 часови проби", от които сме изключително доволни. Механизмите на търговия и сетълмент на вторичен и първичен пазар работят.

        Защо е важно фондът да набере критична маса от поне 20 милиона евро активи? Защото тогава ще можем да преминем къв втората фаза на проекта - крослистинг на Франфурт и/или Лондон и активен маркетинг сред международните инвеститори с мандати върху развиващите се пазари, сред които е и българският. Тогава тези инвеститори ше могат да купят и продадат българския пазар чрез индексния фонд лесно, бързо и евтино - също като всички вас. В момента те няма как да се включат. Защото никой няма да тръгне да анализира отделни български позиции (няма да отдели човешки ресурс, а и информацията за нашите емитенти си е само на български), няма да може да намести нормален за тях размер на поръчка (минимум 1-2 милиона евро или долара за единична поръчка при фондове, управляващи милиарди), и няма да си открие сметка при никой български инвестиционен посредник специално и само да купи нещо в България. Когато имаме индексен ETF, търгуем на голям международен пазар, тогава сме на картата. И вече всеки, който иска да си купи нещо в Източна Европа, ще купи малко (за 1-2 милиона долара) от българския индкесен фонд. Този фонд ще е основната трансмисия между чуждите инвеститори и българския пазар. Очакваме да стане поне 100 млн лева до края на 2017 г. При предполагаем free-float на акциите от SOFIX около 400 млн лева, това значи, че около 25% от този free-float ще е в индексния фонд. Повечето по-пасивни инвеститори на БФБ ще държат акции в индекса. И това ще е нормално. А колко ще стигне SOFIX при успех на тези наши планове - всеки ще трябва да си направи сметката сам. Ясно е само, че при този сценарий акцията на индексния фонд ще е в пъти по-ликвидна от всичко друго на БФБ.
        Аз бих препоръчал на фонда да привлече в екипа си г-н Александър Томов.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Че аз не съм си тръгвал, драги, та да връщам. Влизам с бимберица - ок, просто ми стана забавно как нашият приятел и уважаван колега Интров се въодушевява от някакъв комически оборот.

          Апропо - а защо мислиш, че сам ти след година-две няма да излезеш навън: на истинските пазари? Трейдингченца на седмак ли ще си пазаруваш, или Даймлерченца на шейсетак?
          Мите, така както избрах да остана и отгледам моето дете тук, а не да мия чинии в Англия, така избирам и да остана и да съм един от тези които ще присъстват на нашия пазар, докато и когато той заприлича на истински! Това е нашия пазар и вярвам, че на него може да изкараме много повече пари ЗАЩОТО СИ ГО ПОЗНАВАМЕ!
          Вчера получих 13-14%дивидент от Хим, днес портфейла ми е с хиляди нагоре, а в понеделник чакам още около хилядарка дивидент от БРЕФ, а ръста едва започва, така че ДА смятам че тук могат да се направят повече пари. Не знам колко изкара от Даймлер, но аз тук все още намирам добри компании на удачна цена!
          Успех!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
            Например..... употребяван автомобил... машина за ..... ледогенератор.... и т.н и т.н
            Например един дето му викат "Черешаря" ,има много дори неподозирани способности да прецаква нещата

            Коментар


            • Първоначално изпратено от boogeyman Разгледай мнение
              ФБР е започнало разследване на мейлите на Хилари.. само един хубав скандал може да обърне нагласите в полза на Тръмп.. защо ни интересува това.. Тръмп президент е Софикс позитив.. много позитив..
              Туканка грешиш, мисля. Нагласите и сега са в полза на Доналд, освен ако не слушаш медии, които дори не крият обвързаността си с демократите и слугинажът си в полза на Полуживата. Аз се боя от фалшифициране на вотът, боя тоже, че може да опитат да убият Доналд. Цялата дивашка атака срещу него започна след като той отказа 5 МБ долара "спонсорство за финансиране на изборите" от мегабогатата еврейска фамилия Кох - тогава цялата политико-олигархическа върхушка здравата се подплаши, защото се убедиха, че тоя човек просто не може да бъде купен с никакви пари.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                Киселко е гроздето Мите. Нищо като минем 600 ти и некои други пак ще се върнете
                Какво е значението за теб че при алианц са изтъргувани толкова милиони, когато ти влизаш и излизаш с хилядарка или две?
                Че аз не съм си тръгвал, драги, та да връщам. Влизам с бимберица - ок, просто ми стана забавно как нашият приятел и уважаван колега Интров се въодушевява от някакъв комически оборот.

                Апропо - а защо мислиш, че сам ти след година-две няма да излезеш навън: на истинските пазари? Трейдингченца на седмак ли ще си пазаруваш, или Даймлерченца на шейсетак?
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                  АКО стане така ще направим пари ,но ако не стане баш така може и да загубим доста.Нека не се изхвърляме в очакванията...много камъчета могат да катурнат каруцата и да тръгне обратен ефект ,а именно разпродажба на активите.......и тогава ще стане мазало!
                  Например..... употребяван автомобил... машина за ..... ледогенератор.... и т.н и т.н

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                    Колеги не знам дали напълно разбирате какво ви обясняват от Експат Мисля че е време да вникнете в думите! Аз не мога да повярвам че се случва в България Такъв синхрон на големите играчи за развитието на БФБ и привличане на чужди фондове. Браво! ......... "поне 100 милиона до края на 2017 "

                    Очакванията са ми огромни за следващите 3 години - ако хванем такива силна вълна то за 3 години на БФБ ще направим добри пари (меко казано )
                    АКО стане така ще направим пари ,но ако не стане баш така може и да загубим доста.Нека не се изхвърляме в очакванията...много камъчета могат да катурнат каруцата и да тръгне обратен ефект ,а именно разпродажба на активите.......и тогава ще стане мазало!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Всъщност не е много хубаво да си кувейт ако помниш какво се случи с него преди 25г...ма надали заради нас чичко сам ще си мръдне пръста...също тоже и дядо иван.

                      Гаааааа, по ще ни отива да сме Ирак в този пример. Само дето пустиня нямаме, та ще е Балканска бурята.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                        Станахме Кувейт на Балканите

                        Френската Total е открила петрол в блока "Хан Аспарух" в Черно море, става ясно от финансовия отчет на компанията за третото тримесечие.
                        Предполагам, че това е добра шегичка от твоя страна...
                        Всъщност не е много хубаво да си кувейт ако помниш какво се случи с него преди 25г...ма надали заради нас чичко сам ще си мръдне пръста...също тоже и дядо иван.

                        Ма споко, няма такава опасност...
                        Имаха договорка с правителството за 2 дупки, надали първата е била толкова потенциално добра,че да си плюят на петите веднага след нея...къде аденския залив/индия са сега.
                        https://www.vesselfinder.com/?imo=9600786

                        И по важното - дори и огромно находище да са намерили ( което няма как да се установи след единичен сондаж) - основния въпрос е доколко е икономически изгодно да се добива ?
                        Факт е че дълбоководен нефт на такива дълбочини ( 6-7км) и отстояния от брега в никакъв случай не може да струва по малко от 60$/барел. Свързано е с построяване огромна подводна инфраструктура от запечатани кладенци свързани в с/ма, отделно тръбопроводи или за пълнене на плаващи рафинерии (fpso)/танкери.
                        За да е икономически изгодно трябва да ни излиза поне 20-30% по евтино от руския нефт, отделно още поне толкова за тотал и сие да си избият парите. А те са много.
                        Просто не виждам как може да бъде рентабилно това при цени под 90-100$/барел олио...а такива нива я видим близките 5-ки, я не, по скоро не.
                        Да не говорим за екологичните проблеми при затворено море като нашето...

                        Пък и без газ с какво ще пълним газовия Х на БХ ....
                        Last edited by pipbel; 28.10.2016, 21:50.

                        Коментар


                        • Добре звучи ама надали

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                            Аватара на nyankov

                            Мнения: 34

                            Днес, 19:41







                            Начално

                            Малко коментари за целите ни, свързани с BGX. Това за нас не е просто някакъв или поредният фонд, който някой пуска на пазара в България. Този проект е замислен като част от инфраструктурата на българския капиталов пазар - надстройка, която да го изведе на качествено различно ниво. Проектът е съгласуван с големите институционални инвеститори на българската борса, които държат над 350 милиона лева в акции от SOFIX. След първоначалната фаза (лицензиране и старт на вторичната търговия) следва истинската част - динамичен растеж на активите на фонда не толкова с парите на дребните спекуланти и инвеститори на БФБ (до момента именно те са вложили 2 милиона лева във фонда), а чрез замяна на големи пакети акции от индекса от портфейлите на големите институционални играчи с акции от фонда. Водим такива разговори и очакваме между 10% и 20% от портфейлите на някои от по-големите играчи да се конвертират от единични позиции в акции на индексния фонд. Това ще са над 40 милиона лева по сегашни цени. Ето това ще е истинският старт на индексния фонд. Досега всичко е "72 часови проби", от които сме изключително доволни. Механизмите на търговия и сетълмент на вторичен и първичен пазар работят.

                            Защо е важно фондът да набере критична маса от поне 20 милиона евро активи? Защото тогава ще можем да преминем къв втората фаза на проекта - крослистинг на Франфурт и/или Лондон и активен маркетинг сред международните инвеститори с мандати върху развиващите се пазари, сред които е и българският. Тогава тези инвеститори ше могат да купят и продадат българския пазар чрез индексния фонд лесно, бързо и евтино - също като всички вас. В момента те няма как да се включат. Защото никой няма да тръгне да анализира отделни български позиции (няма да отдели човешки ресурс, а и информацията за нашите емитенти си е само на български), няма да може да намести нормален за тях размер на поръчка (минимум 1-2 милиона евро или долара за единична поръчка при фондове, управляващи милиарди), и няма да си открие сметка при никой български инвестиционен посредник специално и само да купи нещо в България. Когато имаме индексен ETF, търгуем на голям международен пазар, тогава сме на картата. И вече всеки, който иска да си купи нещо в Източна Европа, ще купи малко (за 1-2 милиона долара) от българския индкесен фонд. Този фонд ще е основната трансмисия между чуждите инвеститори и българския пазар. Очакваме да стане поне 100 млн лева до края на 2017 г. При предполагаем free-float на акциите от SOFIX около 400 млн лева, това значи, че около 25% от този free-float ще е в индексния фонд. Повечето по-пасивни инвеститори на БФБ ще държат акции в индекса. И това ще е нормално. А колко ще стигне SOFIX при успех на тези наши планове - всеки ще трябва да си направи сметката сам. Ясно е само, че при този сценарий акцията на индексния фонд ще е в пъти по-ликвидна от всичко друго на БФБ.

                            Колеги не знам дали напълно разбирате какво ви обясняват от Експат Мисля че е време да вникнете в думите! Аз не мога да повярвам че се случва в България Такъв синхрон на големите играчи за развитието на БФБ и привличане на чужди фондове. Браво! ......... "поне 100 милиона до края на 2017 "

                            Очакванията са ми огромни за следващите 3 години - ако хванем такива силна вълна то за 3 години на БФБ ще направим добри пари (меко казано )

                            Коментар


                            • Айде сега да почнем с оптимизма.На нашата борса той е като при жена с нередовен цикъл преди критичната.Тъкмо да дойде и пак се изгуби.Ей това е БФБ.От умрял писмо .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                                Не си давай зор вземи си още някои ден почивка! Тъкмо свикнахме с отсъствието ти
                                Цццц обърка се.Сега всеки ден ще съм тук ако ще и за 1 мин.Ще проверявам как върви ЪП-а

                                Коментар

                                Working...
                                X